תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 12:11
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון
  nono  
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 09:39   
אגב, לא תמיד איכות הנגנים מביאה לאלבום גדול או סאונד גדול, ושוב זה עניין של טעם אישי.

אני לא חושב שאפשר ליפול מאף אחד ב"איפה הילד?" מבחינת נגנים, אבל שומעים שהם ידעו טוב מאוד מה הם רצו להוציא באלבום הזה ויופי של הפקה מוזיקלית של יובל שפריר.

עוד אלבום ששומעים שעשו אותו טוב (ושם דווקא יש נגנים) זה "פצעים ונשיקות" שאותו ירמי קפלן עשה.

ואם כבר ברי סחרוף, מה לגבי "סימנים של חולשה"? זה לא ה-אלבום בה-הידיעה?
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 10:18   
כמו שקלימרו אמר כמה הודעות קודם, אני ממש תמהה על חלק מהבחירות כאן, שלמרות היותם אלבומים מצויינים על גבול ה-"אבן דרך" בתולדות הרוק הישראלי, הם נחשבים בדיחה בבראנז'את האולפנים.
אני חושב שהבולט שבהם הוא חתונה לבנה אבל חלק מאד גדול של האלבומים שננקבו כאן הוא פשוט מוצר עם סאונד מאד מאד בעייתי.

מעבר לכך, יש גם הגבלה ז'אנריסטית שמפריעה לי משום שדווקא בשנות ה-70 וה-80, היה פה בארץ ידע מאד מביך בכל מה שקשור בסאונד ובמיוחד בסאונד הקלטה. מה שהיה זה כמה מפיקים מוסיקלים עם אוזן מאד מאד רגישה אבל הם בכלל לא עבדו בעולם של הרוק. למשל מנחם ויזנברג שהפיק את חווה אלברשטיין (לטעמי "התבהרות" זה אחד התקליטים עם הסאונד הכי מוצלח שנעשו בשפה העברית אבל הוא הוקלט באולפני CBS באיטליה אז זה לא נחשב).
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 12:19   
ציטוט:
אני ממש תמהה על חלק מהבחירות כאן, שלמרות היותם אלבומים מצויינים על גבול ה-"אבן דרך" בתולדות הרוק הישראלי, הם נחשבים בדיחה בבראנז'את האולפנים.

אתה יכול לפנות לאדם שהאלבומים שאת מוצא אותם תמוהים הם אותם אלבומים שהוא ציין ולשאול אותו מדוע הוא בחר בהם. אלבומים שהם בדיחה בבראנז'את האולפנים זה לא אומר כלום על שום דבר, שהרי בדיחה עובדת על אנשים מסויימים. הנחה שאותם אנשים במוצאים בדיחה באלבומים שנחשבים טובים בעיניי לא יראו אותי על סף דלתם כי אנחנו לא מאותה פלנטה.

אני יודע שיש אלבומים עם סאונד רע (ויש), אבל אלבומים עם סאונד טוב לווא דווקא "נשמעים טוב יותר, או ממוקססים טוב יותר"
כי סאונד טוב של אלבום נמדד ברמת הקונספט, קריא, איך המפיק ראה לנכון לצייר את התמונה וכיצד להשתמש בגבולות שלה.

"סאונד טוב" של אלבום הוא ברמת הקונספט - זה שמבחינתי "האחר" הוא האלבום עם הסאונד הטוב ביותר או אם לדייק "הנכון ביותר" זה בגלל שרמת התעוזה, הסגנון, האקלקטיות והמחשבה תאמו באופן מדוייק את הקונספט של הסאונד (גם אם הוא מקומפרס או FIZIII או מלוכלך) מה שהופך יצירה אמנותית ליצירה אמנותית טובה.

עוד דבר - סאונד של אלבום עומד ונופל על הגבולות שלו. על הקטנות. אישה יפה נמדדת במגרעות שלה,בצלקות.

מרטין האנט, המפיק האגדי של ג'וי דיוויז'ן היה כל כך שנוי במחלוקת בגישה שלו,יש מצב שהאלבום UNKNOWN PLEASURES, יכול להפוך לבדיחה בקרב האנשים שאוהבים הכל "נכון". אבל ההפקה שלו עם הסאונד המורבידי והמקוטע הפכו את ג'וי דיוויז'ן ואת המוזיקה בבריטניה למה שהיא בתקופת הפוסט ביטלז.
מינימליזם,ליכלוך,כאוס,סאונדסקייפ הכל חלק מבחירה אמנותית.
ג'וי דיוויז'ן כמו הסקס פיסטלז, כמו איגי פופ - השילוב של עבודה בגבולות היכולת עם בחירה קונספטואלית מאוד חדה של המפיק הפכו אותם לאלבומים עם סאונד שהוא לא רק טוב- אלא אבן דרך.

אולי בדיונים האלה, הארוכים, על למה בארץ הסאונד ככה ובחו"ל הוא אחרת..או מה סוד הקסם של האלבומים הבאמת טובים - היכולת שלך לבחור להגיע לקצה עם המגבלות שלך, ולעבוד לא נכון - הסאונד הוא קונספט, קונספט זה בסיס ההפקה, קונספט הוא המטרה - והמטרה מקדשת את האמצעים.

זה יכול להיות עוד ויכוח על מה זה סאונד טוב- אבל אין דבר כזה. אז למי שדברים נראים תמוהים שפשוט ישאל על בחירה זו או אחרת. "למה בחרת כך" היא תמיד שאלה מעניינת ומלמדת.
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 14:02   
#bored

אז מה זה בכלל סאונד טוב?

וכמו שנאמר - חתונה לבנה הוא אלבום נפלא ופורץ דרך. אבל היו שם כמה פדיחות רציניות במיקס ובחיתוך, וזה מה שהפך לבדיחה.
לא זוכר את הפרטים במדויק.

ציטוט:
יש לציין כי חנוך עצמו ביקש בעבר לקחת את ה"מאסטר" של האלבום, שגם לדעתו נשמע קשה להאזנה, ולעשות מיקס מחודש לערוצים, אולם המאסטר אבד במחסני חברת התקליטים

חבל באמת שזה לא קרה.

http://www.act.co.il/guide/index.php?gu=shwad&ad=261

?

למכירה בבזאר
קלימרו
Expert
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 14:08   
ציטוט:

"סאונד טוב" של אלבום הוא ברמת הקונספט - זה שמבחינתי "האחר" הוא האלבום עם הסאונד הטוב ביותר או אם לדייק "הנכון ביותר" זה בגלל שרמת התעוזה, הסגנון, האקלקטיות והמחשבה תאמו באופן מדוייק את הקונספט של הסאונד (גם אם הוא מקומפרס או FIZIII או מלוכלך) מה שהופך יצירה אמנותית ליצירה אמנותית טובה.

רק אחדד את דעתי שייתכן ולא הובנה כהלכה, אני בהחלט אוהב את ה"קונספט" באלבום המדובר, וכפי שאמרתי חושב שהוא נכון, מעניין ומיוחד, אוהב את הלכלוך, אוהב את הראש, רק לא את הביצוע. לא כל פעם שמישהו לא אוהב משהו זה אומר שהוא לא מבין אותו, או חושב שסאונד "נכון" אומר סאונד נקי.
תהיה סמוך ובטוח שמה שהלהיב אותך באלבום הזה הלהיב גם אותי.

ומאידך, בכל מקרה אני לא מסכים לקביעה שכל פעם שהסאונד "מתאים" הוא בהכרח נחשב למופת בפני עצמו.
לדוגמא, האלבום של MGMT לא יוצא לי מהאוטו מהרגע שיצא, אני משוגע על האלבום הזה, משוגע על ההפקה ועל הסאונד, ובשום פנים ואופן לא הייתי רוצה את האלבום הזה עם סאונד אחר, ועדיין לא הייתי מכניס אותו לשרשרת שעוסקת באלבומים עם הסאונד הטוב ביותר, לעומת זאת, את האלבום של סטילי דן, כן הייתי מכניס ואפילו ממקם אותו בראש הרשימה, למרות שאני לא יכול לחשוב על להקה שיותר שיעממה אותי אי פעם.

אם כך, אני מוצא שבכל זאת אפשר לעשות הפרדה (בזהירות) ולקבוע לאיזה אלבומים יש באמת סאונד טוב.

נ.ב
מנועים שקטים באמת נשמע טוב.
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 14:52   
האלבום "שביר" , אריק איינשטיין ויצחק קלפטר - 1982.

סאונד צלול וברור שלא אופייני לתקופה. בית ספר לעיבודים וסאונד של גיטרות/בס/תופים.

וגם, מיכה שטרית - מסמרים ונוצות - 1998
יהלי סובול - סוס - 1999
תערובת אסקוט - תערובת אסקוט - 1991
אביב גפן - ממנטו מורי - 2002
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 15:33   
מנועים שקטים - אני אישית אוהב להשתמש בו כרפרנס.

מלטף ומשקר - שם יועד נבו עשה עבודה מדהימה.
בכלל לטעמי ההבדל בין הראשונים של עברי לידר והאחרים טמון ביועד נבו.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 16:37   
בעיני, אלבום עם סאונד מהמם זה למשל מה שמאירי עשה עם דנה ברגר.
ואני אשכרה לאא סובל את הקונספט ואת הצלקות (על השומה אני דווקא מת)

אני מאד מסכים שאלבום הוא הכל ואי אפשר לנתק את עבודת האולפן מכל השאר ובגלל זה, כל השרשרת בעייתית, אבל אם (רק אם) מחליטים כן להתדיין עלהעניין הזה, אז אין מנוס מלנתק באופן מזיק ומלאכותי את הקונספט, את הכוונה מהמוצר שנקרא סאונד.
קלימרו
Expert
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 17:03   
אני חושב שההודעה האחרונה של יורם היא די מסכמת.

יש דבר כזה סאונד טוב, השאלה כמה ערך יש לו בתור מוצר בפני עצמו.
הודעה פורסם: שני 13 אוק',08 20:31   
גם אם מחליטים לנתק את היצירה מהסאונד לצורך הדיון התיאורטי:
השאלה היא גם האם הוא לא עניין סובייקטיבי בדיוק כמו היצירה עצמה ?

נדמה כי ההתייחסות לסאונד היא הרבה פעמים מוחלטת "כך זה צריך להישמע !", הרבה יותר אובייקטיבית מהתייחסות לתוכן עצמו.
אני מסכים כמובן שיש אלבומים שממש מכאיבים באוזן, כמו חתונה לבנה שהוא אלבום עם שירים מצויינים שהסאונד מחרבן אותו במידה מסויימת, אך לגבי דוגמאות פחות קיצוניות, האם זה לא עניין של טעם וסגנון אישי ?

בקיצור, אני קצת רוצה לצאת חוצץ נגד ההחלטיות החורצת והנוקבת שהיתה בחלק מההודעות כאן (לדוגמא, בהודעה הראשונה של יורם)ומאפיינת את ההתייחסות הדי רווחת לגבי סאונד ולהחזיר את המימד האישי/רגשי (סאונד עצמו, גם בצורה הטהורה ביותר שלו הוא חוויה רגשית).

עבורי, אלבומים עם סאונד שאני אוהב הם:

איזבו, האחרון.
אמדורסקי, האחרון.
שלמה ארצי, חצות.
משינה, מפלצות התהילה.
פוליקר, אפר ואבק.
סחרוף, 11א.

אפרופו הפרדה בין תכנים וסאונד:לגבי 11א, הוא אלבום של סחרוף שלדוגמא את התכנים שבו אני הרבה פחות אוהב מבאלבומים האחרים שלו, אך זה האלבום הראשון של סחרוף בעיני שבו הסאונד שלם ומאוזן).
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
עמוד 4 מתוך 6

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון