תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 17:19
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מערכת הגברה
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה
  DJ miXer  
הודעה פורסם: ראשון 15 יול',01 22:11   
אוקיי
החלטתי להשקיע קודם במערכת הגברה.
עכשיו, 300 W יספיקו לי, נכון?
של איזה חברה אתם ממליצים וכמה בערך הרמקולים + מגבר יעלו?
ואיפה אפשר לקנות?
SL
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: שני 16 יול',01 07:26   
מהנחה שאתה מבין שזה מאוד תלוי באופי הארועים שאתה הולך להתעסק איתם , אז כן , רמקולים 2way בהספק של 300w יספיקו.

שלא כמו בעולם הקומפקטים , פה אני לא רואה בעייה גדולה מדי לקנות יד שנייה.

המגוון עצום והמחירים בהתאם , כל אחד יגיד ששלו הכי טוב , שמע לי , מה שנשמע לך הכי טוב זה מה שתקח . חשוב מאוד לשמוע אותם לפני שקונים (במיוחד במידה וזה יד שנייה).ואל תתפתה להאזין כשהמוכר משחק באי קיו ואומר לך "אני רק מוסיף קצת באסים כדי שתשמע איזה באסים טובים יש להם" , בלי איקולייזר ובלי פרוססור ,ובלי מיקסרים, ישר למגבר .
לא חסרים "חאפרים" שבונים בעצמם את הארגז (שבינינו , יש לו חשיבות מכרעת בסאונד!) וזורקים בתוכם אלמנטים עלומי שם ועלומי סאונד , רק תקנה ובזול.
המלצות אישיות שלי: electro voice - sx300
רמקול מ ד ה י ם ! , אפשר לקנות רק יד שנייה (לפני שבועיים מכרתי זוג) מאחר וכלי זמר הפסיקו לייבא והזמנה מיוחדת עולה מחיר מטורף ולא מוצדק.

rcf - art 300 רמקול חביב עם סאונד סביר במחיר סביר (חלילית)

אם אנחנו מדברים על מוגברים , בהחלט אפשר לשקול mackie , נשמעים מצויין.

בקשר למגבר , קודם כל אל תקשיב לאלה שיאמרו "קח מגבר חלש מעוצמת הרמקולים או שווה לעוצמתם כדי שלא תשרוף אותם" בבבווווללללששששיייטטט :irritated:
מגבר חייב להיות חזק יותר מהספק הרמקולים (rms) הסבר על אצבע אחת:ברגע שהוא יהיה חלש ותאמץ אותו הוא ישלח מתח ישר (dc) לרמקולים , הסלילים ייתחממו ותוכל לעשות שישליק וסטייקים עליהם.

לא ציינת מה התקציב וזה מאוד משנה בעניין הזה.
למה שלא תשקול רמקולים מוגברים ?
yoav
הודעה פורסם: שני 16 יול',01 08:06   
sl , hi ! what do you think on the ns-10 speakers (for home studio use)and which amp is suitable for them (or would it be good to connect them into my home reciever yamaha rx-485 ?
yoav
הודעה פורסם: שני 16 יול',01 08:14   
ובכלל איזה רמקולים מתאימים לצורך עשיית מאסטרים (עד כמה שאפשר #read ) באולפן בייתי מוגבל נטול אקוסטיקה מקצועית. אילו רמקולים אכן מאפשרים שקיפות של הצליל. ובעיקר האם לרמקולים או למוניטורים של אולפן לשדה שמיעה קרוב רצוי לצרף מגבר מקצועי שבא ב- RACK או שניתן גם להשתמש במגבר בייתי של מערכת חלקים? תודה יואב
  DJ miXer  
הודעה פורסם: רביעי 18 יול',01 11:28   
ל- SL
איפה יש חנויות יד שניה של ציוד תקלוט ובעיקר הגברה באיזור המרכז?
SL
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: רביעי 18 יול',01 20:35   
djmixer למה שלא תנסה את הלוח המצויין של אקט http://www.act.co.il/wwwboard/class.html
, ביד שנייה כמו ביד שנייה זה הרבה עניין של מזל ...

כמו שאמרתי אני לא כ"כ מעורה בעניינים במרכז , תצטרך למצוא מישהו שמחובר יותר טוב ממני.

יואב:
ה ns-10 של ימאהה ידועים כהמוניטורים הגרועים ביותר שאפשר למצוא , נמוכים זו מילה גסה אצלם.
לעומת זאת אתה תמצא אותם בהרבה אולפנים כסט שני או שלישי של מוניטורים לצורך השוואה , לא הייתי לוקח אותם כמוניטורים יחידים , כי אז כל מה שתכין אצלך באולפן יישמע עם המון באס במקום אחר (אתה פשוט תנסה לפצות במיקס שלך) אלא אם כן תכיר אותם מספיק טוב כדי לדעת איפה החולשות שלהם , מה שדרך אגב נכון לגבי כל מוניטור.

אתה יכול לחבר מוניטורים לאיזה מגבר שתרצה , בתנאי שהנתונים שלו מתאימים (התנגדות , הספק) רק קח בחשבון שאתה מאבד מה"שקיפות" של המוניטורים , מגבר ביתי יגיע בדרך כלל עם כפתורים לשליטה בגבוהים , בנמוכים , כפתור loudness ועוד דברים אחרים שכשהסיגנל עובר דרכם (גם במצב flat) הוא משתנה ובסופו של דבר נשמע אחרת , אתה בהחלט יכול להתחיל ככה ואח"כ להתקדם רק קח את הדברים האלה בחשבון.
מגבר אולפני שנועד לכך משתדל להעביר את הסיגנל בצורה האמיתית ביותר , למרות שגם כאן יש הבדל בין מצב אידיאלי לבין המציאות (פיסיקה פיסיקה).

בשוק יש מבחר של מוניטורים בכל הגדלים והצבעים (מבחינת סאונד) ובדיוק כמו שאני לא סובל לאכול דגים לאחד אחר זה יהיה מעדן , הכל עניין של טעם.
הדגמים היותר נפוצים: krk , alesis , tannoy , event , yamaha ועוד.

דבר אחרון אבל חשוב בעניין האקוסטיקה:
זה יכול לשנות המון במיקס הסופי שלך , אני למשל עשיתי את כל המיקסים הראשונים שלי נטולי נמוכים , למה ? , המוניטורים עמדו קרוב לפינות הקירות וקיבלתי המון באס , מה שעשיתי באופן טבעי זה שהנחתתי את הנמוכים וכששמעתי את זה במקום אחר זה נשמע זוועה ,את הנסיון , מה לעשות , לא ניתן לקנות בכסף , אתה צריך סבלנות ועם הזמן אתה תרכוש ידע בכל הנושאים שתתקל בהם כבעייתיים.

הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון