תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:56
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  SL  
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: ראשון 09 יונ',02 00:02   
לכבוד הקיץ שהגיע...

שאלה שכבר רציתי לשאול מזמן ושכחתי:
באולפן ביתי ממוצע בו אין מיזוג , מה יכולות להיות ההשפעות של התחממות המכשירים (בהנחה כמובן שאין עליהם אור שמש ישיר) על הסאונד ועל הרכיבים עצמם ?

הודעה פורסם: ראשון 09 יונ',02 00:37   
הא מעניין,
כמובן שמכשירים חשמליים, חובבי קור.
לזה יש גבולות.
בוא נאמר, שחום לא ממש עוזר. אך כל עוד אתה לא מעל 40 מעלות c אתה בסדר... רצוי לא להגיע לזה, גם לביטחונך האישי!
תשיג מזגן קטן, או אפילו מאוורר יעשו עבודה טובה יותר, בלהציל את חייך ואת חיי הצייוד.
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 09 יונ',02 01:12   
ההשפעות על הסאונד? דווקא לדעתי לטובה - סאונד "חם" כפי שכולנו אוהבים. :razz:

אבל ברצינות, אני מניח שאין לטמפרטורת החדר השפעה על המכשירים, כל עוד הם דיגיטליים - עיבוד האות לא נעשה בצורה שונה בטמפ' שונות...
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 09 יונ',02 01:20   
ציטוט:
שאלה שכבר רציתי לשאול מזמן ושכחתי:

פעמיים בשנה יזכירו לך.
פעמיים בשנה הם מזכירים לנו, ובתור אחד שבתקופות האלה הוזעק לכבות שריפות, אני חייב לחלק אתכם את מועקת הרכיב וחוזק חומרו, כדי להבין היכן הגבול בו נקבעת קריסתו.
פעמיים בשנה הם מגיעים, ובארצנו המדברית זה , איך לא, מגיע לביטוי קיצוני.
פעם מגיע החורף עם מכות הברק שלו (!=כאן בפורום), וחבטות החום מסמנות את הפעם השניה.
למה אני מזכיר קיצוניות? כי זו מילת המפתח בכל הענין. כמו כל דבר בטבע (שאני יכול לחשוב עליו עכשיו), אין חיבה יתרה לזעזועים בסביבה. הטבע יודע להסתגל, אבל בהדרגה. פתאומיות גוררת טראומה, גם בחוזקם של חומרים השוכנים על לוח האם ומכמני המודולר.
אז אם הציוד שלנו שרוי באווירה קבועה, הסיכויים שהוא ייפגע נמוכים להפליא.
לאו דווקא חום, כל שינוי בסביבה נחשב כאן. לדוגמא: הדלקה וכיבוי של מכשיר הם הרגעים הקריטיים ביותר שלו. אלו הרגעים הפופולריים ביותר בהם רכיבים קורסים. שוב - זעזוע פתאומי!
מצבי חום/קור כנ"ל, אך גם קשורים להדלקה/כיבוי שהוזכרו מעלה. יש אולפנים מרובי ברזלים ורחבי קונסולה שלא יכבו את ציודם לעולם! מהסיבה הזו ממש.

אז מה עושה האולפניסט הביתי עם פרוץ הקיץ?
צרה מס' 1 היא דווקא רשת החשמל (!= כאן בפורום). היא מתמלאת בניצוצות ונחשולים בשפע, עת המזגנים מתחילים בחגיגה הצרכנות המופרעת שלהם, עם מנועים ומערכות הנעה של המאה הקודמת - הציוד שלנו באולפן בסכנה.
מערכת סינוןוגיבוי נדרשת (!=).
החום באולפן נעשה בלתי נסבל, ואיתו הלחות באיזורים הקרובים לים, שזה בערך חצי המדינה (לחות =!).
אם יש מזגן, מה טוב, למעשה חובה, אבל יותר לבן אדם החולץ את המידי והדגימה בזיעתו כי רבה.
איכות המזגן לציוד נמדדת בשמירה על טמפרטורה קבועה (אין הפרש גדול בסביבה, למרות שלבן אדם זה בלתי נסבל [אבל בגלל הלחות יותר], בין קיץ לחורף בתנאי אולפן), ואיכות המזגן חשובה גם בהיותה שומרת על לחות מינימלית, כי לחות + אבק הם אויבי המעגלים החשמליים ומגעי מעבר אות שונים.
תפוקה ישירה של מוצא המזגן על הציוד היא דבר שדורש בדיקה קפדנית אם הוא נחוץ בכלל, שכן אם ההדבר גורם להצטברות אדים על המתכות או להקצנה במעברי טמפרטורה, הציוד יקרוס (ולאו דווקא מתי שמצפים לכך, בנוסף יהיו בעיות מגעים רבות עקב הווצרות פטרייה על המגעים.
סיכומון:
- אוורור היא מילה שאני אוהב לשמוע בנסיבות אלה.
- 21 מעלות, הנמדדות בשלש נקודות באולפן, זה יעיל.
- הבחנה בין חום המשתמש לחום ה'משומש'. להירגע.
- יציבות בטמפרטורה, חשמל, לחץ אוויר, מצב רוח.
- ציוד יכול לרתוח אם הוא לא בסביבה האופטימלית שלו, אבל אם בן-אדם יכול להיות שם, הכל בסדר מבחינת היצרן. אם הציוד זוכה להזנחת אווירה אז הנסיבות כבר משתנות לרעתו.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 09 יונ',02 01:26   
ואחרי ההקדמה הזו, למה יכולה לגרום התחממות יתר?
נקודות התורפה הן בידוד של רכיבים, ציפוי של שנאי כוח, נגדי הספק, טרנסיסטורי הספק, מעגלי ספק הכוח בכלל, מעגלי יציאה בפרט, נקודות הלחמה חלשות בתוך הרכיבים (הג'וקים - משהו שלא נראה בעין)..
כל אלה עולים לרמת רגישות כה גבוהה, עד שאפילו זעזוע מכני (מכה על רכיב שבקצה יכולת החימום) תגרום לשבר או סדק פנימי.
כמו כן, רמת הבלאי של הרכיבים מואצת באופן פנטסטי ברגע שהחום עובר דרגות יצרן מומלצות.
לא טוף.

לגבי הסאונד, פה תיכנס לעתים פסיכולוגיה שאי אפשר להתמודד איתה ברגעי מחזור של השכל. יש רכיבים אשר בגבור הטמפרטורה רמת הרעש שלהם תעלה, מכאן שגם רמת עיוות האות עובר דרך מעגלים שונים. הכל בקטנות אמנם, אך יש יצורים שיורדים אלינו מדי פעם מהחלל החיצון ושומעים את ההבדלים האלה, ואפילו קובעים באיזה תדר פסיק משהו זה קורה...
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 09 יונ',02 03:06   
אך החום הלחות ושאר פירות הארץ.

ראובן עזר לך לאושש פחדיך ומה לעשות כשחם חם.

לכיוון האולפן הביתי,
במקום להסב נזק לציוד מחום ולחות מזגן או מערכת בקרת אקלים כלשהי ששומרת על טמפרטורה קבועה היא דבר חשוב. כך גם כלי הנגינה שבמדינה נפגעים גם הם מהר מאוד...

- ציוד...
אם האולפן ביתי אינך חייב לעבוד בו שותף ולכן חם מדי? קח לימונדה ושב בצל עם עיתון. החום יפגע בעיקר בתפקוד שלך ועדיף לא לקחת סיכון על הציוד.

אם חייבים, וונטלטור (מאוורר) פשוט באיזור הקרור של המכשיר שפולט חום יעזור.

בעידן המחשב,
למרות שזה נשמע מצחיק עם העם הזה מאוד מסוכן לעבודה בקיץ. קיצור החיים של המחשב לא יהיה משמעותי ברוב המקרים (וגם כך תוך יומיים הוא יהיה מיושן) אבל..
באולפן ביתי המבוסס על כוח המעבד בעיקר ההתחממות עלולה להחליש את קצב העבודה שלו ולפתע הגבול שהיה אתמול ירד. במילים אחרות פרוייקט עם X אפקטים לפתע לא יסכים לרוץ או יקרטע. גם דיסקים קשיחים מתחממים.
קרור או הפסקת עבודה הם הפתרונות.

גם ציוד קצה מבוסס DSPים או כל רכיב ממוחשב קורס ובמיוחד בתקופות הקיץ המאיצות את השגיאות הקריסות והבלאגן...
MiniMoog1
הודעה פורסם: ראשון 09 יונ',02 03:21   
אני חייב לציין שלפני שבוע מאוורר המעבד שלי שבק חיים מסיבה לא ברורה,ואני...לא התאפקתי והמשכתי לעבוד על המחשב בעזרת מאוורר ביתי שמכוון הישר לתוך קופסאת המחשב שבמרכזה המעבד (טעות קריטית! לא מומלץ!)
להפתעתי המחשב תיפקד מצויין עד שזרקתי מבט לעבר נתוני הטמפ' וגיליתי שהטמפ' של המעבד טסה למעלה במהירות חסרת תקדים עד שהגיעה ל 55-60 מעלות...
בכל מקרה עכשיו אני מחכה שיחליפו לי מעבד,שכן הוא ניזוק ונהרס כליל,מיותר לציין שהמעשה היה טיפשי בהתחשב שהמעבד הוא מבית היוצר AMD בעל רגישויות על בנושא...אבל שטויות,לומדים מטעויות כאלה וגם משלמים על טעויות כאלה...
אז חשוב לפקח על החום במחשב,זה לא צחוק...

מישהו אמר
הודעה פורסם: חמישי 24 אפר',03 13:43   
שלמעבד AMD נורמלי לעבוד בחום של עד 65 מעלות צלסיוס... אני משער שתלוי איזה מעבד AMD אבל עדיין. בכל מקרה אני לא חושב שהמאוורר החיצוני היה אמור להצליח להחזיק את הטמפרטורה של המעבד בפחות מ65 מעלות בלי להעיף את המחשב...

בועז
NiTRoX
הודעה פורסם: שבת 19 יונ',04 20:34   
אוקיי.
אני זוכר (בטוח מאה אחוז) שראיתי פעם היכן שהוא מד-חום קטן שהוא למעשה מדבקה, בגודל כמה סנטימטרים.
ראיתי את זה בחדר של תינוק, מודבק על ארון, קיר ולול.

חיפשתי בחנויות חומרי בניין, שהפנו אותי לבתי מרקחת שהפנו אותי לחנויות כלי בית שהפנו אותי ל....וכו'
איפה לעזאזל מוצאים כאלה?#smile
  SL  
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: שבת 19 יונ',04 20:50   
#smile
עברו שנתיים וקצת מאז פירסמתי את ההודעה הזו... מאז כבר יש לי הרבה פחות מכשירים פיזיים כך שהיום השאלה הזו קצת פחות רלוונטית לגביי ואני מניח שגם לגבי כמה חברים אחרים.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון