תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 12:42
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
לימודים לתואר
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  VooDoo  
Act Compatible
לימודים לתואר
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 11:53   
שלום,

השאלה היא למי שמבין בלימודים אקדמאיים.

רציתי לקבל המלצה על מוסד אקדמי (רצוי מכללה) נוח,שאפשר לשלב עם עבודה במשרה מלאה וחיי משפחה.
משהו בסדר גודל של לא יותר מפעמיים בשבוע לייט.

המסלול המעניין אותי הוא אחד מאלו הבאים: אקולוגיה,ביולוגיה,מדעי הסביבה,ביולוגיה ימית,ביוטכנלוגיה.

תודה לעונים.

האתר שלי
www.mrgreen.us
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 13:36   
אני למדתי שנה באוניברסיטה הפתוחה, קורסים במתמטיקה. אמנם למדתי בסה"כ שני קורסים בכל סמסטר, אך עדיין היה עלי הרבה מאוד עומס וכמעט בכל יום מצאתי את עצמי יושב ולומד מהספרים או כותב מטלות. אני לא יודע איך הקורסים בביולוגיה בהשוואה לקורסים במתמטיקה מבחינת ההשקעה, אבל אם אתה לא לחוץ לסיים את התואר תוך 3 שנים אתה יכול להתחיל עם קורס אחד בסמסטר ולראות איך זה מסתדר לך בשילוב עם העבודה והמשפחה.
האוניברסיטה הפתוחה היא פתרון מעולה בשביל מי שרוצה לשלב גם עבודה במשרה מלאה עם הלימודים, ויצא לי להכיר הרבה אנשים שלמדו בה מהסיבה הזאת. יש בין הסטודנטים גם חיילים בסדיר או בקבע, ואפילו תלמידי תיכון.
בנוסף, היא אוניברסיטה ברמה גבוהה מאוד, בטח יותר מרוב המכללות בארץ, ולפחות במתמטיקה אומרים שהיא ברמה שווה או לפעמים אפילו גבוהה מזו של האוניברסיטאות האחרות בארץ. לגבי ביולוגיה אני לא יודע, אבל שווה לנסות לדבר עם אנשים שלומדים שם ביולוגיה.
בלינק הזה תמצא את רשימת התארים בתחום המדעים, התארים שיכולים להיות רלוונטים עבורך הם: "בוגר אוניברסיטה במדעי החיים", "בוגר אוניברסיטה במדעי הטבע בהדגשת ביוטכנולוגיה", או כל שילוב אחר שמכיל את מדעי החיים.
בהצלחה #smile
efi86
תומך
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 16:47   
אוו צופיפיניק משמיים באת אליי!

אני שוקל עכשיו להתחיל כמה קורסים לטובת אפיק מעבר להנדסת חשמל בטכניון,
אני מתכנן לעשות את זה במשך 4 סימסטרים - 2 קורסים בסימסטר ככה שלא צריך להיות לחוץ עד קץ הנשמה, אבל אני מתכנן לעבוד במשרה מלאה תוך כדי (QA ושאר ירקות)

כמה קשה האינפי1 הזה? וכמה רע יהיה לעשות מד"ר בזמן עבודה?
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 18:54   
אינפי 1 נחשב הקורס הכי קשה בתואר, לא כי הוא קשה כשלעצמו אלא כי בדר"כ מגיעים אליו בלי שום ידע קודם ובלי נסיון בכתיבת הוכחות מתמטיות פורמליות. לכן בכל סמסטר יש 60% נכשלים... אני ממליץ לקחת לפני הקורס הזה את אלגברה לינארית 1 או אפילו את אשנב למתמטיקה, כדי להתנסות בכתיבת הוכחות.
למזלך באפיק המעבר אין חובה לעשות את אינפי 2 ו-3, שהם קורסים יותר קשים מאינפי 1, תוכל להסתפק בחדו"א ב שזה קורס הרבה יותר קל כי הוא פחות תיאורטי ויותר מעשי. (למרות שאני ממליץ מאוד לעשות בכל זאת את אינפי 2 ו-3 כי הם קורסים מעניינים מאוד #smile )
מד"ר נחשב קורס קשה, אבל שים לב שאתה צריך לעשות רק את קורס המבוא, שהוא יותר קל. לדעתי אפשר להסתדר איתו במקביל לעבודה במשרה מלאה.
חוץ מזה יש לך באפיק את אלגברה לינארית 1+2, שהם קורסים נחמדים למדי. לינארית 1 הוא די קל, לינארית 2 קשה בעיקר כי מגיעים למתמטיקה הרבה יותר מופשטת, אבל מסתדרים. (אני עושה את הקורס הזה עכשיו בסמסטר קיץ)
מבוא למדעי המחשב ומערכות ספרתיות הם די קלים, ומכניקה נחשב קורס קשה - אם לא עשית בגרות 5 יחידות בפיסיקה אני ממליץ לקחת לפני זה את הקורס "יסודות הפיסיקה א".

כדאי שתארגן לך מראש את סדר הקורסים, תבדוק שבכל קורס אתה עומד בתנאי הקדם (למשל את מכניקה אפשר לעשות רק אחרי אינפי 1) ושבאמת תוכל לעשות את הקורסים בסדר שאתה רוצה (כי לא כל הקורסים ניתנים בכל סמסטר, ובסמסטר קיץ בפרט יש מעט קורסים)
אם יש עוד שאלות אתה מוזמן לשאול #smile
efi86
תומך
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 20:03   
בוא נראה,
אני צריך לעשות את:
1) אינפי 1
2) חדו"א ב'
3) מבוא למד"ר
4) אלגברה 1
5) אלגברה 2
6) מבוא למדעי המחשב - JAVA
7) מערכות ספרתיות
8) מכניקה

איזה סדר קורסים לקחת אין לי מושג,

אני יודע שמכניקה לא אמורה להיות בעיה משמעותית, עשיתי פיזיקה 5 יחידות וקיבלתי 90 בפרק של המכניקה, מה גם שהיום אני ברמה הרבה יותר גבוהה במכניקה ממה שהייתי (חשבתי לשפר את הפיזיקה אז חזרתי קצת על החומר)

מבוא למדעי המחשב - JAVA, אני יודע C++ ברמה בסיסית, עשיתי בגרות בC, עברתי גם על 94 אם אני זוכר נכון ככה שגם זה בסדר, אני מאמין שהרמה תיהיה הרבה יותר גבוהה אבל אפשר להסתדר כי יש לי רקע,

מערכות ספרתיות זה כבר קשור לחשמל יותר אז נשאיר את זה לסוף
חדו"א ב' ואלגברה 2 חייבים לבוא אחרי אינפי 1 ואלגברה 1 (בהתאם) ככה שהם מחוץ למשוואה כנ"ל מבוא למד"ר

מה שמשאיר אותי עם השאלה: עם מה להתחיל?
אני רוצה 2 קורסים בסימסטר למרות שכבר אישרו לי 3
skewed_chord
Supporter
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 20:39   
בחר לך קורס מתמטיקה אחד בלבד מבין שני הקורסים הראשונים כדי שהכניסה שלך תהיה הדרגתית: אינפי 1 או אלגברה 1, וקח בנוסף את מבוא למדעי המחשב (כל עוד אתה לוקח בחשבון עומס תרגילים).
אלגברה 1 אמנם קל יותר על הנייר, אבל אם חיבבת חדו"א בתיכון יכול להיות שיהיה לך נחמד יותר להתחיל איתו דווקא. עבור סטודנטים מסוימים, דווקא אלגברה לינארית נתפסת כפחות אינטואיטיבית.
אם יש לך זמן, אתה יכול פשוט לקפוץ לספריה ולעיין בספרי הקורסים. זה יתן לך מושג כללי מאוד אם אתה לא מכיר את החומר כלל, אבל לפעמים גם השרטוטים יכולים להשפיע על האטרקטיביות של הקורס. #wink

בכל מקרה, אני מציע שתשקול קבלת ייעוץ אקדמי מתאים, מאחר ולעניות דעתי הלימודים בפתוחה לא יכינו אותך כראוי לדרישות ולעומס בטכניון, למרות שהם עשויים אולי לרכך את המכה הראשונית.

בהצלחה!
efi86
תומך
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 20:53   
קיבלתי ייעוץ, הפרופסור אמר לי על פי הערכה שלו לפי הציונים שלי (725 בפסיכו ו90 במתמטיקה ו90 בפיזיקה) שאני יכול לעשות 4 קורסים אם אני רק לומד ולא עובד
אבל אני רוצה גם לעבוד ולעשות את זה על כמה סימסטרים ולא על 2 סימסטרים
ככה שאם הוא אמר שאפשר 4, אז 2 גם צריך להיות אפשרי

קשה? בוודאי,
יכין אותי לטכניון? מי יודע? אבל זה האפשרות הטובה ביותר בשבילי כרגע במקום לשפר בגרויות או לנסות להוציא 760 בפסיכומטרי, למרות שאני יכול, אבל זה נראה לי מתסכל מאוד להוציא 755 או כאלה ציונים ואז זה לא נתן לי כלום כל המאמץ

אני אעשה עוד כמה ימים חושבים וארשם לשני קורסים
חשבתי באמת להתחיל עם המבוא למדעי המחשב ועוד משהו
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 21:03   
הקורסים האלה באמת לא יכינו אותך לטכניון - הלימודים העצמיים באוניברסיטה הפתוחה שונים מאוד מהלימודים בכיתה באוניברסיטה רגילה. אבל החומר הוא בסה"כ אותו חומר, במיוחד במתמטיקה שבה הפתוחה נחשבת לטובה מאוד (למעשה יש שמועות שהקורס באלגברה לינארית 1+2, למשל, הוא יותר טוב ומעמיק בפתוחה מאשר בכל האוניברסיטאות האחרות)
אני מסכים שהכי כדאי להתחיל עם אחד (ורק אחד) מהקורסים אינפי 1 או לינארית 1, לפי הטעם. אם יש לך זמן, תוסיף את מבוא למדעי המחשב שהוא די קליל.
GCmusic
מה הדרישות היום ללימודים באוניבריטה הפתוחה
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 21:15   
בכללי ובמקצועות המחשב בפרט?

http://www.giladchatsav.com
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 10 אוג',08 21:42   
מבחינת האוניברסיטה אין דרישות. לא צריך פסיכומטרי, לא בגרות ולא כלום. יצא לי לפגוש בחלק מהקורסים אפילו ילדים בכיתה ט'.
זה נשמע קצת מוזר, אבל השיטה עובדת. כולם מתקבלים, ואלה שלא מתאימים פשוט נושרים באופן טבעי במהלך הקורס. למשל בקורס אינפי 1 שלקחתי השנה, התחלנו את השנה עם 40 תלמידים בקבוצה וסיימנו עם פחות מ-10...
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון