תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 04:15
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
שדרוג פיקאפים לSX
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בס - Bass
  OrenS  
תומך
שדרוג פיקאפים לSX
הודעה פורסם: שישי 29 אפר',11 20:08   
שלום לבסיסטים #smile,

לאחרונה נפלה לידי בס SX Short Scale בתצורת J. בתור אחד שעד לפני חצי שנה לא נגע בכלל בבס, אני נהנה ממנה נורא, אבל עדיין חושב שיש סיבה לשדרג אותה קצת.
מה שמפריע לי הוא בעיקר הרעש של הפיקאפים שמחייב אותי להיות עם כפתור הטון מסובב עד הסוף ללא טרבל. האאוטפוט של הנוכחיים דווקא לא רע, או לפחות לא מפריע לי.
מאחר ואני לא מעוניין לקחת משכנתא, חיפשתי המלצות לפיקאפים זולים יחסית, והמליצו לי על האקטיביים של Dragonfire (תואמים לEMG).

נשאלת השאלה - מאחר ואני חדש לחלוטין בעסק - האם זה מה שאני מחפש? יכול להיות שאני צריך להשקיע קצת יותר ולקנות האמבקרים?
האם להתקין פיקאפ אקטיבי זה סיפור רציני? איפה אני דוחף שם בטריה?

תודה!
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',11 07:53   
באיזה רעש מדובר? פיקאפ לכשעצמו אינו מחולל רעש אלא רגיש להשראה סביבתית או מהוד אקוסטי עם המעטפת שלו.
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',11 08:18   
זו גיטרה עם פוטנציאל לא רע לשדרוג להפוך לגיטרה טובה.
קרא כאן
  OrenS  
תומך
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',11 17:24   
ציטוט:
זו גיטרה עם פוטנציאל לא רע לשדרוג להפוך לגיטרה טובה.

כן, מהסקירה הזאת התחלתי. היא גם הסיבה ששמחתי על ההזדמנות לקנות את הגיטרה הזאת מחברה שעזבה את העיר ב40$...
הנקודה היא, שאני לא רואה את עצמי כמספיק מנוסה כדי להבין למה לי לשדרג את הגשר, לדוגמה, ואני מעדיף לדחות את השדרוג הזה עד שאני באמת ארגיש שמשהו שם מפריע לי. אחרי סטאפ אינטונציה שעשיתי לה, הגיטרה נשמעת נחמד מאד, נוחה לנגינה, אין זמזומים מיוחדים מהפרטים, ובאופן כללי די כיפית. את הפיקאפים (שמזמזמים כמו כל פיקאפ סינגל בגיטרות זולות) והאלקטרוניקה הנחתי שיהיה לי קל להחליף, וגם אוכל לשים לב להבדל בקלות. אבל שהתחלתי לחפש קצת ראיתי שתומר לא הגזים בסקירה שלו - השמיים הם אכן הגבול, ואין לי שום דרך לדעת מה יהיה שדרוג ששווה את העבודה והכסף, וגם לא ישבור את הבנק.
בקיצור, אשמח להמלצות וטיפים. לא רק ספיציפיים לשאלה המקורית.
הודעה פורסם: שני 02 מאי,11 12:14   
תראה, ברוב המקרים, הפיכת בס לאקטיבית דורש גם חציבה בגוף, כדי למקם פריאמפ + סוללה.
עם זאת, יש כל מיני פריאמפים שבאים בדיוק בגודל (ובמיקום) של ה control plate של ג'ז בס, כך שאולי זה יתאים. אולי. אפשר לבדוק.
בכל מקרה, כמו שראובן שאל - איזה רעש?
האם זה HUM מגנטי (נשמע כמו 'גררררררררר' כזה)? האם זה רעש שקורה כשאתה קרוב למגנט חזק (טלויזיה, רמקולים, ספוטים וכיוב') ואם אתה מסתובב, זז, אז הרעש נעלם?
או אולי זה HISS (נשמע כמו 'סססססססססס') ?
הודעה פורסם: שלישי 03 מאי,11 01:18   
טוב, סמפל אחד שווה אלף מילים...
זה לחלוטין לא האם של לולאת אדמה. הוא לא משתנה עם תזוזה, או קרבה למוניטורים.
הודעה פורסם: שלישי 03 מאי,11 09:19   
היה לי קשה לשמוע משהו מהקובץ הזה. בעזרת תוכנה הגברתי את הקובץ פי כמה וכמה, ואני לא יודעת אם מה שבסוף שמעתי (סוג של זמזום) הוא הענין, או תוצר לוואי של ההגברה.

1) האם שומעים את הרעש (כשהטון פתוח) גם בזמן נגינה? או רק בזמן 'מנוחה'?
2) האם (כשהטון פתוח), הרעש נוכח כל הזמן, או שהוא נעלם כשאתה נוגע במיתרים ו/או בגשר?
3) האם הרעש קיים (כשהטון פתוח) בכל אחד מ'מצבי' הפיקאפים? רק אחורי? רק קדמי? אחורי+קדמי ביחד בווליום מלא?

בכל מקרה נסה להעלות דוגמה בה שומעים בצורה יותר ברורה את הרעש (ב noise.mp3 קשה עד בלתי אפשרי לשמוע)
הודעה פורסם: שלישי 03 מאי,11 18:34   
אני מצטער, על כל השאלות האלו הייתי צריך לכתוב כבר בהודעה הראשונה, אבל אני לרוב כותב עם תינוק ביד אחת אז דברים קצת נשכחים #biggrin

הקובץ עודכן (אחרי הגברה די רצינית. רק כדי להבין את סוג הרעש), והזמזום הוא אכן מה ששמעת. בגלל זה היה לי קשה לתאר אותו במילים.
הזמזום קיים בכל אחד מהפיקאפים, אבל לא כששניהם פתוחים (מצב "האמבקר"), ולא כשכפתור הטון סגור לגמרי. הוא לא נעלם כשמנגנים או בכל מצב אחר.
בתכלס, הוא לא נוראי, סתם מעצבן וגורם לי לנגן רק כששני הפיקאפים פתוחים.
הודעה פורסם: שלישי 03 מאי,11 18:40   
OrenS :
אבל לא כששניהם פתוחים (מצב "האמבקר")

ענית על זה #smile
זה HUM מגנטי.
כששני הפיקאפים פתוחים יחד (הם מלופפים הפוך מבחינה מגנטית - צפון/דרום) הם מבטלים המהום מגנטי.
כדי להפטר מזה אתה צריך לאו דווקא פיקאפים אקטיבים/פריאמפ, אלא פיקאפים שהם האמ-קנסלינג כל אחד בנפרד, דוגמת סימור דאנקן STK-J2.

אגב, זו 'מחלה' של כל סינגל קויל ליד מקור מגנטי. אני מנגנת לאחרונה על גיטרה שיש לה פיקאפ P (קדמי) ופיקאפ J (אחורי), ובהרבה מקומות יש את הגרגור הזה כשהפיקאפ J פעיל - גם כשהוא לבד וגם כשהוא פעיל ליד ה P שלידו - כי בלי הJ ה"אח שלו", אין ביטול האמ.... (ה P הוא ספליט קויל ולכן מבטל האם בינו לבין עצמו).
הודעה פורסם: שלישי 03 מאי,11 19:26   
כן, זה היה הניחוש שלי מלכתחילה - את ההסברים האלקטרוניים אני מכיר היטב. פשוט איכשהו הנחתי שזאת מחלה של סינגלים זולים, וושאולי פיקאפים טובים יותר או אקטיביים הם גם ממוסכים איכשהו וחסינים לבעיה הזאת. אני באמת צריך לנסח את עצמי יותר טוב...

ונשאלת השאלה - אם כל פיקאפ סינגל מהמהם, למה זאת עדיין תצורה כל כך פופולרית? יש אנשים שזה לא מעצבן אותם?
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בס - Bass

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון