תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 11:21
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
[התייעצות] מולטי יקר.
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
GCmusic
חשבת על שילוב של מחשב לעיניין?
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 10:02   
אם כן לין 6 החברה שעשתה את פוד, הוציאה מוצר המשלב כרטיס קול , ו"מעיין" של אפקטים (מבוססי מחשב) לגיטריסטים .
בדוק את זה

http://www.giladchatsav.com
ArielY
Supporter
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 10:10   
גלעד, מדובר על כרטיס קול ושימוש באפקטים תוכנתיים דרך מחשב לצורכי הקלטות.
זה ממש לא הסטאפ הנכון לגיטריסט המופיע \ מנגן בבית מכל הבחינות האפשריות, סאונד, מחיר (צורך בכרטיס קול + מחשב), מסורבל (לסחוב לגיג גם מחשב וגם כרטיס קול מעבר למגבר גיטרה וכו) יציבות (אין מצב שגיטריסט יסתמך בהופעה על המחשב שיספק לו אפקטים), הזמן הרב שנדרש ללמוד את המערכת ולהעמיד פריסט שישמע נכון, ובנוסף - איך הבנאדם יעביר אפקטים \ פריסטים ? צריך גם לוח מידי שיחובר איכשהו לעסק...
בקיצור - ברדק אחד גדול.
מה לעשות, גיטרה זה לא קלידים #smile
GCmusic
חליק חלוק
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 10:14   
וכי למה?קודם כל תבדוק את הלינק הכרטיס המדובר כולל את המידי והטררם למחשב. ומחשב אני מניח שיש לבחור הוא כתב ממנו לפורום...

כיום החברה שמתגאה בפוד ( ליין 6 ) מוציאה בעצמה מערכת ממוחשבת - מדובר בכרטיס לעבודה מיידית הכולל בתוכו את כל הפרסטים שדרושים לגיטריסט ( אני לא גיטריסט ) או לפחות זה מה שהם טוענים- הם לא היו מוציאים את זה לשוק "סתם" .במילים אחרות - יש לזה דרישה- ודרישה שבאה מקהל לקוחות - גיטריסטים מראה שלפחות עוד כמה אנשים בעולם חשבו על פיתרון כזה - לכן אשאיר את זה לבחור.
בעיקרון מבחינת הסטייל של הנגינה ברור שיותר קל לעמוד וללחוץ על דוושות - אמנם אני לא בקיא אולי קיים פיתרון וירטואלי - שמצדיק את הטררם.

ArielY
Supporter
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 10:34   
גלעד, יכול להיות שהכרטיס מכיל אפקטים מובנים (לפחות לפי מה שכתוב הוא לא - וממש אין לי כוח להתחיל לקרא מנואל) אבל כתוב לך בתקציר שבאתר באופן מפורש, זה כרטיס לעבודת DAW.
אבל עזוב את כל זה, בוא ניקח תרחיש אחד פשוט: הופעה - הבנאדם רוצה לשנות ערך כלשהוא בפריסט שהוא מנגן איתו, איך יעשה את זה ? יתחיל לפתוח מחשב ולחכות ש WIN יעלה ? יסחוב מחשב לגיג ?
בקיצור - עזוב , זה לא הכיוון וזה סתם יבלבל את השואל עוד יותר מה גם שהוא אומר בעצמו, אין לו שום ניסיון קודם עם מולטים אז אתה רוצה להפיל עליו את הטראראם הזה ? #confused

עוד עניין שכדאי לך (פותח הטופיק) לקחת בחשבון: גם הבוס וגם הפוד, שניהם אינם מכשירים של "סובב כפתור ויהיה בסדר".
שני המכשירים מכילים יכולות חזקות מאוד וים אפשרויות, אם זה המולטי ה1 שלך, אולי תרצה לשקול משהוא קצת יותר פשוט.
המכשירים האלה דורשים זמן על מנת להכיר אותם ועלמנת להגיע איתם לתוצאות טובות.
אם אתה יכול להרשות לעצמך (כלכלית) ויש לך את הזמן והרצון לשבת ולחפור הרבה, אז כן - אלה מכשירים נהדרים (לפחות הפוד, את הבוס כמו שאמרתי אני לא מכיר).

לגבי מה שהזכרת שהבוס נשמע מטאליסטי מדי, אני יכול להבטיח לך שעם התכנות הנכון, משניהם תוכל להוציא איזה סאונד שתרצה ולאו דווקא מטאל.

אם אתה סגור חד משמעית שזה מה שאתה רוצה (פוד או בוס) ולא מעניין אותך שום דבר מעבר לזה, וכל מה שאתה רוצה זה עזרה להחליט מי מהשנים, אז אני ממליץ על ה X3 LIVE , לדעתי הפוד יהיה סחיר יותר (אולי גם זול יותר - אני לא יודע), וסה"כ הוא גם פופלרי יותר.
אני באופן אישי מעולם לא אהבתי יותר מדי את מה שבוס עושים אבל שוב, כל אחד והטעם שלו, מה שטוב לי לא בהכרח יעבוד בשבילך.
אין לך ברירה אלא לקחת את עצמך ולנסוע לחנויות שמחזיקות את המכשירים האלה ופשוט לשבת איזה שעה עם כל אחד מהם ולנסות.
GCmusic
צודק טריפי
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 10:44   
יקחו עוד כמה שנים עד שמחשבים ישתלטו לגמרי ...

sharonzaz
Expert
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 11:00   
ציטוט:
לגבי מה שהזכרת שהבוס נשמע מטאליסטי מדי, אני יכול להבטיח לך שעם התכנות הנכון, משניהם תוכל להוציא איזה סאונד שתרצה ולאו דווקא מטאל.

רוב האנשים שומעים פריסט ומחליטים ככה...דיי עצוב.
חובה חובה ללכת לחנויות לשמוע לנגן לתכנת ולהחליט על פי זה.

אני בעל פוד XT לייב, הדגם הישן יותר מאשר ה X3 החדש.
ה X3 נשמע טוב יותר אין ספק.
אין לי העדפת סאונד בין הבוס לבין הפוד, את שניהם אני יכול לתכנת לבדיוק אותו הסאונד.
יש לי פשט העדפת ממשק לפוד, נקודה. נוח לי יותר, גם מעשית וגם ויזואלית.

אי אפשר לתת למישהו דחיפה לכיוון מולטי או פדאל זה או אחר כי מדובר על העדפה אישית מסויימת.
אני למשל מעדיף ג'ינג'יות.... #biggrin

לגבי הכרטיס קול של ליין6.
אני מרחם על הגיטריסט שצריך להסחב עם סטאפ שכזה, פלוס פדאל מידי ריצפתי שלרוב
לא יתאים בפונקציות שלו ב 100 אחוז לתוכנה.
אני אומר מרחם כי עשיתי את זה כבר.
זוועה.
מה גם שהכרטיס מציע פחות מחצי סאונדים ואפקטים מאלו שנמצאים בפוד שלי.
בשביל לקבל עוד צריך לרכוש עוד, ועוד לא דיברנו על מחשב חזק ויציב מספיק, אלף כבלים
שצריך לדרוך עליהם, שנאים לרוב וכן הלאה...
לעומת פדאל אחד, שנאי אחד ושני כבלים - אחד פנימה ואחד החוצה, למגבר או למיקסר.
מה גם שהפוד מתפקד ככרטיס קול לכל דבר.

גיטריסט מופיע זקוק לציוד להופעה, לא סיבוך אחד גדול.
מי שלא גיטריסט ועמד פעם על הבמה אף פעם לא יבין את זה.

עוד דבר: (וזו דעתי כמובן)
פדאלים בודדים לאו דווקא נשמעים טוב יותר ממולטי זה או אחר.
ההעדפה היא שוב אישית.
דימוי או לא דימוי, יש פדאלים שמשמעים מעלה, ויש מולטים שנשמעים מעולה.
ההבדל העיקרי הוא שבאמת ניתן לבחור פדאל אחד ויחיד שיישמע כמו שאתה רוצה
להבדיל מולטי שצריך למצוא אחד עונה על רוב הדרישות שלך, יהיה קשה אם בלתי אפשרי
למצוא אחד שיענה על כולן.
לשמחתי הפוד עונה לי על רוב דרישות הסאונד והנוחות שלי ולכן הוא מככב אצלי ברוב המיקרים.

אל תשכח שהגיטרה שלך (שלא לדבר על הנגינה) גם חשובה בשקלול הסאונד,
ואם אתה (לדוגמא) מחפש סאונד של ביבי (קינג, לא ראש הממשלה) תשקול להחליף את
ה PRS במשהו קצת יותר חם ומתון #wink

ההמלצה ללכת פיזית לחנויות שניתנה לך פה היא הטובה ביותר.
שום המלצה אחרת או הקשבה לפריסט שהוקלט ברשת לא ייתן לך כלום
כאשר אתה יושב מול המכשיר בעצמך וברוב המיקרים
אתה לא מנגן כמו מה ששמעת, והציוד שלרשותך אחר לגמרי.

בהצלחה
ogeva
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 12:45   
ציטוט:
תרשה לי לחלוק עליך אורן...
אבל המכשיר הזה אינו מדמה מגברים (חלק נכבד וחשוב מאוד ב X3 וכו) אין לו חיבור USB (עד כמה שראיתי) והוא אינו יכול לשמש ככרטיס קול ואין לו דוושת EXP וכו וכו וכו, אין לי כוח לפרט יותר מדי.

אני לא חושב שהאחד עולה על השני, אלה 2 מכשירים שונים ביעוד שלהם לדעתי, הנובה בא יותר לרכז את המודולציות למי שכבר יש לו סאונד PRE + מגבר מסודר בצורת קומבו או משהוא בסגנון ואילו הפוד \ בוס באים לתת מענה של ALL IN ONE.

לא אמרתי את אותו הדבר בעצם?
אני אחדד - לדעתי הוא טוב יותר מהליין6 ומהבוס בקטע הספציפי של דימוי אפקטים. אכן אין בו מדמה מגברים - וכתבתי - שהוא עדיף בעיני כשאתה מחבר אותו למגבר ובעצם מחליף את הפדאלים. וזה לא כרטיס קול, זה פשוט לא. אבל גם פוד - אם אתה מתנייד איתו, אז הוא לא צריך להיות כרטיס הקול הראשי שלך - אתה נכנס פה לאותה פינה של כרטיס פלוס מחשב - לך תתחיל כל פעם לחבר ולסחוב. ואם יש לך כרטיס קול אחר, אז ממילא בתצורת ASIO אתה לא יכו לעבוד עם שניים. לנובה יש יציאה (וכניסה) דיגיטליות שיאפשרו לך לעבד את הסיגנל במכשיר בלי אובן איכות בגלל המרה ישירות מול המחשב שלך. אגב - עוד יתרון של זה - עיבוד אוף בורד של שירה! פשוט להיט.

בכל אופן, לגבי הכרטיס קול - יש לי את הכרטיס קול של ליין 6, ואת כל המודלים שלהם - קניתי אותו למעשה לפני כמה שנים פשוט כי לא היה פוד בגיטר סנטר ובסאם אש ובכל החנויות שהייתי בהן בניו יורק באותו הזדמנות. אחלה דבר להקלטות, המודלים שלהם נשמעים מצויין.
אבל הפורמט הזה של כרטיס+מחשב הוא ממש לא לעניין להסחב איתו - אני לא מדבר על הופעות אפילו - סתם לנגן אצל חבר או בחדר הקלטות - זה פשוט לא פרקטי.
לגבי איכות הסאונד של הדבר הזה - אני מניח שזה קרוב מאוד לפודים - שלא יהיו לכם אשליות - פוד זה מחשב שמריץ תוכנה. אני לא יודע בוודאות, אבל יש לי הרבה נסיון במערכות משובצות - אני מנחש שזה מריץ איזה לינוקס מוקשח ואם הם משתמשים בממירים דומים, זה אמור להישמע אותו הדבר.
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 18:17   
ציטוט:
לדעתי הוא טוב יותר מהליין6 ומהבוס בקטע הספציפי של דימוי אפקטים

אני לא מכיר את המכשיר שלך, ולכן לא אתווכח - חוץ מזה שזה גם עניין של טעם.
מה גם שכל העניין בפוד הוא דימוי מגברים ורמקולים, ולא רק אפקטים.
הדגש הוא על סאונד מגבר שאפשר לחבר דיירקט.

מה שכן, לפוד יש אפקטים מ ד ה י מ י ם, אבל כמו שאריאל אמר, זה לא מכשיר של PNP,
חובה לשבת ולתכנת אותו כמו שצריך בשביל לקבל סאונד מצוין (אלא אם אתה אוהב את הפריסטים).
יש לי את הפוד שלי כבר כמה שנים וכל פעם אני מגלה דברים חדשים עליו.
  גיטריסטט  
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 21:48   
תודה רבה לבחור שמעליי, ולכל המגיבים, המטרה העיקרית שלי בקניית הדבר הזה זה נוחות קודם כל , שיהיה לי מולטי נוח להופעות, והסאונד כמובן מאוד חשוב לי!

לא יודע למה אבל אני נוטה לחשוב שהפוד, הוא בעל סאונד יותר חם, והבוס הוא בעל סאונד דיגיטלי.

עוד משהו , לגבי הפוד x3 live , נראה לי שאין לו את האפשרות של הלופר, כלומר להקליט כזה סתם שכבה אחרי שכבה כמו שיש בבוס, נכון?
----

ובוא נאמר שאני אקנה את הבוס או הפוד, אז הסאונד יהיה טוב יותר אם אני אתחבר ישירות למוניטורים , או שעדיף להתחבר למגבר סטנדרטי כזה של פנדר לא מנורות.
ArielY
Supporter
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 23:17   
ציטוט:
הסאונד יהיה טוב יותר אם אני אתחבר ישירות למוניטורים , או שעדיף להתחבר למגבר סטנדרטי כזה של פנדר לא מנורות.

עם המכשירים הנ"ל אפשר ככה ואפשר גם ככה, תצטרך פשוט לנסות ולראות מה יושב לך טוב יותר באוזן, הרי לא תעשה כל מה שהפסיכים כאן בפורום אומרים לך, נכון ? #wink
תהנה מהרכישה, מה שזה לא יהיה #thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 2 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון