תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:34
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
איך לבחור מוניטורים?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה
  chenc  
איך לבחור מוניטורים?
הודעה פורסם: שני 24 ספט',07 23:41   
היי אני חן, קצת חדש פה...

רציתי לשאול כמה שאלות:
מכיוון שמוניטורים ושמיעה הם אינדיבידואליים - כיצד אפשר לבחון מוניטורים באופן אובייקטיבי לפני קניה - הרי בחנות זה לא בדיוק כמו החדר שלי וכו'..
שנית - למרות אותה סיבה הנ"ל, אשמח לשמוע המלצות / חוות דעת על מוניטורים בטווח העד 4 אלף ש"ח, ואם לא המלצות מה כן לקנות, אז מה לא לקנות...#smile

תודה מראש על כל עזרה!
rafukyo
הודעה פורסם: שני 24 ספט',07 23:57   
ברוך הבא חן.
בחירת מוניטורים זה סיפור ארוך. אבל כבעל מקצוע כבר 15 שנה אני אומר לך שלא משנה אם אתה מאזין למוניטורים ב 2000¤ או ב 20000¤ אם אתה לא יודע מה אתה עושה. ו/או מכיר את החדר שאתה עובד בו. שומע את התוצאה במקום אחר ועושה מקצה שיפורים. עד שאתה מכיר גם איך החדר נשמע כשאתה מתחת לשולחן. זה לוקח זמן.
עכשיו נכנס גם ענין הטעם וסגנון העבודה שלך כלומר איזה סוג מוזיקה אתה עושה. כך שאין תשובה אבסולוטית - קנה רק X או תתרחק מ Y. כל אחד יגיד לך משהו אחר, עד שיהיה לך סלט בראש. לך לחנויות, כך דיסק שאתה אוהב ומכיר טוב. תאזין לשיר מסוים בכמה דגמים. לא a/b test. ממש לשמוע את השיר או לפחות קטע ארוך ממנו. אח"כ שמע את אותו קטע בדגם אחר. ותחליט בעצמך.
מקווה שעזרתי
רפי
  chenc  
הודעה פורסם: שלישי 25 ספט',07 09:13   
קודם כל תודה
שנית, יש לך / איפה יש באתר רשימת חנויות כאלו?
talnadav
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 25 ספט',07 13:51   
לא רוצה להשמע כמו פרסומת: אבל לי יש מוניטורים של M-AUDIO, מדגם BX8 שאני אוהב אותם, את הסאונד שלהם והעוצמה. האמת שקניתי לאחר ששמעתי כל מיני (בלי להבין ולהכיר איזה מותג שווה ואיזה צ'יקמוק) ובסוף בחרתי בהם בגלל מחיר (קניתי "מתצוגה"). זה התאים לי אז - היום, לאחר שעברתי דירה, המוניטורים נמצאים בחדר קטן יחסית (המוניטורים 8 אינטש) ולכן אני לא יכול להנות מהם ממש - אחרת כל החדר ירעד.... #think
בכל מקרה, אני בטוח שבחירה אחרת היתה גם מסבה לי כיף גדול והנאה לעבוד. לדעתי, אם אתה ממש בהתחלה, לך על משהו תקציבי. במחירים האלה לא ממש תמצא הבדל מהותי (כך אני מאמין), וכמו שציין החבר מעלי - הכל תלוי אח"כ ב"למידה" שלך לגבי הסאונד המתקבל בחדר - וכיצד הוא נשמע בחללים אחרים - ואיך אתה מכוונן את המיקסים שלך כך שישמעו כמו שאתה אוהב לאחר שאתה לוקח בחשבון את הסטיות בסאונד (לטוב ולרע) שהחדר שלך מוסיף.
לך לחנויות הגדולות, יש לך את חול המועד עכשיו. תאמין לי, הייתי מתחלף איתך. אני חולה על "הטיולים" הללו.
rafukyo
הודעה פורסם: ראשון 30 ספט',07 20:55   
יש בעמוד הראשי של אקט. נסה בסנטרוניקס, חללית, מיוזיק שופ, פורוסיס טכנולוגיות. זה מה שעולה לי בראש כרגע. יש עוד מלא. יש גם במשומשים בלוח פה באקט. אין שום בעיה בלקנות משומש במצב שמור.

רפי
Tomer Iserovitch
Supporter
הודעה פורסם: שני 01 אוק',07 00:01   
מחזק את אלו למעלה,
אחד ללא ניסיון קודם עם מוניטורים ושלא רכש עוד יכולות מיקסינג בסיסיות אפילו, לא משנה אם תשים אותו מול זוג תקציבי או highend.
תתחיל ממוניטורים תקציביים,אפילו זוג משומש שישרתו אותך לשנה,שנתיים הקרובות (סתם זורק..) ,בבו העת כאשר תרכוש מיומנות,"תחדד" את האוזניים ותרגיש שמיצית את הזוג הזול תשקיע סכום במוניטורים רציניים שישרתו לתקופה של מספר שנים.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון