תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 15:13
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
  impressions  
Act Compatible
קרדיט בסרט- האם וואריציה על מוטיבים נחשבת כקרדיט?
הודעה פורסם: חמישי 22 נוב',12 11:57   
אם ראיתם ג'יימס בונד האחרון, המלחין של הסרט עשה עבודה מצויינת בשימוש במוטיב של המנגינה הראשית ועשה לה המון וואריציות. מן הסתם הוא קיבל את הקרדיט ולא המלחין המקורי של נעימת ג'יימס בונד.

אני עכשיו בתחילת פרויקט שבו אני נחשב כמעבד מוסיקלי לסרט אבל למעשה, אני משתתף ביצירת וואריציות של המלחין שכתב את המוטיבים המרכזיים.

יש לנו וויכוח כיצד ינתן הקרדיט. המלחין של המוטיבים צודק שיש בעיה בהגדרה, שהיא מאוד כללית.גם אם נכתב קטע אחד שמהווה 0.5% מהסרט והוא כתב את כל ה95.5% אותם שני אנשים יקבלו קרדיט.

מצד שני אם אני מייצר "שטיחים" שהם וואריציה על המוטיב שלו ומן הסתם עיבוד/תיזמור שלהם, או שבכדי להיות במקסימום יצירה אני גם כותב קטעים "אווירתיים" אני גם נחשב לכותב הפסקול. כאן המחלוקת מהצד שלי לפחות.

ההגדרה של "מוסיקה מקורית ע"י:XX" לא תופסת כל כך במקרה שלנו ומצד שני אני לא רואה איך שלא להיות חלק בקרדיט הזה, אם באמת אני מייצר דברים מהסוג הזה.

האם יש כאן איזשהו אפשרות לקרדיט אחר שיהיה ראויי לשני הצדדים?
הודעה פורסם: חמישי 22 נוב',12 16:48   
מה שאני לא מעט רואה בסרטי המשך לסרטים מפורסמים זה שהמלחין ("החדש") מקבל את הקרדיט למוסיקה עצמה והמלחין המקורי מקבל קרדיט על "הנושא".

בסדרות טלוויזיה, זה מאד נפוץ. למשל, בסימפסונס (0:22):

יש גם ווריאציות. למשל:
פה ב1:51 (סופרמן 4):

ג'ון וויליאמס כתב את הנושא וקיבל קרדיט על המוסיקה והמלחין השני קיבל קרדיט על 'אדפטציה וניצוח'.

במקרה של 'הסנדק 3' יש קרדיט על 'מוסיקה' (המקורית) ועל 'מוסיקה נוספת' (החדשה). 1:25:

Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 23 נוב',12 13:11   
תודה רבה! לצערי כבר ״נדפקתי״ כי לא הייתי מספיק חכם לעלות על העניין הזה מהתחלה וכבר נאלצתי או לחתום או לסגת.
מעצבן אבל כבר מאוחר מדי.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון