תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 13:39
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
[דיון] שילוב עצים - וריאקס !
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  גיטריסטט  
[דיון] שילוב עצים - וריאקס !
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 03:23   
אהלןן..
רציתי לפנות לכל מי שניסה או שיש לו וריאקס או שמבין בבנית גיטרות וכו'..
קודם רציתי לשאול שאלה בסיסית לגבי הוריאקס, יש כמה סוגים של הגיטרה ,
לכל דגם עצים שונים, פרט בורד שונה, רציתי לשאול , האם הסאונדים של ההדמיות עצמן משתנים אם אני מנגן על סוג עץ כזה או אחר.
ואם כן באיזה אופן בגדול?

----
אני שואל את זה כי חשבתי לרכוש וריאקס הכי זולה שאני אמצא,
וללכת לerg לבנות גיטרה אצלם, שתהיה גיטרה בפני עצמה עם פיקאפים איכותית והכל ( אני עוד לא סגור על איזה כיוון של גיטרה ללכת)
ובנוסף לקחת את הוריאקס שאני מתכנן לרכוש ולהוציא ממנה את ה"מוח" של הוריאקס ולהשתיל אותו בתוך הגיטרה שerg בונים ( כמובן שהם יעשו את הכל).
וכמובן שיהיה על הגיטרה סוויצ' כזה, שמעביר אותי למצב של וריאקס בלי שילוב של הפיקאפים בכלל.

ככה אני מקבל בעצם גיטרה חשמלית רגילה עם סאונד משל עצמה + כל ההדמיות של הוריאקס שמן הסתם מותקנות על גיטרה איכותית יותר מהדגמים 700 ומטה לפי מה שנראה לי.

--
חשוב לי להגיד שאני נכנס לכל הסיפור הזה כי חשוב לי הגיוון בסאונדים ובעיקר אני חותר לסאונד מזרחי ,
אני מנגן עכשיו על סטראט אמריקאית, מבסוט ממנה בדיסטרושנים , ליוויום וכו', גם את העבודה של הסולואים במזרחית היא עושה בסדר אבל לא יותר מזה.

ואז עלה לי הרעיון הזה, עכשיו אני קודם כל מתלבט בסוג הגיטרה שאני הולך לבנות אבל נראה לי שאני ילך על משהו קלאסי שתי סינגלים והאמבקר בגשר עם אפשרות לפיצול,
לגבי הצוואר יש לי נטייה לבחור צוואר ופרטבורד ממייפל, אני אוהב יותר את הלוק שלו.
השאלה העיקרית שלי, היא מה כל המשתנים האלו יעשו בסופו של דבר לסאונד של ההדמיות של הוריאקס?
ההגיון שלי אומר לי שההדמיות ישמעו יותר טוב מכיוון שכל העסק מורכב על גיטרה יותר איכותית מאשר הוריאקס 300-500-600-700 .

הייתי שמח לשמוע מה דעתכם!
--------------------------
למי שמתעניין בסרטון פה:

http://www.youtube.com/watch?v=3_-VHZJFY38

פההה

הגיטריסט פה ( הגיטריסט של משה פרץ בתכלס) ,
הוא מנגן על גיטרה בדיוק כמו שאני רוצה, הוא עשה את כל מה שפירטתי , זו גיטרה שerg בנו לו והשתילו בתוך וריאקס.
אגב מבחינת הלוק , המבנה של הגוף צוואר, בדיוק כזו אני רוצה.

אני מאוד אוהב את הסאונד שהוא מוציא בכללי, אבל לפעמים חסר לי סאונד יבש של מזרחית קלאסי של גיבסון , אבל אין לי מושג איך הוא מתכנת שם את כל העסק שלו ואולי זה הטעם האישי שלו.
sharonzaz
Expert
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 13:15   
העצים לא אמורים להשפיע על הסאונד עצמו.
לי אישית יש את ה 700 ולמרות שיש לי שלל גיטרות אחרות, חלקן יקרות ויוקרתיות אני באמת חושב
שה 700 בנויה טוב כמו כל גיטרה יוקרתית אחרת בשוק ואין צורך לבנות טוב יותר אלא אם אתה מתעקש על לוק שונה.
לוק זה עניין של טעם.

בהמלצתי חבר קנה את ה 300 והיא באמת בנויה פחות טוב (אבל לא רע).
הסאונדים זהים לחלוטין.

אריאל מהפורום פתח שרשור דומה מאוד לאחרונה (חפש?) בו הוא מראה איך הוא הכניס את הקרביים של הווריאקס
אל תוך סטראט.

*הסרטון שנתת משעשע מצד אחד אבל גם מזעזע כי נראה שלאורחים אין טיפת כבוד ללהקה ולזמרת שממש חוטפים
לה את המיק באמצע שיר?
איפה האבטחה שצריך אותם? #lol
נראה כמו ווריערס (very-ars) #biggrin
  גיטריסטט  
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 14:02   
חח חפלה מזרחיתת מה חשבתת ..

אתה בטוח שאין לעצים השפעה?

כי יש לי תחושה שלמשל הוריאקס 600, שבנויה כמו סטראט ויש לה פינגרבורד מייפל, נותנת לכל הדימויים שלה כזה ניחוח פנדר, כאילו אם זה לספול אז לספול לייט כזה בסטייל סטראט.

או שאני טועה?
sharonzaz
Expert
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 14:11   
לא,, אתה טועה #smile
מה שכן, יש לעצים השפעה על הססטיין למשל, כמו גם לעובי (וסוג) המיתרים, אבל זה יחסית זניח (קצת).

מה שאחראי על הסאונד עצמו הוא המוח האלקטרוני ולכן הסאונד המתורגם עצמו הוא זהה בין כל הדגמים.
ההרגשה של כל גיטרה שונה ולכן זה עניין אישי בין אם אתה מסתדר עם הכלי וזה אגב כמובן
גם תקף גם לבניית קאסטום.
בניה איכותית לא אומר שזה יהיה נוח בשבילך.

אני מסתדר עם הנוחות והבניה של ה 700 שלי יותר מרוב הגיטרות שלי, כי עלי היא יושבת בול
למרות שבאופן אישי הייתי משנה דבר או שניים בלוק שלה אבל לא הרבה כי היא כן יפה בעיני.
(זה תקף גם לגבי אשתי אבל אל תספר לה) #wink
dror1111
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 14:17   
לדעתי לעצים כן תהיה השפעה על התנהגות המיתרים במובן של ססטיין ועקומת דעיכת הצליל.
לא רק לעצים אלה לאיכות חיבור הגוף לצוואר.
תאורתית צריכה להיות השפעה כי זה לא סימפולים שמופקים כמו למשל בתופים אלקט' של רולנד שגם שם
הפיקאפ הוא פיאצו שקולט ווברציות.
פה,הצליל עובר ווברציונית ע"י הפיאצו ,מומר לדיגיטל,עובר מניפולציה דיגיטלית תוכנתית ויוצא מולבש מחדש.
אם השיטה בווריאקס דומה עקרונית למה שהPOD עושה לגיטרה מבחינת מגברים,יש לעץ השפעה כמו בגיטרה
רגילה (שגם בחשמלית אני מאמין שאחוז השפעת העץ קטן משאר האלמנטים כמו פיקאפים,אלקורטניקה,מגבר וכו',ובכלל לך תזהה סוג גיטרה שעוברת שרשרת פדלים של גיטריסט ממוצע).
כל האמור פה הוא על סמך הגיוני בלבד ונסיוני והבנתי את הPOD .בווריאקס לא נגעתי.
sharonzaz
Expert
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 14:29   
ניתן ועוד איך לזהות סוג גיטרה ופיקאפ של כמעט כל גיטריסט ממוצע עם כמעט כל שרשרת אפקטים\מולטי\מגבר.

לעץ יש השפעה מכריעה מאוד על הסאונד בגיטרה רגילה אמנם, אבל לא על הסאונד עצמו בווריאקס.
המידול הוא של גיטרה זו אחרת ספציפית והנתון המשתנה היחידי הוא הנגן.

ההשפעה על הססטיין כמובן ידועה וכתבתי את זה כבר למעלה.
dror1111
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 14:51   
קישקוש.
אני מוכן לבחון אותך עם 5 סוגי גיטרות דרך שרשרת לא צנועה (קלין זה לא חוכמה) שתכלול אוברדרייב-דיסטורשיין,פייזרים או קורוס,EQ ואמביאנס כל שהוא ונראה את הבול פגיעה.
הגיטרות שיכללו:גיבסון לס פול סטודיו,פנדר טלה סטאנדרט,פנדר סטראט אמריקן פלויד(אמבקר דימרציו בבריג'),איבנז
נפח,טלה חלולה עם אמבקרים.
כאשר המטרה שלי לבלבל אותך ושלך לזהות לפחות 3 מתוך ה 5 (אני לארג' איתך).
מתערבים?
sharonzaz
Expert
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 15:02   
ציטוט:
כאשר המטרה שלי לבלבל אותך

אמרתי ''כמעט'' והדגשתי גם וכמובן מדובר על ''ממוצע'' ולא ''המטרה שלי לבלבל אותך''.
ככה אני יכול גם לבלבל את כולם ולהגיד שהשתמשתי ב X כשבעצם השתמשתי ב Y.

אתה לשם הספורט יכול להעלות מספר קבצים מבלי לבלבל בכוונה ולראות מי עונה נכונה.
אין פה התערבות במיוחד כאשר אתה רוצה בכוח שאני אפסיד.

מה שכן, בכל סאונד שלי בהופעה (גם דיסטורשנים וכ'ו) כאשר אני מעביר בין הגיטרות בווריאקס
(לספול, טלה, סטארט - כמה מדהים בדיוק אותם הדגמים שעליהם דיברת) יש הבדל מהותי בין הסאונדים
ואפשרי לזהות מי נגד מי.

דבר אחרון - לא יפה להגיד על דיעה של מישהו אחר ''קישקוש'' #smile
dror1111
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 15:16   
מצטער על ה"קשקוש" ,במדיה הכתובה המילים מקבלות משמעות יותר חריפה מבדיבור.

אני בשביל הספורט העלה 5 קטעים,מנוגנים בול על אותה שרשרת רק עם החלפת גיטרות.
הימור שלי,ההבדל יהיה יותר בין אמבקר לסינגל מאשר ממש סוג הגיטרה.
יהיה כמעט בלתי ניתן לזהות בין טלה חלולה ממיפל אבל עם שני אמבקרים ללס פול או לגיטרת ג'אז.
עם אוברדרייב יהיה קשה לזהות בין טלה לסטראט שתיהם בבריג' ואותו דבר שתיהם בפיקאפ צוואר.
Maorb
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 08 נוב',10 15:45   
איזה ערסים יא ראבאק....
תנו לו ב #clap
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון