תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 22:34
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
תמחור עבור הלחנה ומלל
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (65) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 15 נוב',09 23:59   
1. מתחיל מחינם ועולה....
אם הם קונים רק את הזכות להשתמש ראשונים והתמלוגים אצלך, זה יכול לצאת גם כן לא רע אם אתה נופל על מישהו שימכור יפה, בין אם בסלולר או דרך הדפסה מאושרת אקו"ם. אם הם לא מדפיסים באישור, לא תקבל תמלוגים....

חינם אגב זה לא רע אם כתבת שיר לאייל גולן או תותח סלולר אחר #thumbsup

2. עיבוד נהוג לתמחר בנפרד בתור "עבודה". אם זה כולל גם את הלחן עצמו, אתה יכול למכור אותם קומפלט יחד באותה שיטה כמו קודם. יש הרבה הבדל אם זה גיטרה קלידים דרבוקה , או משהו קצת יותר מתוחכם ליותר כלים

3. לא יזיק להתייעץ עם עו"ד לגבי החוזה, עו"ד לא ידבר איתך על מחירים, אלא אם זה מישהו שמכיר את התעשייה מבפנים וירצה לעזור לך. אם אתה כבר יושב ליד השולחן, ייצוג לא יעזור לך, אלא אם הוא מסוגל להשיג לך יותר ממה שחשבת לבקש, והוא מוכן "לבטח" את ההבטחות שלו ע"י לקיחת אחוזים ולא תשלום מראש.

4. אם אתה לא רשום באקו"ם, אתה יכול לעשות כן רק אחרי שיצירה שלך פורסמה.
לא מכיר את ההליך לגבי איגוד המוזיקאים, אבל דע לך שאיגוד המוזיקאים קפדן בנוגע לסכומים שאתה יכול לדרוש, ואתה מחוייב לזה. הכוונה שאתה לא יכול לקחת פחות ממחיר המחירון שלהם. אתה יכול למצוא את המחירון באינטרנט עם גוגל בקלילות.

5.ברור
evish
Supporter
הודעה פורסם: שני 16 נוב',09 10:27   
אם לומר את האמת גם אני נמצא בסיטואציה כזאת ממש עכשיו, יש לי שני שירים עם פוטנציאל להיט בטוח
ואני רוצה להעביר אותם לזמרים, שני הזמרים הראשונים שנתקלתי בהם לא הסכימו לשלם על הסחורה
וזה נורא הכעיס אותי, כאילו שהם יכולים להבטיח לי שזה ינוגן ברדיו וחוץ מזה הכסף הגדול שלהם מגיע מהופעות
ועל זה הכותבים לא מרויחים שקל שחוק.
כבר דיברתי עם כמה וכמה כותבים וחלק אמרו שהם נותנים שירים בחינם ומצפים לתמלוגים, אם פעם יהיו כאלה
וחלק אמרו שאם אתן פעם אחת בחינם אז יצפו ממני תמיד לתת בחינם, לא יקרה.
המזרחיים האלה צריכים להבין שזו היא סחורה ואנחנו מייצרים בשביל לאכול
ולא בשביל לחלום ולראות אותם שרים את השירים שלנו ב24 מזרח תיכון חדש בשביל שבעה שקלים להשמעה.
אני מאמין שמי שמאמין בחומרים שלו ובאמת יודע שיש לו להיטים אז אל דאגה מתישהו הם יבינו.

רק אל תיתנו בחינם !
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 16 נוב',09 10:48   
השאלה מה קורה באמת בשטח, וזו השאלה ה'מקורית' שלי מתחילת השירשור, לא כמה 'אנחנו' רוצים אלא למה לצפות.

האם אפשר לקטלג את האומנים בז'אנר הזה לכאלה שמכבדים את היוצר ודואגים שיקבל תמורה, אם ב'מכירה', בתמלוגים או רווחים עתידיים כלשהם, ולכאלה שחושבים שהכבוד האמיתי הוא שהוד מעלתם יעתרו וישירו את השיר?
האם אפשר לצפות לפחות מ'ליגת העל' של הזמר המזרחי להתייחסות הוגנת, או שזה תלוי באישיות ובהוגנות של האומן, או שכולם עושים שרירים ו'שיטת מצליח' שלטת?

בסופו של דבר, כמו ש-EviSh אומר, צריך להשריש מנהגים בריאים לשוק הזה, אבל מישהו מכיר את 'איגוד היוצרים הים-תיכוניים הישראלים'...?
להיות כוכב זה נחמד, אבל כמו שכוכב 'אמיתי' צריך מימן והליום כדי לבעור - כוכב-אומן צריך שירים כדי לשמר את מעמדו, ועדיף שיהיו דליקטס ולא זבאלה...

הייתי אפילו מעז ומבקש שמות ספציפיים... אולי זה 'לא יפה' (בפולנית זה נשמע יותר טוב), אבל אולי, עם כל הכבוד, הגיע הזמן 'לסמן' את המשתמטים. למה לא, הא?
אני בטוח שבלא מעט מקרים כותבים נתקלים ביותר מאחד שלא מוכן לתת תמורה על היצירות, וכך נוצרת בין האומנים ההכרה שלשלם על שיר זה 'לצאת פארייר', ובין הכותבים התודעה ש'אין מה לעשות' והם כבר מרימים ידיים עוד לפני הקרב, וחבל.
אם היה להם ידע מוקדם למי לא לפנות - התמונה אולי תחל להשתנות.

דורון.
Tomer Iserovitch
Supporter
הודעה פורסם: שני 16 נוב',09 11:35   
בלי קשר לדיון שמתנהל פה רציתי לציין שנחמד שיש במה אצלנו באקט בתחום הג'אנר המזרחי/ים תיכוני #thumbsup
מקווה שזה ימשיך כך ויתפתח לתת פורום משל עצמו. #smile
Omricohen
הודעה פורסם: שני 16 נוב',09 12:54   
תומר קבל +1 על הרעיון למרות שאני לא אוהב נלהב של הג'אנר אבל הופתעתי מהפתיחות פה

"מיקו"
זה זלזול מוחלט של הזמרים מראש לא לשלם,
הרי מה זה בשבילם לזרוק כמה גרושים, על כל הופעה
הגדולים שביניהם עושים 10 ויותר להופעה...

ובנושא ה10 לאלבום
זה ידוע שהתעשייה הזאת קצת שכונתית,
וזה הכל יוצא מאיזה קורג .. והאמת שלי לא אכפת כל עוד זה נשמע טוב - משה פרץ, נרקיס וכו'...
הבעיה שהכל נשמע אותו דבר, זה מתחיל להמאס ועוד מעט גם הבאז של הפרצים למיניהם יעבור!
ואז האשכנזים יוכלו לשוב לשקט שלהם ולא להתלונן על גלגלצ שהם מנגנים אייל גולן ב1 בצהריים #smile
evish
Supporter
הודעה פורסם: שני 16 נוב',09 13:17   
זה בדיוק מה שקורה, המזרחנים מקבלים חרא של שירים בחינם מכותבים תתי רמה (סליחה) ומציפים את התעשייה
בזבל וזה מה שהציבור שלנו אוכל אבל יום אחד הוא יבין שזה לא חייב להיות ככה וידרוש איכות, בעיקר במגזר המזרחי.

אני גם לא בא מהז'אנר הזה אבל שני השירים המזרחיים היחידים שכתבתי בחיים שלי הם בכמה וכמה רמות איכות מעל
אלפי שירים מזרחיים שנוגנו ברדיו, בארועים ובהופעות בשנים האחרונות.
גם מהסגנון הזה אפשר להוציא איכות ואיכות גבוהה רק שאומנים צריכים לדעת לזהות איכות ויותר מזה לשלם עליה.
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 16 נוב',09 14:12   
ציטוט:

ציטוט:
המזרחנים מקבלים חרא של שירים בחינם מכותבים תתי רמה

מזרחנים לא מקבלים חרא של שירים, הם עוסקים במחקר אקדמאי שמתמקד בתרבויות אזורי המזרח התיכון ובצפון אפריקה.

קצת כבוד לשפה וגם למזרחיים - מתחיל להיות כאן דיבור לא לעניין, זה דבר אחד לקרוא למוזיקה עם השפעות ערביות "מזרחית" ודבר שני לכתוב "המזרחים האלה" - שבו אתה מאפיין אנשים לפי העדה שלהם.

מציע קצת להיזהר (ואני לא "מזרחי מקופח" - אם כבר "בולגרי מקופח").
הודעה פורסם: שני 16 נוב',09 15:01   
אבישי, בכל מוצר חדש יש תקופת חדירה לשוק שבה ידוע למשקיעים שמדובר בתקופת מאזן הפסד.
אתה כרגע רוצה להחדיר מותג חדש לשוק הזמר הים תציכוני, המותג הוא "אביש-כותב/מלחין"
יתכן שהמוצר שלך טוב אבל לשם כך אתה צריך לתת לשוק להתנסות במוצר, לדוגמה חלוקת דוגמיות חינם בסופרמרקטים/קניונים.
שלא תבין אותי לא נכון, אני בעד תשלום בעבור עבודה מכל סוג אבל לפעמים ההכנסה האמיתית היא בהסתכלות לטווח ארוך, השקעות מכל סוג שהן לא רואות תמיד תשואה מיידית, שירים הם קניין רוחני וסוג של השקעה לכל דבר, מה שאומר שאם אתה באמת מאמין במוזיקה שלך אז תתנה מתן שיר בחינם בהוצאתו כסינגל ובכך תגדיל את פוטנציאל הרווח שלך!

ולגבי התת רמה, מהר מאוד תבין שמדובר במכנה המשותף הרחב ביותר של מאזיני הז'אנר הנ"ל.
חבר אמר לי לפני כמה ימים "לא מבין את הילדים שלי, הם מתים על המוזיקה הזאת לא משנה מה אני אתן להם לשמוע אז אישתי אמרה לי, עזוב תתן להם לשמוע מה שהם רוצים, זה עושה להם שמח..."

התשובה שלי אליו הייתה שאם הילדים שלו אוהבים לאכול ג'אנק פוד כי זה טעים להם ועושה להם שמח אז זה אומר שתכנע ותתן להם רק ג'אנק פוד?

בשורה התחתונה, הרמה נמוכה כי כששמחים אז לא ממש מעניין מה עומק הטקסט ומה רמת הלחן והקומפוזיציה.
ז'אנר שלם של בלוז מתקיים על 3 אקורדים :-) וכמו במסעדה, זה לא האוכל כמו איך שאתה מגיש אותו !
הודעה פורסם: שני 16 נוב',09 15:01   
ציטוט:

ציטוט:

ציטוט:
המזרחנים מקבלים חרא של שירים בחינם מכותבים תתי רמה

מזרחנים לא מקבלים חרא של שירים, הם עוסקים במחקר אקדמאי שמתמקד בתרבויות אזורי המזרח התיכון ובצפון אפריקה.

קצת כבוד לשפה וגם למזרחיים - מתחיל להיות כאן דיבור לא לעניין, זה דבר אחד לקרוא למוזיקה עם השפעות ערביות "מזרחית" ודבר שני לכתוב "המזרחים האלה" - שבו אתה מאפיין אנשים לפי העדה שלהם.

מציע קצת להיזהר (ואני לא "מזרחי מקופח" - אם כבר "בולגרי מקופח").

אתה מכיר את זה שלכושי מותר להגיד על עצמו "ניגה" אז אני טריפולטאי סראונד מכל הכיוונים ועד העצם
ואני יכול לומר לך שהתת רמה המוזיקלית של ה"מזרחנים" לא זרה לי ולא רחוקה ממני לצערי.
זה שכנים, זה אנשים שסביבי כחברים וזה אפילו משפחה, סמוך על כושי שקורה למישהו "ניגה" הוא יודע על מה הוא מדבר #smile

וזה בטח לא ממקום של להעליב אלה ממקום "מנער". אנחנו צריכים רמה גבוהה יותר ואנחנו ככותבים ומוזיקאים
חייבים להתייחס לזה כאלה שליחות לכל דבר.
עזבו, אתם לא חייבים, אני חייב !
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 16 נוב',09 15:05   
ציטוט:
אני טריפולטאי סראונד

#lol

אחד החזקים
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   הבא
עמוד 2 מתוך 7