תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 05:39
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' אביד- AVID
  Orit  
נגינה ספונטנית בקלידים המחוברים ל- 003
הודעה פורסם: שבת 29 אוג',09 19:58   
היי,
התחדשתי לי לאחרונה ב- Digi 003. לפני כן השתמשתי ב- motu ultralite. היתרון הבולט של הmotu היה שיכולתי להשתמש בו גם במיקסר ללא תלות במחשב, וכך יכולתי לנגן על שני הסינטים שלי המחוברים לכרטיס (שמחובר למוניטורים) גם בלי לפתוח את ה-Pro-tools ולהכניס ערוץ לready record.

שאלותי, המופנית לאינסטרומנטליסטים שביניכם #smile -

- בסט-אפ של זוג מוניטורים יחיד, מהו לדעתכם או לנסיונכם הפיתרון הכי מוצלח להשאיר את הקלידים מחוברים ל- Digi, אך גם שאוכל לנגן בהם ולשמוע במוניטורים בלי לפתוח את התוכנה או המחשב?

- מעדיפה לצמצם בחיבורים, שכן אני משתמשת בסינטים להקלטה והייתי מעדיפה שיחוברו ישירות לכניסות ה- 003
_ יש לי אפשרות לשלב את ה-motu כמיקסר (לסינטים מספר יציאות אנלוגיות), אך אז כיצד אוכל להשתמש במוניטורים גם למחשב וגם לקלידים בנפרד? (למיטב ידיעתי אפשר לחבר אליהם מקור סאונד אחד בלבד)

עצות ופיתרונות אפשריים יתקבלו בברכה!
באסה המצב הזה שנגינה בקלידים האהובים נהייתה משימה כה מתוסבכת, כמעט לא יוצא לי לנגן בגלל זה...#sad

תודה חברים
הודעה פורסם: שבת 29 אוג',09 20:37   
נתקלתי בבעיה דומה בבית ופתרתי אותה ע"י רכישת זוג מוניטורים פשוט ומוגבר (עלה לי בסנטרוניקס בערך 1200 ש"ח לזוג, אפשר לרכוש גם אחד), שמופרד לחלוטין מהאולפן ומחובר לקונסולה איתה אני מופיע. אני משתמש בהם לנגינה חופשית מכל הדלקת מחשב, וכמו כן, בהופעות קטנות שלא דורשות עוצמה- אני משתמש בהם כמוניטור אישי. זה כמובן לא הפיתרון אם את רוצה לנגן דרך המוניטורים של האולפן (אולי קופסת מיתוג כל שהיא תוכל לפתור לך את הבעיה אפילו בעלות נמוכה יותר...), אבל זה שימושי יותר מקופסת מיתוג פשוטה.
הודעה פורסם: שבת 29 אוג',09 21:59   
אני לא מבין גדול באלקטרוניקה, אבל זה עושה רושם שמה את צריכה זו קופסא ממש פשוטה:
- 2 כניסות סטריאו
- יציאת סטריאו אחת (מחוברת למוניטורים)
- כפתור שבורר איזה מבין הכניסות פעילה (לכניסה אחת מחובר הדיגי, ולכניסה השנייה הסינטי)

בפורום פה יש את t-kol שמתעסק בתחום ואולי יוכל לבנות לך כזו קופסא.
הודעה פורסם: שבת 29 אוג',09 23:25   
תודה לכם על התגובות #thumbsup

מהפיתרון של זוג מוניטורים נוסף הייתי מעדיפה להימנע כרגע. לגבי הקופסא זה נשמע דווקא כמו פיתרון טוב. שאלה חשובה היא האם מדובר בקופסה פאסיבית שלא תשפיע לרעה על שרשרת ההקלטה/בקרה. אני זקוקה לשלוש כניסות סטריאו לפחות (כי יש לי שני סינטים ודיגי).

מה דעתכם על משהו בסגנון הזה?

ניתן לבחור בין 3 מקורות סאונד סטריאו שזה אחלה - למרות ששאר הפונקציות שם האמת לא רלוונטיות לי כרגע, ולגבי פאסיביות - ממ.. לא יודעת אם בא לי להעביר את הדיגי דרך זה.

עוד שיקול הוא, האם שימוש ביציאות האנלוגיות המשניות בקלידים יצריך תכנות מחדש בכל פעם בשביל לשמוע... אני צריכה לבדוק את זה.

מה דעתכם על הקומבינה הבאה: להשתמש ביציאות הראשיות של הקלידים ולחבר אותם לסוג של מיקסר עם יציאות direct או מטריקס ומהמיקסר לחבר לכניסות הדיגי. את יציאות הדיגי לחבר גם ל- מיקסר ואת יציאות המיקסר למוניטורים, עם אפשרות לברור בין ה- inputs. השאלות הנשאלות הן - איזה מיקסר (עדיף כמה שיותר קטן ו..זול במידת האפשר) יתאים למשימה? איך הוא ישפיע לי על הסאונד? האם אוכל להשתמש ב- motu ultralite לשם כך (לא בטוחה לגבי אפשרויות ניווט הmatrix שלו עם או בלי מחשב)?
מקווה שלא סיבכתי יותר מדי את הענינים.
תודה#smile
הודעה פורסם: ראשון 30 אוג',09 00:47   
אני לא מבין למה לא לנצל את הפונקציה המובנית ב- 003...

פשוט חווטי את הסינטי הרצוי (אכן לצערי יש אופציה רק לאחד כזה)
ל- Aux In.
וזהו. כעת בלחיצה Aux In to Monitor תוכלי לשמוע אותו בלי תוכנה/מחשב ושות'...

במידה ורוצים להקליט - Aux In to 7/8 והסינטי המיוחל יהיה זמין להקלטה בתוכנה בערוצים 7-8.

זה הכל. #smile
  Orit  
הודעה פורסם: ראשון 30 אוג',09 07:18   
נכון, צודק. העניין הוא שיש רק AUX סטריאו אחד, והוא בשימוש כרגע (חיברתי אליו את האודיו מהמחשב השני שלי). וגם אם אמצא פיתרון אחר למחשב השני אני עדיין זקוקה לשתי כניסות סטריאו לפחות כי אין לי כל כך גישה להחליף חיבורים כל פעם ולא בא לי לשים עוד patch בשביל זה.
באמת שהייתי רוצה למצוא פיתרון קבוע לחיבור מספר מקורות סאונד. אולי אין מנוס ממיקסר או קופסה כלשהי... רק משהו שלא ישפיע לרעה על הסאונד.
הודעה פורסם: ראשון 30 אוג',09 17:41   
את יכולה להשתמש בmotu כמיקסר שמתחבר לכניסת ה AUX של ה003 , ולפצל כל סינטי לכניסה נפרדת ב 003 ע"י כבל Y או שימוש patch
הודעה פורסם: שישי 16 אוק',09 21:34   
החלטתי לאמץ את ההצעה של Shem tov לשימוש בכבל Y.

הלכתי והלחימו לי במיוחד כבל מונו לשני מונו X2 (שמאל וימין של הסינטי)

ואז מישהו הפנה את תשומת ליבי לכך שעלולה להיווצר בעיית התנגדות עם פיצול הכבל (ההתנגדות תתחלק בחצי בכל צד של הפיצול מה שיגרום לסאונד חזק ושונה מהמכוון, וגם מתח גבוה יותר שיינק מיציאות ה- Line out) - דבר שישפיע לרעה על הסאונד ועלול גם להזיק למעגלים ביציאה.
מכיוון שברצוני להשתמש בחיבור אחד קבוע שישמש גם לשמיעה וגם להקלטה, נראה לי שאופציה זו תרד מהפרק...

נראה שהאפשרויות אם כך מצטמצמות לשימוש ב- Patch (קצת מסורבל) או קופסת פיצול/Matrix.
מה נראית לכם האפשרות הכי זולה שלא צובעת את הסאונד?

תודה מראש על היענותכם, ממש חשוב לי למצוא פיתרון.... TX! #smile
הודעה פורסם: שבת 17 אוק',09 11:23   
ציטוט:
ואז מישהו הפנה את תשומת ליבי לכך שעלולה להיווצר בעיית התנגדות עם פיצול הכבל (ההתנגדות תתחלק בחצי בכל צד של הפיצול מה שיגרום לסאונד חזק ושונה מהמכוון, וגם מתח גבוה יותר שיינק מיציאות ה- Line out) - דבר שישפיע לרעה על הסאונד ועלול גם להזיק למעגלים ביציאה.
מכיוון שברצוני להשתמש בחיבור אחד קבוע שישמש גם לשמיעה וגם להקלטה, נראה לי שאופציה זו תרד מהפרק...

עכבות הכניסה בציוד מודרני, ורמות האות במקרה הזה הופכים את העניין לזניח.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' אביד- AVID

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון