תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 11:21
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
ציקים, ניצוצות בחשמל - הצילו!
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (130) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
ReuvenM
Administrator
חשמל - כפי שציינתי לא אחת - זו בדיקה מס' 1
הודעה פורסם: ראשון 06 יונ',04 07:38   
נכנסנו ללופ קטן בשרשרת:
- מעגל פתוח תמיד ישמש כאנטנה למה שקורה בסביבה. כבל פתוח הוא אנטנה. רד מזה.
- רעש מובנה יש לכל מכשיר, קבע אם זה משמעותי ממרחק שמיעה נורמלי. רד גם מזה.
- רמקול מוגבר זה רמקול שמכיל בתוכו מגבר. זה כאילו אין את הכבלים שבין מגבר לרמקולים. השאר - אותו דבר (כלומר, יש לך מגבר ויש לך כניסות מגבר כמו לכולם, לא "כניסות רמקול").
ציטוט:
- חבר את כניסות המגבר ליציאות מערכת שמע-נשלטת-עוצמה (כרטיס קול זה לא ממש אידיאלי במקרה הזה, מיקסר עדיף).

- אז אין לך מצב אידיאלי. השלם איתו או שרכוש מיקסר או מנחת בדרך. כרטיס הקול הזה מו?נע מהמחשב, עם המתחים ועם הרעשים, לעולם אי אפשר לקרוא לו "מערכת קול" או "ציוד אודיו" אלא חומרת מחשב, ושכך, היא רחוקה מלהיות נקיה, ואז...
ציטוט:
כך שאל תצפה להגיע לגדולות בעניני רעשים, אך לפחות קרא בנושא בידוד יציאות האודיו של כרטיסי הקול כאן בפורום.

- השאלה מאין הציקים חודרים? שאלה טובה. מרשת חשמל עצמה (נדמה לי שציינתי אפשרויות דיכוי בהודעה קודמת), קרינה (חיווט טוב ובידוד יציאות אודיו מהמחשב עשויים לעזור), חיווט חשמל לקוי (שווה בדיקה של מי שמבין - וכפי שציינתי לא אחת - זו בדיקה מס' 1 !).
- בחיווט אודיו תקני משתדלים להימנע מהארקת המחשב, כך שלא תתערבב עם הארקת האודיו. מחשב זה הדבר הכי גרוע שהיה לאודיו עד היום (להוציא מקדחות, מקררים ונורות גז, שאינם מחוברים אליו ישירות) - בכל הקשור לנקיון צליל ורעשים. לא סתם יש חברות המוציאות חומרת אודיו שמציבה את כל החיבורים בקופסה מרוחקת מהשואה הזו.
- אפשר שהחשמל בדירה מחווט נכון ורק חיבור מאריכים או המפצלים או תקעי החשמל של המכשירים, או שנאי מתח, מנחיתי מתח (110 וולט) או ספקי-כוח לא מיושמים נכון. שווה בחינה אחת מעמיקה, ורצוי עם מי שמבין.
- עצם התופעה של התחשמלות קלה מצביעה על אחד מהשניים: או שיש חיווט חשמלי לקוי במערכת שלך, או שאחד הציודים דולף חשמלית (זה קרה כבר כאן בפורום) אל המארז שלו. במקרה כזה, שוב, יש לנתק הכל, בין לבין, ולחבר כל מכשיר בתורו לחשמל ולבדוק שהגוף שלו (או כל חלק מתכתי שלו) אינו מציע התחשמלות קלילה לאדם הנוגע בו (או באמצעות 'טסטר' בדיקה, ראה כאן). כל זאת - כאשר אותו ציוד-נבדק מחובר תקין לרשת החשמל ועם הארקה בתקע (לפחות לשלב הבדיקה).
- ציוד אודיו לא מומלץ שיקבל את הארקת החשמל שלו באמצעות המחשב. רע מאוד מבחינת רעשים, אבל אם זו ברירה אחרונה, עדיף מהתחשמלות.

אם לא תמצא שרשראות תומכות למה שהזכרתי כאן, תודיע ואמצא לך.
montigo
Supporter
הודעה פורסם: ראשון 06 יונ',04 22:07   
תודה ראובן!

א. ניסיתי לנתק *הכל* (את כל החשמל בחדר). חיברתי רק את המוניטורים. המוניטורים עדיין מחשמלים. מסתבר שאין להם הארקה בשקע (למרות שהשקע גדול) אז הפכתי אותו (למקרה שהיה בלבול בין האפס לפאזה) והם עדיין מחשמלים. הציקים מתקבלים עם *כל* כבל ארוך שאני מחבר להם. בקיצור, הקרינה\החשמל אצלי על הפנים.

ב. כמו שהמלצת, אני באמת מעוניין להביא אדם שיבדוק את החשמל בצורה מקצועית. יש לי הרגשה שסתם חשמלאי לא יספיק, אלא אדם שגם מבין באודיו כמו שצריך ועם ציוד לבדיקת קרינה. אני לא מכיר אף אחד כזה! יש לכם המלצה על בנאדם כזה, וכמה לדעתכם הוא יגבה?

ג. גיליתי גם שהמברג טסטר שלי הלך פייפן, אז אני אפילו לא יכול לבדוק את השקעים! אני מעוניין לקנות פוטנציומטר (אחד עם יכולות דיאגנוזה קצת מתקדמות, שיכול להתמודד עם מתחים חזקים וגם 220v, וגם למדוד זרם\התנגדות). יש המלצות? איזה סוג\היכן לקנות?
קחו בחשבון שאני לא מבין גדול בחשמל - מכיר חוק אום וכו' אבל לא הרבה מעבר לזה.
הודעה פורסם: שני 07 יונ',04 08:00   
- לעולם אל תשחק עם החלפת הפאזה והאפס בתקעי/שקעי חשמל. בדוק אם בתקע המגבר/רמקולים יש חוט הארקה מחובר ללשונית המרכזית התחתונה (היכן שיש סימן של קווקווים כמו חץ לכיוון מטה). החוט בצבע חום חייב להיות מחובר לפין המסומן כמו גל (~) שהוא בצד ימין אם מסתכלים על התקע המפורק מאחור. החוט בצבע כחול חייב להיות מחובר לפין שמסומן "0" (אפס) - בצד שמאל של התקע אם מסתכלים מאחור.
- במברג טסטר יש לגעת עם האצבע בגב המברג (הקודקוד ההפוך מקצה המברג) כדי שהוא יעבוד בזמן בדיקה. בדוק אותו בשקע חשמל פעיל בחור הימני של השקע, לראות אם הוא עובד.
- אתה לא ממש רוצה פוטנציומטר, אלא מולטיטסטר. ויש כאלה בזול בחנויות ACE ודומיהן.
- יש אפשרות שהמגבר מקבל הארקה מהציוד שלפניו בשרשרת הסאונד. למעשה, כך זה אמור להיות במקרה של מיקסר באולפן. אבל במקרה שלך המחשב הוא "המיקסר", וזה הדבר הלא טוב בשרשרת הסאונד, כי מחשב זה ההיפך מניקיון ושקט.
- מוניטור מוגבר שמחשמל זה דבר לא טוב בבסיסו. בתקווה שאתה בודק הכל נכון, ואכן הוא מחשמל כשהוא מנותק מכל ציוד, זה אומר משהו לגבי היצרן סימן קריאה . השאלה אם זה חישמול או סתם חשמל סטטי (שזה גם לא תכונה טובה, אבל עוברת).
montigo
Supporter
הודעה פורסם: רביעי 16 יונ',04 00:39   
תודה רבה על כל העזרה! הנה עדכון קל:
כמו שציינתי בת'רד אחר, קניתי מולטיטסטר ובחנתי את השקעים ועניין ההארקה.
כעת רכשתי גם מיקסר Mackie Tapco 6306 וכרטיס Mia Echo יד שניה.
עבור הפינאלה, הלכתי ל"בר אור" בהרצליה וביקשתי ממנו שיכין לי כבלים לפי הזמנה (הם מסוככים ואיכותיים למדי, אם כי זה לא Neutronik/Klotz, והמחיר לא זול אבל סביר, אני די בשוק שלחלילית נגמרו כמעט כל הכבלים!)
חיברתי הכל היום - אני מאוד מרוצה! כל ההפרעות נעלמו קליל! פלאורסנטים לא משפיעים, תריסים חשמליים לא משפיעים, שום דבר לא מזיז לרמקולים בכלל, ואין יותר ציקים.
אני חושב שכבלים עבים ואיכותיים, באורך המתאים, ביחד עם שמירה על חיבורים מאוזנים (גם מהכרטיס קול למיקסר, וגם מהמיקסר למוניטורים האקטיבים) עשו את ההבדל.
כעת נותר רק לסדר את כל הכבלים מאחורי המחשב בצורה יפה. חשבתי על אזיקונים (יש לי הרבה), אבל אני מחפש שרוול לכבלים, מקווה למצוא בקרוב.
בכל אופן, אם נפתרו לי הבעיות (חשבתי שזה סוף העולם), גם לכם הם יפתרו, שמרו על אופטימיות ותקשיבו לראובן התותח #biggrin
מצפה בכליון עיניים לשדרוג הבא #smile
הודעה פורסם: שישי 16 יול',04 00:44   
הייתי חייב לשתף:

אתמול ניסיתי לחבר את המוניטורים עם תקעים רגילים (הם הגיעו עם כבלים בהם לתקע אין הארקה).
לא תאמינו על כמות ה-Hum שהסאונד בלאסטר שלי הפיק (הוא מחובר בחיבורים לא מאוזנים למיקסר). הייתי בשוק :yuck:
מהמאיה דווקא לא שמעתי Hum (אולי בגלל שהחיבורים למיקסר מאוזנים).

החזרתי את המוניטורים לתקעים ללא ההארקה, וכעת הכל טוב שוב.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3
עמוד 3 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון