תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 03:56
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הגברת ותאורת מופעים - PA
  efi86  
תומך
הפקת מסיבה בינונית בים - כרגע דיון תיאורתי לחלוטין
הודעה פורסם: שני 27 אפר',09 09:00   
שלום לכולם,
עלה לנו בין שלושה חברים רעיון להרים איזשהו מאורע בחוף מסויים בארצנו, לא משהו גדול מדיי, אני מעריך שעד 500 - 600 אנשים (גם לא קטן).
דפדפתי קצת בין דפי הפורום, ראיתי את הקווים האדומים של רוב האנשים כאן לגבי הגברה בים, אף אחד לא מוכן לעשות את זה מחשש לשמירת הציוד ולמצבו לאחר המאורע, כמובן שבתור חובב כפתורים וציודים אני מבין לליבם של כל בעלי העסקים שזהו גם מקור פרנסתם, אך בכל זאת רציתי לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניי.
אין לי כרגע אפשרות להעלות ציור של החוף אך המבנה הוא בערך בצורה כזאת /__\ כשהכיוון הפתוח הוא הים כמובן והחלק הסגור הוא סלעים גבוהים, מצד אחד הכל סגור בסלעים גבוהים ומצד שני ישנם סלעים אך גם יש מעבר. המפתח בכיוון הים הוא באיזור ה100 מטרים והחלק הצר מנגד הוא בסביבות ה20 מטרים. רוחב הרצועה הוא כ20-25 מטרים גם כן. המקום אולי לא האידיאלי אבל אהבתי את המקום ואת מה שאני רוצה ליצור שם.

תקציב:
כרגע כמו שאמרתי הדיון תיאורתי ככה שאפשר לדבר על כל מיני סדרי גודל אך אין לי אפשרות להשתגע גם אם זה בתיאוריה (בסוף אני אולי אממש את זה ואם הדיון יהיה תיאורתי מדיי אין לכך מטרה, זה לא דיון חלומות).

הגברה:
אין לי אפילו מושג קלוש לגבי הערכות מחיר של כמה יעלה להשכיר מערכת הגברה למקום כזה, שלא לדבר על מה בעצם אני צריך.
מצד שני אני לא חושב שאני נכנס למשהו שגדול עליי יותר מדיי, יש לי מושג בתחום, אני יודע מה אני רוצה בצורה מאוד מדוייקת, פשוט לא יודע להתאים את הציוד בפועל למה שאני רוצה לקבל (בעיה קשה גם בתחום היצירה מסתבר...), איכות היא פרמטר חשוב בעדיפות על עוצמה אך ביחס הגיוני תוך כדי התפשרות לכאן או לכאן.

תאורה:
התכנון הוא ליל ירח מלא בקיץ (פול מון#smile ) אך גם תאורה חייבת להיות חלק נכבד מהעניין, הרצון הוא לשטוף את כל החוף בתאורה, ממש שטף אור בצבעים שונים, אני מעריך שהחול יסייע בנושא מהיותו בהיר, אני לא רוצה לגרום לאנשים התקפי אפילפסיה עם פליקרים פסיכיים, אני יותר בעד צבעים אבל גם פליקר זה חשוב, אני אנסה להעלות ציור של מה שאני רוצה שיווצר בסוף
בנושא הזה אני פחות מבין אבל גם כאן אני יודע מה אני רוצה

מסביב:
חלק מהתקציב יצטרך להיות כמובן לאנשים שיקימו את ההגברה בהנחה והמערכת תיהיה גדולה יחסית, תלייה של התאורה ממקומות הזויים (על סלעים ודברים כאלה) הקמה של תאורה בסיסית לבר ולאיזור של הציודים שבצד, גנרטורים, במות לציודים כדי שלא יהיו במגע ישיר עם החול, שאר דברים שאני כרגע לא מודע אליהם או שלא עלו לי לראש כרגע.

הדברים הנ"ל נוגעים כמובן לפורום הנוכחי - הגברה וקצת תאורה, אין כאן התעסקות בשאר הדברים כמו אבטחה רצינית, בר אלכוהול, אישורים, ביטוחים, הוצאות על הזמנות ופרסום וכו' וכו' וכו'

כל תגובה, טענה, מאנה, תתקבל בברכה, לכל אלו שמראש ירצו להניא אותי מתוכניותיי, גם זה בסדר, רק אבקש טענות מוצדקות וריאליות ולא טענות כמו אף אחד לא יסכים להשכיר לך ציוד או גדול עלייך או עזוב לא שווה או לא כלכלי וכאלה דברים, פשוט אין לי מה לעשות עם הטענות האלה.
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 28 אפר',09 00:57   
מתוך נסיון של הקמות "עיר במדבר" כמה וכמה פעמים...

קודם כל גישה, מערכת ל500-600 איש שתנגן טראנס היא לא משהו קל, גם לא המקררים של הבירות.
זה לא משהו שאפשר לגלגל בשביל כורכר שיורד לחוף, ואם הכביש סלול או חצי סלול הוא צריך להיות משהו שרכבי עבודה יוכלו לעלות בדרך חזרה (וגם לרדת בבטחה)

לא כל מה שפרייבט יכול לרדת בזהירות יכול גם רכב מסחרי או משאית לעשות.

הקמה
אירוע בסדר גודל כזה מחייב עבודות הקמה רציניות, פריסת חשמל לכל הציוד, מתקני שירותים.
אני מדבר אפילו על 12 שעות לפני תחילת האירוע, תלוי בכמה ספקים יכולים להכנס יחד ועד כמה אתה רוצה לדחוף פנסים לכלמיני כוכים בסלע (מנסיון, זה אגב מאוד לא כיף, זה נראה מאוד פשוט למפיק, כולה מרימים כבל חשמל ופנס, אבל זה נע בין קושי פיזי לסכנה של ממש)

פנסים ממונעים קשה לתלות בים מאחר ואין בדיוק מאיפה לתלות, וצריך מבנה של ריג יציב כדי לבצע כזאת תליה.
סביר להניח שאפשר אם ישנו מבנה סלע מתאים להניח פנסים "הפוכים", אבל כאמור, זה לא משהו שאפשר בקלות לקחת ביד ולעלות על ההר, ועל פחות מגובה כתף (ביחס לרחבה) אין כמעט על מה לדבר מבחינת אפקטיביות.

פלטות לחול - כדאי ומומלץ אחרת לא תתקדמו מטר, שוב, זה משהו שמגיע במשאית, אם אין גישה אין מה לדבר (או שבא לך לשלם על 8 סבלים)

אני יכול לחשוב על הצעת מחיר לדברים כאלה, הפרט החשוב לצורך העניין הוא כמובן עניין הגישה
  efi86  
תומך
הודעה פורסם: שלישי 28 אפר',09 08:47   
גישה נוחה אין לשם, אבל אפשר להתארגן על משהו, הכל בסוף יהיה פונקציה של כסף, אם ההגברה תעלה מחיר שאני אוכל לעמוד בו אז אני אוכל גם ליצור גישה נוחה למקום, אם לא אז בעצם אין על מה לדבר... כרגע הכביש לא סלול ולא חצי סלול מהחניה עד לחוף עצמו, מרחק של לא ארוך אבל כולל ירידה, אני באמת אחשוב על הנושא ואראה מה האפשרויות.

מה עם אופצית גשר תאורה ארוך או כמה גשרים קטנים מפוזרים בשני הצדדים ובמרכז?
אם תוכל לתת לי הערכת מחיר, אבל באמת אני לא מבקש ממך להיכנס לפרטים הכי קטנים ולעבוד קשה בשביל זה,
משהו שיהיה ברור ויתן כיוון
שי
Supporter
קשה לתמחר לך את זה
הודעה פורסם: שלישי 28 אפר',09 10:43   
בלי לראות את המקום.
כל בעל חברה היה מבקש ממך לקיים פגישה במקום.
פנסים זה יקר זה בד"כ מתומחר פר פנס,כשהקמות שטח יקרות יותר.
הודעה פורסם: שלישי 28 אפר',09 10:52   
מובן ומקובל, אבל זה חלק מהעניין התיאורתי כאן, אני רוצה לקבל תחושה של כמה יעלה כזה דבר,
ברגע שזה יעבור לכיוון אופרטיבי כל דבר וכל פרט יקבלו סימוכין על נייר כולל פגישות מסודרות והבהרות לגבי כל פרט הכי קטן
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 28 אפר',09 11:44   
הדרך ההגיונית להתקדם עם התמחור היא לשרטט את השטח לפי מידותיו ולהציב על השרטוט את האלמנטים הדרושים ואיזורי הכיסוי השירות וכיו"ב.
כך תוכל לבצע הערכה של הציוד הנדרש וכך תוכל לגשת לספקים עם משהוא מוחשי ביד.
הודעה פורסם: שלישי 28 אפר',09 12:18   
לא קשור להגברה אבל כדאי לקחת בחשבון שהמשטרה אוהבת לסגור מסיבות כאלה אם אין רשיונות מתאימים.
והם תמיד מגיעים מתי שמתחיל להיות נחמד באמת.
הודעה פורסם: שלישי 28 אפר',09 12:35   
ציטוט:
והם תמיד מגיעים מתי שמתחיל להיות נחמד באמת.

כן, ואם לא המשטרע אז הערסים.

אפי, לפי התאור בפוסט הפותח זה נשמע כמו חוף באולגה, אני צודק ?
  efi86  
תומך
הודעה פורסם: שלישי 28 אפר',09 13:37   
קבל ח"ח טריפי, אכן משהו באיזור, זה מה שנתן את ההשראה לפחות,
אני רוצה לעשות את זה בכל מקרה לא בהכרח בחוף הזה, למרות שהחוף הזה נראה לי ממש מתאים לרעיון, נתפס לי בראש והדליק לי את חוט המחשבה והלהט לעשות משהו שיכול לעשות לאנשים טוב (אני לא איזה צדקן, אני גם חושב על הצד הכלכלי, אבל אני באמת אוהב להתעסק בכל הביצוע והתכנון יותר ממה שאני חושב על הרווח)

בקשר לאישורים, אני מחכה לתשובה מכמה אנשי עירייה לגבי מה אפשר ומה אי אפשר,
אני לא מתכנן משהו לא חוקי, זה מאגניב אבל זה חסר טעם באיזור כזה שקרוב יחסית לאיזור מגורים ושקל לעלות עליו,
מה גם שיותר מדיי התעסקות שתתבטל בגלל כמה שוטרים וחיסכון של כמה שקלים על אישורים נראה לי לא משתלם בתור מסיבה ראשונה.
מה גם שאני לא רוצה פצועים וערסים ודקירות וכאלה דברים ככה שאני לוקח את כל מה שעולה לי לראש בחשבון, ושוב בגלל כל הדברים האלה ועוד רבים, הכל כרגע במסגרת הדיון התיאורטי
giraffe
תומך
טרקטור זה להיט
הודעה פורסם: שלישי 28 אפר',09 14:40   
איפה שאין דרכי גישה צריך טרקטור עם עגלה וכף, או מזלג גבוה.

אפשר לשכור ממושבניקים או קיבוצים באיזור המיועד יחד עם מפעיל. (רצוי מישהו דובר שפה מקומית- סינית זו שפה קשה)
כבר ראיתי במת DJ שלמה מוקמת על עגלת טרקטור גדולה. כולל הגברה.

בכל מקרה ים זה נאחס כשזה מגיע להגברה כבדה והרבה פנסים. זה מתבטא במחיר. #biggrin

החוף המדובר חמוד ויחסית קטן אז זה פחות בעיה מבחינת נפח הציוד הדרוש.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הגברת ותאורת מופעים - PA

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון