תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 10:07
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בס - Bass
  YonatanS  
האם שווה לקנות גיטרה בס יפנית משנות התשעים?
הודעה פורסם: שלישי 03 אפר',12 17:30   
אהלן חברה, שאלה שאולי תוכלו לעזור לי בה.
לקחתי עכשיו מחבר ג'אז באס יפנית משנת 90 (המספר הסידורי מתחיל בNO, שלא נמצא באתר של פנדר, אבל דיברתי עם אלי מכלי זמר כפר סבא למי שמכיר שאמר לי שNO זה יפניות עד שנת תשעים). הבס נשמעת מגניב, הארקה לפיקאפ ברידג' לא משהו, בטח אחליף פיקאפים לוינטג' סיקסטיז מתישהוא. הבחור רוצה עליה 3000 שקל. האם זה באמת המחיר לג'אז בס יפנית? הרבה אומרים לי שזה מחיר בסדר והרבה אומרים לי גם שג'ז בס יפניות נמכרות באיביי בסביבות ה500 דולר, שאחרי משלוח ובלגאנים יכול לצאת מקסימום 2200 שקל. בחיפוש שלי באיביי לא מצאתי שום ג'אז בס יפנית למכירה בכלל. מישהו יכול לעזור לי עם זה? חוץ מזה איך הJP90 היפניות? הבנתי פיקאפ של פרסיז'ן ופיקא של ג'אז אחד. מישהו ניגן עליהן? מכיר אותן? אני אישית בחיים לא ראיתי חוץ מאיזה מודעה ביד 2. גיטרה נראית מאוד מיוחדת.
kerennitzan
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 03 אפר',12 19:36   
האם שווה למי?
מתי?
בכמה כסף?
איזו גיטרה (יש הרבה מודלים)?
לאיזו מטרה?
הכותרת של השאלה קצת בעייתית.

הלאה.
המספרים הסידוריים של יפן שונים מאלו של אמריקה, ולכן מה שמתחיל ב N לא בהכרח אומר ניינטיז כמו שמכיר המוכר בחנות ותופס לגיטרות אמריקאיות (אני גם מניחה שזה אן-אפס ולא אן-או).

משהו שחשוב לדעת - המפעל ביפן אמנם ייצר לאורך אנשים גיטרות "סטנדרט" (ג'ז בס סטנדרט או פרסיז'ן בס סטנדרט) אך הם לא באותו "קו" של פנדר אמריקה (ארה"ב+מקסיקו). יש להם מודלים משלהם (ג'ז בס ספיישל, פרסיז'ן לייט, איירודיין ועוד) והרבה פעמים מדובר במודלים מעניינים, מיוחדים ושונים.
דאף מק'גן, ערן צור, מוטי דיכנה וצוף פילוסוף, למשל, הם דוגמה לבסיסטים שניגנו ומנגנים על מודל יפני שנקרא ג'ז בס ספיישל, שיוצר רק ביפן, ורק בשנים מסוימות בשנות ה 80.

לסיום, מודל JP90 נראה כך: http://www.youtube.com/watch?v=7JBdCLmTftg . האם זהו המודל שקיבלת?
הודעה פורסם: שלישי 03 אפר',12 20:48   
ציטוט:
והרבה אומרים לי גם שג'ז בס יפניות נמכרות באיביי בסביבות ה500 דולר, שאחרי משלוח ובלגאנים יכול לצאת מקסימום 2200 שקל

לא מתמצא ממש בבאסים אבל אבל במשלוחים מתמצא מאוד, בוא נעשה חשבון קל.

500$ (נגיד) באיביי על באס משומשת שלא נגעת בה או שמעת אותה ולו שניה אחת + משלוח כ 100$ אנחנו ב 600$, הלאה...
יש לך מע"מ על כל הסכום מה שמעלה את הסכום לכ 700$ שזה בעברית פשוטה כ 2600 ש"ח #think
נגיד (רק נגיד) שבאס פה בארץ כמו שאתה רוצה אכן שווה 3000 ש"ח, האם שווה לך הפרש של כ 400 ש"ח לקנות גיטרה יד2 שלא ניגנת עליה ואתה לא יודע באמת מה מצבה הכללי ?
mekayten
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 03 אפר',12 22:31   
בתור הבעלים של Fender Percision Lite יפנית, קניתי אותה חדשה לפני 2 מליון שנה בערך (אצל מורדי, גאז-רוק...), אני חייב לציין את האיכות הכללית, הסאונד, הגמישות וה-feel של הגיטרה הזאת.
אני מגנן על יותר מדי כלים, אז אני לא יכול להרשות לעצמי להחזיק ארסנל של גיטרות, והבאס הזאת עונה לי על כל הדרישות המוסיקליות ומאוד וורסטילית.
מה גם שב"חוכמתי" התחרעתי לה יום אחד על הסריגים ו... אין יותר סריגים. עכשיו היא פרטלס. בגלל שהיא אקטיבית היא לא איבדה פאנץ' והסאונד שלה לא mellow כמו פרטלס טיפוסית.

דוגמאות לסאונד:

Weatherman - Doron McKeithen by mckeithen

Deserve It - Deron McKeithen by mckeithen

למרות שכאשר פנדר הוציאה דגמים יפניים הם התקבלו בקרירות מופגנת וב"איכסה" מהרבה נגננים.
היום מכירים בערכן של הגיטרות האלה, הן שורדות שנים והזמן עושה להן רק טוב.
אני לא הייתי קונה כלי נגינה לא אלקטרוני רק דרך תמונות.
אל תשכח שאתה לא רק עושה "עיסקה" - אתה בוחר כלי, מתחבר אליו, ואתה תראה שאחרי כמה חודשים ה"הפרש הכלכלי" לא יציק לך, ומעבר לזה, אם בכל זאת לא תהיה מרוצה מהגיטרה תמיד תוכל למכור אותה. אין מצב שלא.
אל תתן לתחושת "מה, אני פראייר?" להנחות אותך.

גוד לאק ותתחדש (אולי).
דורון
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 03 אפר',12 22:54   
גם אני בעלים של פרסיז'ן יפנית, סטייל 62.. מעולה מאוד. כרגע עם מיתרי פלאטס לטובת סאונד ישן.
ועברו תחת ידי עוד פנדר יפניות.
איכות בניה מצויינת. דווקא הרבה נגנים מאוד מעריכים אותן ומחיר של פנדר יפניות חדשות היום לא נופל ממחירים של אמריקאיות.
באמריקה הרבה אוהבים פנדר אמריקאיות מטעמים פטריוטיים דווקא.
אבל יש כמה דגמים שרק ביפן מייצרים ונחשבים מאוד פופולריים בעולם כולו כמו הג'ז בס גדי לי.
מחיר טוב לבס פנדר יפנית בין 2000 ל 3000 שח

בדרך יש חלוקה בין שתי רמות -
רמה יפנית - לרוב עשוי מבסווד שזה עץ קל וסבבה לגמרי ופיקאפים תוצרת יפנית.
רמת יצוא אמריקאית - עשוי אלדר או אש ופיקאפים אמריקאים.

http://www.act.co.il/guide/index.php?gu=shwad&ad=261

?

למכירה בבזאר
shtik
תומך
הודעה פורסם: רביעי 04 אפר',12 03:35   
הכל תלוי איך היא מרגישה בידיים. לי יצא לנגן על ג'אז בס יפנית שהרגישה לי בידים ובתגובה שלה יותר טוב מכל ג'אז בס אחרת (גם וינטאג'). אבל אני לא דוגמה.. אצלי ג'אז בס זה כמו חולצה ממש מגניבה שמישהו לובש ואני אחמיא לו כי זה באמת מתאים לו, אבל אני בחיים לא אלבש כזאת בעצמי. פשוט לא נהנה לנגן על ג'אז בס מה אני יכול לעשות.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בס - Bass

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון