תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 18:29
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

אמצע הלילה, אתם בבית, נכנס פורץ.
אתקשר למשטרה בזמן שהוא בורח
22%
 22%  [ 12 ]
אארוב לו בבייתי, אנסה לנטרל אותו ולהתקשר למשטרה
18%
 18%  [ 10 ]
אקח כלי נשק חם/קר ואלך עם "חוק דרומי" עד הסוף
24%
 24%  [ 13 ]
אסתפק בלגרום לו נזק שיספיק לו כדי לא להתקרב לבייתי שוב
33%
 33%  [ 18 ]
סך-הכל הצבעות : 53

nirm123
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 13:48   
התאפקתי מלכתוב עד עכשיו (גם מכיוון שהייתי במיעוט ודי מאוכזב מרמת הדברים שנכתבה עד ההודעה של אסף).

שמח לראות שיש כמה אנשים שחושבים בצורה יותר חכמה בוגרת ורציונלית מאשר "נפוצץ לו את האמ אמא".

בסופו של דבר פעולה אלימה
1) לא תוריד בכלום את הפשיעה, ההפך - זה רק יגרום לגנבים להיות חמושים/אלימים יותר כהם פורצים - זה יגרום רק לסיכון גדול יותר לאנשים שפורצים אליהם.
2) זה אקט לא רציונלי מבחינת מי שפרצו אליו - אם הציוד מבוטח והגנב מסתלק, נשארים רק עם עוגמת נפש וזה יעבור. אם הציוד לא מבוטח, הלכו כמה אלפי/עשרות אלפי שקלים - הבריאות יותר חשובה. אבל בכל מקרה גם לצרף לעוגמת הנפש/הפסד כספי גם קרב אלים שבו אדם יכול להיפצע (מאין לכם שאתם תמיד יותר חזקים מהגנבים ?) - בשביל מה ? בשביל "הראיתי לו?" בשביל "אף אחד לא ישפיל אותי ויגנוב מה שהשגתי בעמל"?.

בקיצור, זה בסה"כ מוסיף עוד אקט של סיכון והפעם חמור מהפגישה ברכוש, זאת פגיעה בגוף וזו כבר גם אחריות של מי שנוקט בצעד הזה - שהיתה לו ברירה באמת להמשיך לישון או אפילו להתחבא כמו שהציע אסף, בסה"כ יש מעט מאוד גנבים שמיוזמתם פוגעים בבעלי הבית שלא מתקיפים אותם.
אם באים להתקיף אתכם פיזית אז ברור שזה בבחינת "הקם להורגך השכם להורגו" - אבל אם לא נשקפת לכם סכנה פיזית, זה לא צעד חכם.

בכלל, אני מאוד חושש משרשראות שמציעות במפורש/כמעט במפורש לקחת את החוק לידיים (זו לא פעם ראשונה בפורום) - נכון, המשטרה רחוקה מלהיות מושלמת, אבל אנו עדיין נמצאים במצב הרבה יותר טוב שיהיה מאשר אם תהיה אנרכיה ו"איש הישר בעיניו יעשה". דברים כאלה לא מורידים פשע ולא גורמים להגנה על האזרחים.
[בכלל, פשיעה יורדת רק משיפור בחינוך/מצב כלכלי - בארה"ב הוכח שגם עונשי מוות לא מרתיעים מפני רציחות ולא מורידים את כמות הרציחות יחסית לתקופה בה עונשי מוות לא היו נהוגים במדינה מסויימת, אז בטח שגנבים לא יפסיקו לגנוב אם בכמה בתים מוזיקאים יתנפלו עליהם עם צוואר של פנדר]
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 13:49   
בדיוק אני נזכר בסיפור, באותו מלך שתפס גנב, שגנב כיכר לחם, ורצה לתלותו על העץ.

רגע לפני התליה הגנב אמר שלפני מותו הוא רוצה להעביר סוד גדול שעבד מדור לדור.

שאלו כולם ושאל גם המלך, איזה סוד?

ענה הגנב, סוד עץ הזהב ! לוקחים מטבע זהב, שותלים אותו באדמה עם כמה מרכיבים סודיים, משקים אותו ואז צומח עץ זהב !

עמדו כולם משתאים והמלך חיכך ידיו בשמחה, אכן כן. לפני מותך אמר לגנב, תיתן לי את הסוד ואז תזכה לארוחה דשנה כשכר....

לקח הגנב מעט תבלינים ולחש עליהם דבר מה, ואז ביקש מהמלך מטבע זהב

שתל הגנב את מטבע הזהב עמוק באדמה יחד עם התבלינים המיוחדים, ואז אמר הוא למלך בקול רם

עכשיו אנו צריכים שמישהו שמעולם לא גנב ישקה את העץ ואז העץ יניב מטבעות זהב על ענפים מרובים

כי רק אדם שלא גנב מעולם, יהיה בכוחו להצמיח את העץ על ידי שישקהו

המלך פנה לאחד משריו להשקות את העץ והשר נבהל מאוד באומרו, הן אני הוא שר הכספים ואולי קרתה פעם תקלה על ידי
ולא חישבתי נכון את הכסף, מעדיף אני שלא, וכך הדבר התגלגל משר אל שר וכל אחד מהם הדיר את ידו מלהשקות את עץ הפלאים..

קם אותו גנב ואמר למלך, אולי תשקה אתה את העץ, שכן מלך הינך, ובוודאי ידך נקיות מכל וכל !

אך גם המלך, שהיה די מובך, הניד את ראשו כאומר לא בטענה שכילד, הוא היה מידי פעם גונב מאביו ומאימו!

אזי פנה הגנב אל המלך באומרו, שעל גנבת לחם, לא מענישים במיתה! וכי אף אחד אינו נקי מגניבה, בפרט מי שהוא ילד נבהל וחסר דעת ..

ציטוט:
אם באים להתקיף אתכם פיזית אז ברור שזה בבחינת "הקם להורגך השכם להורגו" - אבל אם לא נשקפת לכם סכנה פיזית, זה לא צעד חכם

לזה בדיוק התכוונתי בתגובה הראשונה שכתבתי וחבל שלא פירטתי יותר להבחין בין מה למה ולדעת בין מה למה...
sharonzaz
Expert
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 15:30   
ציטוט:
אני לא מחזיק אקדח בבית ואני מקווה שגם אתם לא

ציטוט:
הכי טוב הוא להחליף מנעול ולהשיג כלב או שניים מצער בעלי חיים (ולתלות שלט אזהרה מפחיד על הדלת לבית)

תראה את האבסורד - אני צריך (מה צריך? חייב!) לשנות את דרך וצורת החיים שלי בגלל שהגנבים האלה לא מוכנים לשנות (להחליף מקצוע לפחות) את החיים שלהם!
אני צריך כלבים, אזעקות, לגור בכלוב ולשלם ביטוחים יקרים!

לענות לך? אני לא אחשוב פעמיים, ואני ארוקן מחסנית שלמה אם צריך, כי איפה שאני חי זה או אני או הוא.
אם אין לי ברירה והוא (או הם) הפתיעו אותי אני כמובן אכנע, לא שווה להפסיד חיים בשביל זה
אבל אם אני במקום שמאפשר לי לפרק מישהו אחר או להפוך אותו למסננת אני אעשה את זה מבלי לחשוב פעמיים #nene

זה יכול להתפס כ-לא בוגר מצידי, אבל אם אתה נכנס אלי הביתה כדאי מאוד שתכין את עצמך למלחמה אחרת תמצא את עצמך
מפורק לחתיכות קטנות.
או שתבוא בזמן ממש לא מתאים לי ותתפוס אותי לא מוכן.

את אבא שלי שדדו פעמיים עם אקדחים, את האישה שלי פעם אחת.
אצלם באמת לא היה מה לעשות, הגנבים היו ביתרון.
עסק לא נעים באמת, והגנבים בטוח מרגישים לא פחות מאויימים ולכן הם מזויינים.
נראה את הכלבים הפחדנים האלה נכנסים ללא נשק!?

חוק או לא, אני חושב שצריך לתפוס מישהו כזה על חם ולעשות לו לינץ' פומבי
גם אם זה אומר שמי שהשתתף ישב קצת בכלא.
זה ח י י ב להרתיע.
הגנבים יודעים שלא מחכה להם עונש חמור ולכן ממשיכים בדרך חיים הקלוקלת שלהם.
אולי הגיע הזמן שייעשה משהו?
קלימרו
Expert
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 15:40   
גם אני כמו אסף, חושב שהשיקול היחיד שילקח בחשבון הוא האם אני מסוגל הלכה למעשה "לתפעל את האירוע" , וכמובן שאמנע מעימות במידה וארגיש שידי על התחתונה.

אבל אני ממש לא מרחם על גנבים, לא על ילדים בני 15 ולא על ראשי משפחות פשע. לכל ילד מותר לסחוב מסטיק מהמכולת פעם אחת בחייו. מעבר לזה אין רחמים.

סובלנות כלפי התנהגות נפשעת היא ראשית האסון.
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 16:40   
סובלנות כלפי התנהגות נפשעת היא האסון
יש מקומות בעולם שאתה יכול להשאיר את הרכב או הדירה פתוחים לרווחה ולא ייכנס גנב. החיים נראים אחרת לגמרי (זה מזכיר לי את גיל 3-4 - כך היה בארץ, ובתל אביב (גרתי באזור שהיום מכונה ככר רבין).
באותם מקומות הגנבים לא "סובלים", לא "מסכנים" לא "קשי יום" ולא אבטיחים - הם פשוט לא קיימים כי לא משתלם לגנוב, ומכמה בחינות, שאף אחת מהן לא מיושמת בישראל של היום.
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 17:06   
ציטוט:

סובלנות כלפי התנהגות נפשעת היא האסון

הויכוח כאן הוא לא על סובלנות או סלחנות, אלא על דרך פעולה #smile.

מעבר לזה, אני לא חושב שלינץ' פומבי, כמו ששרון הציע, או ריקון מחסניות ושאר דיבורי מאצ'ו, הם מענה הולם, כי:
1. כמו שאמרתי, עד שלא נטלתם חיים של בנאדם, אל תמהרו לעשות זאת. את הדם מהידיים אי אפשר לשטוף אחר כך עם סבון. כשהאדרנלין ירד עדיין תהיו אחראים להריגתו של אדם אחר - אולי לא מבחינה חוקית, אבל מבחינה עובדתית, ואני רוצה להאמין שעל רוב האנשים בחברה זה ישפיע לרעה.
2. בכל זאת יש כאן עניין של פרופורציות. לא יתכן שהעונש על פריצה לדירה יהיה מוות. הגנה עצמית זה משהו אחר (אם לפורץ יש אקדח והוא מאיים עליך). אם מישהו פרץ לדירה כדי לגנוב פלאפונים ואתם מחליטים לחורר אותו בכדורים, אני חושש מכם לא פחות ממה שאני חושש מהפורץ.

חוסר סובלנות כלפי פשיעה: כן.
מערבוני ספגטי בבימוי עצמי: לא.

ראובן,
מעניין לציין בהמשך למה שאמרת על סובלנות, שמחקרים קרימינולוגיים מראים שחומרת האכיפה כמעט לא מורידה את רמת הפשיעה. עקביות האכיפה דווקא מורידה פלאים. במלים אחרות, סתם לחורר גנבים לא יעשה את העבודה - צריך לחורר את כל הגנבים #biggrin (אותו ההיגיון תקף - אך למרבה הצער לא מיושם - גם במקרים של עבירות תנועה, שם יותר חשוב לעצור כמה שיותר נהגים משתוללים, ולא להתמקד בגובה הקנס או חומרת הענישה).
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 17:10   
מסכים עם אסף, גם אני נתתי התייחסתי למחקרים שמוכיחים שחומרת ענישה לא מרתיעה.
ובכל מקרה, גם אם סובלנות לפשע היא אסון - בוודאי שהאזרחים במדינה דמוקרטית לא אמורים על אכיפת החוק ומיגור הפשע בדרכים אלימות.
וכשנתחיל לבצע את זה, אז תראו מהו אסון אמיתי, בסדרי גודל אחרים לגמרי ממה שיש היום.
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 17:24   
ציטוט:
אם מישהו פרץ לדירה כדי לגנוב פלאפונים ואתם מחליטים לחורר אותו בכדורים, אני חושש מכם לא פחות ממה שאני חושש מהפורץ.

אם מישהו פרץ אלי עם אקדח, וזו בדיוק הבעיה, או כל נשק אחר - קר או חם אני כמובן אחורר אותו.

אם הוא פרץ אלי עם ידיים ריקות אני פשוט מפרק אותו.

אתה מדבר על אופן פעולה - אז אופן הפעולה שאני מתייחס אליה היא סובלנות החוק והחברה כלפי הפשיעה.
הסובלנות הזו, אופן פעולה כדבריך היא בעיני חוסר פעולה מוחלט ולכן הדרישה (שלי) לפעולה מוחצת,
פעם אחר פעם כאשר נתפס מישהו בשביל להתריע.

בדרא'פ קוראים להוספת סעיף הוצאה להורג כפסק דין, כי פה כבר הכל יצא משליטה.
הורגים פה בשביל תמונה של מסטיק - אין הרתעה, החוק מתיר מדי, השופטים מקלים מדי, בתי הסוהר מלאים מדי ואני
יכול להמשיך.

בארצות ערב מסויימות העונש לגניבה הוא כריתת יד הגנב - עונש שמרתיע וחצי #think
בסין לא מזמן עם פרשת אבקות חלב התינוקות שגרמו למוות של תינוקות הוצאו להורג האחראי(ם?)...
הבנת?

איפה אנחנו ואיפה הם?
זכויות לפושעים? בדיחה גרועה במקרה הטוב! אין להם זכויות כאשר הם החליטו להפר את הזכויות שלי
ולקחת ממני משהו שעליו עמלתי - זו ענישה וזו הרתעה ולא שום דבר אחר.

אנשים צריכים לקחת אחריות על עצמם.
''גדלתי במשפחה הרוסה, לא היה לנו כלום בבית ושאר סיפורים''
גם לאבא שלי לא היה כלום בילדות והוא עדיין לא הפך לפושע.

זכותך להגיד לי שאני מגזים, וזכותי לטעון שאני עוד לא התחלתי להתחמם אפילו #wink

ציטוט:
מסכים עם אסף, גם אני נתתי התייחסתי למחקרים שמוכיחים שחומרת ענישה לא מרתיעה.

איפה התוכנית שהיתה לפני לא זמן רב בארץ עם ההוא שהביא את רעיון three strikes - you're out?
ועוד איך מרתיעה!
nirm123
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 18:37   
אתה בטוח ?
מה שאסף כתב זה נכון, כל המחקרים האחרונים מראים שמה שחשוב זו העקביות ולא רמת הענישה.
בהתנהגות שאתה מציע אין שום עקביות (הרי לא כל האנשים שפורצים אליהם יגיבו בצורה דומה, ההבדלים יהיו עצומים).

חומרת ענישה בעצמה לא יוצרת הרתעה שממגרת פשיעה, בהרבה מקרים מה שקורה זה בדיוק ההפך.
(חוץ מזה שמי מינה אותך ל"מעניש פושעים תוך כדי לקיחת החוק לידיים" ? גם אם חומרת ענישה היתה יוצרת הרתעה הרי בוודאי לא מדובר באזרחים שלוקחים את החוק לידיים ו"עוזרים לרשויות החוק בהרתעת פושעים", אבל זה ויכוח אחר שאין לי כוח להיכנס אליו).

השוואה בנתוני רצח בין מדינות בארה"ב שיש בהן עונש מוות לכאלה שלא
הודעה פורסם: חמישי 06 אוג',09 19:29   
אני לוחם ימ"ם של מג"ב בעבר, אני יודע לתפעל נשק כמו שאף אחד אחר בעולם לא יודע, אני שולט באומנות הלחימה האכזרית ביותר בעולם (קרב מגע - המצאה ישראלית),
יש לי חושים מחודדים כמו לפנתר, אני אדע לנטרל אדם שמצמיד נשק לראשי באותו זמן שלוקח לאדם למצמץ, רמבו ייראה ליידי כמו ג'ורג' מסיינפלד ליד הענק הירוק.

למרות הכל אני לא יעיז לבצע את מה שאחרים פה חושבים מעליי...

יש לי שני ילדים בבית, יהיה זה לא אחראי לנסות איזשהו "תרגיל" בלוט"ר או בט"פ בבית כשהאישה והילדים ישנים, יהיה זה לא נעים להתעורר באמצע הלילה למשמע קול ירי בתוך הבית
ולראות אדם עם חצי מוח מרוח על התיקרה או סכין נעוצה בחזה (או אני או הוא), תארו לכם מה זה יכול לעשות לילדים מחזה שכזה. (שלא נדבר שהילדים יצטרכו לגדול בלי אבא)
הילדים הם הדבר היקר לנו מכל דבר אחר בעולם, ובתור אבא גם אני נהפך לחיית טרף כשזה מגיע להגנה על הילדים שלי, עד כדי חירוף נפש.
אבל לחרף את נפשי על גנב, שלא בא לאיים על הילדים שלי אלא בא לאיים על ה VIRUS TI ? זה יהיה טמטום אחד גדול.
סביר להניח שכשאתקל באחד כזה (במידה ויצליח לעבור את שני האמסטפים בבית) אציע לו אפילו עזרה בהעמסת הרכב, רק שייצא מהבית.
וסביר להניח שאחר-כך אני ארעד מעצבים כמו וויברטור שהחליפו לו סוללות ... למה לא הכנסתי לו אגרוף ללסת ? למה לא שברתי לו את המפרקת ? (אבל נשארתי חי)
אבל מבחינתי ... איך אומרים בצבא א"נ א"נ (אין נזק אין נפגעים) הנזק היחיד הוא שהלך פייפן ה VIRUS (שעלה לי 12K וחברת הביטוח העריכה אותו ב 14K #think ) בשביל זה יש חברת ביטוח.
אפילו הרווחתי 2000 ש"ח מכל הסיפור.

עכשיו בא נגיד שהצלחתי לנטרל את הפורץ, התגנבתי אליו בשקט מאחורי הגב ושברתי לו את המפרקת/"חיררתי" אותו בכדורים.
א. הנזק שנגרם לילדים שהיו בבית.
ב. פיצויים למשפחת המנוח (הביטוח לא מכסה)
ג. כלא (גם פה הילדים גודלים תקופה בלי אבא)
ד. נזק נפשי (טיפולים פסיכולוגיים) כדורים פסיכיאטריים, (במידה ותטען לאי-שפיות) #think
ה. כתם לכל החיים (נראה אותך מנסה למצוא עבודה עם עבר פלילי שכזה?) #stop
ועוד...ועוד...ועוד...

והכל בשביל מה ? ACCESS VIRUS ?

לכן כדאי להשאיר את עניין אכיפת החוק למשטרה ולא לנסות לקחת את החוק לידיים.
תעשו ביטוח על תכולת הבית (המלצה חמה)
להזכירכם מי שנלחם וזורק הון עתק כל שנה ע"מ למגר את תופעת גניבת הרכבים בארץ, הם לא המשטרה/מדינה אלא חברות הביטוח, עם תקציב שהם מקצים במיוחד,
המשטרה הקימה יחידה מיוחדת למיגור התופעה שעלתה לחברות הביטוח מיליונים אבל חסכה מיליארדים ב 10 שנים האחרונות.
ובסופו של דבר לחברות הביטוח יימאס מגנבי הרכוש, והם יקצו שוב מיליונים לטפל בתופעת גנבי הרכוש.

מה יותר גרוע מגנב ? זה שקונה את הסחורה ממנו ! (המבין יבין)

אם מתגובה זו משתמע שאני עובד באחת מחברות הביטוח בארץ..אז לא, אני לא עובד חברת ביטוח או חבר דירקטוריון ואין ברשותי מניות/אג"ח של אף אחת #biggrin

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5   הבא
עמוד 3 מתוך 5

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון