תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:22
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  riched25  
קורה לי משהו מוזר ומפחיד אני לא מצליח להרעיד את המיתר!
הודעה פורסם: שלישי 18 דצמ',07 04:01   
שלום חברים

בחודשיים האחרונים אני חווה משהו ממש מוזר ומפחיד גם יחד,אני לא מצליח להרעיד את המיתר כמו שהייתי מבצע ביתר קלות בעבר,אני מנגן כבר 15 שנה על גיטרה חשמלית ואני מרגיש מן חולשה כזאת ביד שמאל כשאני מנסה להרעיד את המיתר, אני מרגיש שאין לי כוח להרעיד את המיתר לאורך זמן ובצורה איטית כמו בעבר,אין לי שום בעיה למתוח את המיתר או כל יכולת אחרת שהיית מבצע בעבר על הגיטרה אבל להרעיד את המיתר ממש קשה לי כאילו אבדתי את ה-feel
לא עשיתי הפסקה בנגינה ואפילו אני מנגן הרבה יותר ותמאמן כל יום

יש לציין שקניתי גיטרה חדשה עם צוואר מייפל ועד היום ניגנתי על צוואר רוזווד מדובר על פנדר סטראט.
חברים זו ממש לא בדיחה ואני לא מדמיין בהתחלה התעלמתי מזה ואמרתי אולי זה משהו זמני אבל זה לא עובר ואני צריך לאמן את הייד כאילו אני מתחיל עכשיו ללמוד להרעיד מיתר

אני לא יודע אם זה קשור לגיל אבל בכל אופן אני בן 38

האם יש למשהו ניסיון עם חוויה כזאת?
הודעה פורסם: שלישי 18 דצמ',07 07:03   
קודם כל לא צריך להכנס לפאניקה .
להרעיד מיתר זה כמו לחטט באף ,זה דבר טבעי לגיטריסט שמנגן הרבה שנים.
קורה שיש מצב רוח רע או התרגשות לקראת הופעה או אירוע חשוב שאתה רוצה להיות במיטבך ,ואז הכל נראה לא בסדר.
אם לא החלפת מיתרים לעובי אחר אין שום סיבה טכנית,
זה רק מצב נפשי זמני,בטוח שעד שאני אגמור לכתוב את ההודעה זה יעבור לך. #clap #clap #clap
הודעה פורסם: שלישי 18 דצמ',07 07:24   
היי יעקב מה שלומך?

תודה על התגובה אתה מאלה שמשקימים קום, אצלי כרגע 24:30 נראה לי שזה אולי דלקת או משהו למרות שאין לי כאבים ,אולי זה בגלל מאמץ יתר כי בחודשים האחרונים אני מתאמן יותר
זה לא משהו שקרה היום זה כבר חודשיים בערך פשוט קשה לי להרעיד את המיתר אני ממש מרגיש חולשה ביד שאני מנסה,אין לי הופעה קרובה ולא נראה לי שזה מצב נפשי כי מדובר על פעולה ספציפית

אגב אחלה מוסיקה הקשבתי לחומר שלך וממש אהבתי ישר כוח

איש יקר #thumbsup
הודעה פורסם: שלישי 18 דצמ',07 08:22   
אפשר שמדובר בדלקת או לחץ בשורש כף היד (בתעלה).
זה אכן לא צחוק, וקורה דווקא משחיקה או שימוש-יתר. לא הייתי מומלץ להתנחם שזה יעבור בצורה פאסיבית, ויש לשקול בדיקה והרבה מנוחה ליד. אם לאחר מנוחה של כמה ימים היכולת חוזרת, זה אומר שאימצת יותר מדי את כף היד. אם זו דלקת, חובה להפסיק עד שהיא עוברת+, אחרת הנזק עשוי להיות תמידי.
ראה בנוסף כאן בפורום בריאות וכו' לגבי בעיות בשורש כף היד. קרא חומר נוסף באינטרנט.
שמור על עצמך נשמה! קיבלת איתות מהגוף - הקשב ואל תתעלם.
הודעה פורסם: שלישי 18 דצמ',07 08:29   
זה משהו שיכול לקרות כתוצאה ממאמץ יתר ולפי מה שכתבת בזמן האחרון, אכן נראה כאילו אתה מתאמץ יותר מידי.
לצערי לאחרונה נאלצתי להתאמץ יתר על המידה על מנת שאוכל לחזור ולנגן ואחר זמן מה גם אצלי החלה בעיה כזו ...
אל תלחץ, קח לך פסק זמן, ואיני מתכוון לנגן פחות זמן ביום אלא ממש לא לנגן כלל כמה ימים, ואם זה לא משתפר, גש לקבל ייעוץ רפואי, אבל רוב הסיכויים שעם מנוחה מוחלטת של כמה ימים הבעיה תפטר.
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: שלישי 18 דצמ',07 09:46   
פתחתי פה פוסט לא מזמן, על תופעה דומה,
רק שאצלי זה היה מפותח הרבה יותר ומלווה בכאבים בכל הגוף.

נשלחתי לבדיקות רבות, לא אמצאו כלום - זו היתה דלקת גידים בגלל שימוש יתר ולחץ.
חלפה כלא היתה.
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
  riched25  
הודעה פורסם: שלישי 18 דצמ',07 15:04   
תודה חברים

אני אעשה הפסקה של כמה ימים ונראה
הודעה פורסם: שלישי 18 דצמ',07 21:38   
פעם פעמיים בשנה אני מקבל דלקת גידים או משהו באחד העצבים ביד שמאל מקבל קריזה.
הכאבים איומים, היד חלשה ומתאמצת להחזיק את הצוואר, שלא לדבר על מתיחות ואקורדים קשים לביצוע.

בדיוק קרה לי לפני שבוע, ואחד החבר'ה בקהל המליץ לי על תרופה הרבלית (ככה אומרים?)
שנקראת Arnica D6.
שם החברה היא NaturA, חפש משהו זהה בארץ.

לוקחים שתי גלולות קטנות, נותנים להן להממס מתחת ללשון ובולעים (30 שניות) גם בלי מים.
תוך כמה שעות הכאבים יורדים דראסטית, ואחרי יומיים הכל עבר, מה שהיה לוקח
שבועיים שלושה אצלי לפחות בגלל הצורך לעמוד על הבמה לפחות 4 לילות בשבוע במקרה הטוב.
את הגלולות לוקחים כל שלוש שעות בערך.

בדר'כ דלקת כזו (לפחות אצלי) מלווה בהשפעות על הקיבה והצואה, וגם את זה זה סידר לי תוך יום.
  riched25  
הודעה פורסם: רביעי 19 דצמ',07 05:58   
תודה

אבל אני לא יודע אם יש לי דלקת או לא, כי אין לי שום כאבים פשוט חולשה ביד לבצע פעולה מסויימת כמו הרעדת המיתר, אני בטוח שזה נגרם ממאמץ יתר כי בשלושה שבועות האחרונים התאמנתי כל יום כ-50 דקות על טכניקה ולאחר מכן עוד קצת נגינה חופשית
מה שלא עשיתי ב-15 שנה שאני מנגן גיטרה וחלק מהזמן פעיל מאוד כלומר זאת הפעם הראשונה שאני משתדל להתאמן בצורה מתודית ויכול להיות שיש לזה השפעה,עוד דבר שלא בצעתי לפני האימון זה מתיחות אצבעות ושורש כף היד שנראה לי שזה נחוץ

אשמח לשמוע עוד טיפים

תודה
הודעה פורסם: רביעי 19 דצמ',07 15:29   
לי זה דווקא לא נשמע כמו דלקת גידים , כי היא באמת מלווה בכאבים (חזקים או חלשים) ולרוב גם אדמומיות מסוימת במקום , אני שמעתי על מקרה של אובדן תחושה או יכולת תנועה במקומות מסויימים בגוף , לדוגמא ילד כדורגלן שפתאם לא הצליח לקום מהמיטה , בלי שום דבר נראה לעין ואחרי יומים זה עבר , תראה רופא אני בטוח לא ואלא רק השערות , אבל בנינו לא הייתי לוקח חלקיק שנייה של סיכון , ב5 שקלים ושעתיים פנויות אתה הולך לטיפול אצל רופא שיוכל לומר לך מה הבעיה

אל תחכה שיהיה יותר גרוע , אחר כך ממש תצטער על זה!
בהצלחה
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון