תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 19:23
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
  coldplay  
ספר הכנה לראיון עבודה בהיי-טק
הודעה פורסם: שני 01 ספט',08 12:03   
יש למישהו המלצות?
crimson_king
הודעה פורסם: שני 01 ספט',08 12:56   
תוכנה או חומרה?
יש ספר של "מרכז הדרכה 2000" שנקרא "מבחני ראיון\קבלה להייטק - תוכנה". זה ספר טוב עם הרבה שאלות מקצועיות ו חידות הגיון וכמובן כולל תשובות די מפורטות.
לצערי (או לשמחתי - היום), הייתי בסרט הזה של חיפוש עבודה (אני מהנדס תוכנה) לאחרונה, אז יש לי הרבה חומר שאספתי, אם אתה מעונין צור קשר בפרטי.

עמית
  coldplay  
הודעה פורסם: שני 01 ספט',08 13:07   
אני מדבר על תוכנה.

מצאתי באמזון את זה

מישהו מכיר?
ניתן למצוא בארץ?
תוך כמה זמן מגיע משלוח מאמזון?
  coldplay  
הודעה פורסם: רביעי 03 ספט',08 09:09   
עוד המלצות?
skewed_chord
Supporter
הודעה פורסם: רביעי 03 ספט',08 10:14   
אני חושב שאין לך צורך בהמלצות נוספות.

ההמלצה הראשונה היא לחטט בפורומים באינטרנט ולחלץ מהם מידע. הכנה לראיון עבודה בהייטק זה נושא די פופולרי.

הספר שעליו עמית המליץ טוב כי הוא מבוסס על השוק המקומי והוא לא כבד מדי.

הספר שמצאת בעצמך גם כן טוב בעיני כי הוא עשוי לפקוח את עיניך לסוגיות חדשות שלא הכרת קודם. מאידך, הוא מאוד מקיף (כולל חלקים טריוויאלים אך חשובים, כגון שאלות לא טכניות) וזה לא טוב כמו שזה נשמע. אם ספר כזה מהווה עבורך יותר מאשר אמצעי לתיאום ציפיות והפגת לחצים לפני חיפוש עבודה, אז אתה בבעיה.

שיהיה בהצלחה. #smile
  coldplay  
הודעה פורסם: רביעי 03 ספט',08 16:08   
יש בארץ מקום שמוכר ספרים כאלו באנגלית? יצא לך לקרוא אותו בעצמך?

הספר בעברית סימפטי, אבל ברמה יחסית נמוכה לטעמי. כמו רוב החומרים שיש בעברית בתחום.

בתור מישהו עם קצת ניסיון בתחום, אני חושב שהליך כזה של התכוננות לראיון חשוב מאוד, למרות שהרבה אנשים מזלזלים בו. זה קצת כמו להרים הופעה. זה לא משנה אם אתה 50 שנה מנגן. לפני הופעה צריך לגבש הרכב, לעשות חזרות ולבוא מוכנים. זה הרבה מעבר להפגת לחצים.
אם השירים שלך לא טובים ההופעה תהיה גרועה בלי קשר להכנה.
אבל גם אם יש לך אחלה שירים, ולא באת מוכן, תהיה הופעה גרועה.
skewed_chord
Supporter
הודעה פורסם: רביעי 03 ספט',08 17:17   
ספרי מקצוע "כבדים" כמעט ולא מייבאים לארץ (מן הסתם, מאחר ויש להם שוק קטן מאוד). ניסית ב"דיונון"? יכול להיות שיתמזל מזלך.

לא קראתי את הספר מתחילתו ועד סופו. כן רפרפתי עליו ברמה שמאפשרת לי לחוות דיעה מקצועית ברמה סבירה (לעניות דעתי).

מי שלא מנגן עשרים שנה ולא נולד על הבמה, צריך לגבש הרכב ולגבש הופעה, וזה לוקח כמה חודשים טובים לפחות של חזרות אינטנסיביות. כשמגיעים סוף סוף להופעה, אולי מתרגשים קצת אבל חלק מהדברים כבר עובדים על טייס אוטומטי ובנוגע לשאר, ההכנה אמורה לעשות את שלה.

וזו צריכה להיות האנלוגיה שלך: בחינה מקצועית טובה צריכה לבחון הליכים שאתה עושה במקצוע באופן יום-יומי, כגון התמודדות עם צורך אלגוריתמי או עיצובי (design). בפועל רואים לפעמים בבחינה דברים שלא כל כך רלוונטים, אבל אם הבוחן מקצועי אז זה לא צריך לקרות. (אם כי גם זה לא מדויק: לעיתים מגויסים אנשים חסרי רקע סביר וקשה להעריך את היכולות שלהם ללא שימוש בשאלות בנוסח חידות הגיון.)

בהתאם, ספר הכנה לבחינה מקצועית אינו יכול ללמד אותך דברים מסוימים כגון אלגוריתמיקה או עיצוב נכון: הוא יכול לסייע לך להבין את המוטיבציה מאחורי שאלות שונות, הוא יכול להציג בפניך שאלות שממוחזרות תדיר כדי להקל קצת מראש, והוא יכול להראות את הטריקים הקטנים שמסתתרים מאחורי התשובות לשאלות כגון אלו שציינתי, אבל הוא לא יכול ללמד אותך את החומר.

אין לי ספק שאפשר, אולי אפילו בסיכוי טוב של נאמר אחד לחמש, ללמוד מספר מעין זה ע"ח חומר מקצועי ולהתקבל לעבודה. אבל אם תרצה, למשל, להתקבל למקום עבודה טוב, תצטרך לעבור דרך בוחן טוב וזאת עשויה להיות אופרה אחרת לגמרי. לכן, לכל הפחות, השיטה הזו לא מומלצת.

אם אין לך נסיון רב - ואני חס וחלילה לא מנסה לפגוע אלא רק להציע שתאפיין את הצורך המדויק שלך בהכנה - חשוב מאוד להשתדל להבין את הצד השני, המראיין. כלומר, מדוע אנשי מקצוע שואלים שאלות מסוימות ומה הם מצפים לשמוע בתשובה שלך? הספר שציינת במידה רבה כן מטפל בכך.

ושוב, איך שלא תבחר לעשות זאת, שיהיה בהצלחה.
electric monk
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 05 ספט',08 10:59   
במאמר מוסגר, לא הייתי מסכים לעבוד במקום שהראיונות שלו כוללים חידות הגיון. רבים וטובים ממני כבר כתבו למה זה דפוק, אבל הנה אחד שממצה את הרעיון.

אני לא יכול לומר את זה באופן גורף, אבל מה שאני והאנשים האחרים אצלנו שמראיינים מחפשים זה בן אדם נבון עם חשיבה הגיונית ויצירתית. זה שאתה לא יכול לענות בראיון עבודה איך מקנפגים תור JMS בשרת JBoss או איך כותבים EJB לא קשור כהוא זה ליכולת או חוסר היכולת שלך להיות מתכנת טוב.

Solstice Coil
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון