תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 13:31
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
לקנות סיטר בהודו, איפה, כמה, ואצל מי ללמוד?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (100) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  davix  
לקנות סיטר בהודו, איפה, כמה, ואצל מי ללמוד?
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 02:43   
הכותרת די ממצה את עצמה
אני מתכנן טיול בקרוב, אחד החלומות שלי זה ללמוד לנגן על סיטר או סנטור, אם יצא למישהו פה להתנסות, לשמוע לראות.

אנא זרקו עצם.
תודה חברים.
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 03:03   
ווראנסי זה מקום מעולה ומומלץ לטייל בו, לשמוע מוזיקה הודית טובה, ללמוד נגינה ולקנות סיטאר.
מנסיון אישי
. #thumbsup
יהיה גם טוב לחפש בפורום. ואז תוכל למצוא דברים מעניינים כמו השרשרת הישנה והמופתית הזו: מוזיקה הודית קלאסית.
נסיעה טובה ואל תשתה שם יותר מידי חשיש ופיטריות ובנגלאסי שלא תתפלפ ותהפוך לדולפין. #think

http://www.act.co.il/guide/index.php?gu=shwad&ad=261

?

למכירה בבזאר
8finger
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 04:01   
הייתי בהודו עד לפני שבועיים, ולדעתי אחרי שדיברתי גם עם המון מוזיקאים
מקומיים, לא כדאי לקנות בשום מקום חוץ מדלהי, המחירים שם זולים משמעותית
כלומר הבדל של 2000 ויותר רופי על אותה הגיטרה או הסיטר.
שווה לך לחכות לסוף הטיול בדלהי ולקנות שם - יש אפילו רחוב שלם של חנויות לכלי
נגינה- רחוב גניא-ראנג' שזה מרחק ריקשה מהמיין בזאר.

לגבי למידה, תלוי איפה אתה מטייל כי יש המון מקומות מצויינים כמו באגסו בדרמסאלה
שיש שם קורסים מצויינים.

לגבי וראנסי, לא הייתי שם ולפי חברים שחזרו משם לפני שבוע, לא הייתי ממליץ
לעשות קורס דווקא שם, לא שאני מפקפק חס וחלילה בחברי המלומד ובעל כישורי הסיטר astond,
אלא שפשוט בדרך כלל מטיילים שם (ע"פ רוב) לא יותר מיום יומיים ככה שעדיף כבר ללמוד במקום שבו תתקע יותר.

בכל מקרה אני יכול לתת לך אלף טיפים מפה עד רישיקש לגבי הודו כי אני שבוע הבא מסיים
את הטיול אז בכייף - אתה יכול ליצור קשר בפרטי
שלומי

facebook
  davix  
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 10:27   
לחכות עד לסוף הטיול? ועל מה אני אלמד?
את האמת חשבתי לפתוח את הטיול עם דלהי-דרמסאלה ולהדרים
אבל שוב, הכל עלול להשתנות.
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 10:41   
8finger :
לגבי וראנסי, לא הייתי שם ולפי חברים שחזרו משם לפני שבוע, לא הייתי ממליץ
לעשות קורס דווקא שם, לא שאני מפקפק חס וחלילה בחברי המלומד ובעל כישורי הסיטר astond,
אלא שפשוט בדרך כלל מטיילים שם (ע"פ רוב) לא יותר מיום יומיים ככה שעדיף כבר ללמוד במקום שבו תתקע יותר.

ווארנאסי היא בהחלט לא לרכי הלבב #smile הרבה מאוד תיירים בורחים משם אחרי יום יומיים. מדובר בעיר קשה ומטורפת. צפופה באופן מדהים אך היא מהווה מרכז מאוד חשוב בתרבות והדת ההינדית. ולמעשה מהווה את ה-חוויה ההודית הלכה למעשה. לי, כמוזיקאי, היא היוותה נקודת חובה מוזיקלית עוד לפני הטיול, ובהחלט לא איכזבה.
זו עיר שההינדים עולים אליה לרגל למות ולהשרף בגנגס הקדוש להינדים, שזו אחת המצוות הכי חשובות בדת הזו. וזה קשה להבנה ולעיכול בהתחלה.
יסלחו לי הדתיים,אבל זה די כמו ירושליים העתיקה, רק עם הרבה יותר ליכלוך וצפיפות , ונהר קדוש במקום כותל קדוש.
ויש שם מקדש על כל סנטימטר ומיליוני באבות והינדים שמתפללים וטובלים בנהר ומתרחצים וחיים סביבו. וניתן להתקל במלא מראות מוזרים ולעיתים קשים.
אך מי שכן מתעניין ורוצה ללמוד כמה דברים, מעבר לאיך מחזיקים צ'ילום, לא שאני מזלזל חס וחתולה, יכול ללמוד שם המון דברים שישפיעו לעומק על השקפת עולמו הרוחנית.
באיזה שלב מפסיקים לראות את החרא ולראות את היופי והעומק שבדברים.
ומומלץ בחום להתרחק מהשאנטי גסט ההאוס.. שמלא בעיקר בחבורות של ישראלים צעקניים שמתעניינים בעיקר בבאנגים ובשיטהד ובטוסטים ולא ממש מזיזים תתחת ולא עושים שום דבר עם עצמם ובורחים מווראנסי אחרי יומיים ואז מספרים לכולם כמה חרא שם וקשה.. מבלי להכליל כמובן.
באופן אישי, אני הגעתי לווארנסי כשלושה שבועות אחרי תחילת מסעי, ושהיתי שם שלושה שבועות סה"כ. במהלכם למדתי כל יום סיטאר אצל איזה מורה זקן וטוב שלמרות קשיי השפה, התחברתי אליו מאוד טוב. וקניתי סיטאר שבנו מול עיני.
מאחר ולא באתי על מנת להפוך להודי ולהינדי, ולא להיות נגן סיטאר מקצועי שמקדיש את חייו לנגינה ולמוזיקה ההודית. אלא לשם הרחבת אופקיי, לא ציפיתי ליותר מזה וזה בהחלט ענה על צרכיי. ואופקיי בהחלט נפתחו.
גם הסיטאר שקניתי הוא לא מהיקרים והמקצועיים אך הוא בהחלט יפה והספיק לצרכיי. הוא עלה לי 100$ עם ארגז וזה היה נחמד ומרתק לראות את שלבי בנייתו. והאמת שמאז שחזרתי לא השקעתי בו יותר והוא כרגע תלוי לקישוט..
אבל אני עדיין נהנה מאוד לשמוע מוזיקה הודית. ומבין אותה יותר. גם בזכות השרשרת ההיא של עזרי שנעלם..
ולאחר שלושה שבועות של לימודים וטיולים וחוויות בווראנסי וסביבתה, עליתי על רכבת חזרה לדלהי להמשך המסע בן החצי שנה, וכשהרכבת צפרה והחלה לנוע, עלתה לי לראשונה הרגשה שחזרה עוד מספר פעמים אחרי כמה מקומות טובים, הרגשה שלפה, כלומר לווראנסי, אני חייב לחזור מתישהו בחיי. ההרגשה הזו עדיין קיימת ואני מאוד מקווה שאוכל לעשות זאת פעם.
גם רישיקש מקום נפלא ומעניין וגם שם אפשר ללמוד מוזיקה הודית ואכן למדתי אצל מורה אך דווקא אליו פחות התחברתי והוא היה יותר מורה לתיירים כמו שעזרי ציין.
גם בבאגסו שמעתי מוזיקה מעולה ושמעתי שיש מורים, אך שוב, זה מיועד בעיקר לתיירים שמהווים את האולוסיה העיקרית של המקומות הללו. מצויין לשם התנסות וכניסה לעולם הזה.
אני ממש לא מזלזל, גם אני הייתי על תקן תייר, ובהחלט לא באתי להשתקע בהודו ולצלול לעומק המוזיקה ההודית, שהרי לכך יכולות להדרש כמה שנים טובות. אני כבר מנגן על באס וגיטרות ולכך הקדשתי את רוב שנות חיי, אך מוזיקה הודית בהחלט פותחת אופקים חדשים.
יש חבר'ה שממש חיים בהודו, או נוסעים הלוך ושוב פעמים רבות לזמנים ארוכים, ומתעסקים במוזיקה הזו כדרך חיים. שזה מה שהיא דורשת על מנת להבינה לנגנה בצורה טובה ואמיתית.
כמו למשל הבחור הזה, יותם חיימוביץ' המוכשר. הכנס לאתר שלו, קרא את סיפורו והורד את שלושת הטראקים המשובחים לדעתי.

?

למכירה בבזאר
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 11:23   
davix :
לחכות עד לסוף הטיול? ועל מה אני אלמד?

לגבי זה אין לך דווקא מה לדאוג יותר מידי. אחרי שקניתי את הסיטאר שלי, מייד הבנתי שאין מצב שאני מטייל איתו. מדובר בכלי גדול, עדין וביחד עם ארגז גם די כבד ודי סיפור להסתובב איתו ברכבות צפופות, אוטובוסים מצ'וקמקים וריקשות קופצניות. לכן כאשר הגעתי לדלהי איחסנתי אותו באיזה מחסן עד סוף הטיול, במחיר מגוחך. וחיש מהר קניתי לי גיטרה אקוסטית חמודה.
לגבי על מה תלמד, בד"כ למורים שמכבדים את עצמם, יש מס' סיטארים והם יסכימו להשאיל או להשכיר לך. כך לפחות היה עם המורה שלמדתי אצלו ברישקש, שהשאיל לי סיטאר בזמן לימודי אצלו.

?

למכירה בבזאר
  davix  
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 11:25   
תודה
כל מידע נוסף יהיה מבורך
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 13:43   
ציטוט:
לגבי למידה, תלוי איפה אתה מטייל כי יש המון מקומות מצויינים כמו באגסו בדרמסאלה
שיש שם קורסים מצויינים.

מהמורים ונגני הרחוב שפגשתי בדרמסלה\בגסו, אלה לא היו מורים מקומיים אלה רג'סטנים וורנאסיים שברחו מהחום לכיוון התיירים.
אני מצטרף לאסטונד וממליץ על ורנסי. לא פשוט שם, אבל אם אתה בא עם הגישה הנכונה באמת מדובר במרכז רוחני מדהים.
אם אתה נוסע בקרוב, הייתי ממליץ לעלות לצפון הרחוק לפני שיהיה קר מידי, להרגע קצת, ואז לרדת לורנסי לתקופה (כרגע גשום שם, והשנה היו לא מעט הצפות בסביבה).
  davix  
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 14:45   
התכנון שלי אם לא תהיה התגנדות של 'מעלה' זה לטוס עם קבוצת מתנדבים להתנדבות של חודש מאמצע נובמבר, ואחר כך להמשיך הלאה בגפי. לשאוף קצת רוחניות, להתחיל יוגה, רייקי, אולי גם להתאקלם אצל איזה באבא #smile
ואחרי שסידרתי את הראש, להתחיל לשבת על המוזיקה.

אבל לפי סיפורים ששמעתי על הודו
התוכניות שלי שוות לתחת, הכל נתון להשתנות וכנראה שישתנה.
הודעה פורסם: חמישי 30 אוג',07 15:00   
וואלה התנדבות? איפה? נחמד.
בכל מקרה כמו שאמרת - תכניות בהודו זה דבר גמיש.
משפט המפתח הוא - "סאב קוץ' מילגה" #thumbsup

?

למכירה בבזאר
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון