תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 04:52
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הפרעות קשב וריכוז, מי מכיר מי יודע?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
AriG
תומך
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 13:07   
ציטוט:
שיותר קל להשיג (אלכוהול, ניקוטין)

הרבה מאד מעשנים גראס כתחליף "טבעי" #smile

(זו לא בדיחה, אגב)
The Expert needs very few options
AriG
תומך
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 13:10   
ציטוט:
שווה לנסות אופציה טבעית
אם ישנה כזאת

קרא את מה שכתבתי.

אין כרגע ראיה לזה שזה "לא עושה טוב" בטווח ארוך.

בטח שלא יותר מ-שום דבר אחר שאתה צורך כחלק מאורח החיים המודרני שלך (סיגריות/אלכוהול/משקאות ממותקים/קרינה גרעינית ממכשיר הסלולאר
שלך וכיוצ"ב)
The Expert needs very few options
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 13:41   
גם אני אובחנתי לפני כשנה וחצי, עם תחילת לימודי האקדמאים. תמיד היה לי קשה עם לימודים. זה לא שלא הצלחתי, אבל היה קשה, במיוחד עם מה שקשור במתמטיקה, סטטיסטיקה ודומותיהן. כאלה שדורשות ריכוז ופוקוס ותרגול רב. (לא היה לי אף פעם "תחת" לשבת ולתרגל)
רציתי שהפעם חווית הלימודים תהיה שונה.
לא יודע עם האיבחונים האלה הם תוצאה של התקדמות של השנים האחרונות, מכיוון שהייתי בתיכון לא שמעתי על דברים כאלה.
היום הרבה מאובחנים, אולי בקלות מידי? או שזו המציאות?
בכל מיקרה נרשמו לי כדורי קונצרטה. והתחלתי לקחת אבל לא חשתי בשינוי מרחיק לכת. מכיוון שאני אדם לא קטן.. ויש הגבלה בכמות, כנראה שזה לא עבד עלי בצורה אידיאלית, מה גם שאלה לא כדורים זולים בכלל.
אזוחדלתי לקחת אותם, אלא רק לאירועים מיוחדים.
כמו למשל לפני מבחנים.
היה לי מבחן לא קל לפני כמה ימים, ונטלתי כדור קונצרטה לפני ואפשר להגיד שדי התפוצצתי על המבחן הזה.

עידכון - וקיבלתי גם ציון מעולה! #smile

http://www.act.co.il/guide/index.php?gu=shwad&ad=261

?

למכירה בבזאר
eshefer
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 14:12   
ציטוט:
הרבה קולות אומרים שהכימקלים האלה לא עושים טוב לגוף לטווח הרחוק

אהה. מי? איזה הוכחות/סימוכין יש מאחורי הטענה הזו? אתה מודע לעובדה שכל דבר שאתה מכניס לגוף - אוכל, שתיה, אויר וכו' הוא "כימיקלים", נכון?

אין ספק שכל הדברים הללו מזיקים לבריאות, בטווח הארוך. אף אחד עדיין לא יצא חי מהחיים.

ציטוט:
שווה לנסות אופציה טבעית

ללא ספק. איזו?
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 14:17   
אכן דאגתי לציין מראש שאני לא מנוסה, רק אחד שנובר במדורי בריאות למיניהן, ואכן חדשות לבקרים מופלצת איזו חדשה ששוללת את הקודמת ששוללת את באה וכן הלאה. אין כמו בעלי נסיון.
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 14:30   
ציטוט:
רק אחד שנובר במדורי בריאות למיניהם

תפסיק ראובן, אתה הרי יודע שמהיפוכונדריה נהיים חולים בסוף... #wink
eshefer
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 14:44   
ציטוט:
אכן חדשות לבקרים מופלצת איזו חדשה ששוללת את הקודמת ששוללת את באה וכן הלאה

אני אשמח ללינקים בעניין הזה. אני לא ממש עוקב אחרי הספרות. אם יש מחקרים שמראים השפעות שליליות אני מאוד מעוניין לראות אותם.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 15:49   
surreal
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 16:17   
מנסיוני כמטפל וגם מהצד המטופל על קצה המזלג: בגדול, אבחנה של ADD/ADHD נעשית ע"י מילוי מספר שאלונים, יש צורך לעמוד במספר קריטריונים (DSM IV ) ובנוסף מבוצע מבחן TOVA (או אחד המבחנים הדומים על מחשב) עם ובלי רטלין לבדוק השפעה. אחת הבעיות הנפוצות בארץ הי שימוש חלקי באפשרויות האבחון, מה שמביע לאבחנה שגויה וטיפול שגוי. מכאן נוצרה הסתייגות מוצדקת מהתרופה שנכונה למקרים שאובחנו באופן חלקי/שגוי/לא אחראי. מהסיבה הזו בדיוק חשוב לעשות אבחון טוב.
אני לא נכנס לאותן הסתייגויות של הסיינטולוגים נגד התרופה (מובילים מאבק עקשני וחסר בסיס) מכיון שהם לא מסוגלים להציג מאמר מדעי נורמלי אחד להצדיק את טיעוניהם. #thumbsdown
סה"כ ריטלין על שלל נגזרותיה היא תרופה טובה מאוד לטיפול בחלק מהסימפטומים של ADD/ADHD, נערכו אין ספור מחקרים ומדובר בטיפול דיי בטוח, אבל כמו שאמרו לפני, כמעט כמו כל תרופה, ריטלין לא מתאימה לכולם, ייתכנו תופעות לוואי שיביאו להפסקת הטיפול. במקרים מסוימים ריטלין לא תתאים כטיפול בגלל בעיות רפואיות נוספות.
לפעמים נעשה נסיון טיפולי בתרופה שעובדת במנגנון אחר (לצערנו את מרבית התרופות האחרות ניתן להשיג בארץ במחירים אסטרונומים בבתי מרקחת ספורים).
בעיקרון הריטלין ה"רגיל" של 10 מ"ג אמור להספיק עד 4 שעות וריטלין בשחרור מושהה (SR או LA ) עד 8 שעות, קונצרטה עובדת גם בשיחרור איטי של התרופה אך בטכנולוגיה אחרת ואמורה להספיק ל 12 שעות. באופן עקרוני הטיפול "נתפר" בהתאם למטופל ולצרכיו והגישה משתנית ממטפל למטפל. דווקא במבוגרים יש יותר נטייה לשנות מינונים או סוגי ריטלין עד שמגיעים לתרופה המתאימה במינון המתאים.

חשוב לציין שאנשים רבים עם ADD/ADHD מפתחים במהלך השנים דרכים שונות וקומפנסציות (במודע או שלא במודע) להתמודדות עם הקשיים איתם הם מתמודדים כתוצאה מההפרעה. אנשים רבים עם הפרעת קשב יהיו יצירתיים מאוד ובעלי דרך חשיבה ייחודית כך שלא הכל שחור. ניתן להתמודד עם ההפרעה ולפעמים אפילו קצת להנות ממנה. לכל אחד יכולה להיות דרך שונה, עם או בלי ריטלין. #sorry

כל הכתוב לעיל נועד לספק מידע בלבד ואין להתייחס לכתוב כאל חוות דעת מקצועית

עריכה: AriG כתבת והסברת יפה, בנוגע ל STRATERA התרופה לא לגמרי מקבילה לריטלין, עובדת בדומה לתרופות אנטי דכאוניות ומתחילה להשפיע רק לאחר 3 שבועות בערך.
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 16:49   
ציטוט:
הנה דוגמאות

זה תוצאה של חיפוש בגוגל שמובילים לכמה מאמרים, שנו... איך נאמר... הם טיפה מגמתיים. אף אחד מאילו שבדקתי לא נכתב על ידי איש מקצוע. אחד ממקורות המידע האלו הוא ארגון שנלחם ב"הפרת זכויות אדם על ידי פסיכיאטרים" - ואומר רק כך: אני לא רוצה להכנס לביצה של דיון על סיינטולוגיה פה.

רוב הלינקים מדברים על שימוש בריטלין בילדים (ועל זה לי יש ביקורת, דרך אגב) - מה שלא רלוונטי לדיון פה, כל כך.

בכל מקרה אני עדיין אשמח לקבל לינק למידע מהימן על הסיכונים בלקיחת ריטאלין.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 2 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון