תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 08:07
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' אביד- AVID
  talushkin  
הודעה פורסם: שני 29 אפר',02 23:09   
מחפש דרך להמיר פרוייקטים PROTOOLS שנכתבו/נצרבו ל-MAC ל-PC (קבצים פתוחים).

מהי הדרך הבטוחה לביצוע ההמרה?
והאם הדרך היא דו-סטרית (MAC/PC)?
digi
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 30 אפר',02 00:06   
תפרט יותר בבקשה.
איזו מערכת? איזו גרסא? ProTools? או Digi001?

כעקרון, מה שצריך לעשות, זה לשמור את התוצאה של מערכת המק, על CD או דיסק קשיח בפורמט של PC.
(ככה גם המק וגם ה-PC יוכלו לקרוא / לכתוב עליו)
את התוצאה להעביר ל- PC ושם לפתוח.

קובי.

הודעה פורסם: שלישי 30 אפר',02 07:46   
אני מבצע את ההליך הזה רוב הזמן. אם יש לך שאלות אתה מוזמן להרים אלי טלפון ולשאול (052-722950 טל) אני אשמח לעזור לך.

גירסאות:
גירסאות מתחת ל5: אין תמיכה לPC (למעט TDM) ואני כמעט ולא אתעסק בזה.

גירסה 5.01 (או 5) שתי אלו עדיין לא תמכו בCROSS PLATFORM מלא. לכן...

MAC->PC (או ההיפך) מתאפשר רק דרך מערכות TDM ואולי (לא ניסיתי) MAC LE 5.01 ל5.01 TDM PC.

במידה וצריך לבצע מעבר מPC LE לMAC (או ההיפך) צריך מערכת נוספת מסוג TDM מבוססת PC.

מומלץ לעדכן את הגירסאות ולחסוך את הבלאגנים הללו

5.1 ומעלה (רוב המערכות בשוק):
תמיכה מלאה במעבר SESSIONים.
בין כל הגירסאות.
אבל יש צורך לשמור את הSESSION כENFORCE MAC/PC COMPATIBILTY (סמן V לידו בתיבת השמור/SAVE).

הערות לגבי פתיחת SESSION להעברות: (כאשר מתחילים לגמרי מהתחלה)
ראשית רצוי לבדוק שהENFORE MAC/PC COMP מסומן בV.
בנוסף הפורמט המומלץ (לדעתי) הוא AIFF שנתמך קצת יותר מWAVE בMAC והרבה יותר מSD2 (שלא יכול להיות קיים במלואו, עם FORK על כוננים בפורמט FAT/FAT32, רק NTFS שפחות מומלץ לAUDIO גם ע"י DIGIDESIGN).

בנוסף יש לבדוק את סוג המערכות ביניהם הSESSION עובר. SESSION עם 25 ערוצים נניח יאבד ערוץ בגירסאות הLE הנוכחיות, העברה עם אפקט שלא קיימת לו חלופה זהה בPC תגרום לו לא לפעול (INACTIVE)ועלולה לגרום לו להיאבד. רצוי מראש לבדוק את המערכות והתכונות שלהן על-מנת לא לאבד מידע חשוב..

העברת המידע:
את המידע ניתן להעביר בהרבה דרכים ואני אתמקד בבסיסיות.

תקליטור: הדרך הכי "פשוטה" בעלת אמינות "מינימלית" (מספקת אבל לא מספיק בטוחה). החיסרון כמובן הוא הצורך בכ10 תקליטורים לסשן 16/48 על 16 ערוצים באורך 80-90דקות (אם זה כמה דקות דיסק אחד יבצע את העבודה...).
מPC לMAC: אין כל בעיה כל תוכנת צריבה צורבת בפורמט הPC הנפוץ שהמקינטוש תומך בו ללא מאמץ מיוחד.

מMAC לPC: אינני יודע ממש אבל TOAST צורבת תקליטורים בפורמט CDFS שהוא זהה לPC ורצוי לבדוק שהאפשרות הזו נמצאת ואז אין כלל בעיה להעתיק ולהמשיך הלאה עם הSESSION.

במידה והתקליטור נצרב בפרומט HFS (מקינטוש-טבעי) הפעולה זהה לאפשרויות מטה.

DVD-ROM: גם כן ניתן לצרוב בפורמט שPC מזהה בקלות וגם MAC אין כל קושי.

DVD-RAM: אין לי נסיון אם המכשיר אז אני לא בטוח אבל למיטב הבנתי הוא מתפקד ככונן MO רגיל ועל כן יכול להיות שיש צורך בדרך קריאה שונה (לHFS).

העברת כוננים קשיחים:
דרך יעילה ו"נוחה", בטיחותית? נקווה...
PC לMAC: אין בעיה, המקינטושאים עובדים יותר בקלות אם PC מאשר ההיפך (למעט הישראלים שנהנים מתמיכה יותר גרועה בהרבה מדעת הקהל העולמית הנוכחית כלפי ישראל).

PC לMAC: פורמט הHFS אינו נתמך טבעית במערכות ההפעלה של מיקרוסופט (לגבי XP אני כמעט בטוח שגם לא). על-כן יש צורך לרכוש תוכנת צד שלישי..
התוכנה שמצאתי כמוצלחת ביותר היא Mac Opener. תוכנה ש"משתלבת" בEXPLORER של הPC ומאפשרת גישה כמעט טבעית לכל מדיות המקינטוש (כולל תקליטורים ושאר ירקות) מאוד נוחה ומתוחכמת.
אבל עולה קצת כסף...

מקווה שעוזר...

* רק לציין: PRO TOOLS FREE לא עודכנה (ולא תעודכן בשנה הקרובה) לגירסה חדשה מ5.0.1 ועל כן אינה תומכת בהעברת SESSIONים מMAC/PC או בערוצי STEREO או בכל "FEATURE" חדש... לא רצוי להתאמץ עבורה בנושא :smile:.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' אביד- AVID

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון