תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 23:25
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מפיק מוסיקלי-כמה לתמחר?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (160) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
  greenich  
מפיק מוסיקלי-כמה לתמחר?
הודעה פורסם: שני 30 אפר',12 21:09   
היי לכולם
אני פונה אליכם בהתייעצות לגבי תמחור העבודה שלי.
אני עובד כבר קרוב ל-20 שנה כמעבד, מפיק ונגן,
ועדיין מרגיש שלא מצאתי תמחור הולם למה שאני עושה,

באולפן שלי יש אפשרות להקלטה של עד 24 ערוצים במקביל(ציוד הקלטה טוב ומקצועי, בכנות אגיד שהוא לא CLASS A,אבל בהחלט עומד בסטנדרטים של השוק)
חדר הקלטה 30 מ"ר (מחולק לשני חללים עם דלת זכוכית מפרידה בין תופים לכל השאר)
מבחר מיקרופונים שכולם נחשבים למיקרופונים מקצועיים ומכובדים,
בקיצור אפשר להקליט אצלי כמעט הכל.

מבחינת השירותים שאני נותן כמפיק(אני יודע שזה דברים שמשתנים ממפיק למפיק,,כאן אני רושם את מה שאני מספק, שלפי אמונתי נדרש ממפיק מוסיקלי)

כותב טקסטים
מלחין
טכנאי הקלטות ומיקסים
מעבד במגוון סגנונות(רוק,פופ,אלקטרוני, Fאנק, לטיני ועוד...)
מנגן בחמישה כלים עיקריים: תופים,בס,גיטרות,קלידים וכלי הקשה.
בכל הכלים האלה אני מנגן ברמה גבוהה.ומקליט אותם חי לגמרי,
ללא שימוש בדגימות,להוציא קלידים שברוב המקרים מוקלטים עם VST.
אני מסוגל לעבוד גם כ"סוליסט" וגם בשיתוף עם אומן במקרה של יצירה.

עד כאן.
אני בכוונה לא רושם מה הניסיון שלי כי א)זה כתוב בגוגל וקצרה היריעה מלהכיל,
ב) אני מרגיש שזה לא רלוונטי לשאלה שלי.
בהרבה מההפקות שלי אני ממלא לפחות 5 דברים מתוך מה שרשמתי כאן.
מי שרוצה להתרשם עוד לפני שהוא עונה לי
יכול להסתכל באתר שלי www.greenich.co.il
לצורך העניין המחיר צריך לגלם גם את האולפן וגם אותי.

תודה מראש
ובבקשה תהיו כנים בתשובות שלכם.
הודעה פורסם: שני 30 אפר',12 21:36   
אני בטח לא יכול להגיד לך סכום מדוייק.. מה שכן, אני יכול להגיד לך מה לקחת בחשבון:

1. כמה שעת עבודה שלך נטו שווה לך לדעתך (50 ש"ח? 100 ש"ח? 300 ש"ח?). תכפיל את זה במספר השעות שלוקח לך לעבוד על שיר (כולל פרה פרודקשן).

2. עלות הפעלת האולפן (חשמל חשבונות שכ"ד וכו') לזמן הזה.

3. עלויות חיצוניות (נגנים\טכנאים\אולפן אחר\מאסטרינג וכו') לזמן הזה.

עכשיו יש כמה דרכים להסתכל על זה:

אתה מציע לאמן מחיר להפקה פר שיר - נטו (סעיף 1), ואומר לו ששעות האולפן אצלך הן בנפרד, וששאר ההוצאות החיצוניות הן עליו (כמובן שתפקידך הוא להגדיר מראש את ההוצאות וגם לנקוב בתקציב משוער).

או - מכניס את עלויות הפעלת האולפן ומוסיף את זה לשכר שלך, והוצאות חיצוניות על האמן.

או - מחשב תקציב מוערך של הפעלת האולפן + הוצאות חיצוניות + שכר שלך לשעה + תקציב ל"לא צפוי" (עוד יום אולפן שצריך או פתאום החלטת שצריך לשכור רביעיית מיתרים - זה נוגס בשכר שלך), וזה המחיר ALL IN. האמן משלם לך סכום כולל עבור הפקת האלבום ועל אחריותך לספק את המאסטר.

לכל אחת מהדרכים השלכות, פעולות, יתרונות וחסרונות משלה - צריך גם להיות ריאלי בהתאם למוניטין שלך, והרצון של אמן ספציפי לעבוד דווקא איתך, וכן לנתח כל מקרה לגופו (האם חשוב לך לעבוד עם אותו אמן? האם אתה מתחבר אליו מבחינה אמנותית? אני, אישית אם הייתי עונה שלא, לא הייתי נכנס לזה בכלל אבל זה יכול להיות גם אחרת).

אם אתה מרגיש היום שהתמחור שלך לא הולם, תעלה אותו. חד וחלק. אז אולי תפסיד כמה לקוחות בהמשך הדרך אבל תוכל ככה להתמקד בעבודות שבאמת שוות לך משהו.

מקווה שזה עוזר לך.

אה, ועוד משהו, הייתי מציע לך להתמקד קצת יותר במה שאתה עושה. אני מבין שאתה יודע לעשות הכל, לנגן על כל הכלים, בהמון סגנונות שונים וגם מכין אחלה קפה שחור. (בקטע טוב כמובן)

מה ההתמחות שלך?
  greenich  
תודה על התשובה
הודעה פורסם: שני 30 אפר',12 21:55   
אם לתמצת את זה במשפט אחד ההתמחות שלי היא ליצור שירים שאנשים אוהבים לשמוע.

אתה יכול להיכנס לעובי הוקרה ותמצא שם גרוביות,הקפדה על טקסטים שקל לזכור ולחנים קליטים.
הודעה פורסם: שני 30 אפר',12 22:31   
חוץ מתחושה אישית של כמה לדעתך שעה נטו מעבודתך שווה הייתי מייעץ לך גם לשבת עם הרואה חשבון שיסתכל על העסק בצורה יותר אנליטית ויעזור לך בענייני התמחור.
הודעה פורסם: שני 30 אפר',12 23:02   
חברים תודה על כל התגובות,
אני מבקש תשובות שנראות כמו מחיר לשעה.

תשובה פשוטה.
300 ש"ח/400 ש"ח וכו...

את כל מה שיעצתם לי לעשות כבר עברתי בעבר.
הודעה פורסם: שני 30 אפר',12 23:22   
ציטוט:
אם לתמצת את זה במשפט אחד ההתמחות שלי היא ליצור שירים שאנשים אוהבים לשמוע.

אתה יכול להיכנס לעובי הוקרה ותמצא שם גרוביות,הקפדה על טקסטים שקל לזכור ולחנים קליטים.

זה קצת כללי מדי...

אני אקח את התשובה שלך ואנסה למקד עוד יותר.. איזה סגנון? פופ? רוק? ים תיכוני? איזה אנשים אוהבים לשמוע (מה שאני אוהב לשמוע זה לא בהכרח מה שאחרים אוהבים)? מי הקהל הפוטנציאלי? מי האמנים הפוטנציאליים? איפה הכישרון שלך בא לידי ביטוי בצורה החזקה ביותר? מה הייחוד שלך? מה הסיבה שבגללה אמן מסויים צריך לעבוד דווקא איתך?

נסה לענות לעצמך על השאלות האלה בצורה ממוקדת וכנה, תשובה אחת בכל פעם.

ציטוט:
אני מבקש תשובות שנראות כמו מחיר לשעה.

תשובה פשוטה.
300 ש"ח/400 ש"ח וכו...

הבעיה היא שאין תשובה פשוטה. זה תלוי בהמון גורמים, ובעיקר בשאלות ששאלתי אותך מקודם. ככל שתהיה יותר ממוקד וספציפי לגבי הסיבה שבגללה צריך לשלם לך סכום X, תוכל גם לדרוש יותר. אצל מישהו אחד זה יכול להיות 100 לשעה, אצל השני 1000 לשעה. השאלה אם יש מי שישלם.

וגם אתה יכול להחליט שאתה לוקח 10000 לשיר, ולא משנה כמה זמן ייקח, 20 שעות או 100 שעות.
eyalamir
Expert
הודעה פורסם: שלישי 01 מאי,12 07:31   
חשוב להבין שבעולם המוסיקה אנשים לא משלמים לפי ערך השוק של השירות שאתה מציע (סטייל אינסטלטור) אלא לפי הערך שהמותג (Brand) שלך נותן.

לצורך העניין: אתה מאד רב כשרונות, וזה עושה אותך 'פותר בעיות' ברמת ההפקה במובן הכלכלי, ועדיין כנראה שתרוויח פחות כסף ממפיקים כמו משה לוי ולואי להב, למרות שהם שוכרים אנשי מקצוע אחרים (נגנים, טכנאים, תמלילנים וכו') כדי למלא את הצרכים האלו.

הסיבה שזה קורה קשורה בעיקר לעובדה שלמותג 'משה לוי' יש ערך - אנשים למדו לאורך תקופה שהשם הזה=איכות מסוימת והם מוכנים לשלם עליה, והרבה. האיכות הזו קשורה כמובן למיומנות כזו או אחרת שיש לאנשים האלו, אבל היא בעיקר קשורה לעובדה שהם יודעים לבחור מה צריך לקרות כדי שהפרויקט יישמע טוב - גם אם זה אומר לשכור אנשים חיצוניים.

זה המצב שאתה צריך להגיע אליו. לא שזה אומר שאתה צריך להפסיק לנגן בכל הכלים או משהו מהסוג הזה, להיפך - אתה נכס להפקה בגלל הכשרונות שלך. אבל אתה צריך לשים את העבודה שלך ואת תו התקן האומנותי שלך לפני הכל, ועל זה אנשים ישלמו - אחרת אתה רק טכנאי ו'ספק שירות', ואתה יכול לקחת את המחירים מתקנון איגוד המוסיקאים.
Act Compatible
אני משער שזה עניין של ביקוש
הודעה פורסם: שלישי 01 מאי,12 09:57   
אם אתה מקבל הרבה פניות המחיר יכול לאט לאט לעלות,

אני יכול לומר לך שאני לא לוקח פחות מ40 אלף לתקליט

מצד שני יש כאלה שלא יקחו פחות מ100 אלף....השאלה היא

כמו שאמרו לפני ה"ערך שלך בשוק" ואם אנשים יהיו מוכנים לשלם עבור העבודה שלך

עוד אני ממליץ לך (וקח זאת רק בתור המלצה ולא כביקורת) לא להתעסק בכל
התחומים בו זמנית, מילים לחן עיבוד הפקה טכנאות.....אני יכול לומר לך שגם אני מתעסק בהכל אבל לא בו זמנית, פרוייקט שאני מפיק בדרך כלל לא אכתוב לו ואלחין לו
כדי לבוא חיצוני ורענן...אחרת כל אומן/מפיק היה מפיק את עצמו....יש משהו ברעננות
הזאת בכניסה לפרוייקט חדש שהוא בעיני מאוד חשוב

בכל מקרה בהצלחה
הודעה פורסם: שלישי 01 מאי,12 10:18   
אני לא מפיק ולא עושה את אותם הדברים שאתה עושה, אבל חוץ ממוזיקה יש לי עסק שבו הייתי צריך לקבוע מחירים. זה היה אחד הדברים היותר קשים. כל כך הרבה חשבתי על זה... בסופו של דבר החלטתי על פילוסופיה/אידאולוגיה של מחירים שלפיה אני הולך.

ניסיתי לראות כמה שעות פחות או יותר הגיוני לעבוד ביום/שבוע/חודש וכמה צריך לקחת לשעה כדי להגיע ל"משכורת" סבירה בחודש לפי כמות השעות. בעסק שלי, כמו בשלך, זה יכול להשתנות מאוד, אפילו בצורה קיצונית, אז צריך לקחת בחשבון שיהיו תקופות של יותר או פחות. זאת אומרת תחליט על מחיר שלא תרעב בתקופה עם פחות עבודה אבל גם לא תבריח את כולם... כל זה תוך כדי התחשבות בהוצאות ה"רגילות" על העסק. בנוסף, לפחות אצלי, יש גם הוצאות משתנות או יוצאות דופן. למשל הוצאה על עבודה מסוימת שאין בעבודה אחרת. זה מתווסף למחיר הרגיל.

השיטה הזאת נעשית משתי סיבות. אחת היא שזה נראה לי הכי הוגן בשבילי וגם מצליח. אני מקבל לפי כמות העבודה שאני עושה ותוספת לפי הוצאות שמעלות לי את העלות לעבודה. השנייה היא בשביל מי שמשלם. אני משתדל שהמחיר יהיה הכי הוגן שאפשר בשביל המשלמים, ככה שכל אחד ישלם לפי כמות העבודה+הוצאות שהוא צריך.

לכן, למשל, אם להשתמש בעסק שלך כדוגמה, לא הייתי לוקח מחיר "לפי שיר". זה יכול ליצור מצב שבו אתה עובד הרבה יותר על שיר אחד מאשר על שיר אחר, אבל שני הלקוחות משלמים אותו דבר. בעצם הלקוח שבשבילו עבדת פחות מממן את הלקוח שבשבילו עבדת יותר. אני מקפיד כמה שאפשר להימנע ממצב כזה שלדעתי לא הוגן.

עוד עניין הוא ההוצאות. מישהו רוצה שתלחין לו שיר ותקליט לו גיטרה, נגיד שלקח X שעות. זה מצריך ציוד הקלטה, גיטרה, יכולת נגינה על גיטרה והפעלה של כל הציוד. מישהו ביקש שתחבר לו מילים, ולקח גם כן X שעות. זה מצריך נייר ועיפרון. לפי הפילוסופיה שלי, לא הייתי חושב שהוגן לקחת את אותו מחיר, למרות שזמן העבודה זהה. לדעתי לא הוגן לבקש מהלקוח השני לממן את ההוצאות שלך על הגיטרה, ציוד הקלטה וכו' כי הוא לא מעוניין בזה. לכן הלקוח הראשון צריך לשלם יותר במצב כזה, למרות המחיר לשעה. אופציה אחת במקרה כזה היא להחליט על מחיר לשעה לפי סוג העבודה. באמת יש כמה דברים שאני לוקח עליהם יותר לשעה מהמחיר הרגיל בגלל שכמות ההוצאות ביחס לכמות/זמן העבודה היא יותר גבוהה משמעותית.

אצלי הדברים האלה באים לידי ביטוי בצורה קצת שונה אבל אני מנסה להדגים את אותו רעיון לפי סוג העבודה שלך וזה נראה שסוג העסק גם די דומה במובן הזה.
הודעה פורסם: שלישי 01 מאי,12 12:14   
שים לב לכל מה שאייל אמר, ותפנים טוב טוב.

עכשיו קרא את השאלות ששאלתי אותך הודעה אחת לפני. זאת בדיוק הסיבה ששאלתי אותן. מותג זה דבר שאפשר לבנות. זה מצריך המון עבודה קשה, זמן, סבלנות, מיקוד והסתכלות פנימית כנה. יש גם דרך ללמוד את זה. היא לא קלה במיוחד אבל בהחלט יכולה להביא לתוצאות.

כדי שלא יראה כפרסום, פנה אליי בפרטית אם מעניין אותך העניין ואני אפנה אותך למישהו שיכול לעזור לך.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 1 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון