תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 11:55
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
קבלת תשלום עבור הופעות
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (210) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
  Jupiter  
קבלת תשלום עבור הופעות
הודעה פורסם: שני 05 אוק',09 11:32   
מה קורה כאשר להקה מקבלת תשלום עבור הופעה ? הרי אם כל אחד מהנגנים הוא עוסק רשום במע"מ או מס הכנסה, כמה חשבוניות אמור מקבל השירות לקבל (וכמה צ'קים להוציא) ? אם אחת על כל התשלום - כיצד כל אחד מהנגנים מדווח על ההכנסה הלאה ? איך מקובל לנהל את כל ה"עסק" הזה ?

בנוסף, האם למישהו יש נסיון עם חברות כמו "עצמאי שכיר" או "חשבונית לשכיר", אשר מנפיקות חשבוניות עבור עבודה שאתה מבצע, ונותנות לך את התשלום במסגרת תלוש שכר (בקיזוז המיסים) ?
C172
Expert
הודעה פורסם: שני 05 אוק',09 11:46   
אני לא מכיר את הקונספט של "עצמאי שכיר" שתיארת, ואני גם לא משוכנע שזה חוקי...
לגבי תשלום ללהקה, האמת שזה תלוי בכם. יש להקות שרושמות עסק סביב הלהקה, כך שהיא יכולה להציג חשבונית אחת מרוכזת ולנהל אפילו חשבון בנק שלה. זה כמובן החלטה עסקית שתלוייה קודם כל בכמות העבודה שיש ללהקה ואם היא מצדיקה צעד כזה. זה לא טריוויאלי, ויכול להיות שצריך מישהו עם ראש עסקי כדי לנהל את כל האופרציה השוטפת שכלולה בזה (חשבון בנק, תיק מע"מ, מס הכנסה, רואה חשבון, וכו').

אם לחילופין מדובר בכמה מקרים חד פעמיים, אז מה שקורה זה שבאמת כל מוסיקאי בלהקה מגיש חשבונית שלו, והלקוח משלם בנפרד לכל אחד.

ואני לא מאמין שאני עונה לשאלות בנושא ניהול עסקי..... #faint
הודעה פורסם: שני 05 אוק',09 11:51   
קודם כל- תיקון-
מקבל השרות לא מוציא חשבונית אלא הספק (לצורך העניין ההרכב).

לגבי זה יש כל מיני פתרונות וזה תלוי בהיקף הפעילות. שתי הדרכים הנפוצות בלי להסתבך יותר מדי:
1. אם מדובר על היקף קטן, הרבה הרכבים "מסתדרים" כך שכל פעם מישהו אחר מוציא חשבונית.
2. חבר הרכב אחד מוציא חשבונית למקבל השרות על כל הסכום ושאר החברים מוציאים חשבוניות על החלק שהם קיבלו על שמו של אותו חבר הרכב (כך זה מתקזז).

שיטה יותר מורכבת-
להרשם ברשויות המס כשותפות (של כל חברי ההרכב).
זה אומר שבעצם פותחים עסק לטובת העניין (מס' עוסק מורשה נוסף, חשבון בנק משותף וכו')

יש עוד דרכים כמו פתיחת חברה בע"מ ותשלום "משכורות" לחברי ההרכב, אך לא מדובר על משהו שאמור לעניין אתכם כרגע (לפחות כך אני מסיק מהשאלה). הקמת חברה היא סיפור יקר (רישום ואגרה לרשם החברות, רישום כפול בספרים, מאזן אצל רו"ח ועוד כל מיני דברים שבדר"כ ממש לא מצדיקים את הכאב ראש והחור בכיס להרכב קטן).

* עדי - הקדמת אותי.. #smile
ציטוט:
כל מוסיקאי בלהקה מגיש חשבונית שלו, והלקוח משלם בנפרד לכל אחד.

זו אופציה שלא הזכרתי והיא אפשרית כמובן, אך לא הייתי ממליץ על כך. זה פשוט לא נראה טוב מול הלקוח.
  Jupiter  
הודעה פורסם: שני 05 אוק',09 11:53   
כן, זו הבעיה בדיוק, שמוזיקאים נוטים שלא להתייחס לפן העסקי ואז מוצאים את עצמם מסתבכים בגלל ניהול שגוי :/

לגבי ה"מסתדרים" - מזה בדיוק אני רוצה להמנע ! כי "להסתדר" זה לעבוד לא נכון או לא חוקי וזה מה שאנחנו לא רוצים שיקרה... לפתוח חברה ולשלם משכורות על הופעה-שתיים בחודש זה לא ממש הגיוני...

כיצד אני כנגן לא מגיע למצב שנגשים אלי לאחר כמה שנים ב"עסק" וטוענים שקיבלתי שחור ?
אני כל אחד מאיתנו רוצה להמנע מזה ולעבוד "נכון".

אז אני מבין מדבריכם שכן מקובל שמועדון מחלק תשלום עבור הופעה אחת למספר קבלות/חשבוניות - אחד עבור כל נגן ?
Ram Sofer
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 05 אוק',09 12:21   
הכי "נכון" מבחינה ניהולית זה לפתוח שותפות על שם חברי ההרכב עם חשבון בנק מסודר וחשבונית של עוסק מורשה אחד (השותפות). זה לא כרוך בתשלום מיוחד (מעבר לעמלות בבנק) אבל יותר כאב ראש...

ציטוט:
אז אני מבין מדבריכם שכן מקובל שמועדון מחלק תשלום עבור הופעה אחת למספר קבלות/חשבוניות - אחד עבור כל נגן?
אתה מבין לא נכון. זה חוקי ואפשרי אך בדר"כ לא מקובל.
אני מניח שאם מדובר בעניין חד פעמי מול מועדון הופעות זה יהיה אפשרי, אבל לדעתי זה ממש לא לעניין (בראיה עסקית).
מול לקוחות, ואני מאחל שיהיו לכם רבים, תדאגו להראות טוב. כמו שיש כרטיסי ביקור, ואתר להרכב, כך גם ברמה העסקית- צריך להתנהל כגוף אחד.
אם אני מקביל את זה מעולם העסקים למוסיקה, זה כאילו תשלח אנשים למייספייס האישי של כל אחד מחברי ההרכב כדי להתרשם, במקום לפתוח מייספייס של ההרכב.

אחרי כל הסיפור הזה- אני אישית ממליץ לכם על אופציה 2 שהזכרתי בהודעה הקודמת. הכי נוח, חוקי, ייצוגי.
אם זה לא מובן או צריך הסברים איך זה מתנהל בדיוק- אנחנו כאן...
  Jupiter  
הודעה פורסם: שני 05 אוק',09 12:28   
ובכן אשמח להסבר לגבי אופציה 2.... והכי חשוב האם זו שיטת עבודה חוקית מבחינת כל אחד מהנגנים.
Ram Sofer
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 05 אוק',09 12:46   
חד וחלק - חוקי למהדרין.
מה שקורה זה שחבר אחד (שיקרא להלן "המייצג") מוציא חשבונית על שם המזמין עבור כל הסכום- נאמר 10,000 ש"ח+מע"מ.
אם בהרכב יש חמישה חברים בסה"כ, אזי ארבעת הנותרים מוציאים כל אחד חשבונית לטובת המייצג על חלקם (2000 ש"ח+מע"מ).
מבחינת רשויות המס המייצג הוא "מפיק המופע" ושאר החברים נותנים לו שרותי נגינה.

מה שקורה מבחינת מיסוי-
מע"מ - המייצג מתקזז על המע"מ על ידי החשבוניות של שאר החברים.
מס הכנסה- שרותי הנגינה שנתנו הנגנים למפיק המופע (המייצג) הם הוצאה מוכרת ולכן לא נכללים בהכנסותיו.
בדו"ח השנתי הוא מדווח על ההכנסות שלו בפועל = המחזור העסקי בקיזוז ההוצאות (תשלום לנגנים).

אגב, השיטה הזו תופסת גם אם אחד החברים הוא עוסק פטור. הוא פשוט מוציא למייצג קבלה על הסכום (ללא מע"מ).

נקודת תורפה אחת של השיטה-
אם המייצג נדרש לשלם מקדמות מס הכנסה על פי המחזור העסקי אז הוא בבעיה. המשמעות היא שהוא בעצם משלם מקדמות מס לאורך השנה עבור הסכום הכולל (לא על הכנסותיו בפועל) ומקבל החזר מס רק לאחר הגשת הדו"ח השנתי.
בכל אופן אם נתקלתם בבעיה כזו, דווח. ניתן לבקש פטור מתשלום מקדמות.

רצוי, מן הסתם, לבחור בחבר עם ההבנה הפיננסית היותר רחבה לתפקיד המייצג.
זה לא יותר מדי מסובך, אבל נדרשת אחריות ובעיקר סדר (מסמכים תיוקים וכו').
  Jupiter  
תשלום על הופעות דרך חברת ניהול
הודעה פורסם: שלישי 13 אוק',09 17:08   
בדקנו את הנושא, וכלהקה אנו עדיין מנסים למצוא דרך לקבל תשלום על הופעות ללא צורך להצהיר על עיסוק שלנו כעצמאיים - האם יש דרך שבה חברת ניהול אמנים כלשהי תגבה עבורנו את התשלום על הופעות, תקח עמלה ותתן לנו משכורת ?

האם ישנן חברות אשר עוסקות בכך ? המלצות ?

תודה מראש !
תומר אסולין
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 13 אוק',09 18:53   
אני מציע לך לפנות לחברת "עידן חדש" בטלפון 03.6820068 ולבקש לדבר עם רואה חשבון גדעון זנדר.
אני עובד עם "עידן חדש" כבר מספר שנים טובות והשירות שלהם מצויין, לדעתי הם עשויים למצוא פתרון לבעיה שלכם.

בהצלחה.
הודעה פורסם: שלישי 13 אוק',09 19:28   
תודה, אנו מחפשים חברת ניהול אמנים (ולא חברת תפעול "לכל מטרה"), שיכולה לבצע עבורנו הנפקה של החשבוניות ולשלם לנו משכורת יחסית לכמות העבודה... האם שיטת עבודה זו נהוגה בשוק ? המלצות ?

תומר, לגבי "עידן חדש" ושאר חברות העוסקות בהנפקת חשבוניות, רשמתי לך הודעה בפרטי.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון