תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:51
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
עכבר ארגונומי
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (100) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  Dror_Shi  
תומך
עכבר ארגונומי
הודעה פורסם: חמישי 29 נוב',12 21:20   
עקב דלקת גידים מתמשכת ומתסכלת אני חייב לשנות כמה דברים בצורת עבודה.
אני מחפש המלצות לעכבר ארגונומי, שייטיב עם היד מאנשים שעובדים איתו בנוחות ובבהצלחה גם
בפרוייקטים קשים/עמוסים.

אשמח להמלצות בדוקות מאנשים שמכירים את הבעיה ומשתמשים בעכבר ארגונומי בשימוש מקצועי (עריכה, מיקס) ולא ביתי

תודה
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
shtik
תומך
הודעה פורסם: חמישי 29 נוב',12 21:24   
.Kensington Expert Mouse
הודעה פורסם: חמישי 29 נוב',12 21:34   
תודה.
אתה מצליח לעבוד איתו מהר? כיצד מתבצעת פעולה ההקלקה (במה היא שונה מעכבר רגיל?)
shtik
תומך
הודעה פורסם: חמישי 29 נוב',12 21:48   
אני עובד איתו הרבה יותר מהר ממה שאפשר עם עכבר. יש הסתגלות קלה אבל אחרי שמתרגלים אי אפשר לחזור אחורה. ההקלקה נעשית עם הבוהן ולא עם האצבע. היתרון הכי גדול אני חושב בא לידי ביטוי בגרירות לאורך או רוחב המסך, איפה שעם עכבר רגיל צריך להרים אותו ולהוריד במקום אחר בזמן שהאצבע לוחצת על הכפתור. עם הטראקבול זה פשוט לא קיים.
הודעה פורסם: חמישי 29 נוב',12 21:53   
אתה מתכוון ל"לגלול" לאורך ולרוחב? מה זה "מקש ימני" בעכבר? האמת היא שגם הבוהן שלי בבעיה.
אתה מרגיש הקלה משמעותית בעבודה של היד והזרוע?
ניסיתי גם עכברים אחרים? מהז'אנר ה"עומד"?

תודה
אסף
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 29 נוב',12 22:05   
לא בטוח מה הכוונה ב"ארגונומי", אבל אני גם סבלתי מדלקות כפי שאתה מתאר, ועכבר trackball שינה לי את החיים.

אני כבר כ-8 שנים עובד עם Logitech Trackman Cordless Trackball. העכבר אמין, נוח מאד ומדויק. הכי חשוב בעכברי טראקבול הוא שאתה מזיז אך ורק את האצבעות ולא את כל הזרוע, מה שמקטין מאד את ספקטרום הבעיות שתחווה.
תומך
הודעה פורסם: חמישי 29 נוב',12 22:19   
אוי אסף..כמה אני סובל. 4 חודשים לא נגנתי, והחרא הזה לא משתפר.

אני רואה שבלוג'יטק היד עומדת כמעט אנכית, זה מוריד המון עומס מהזרוע. לא כך?
הגלגלת לא יוצרת לכם בעיות עם תנועות חוזרות של פרקי האצבעות?
יש מוקד כאב רציני בין האצבע המורה לבוהן. הקלקה עם הבוהן עדיין מפעילה את הגיד הזה (שחייב מנוחה).
recorder
Act Compatible
אולי רופא? או ארגונום?
הודעה פורסם: חמישי 29 נוב',12 22:47   
שאלה
אין איזה רופא אולי אורטופד או מומחה לגידי פרק היד (או משהו כזה) שאפשר להתיעץ איתו בקשר לבעיות האילו ולקבל חוות דעת מקצועית לגבי איזה עכברמתאים איזו בעיה,
או אולי להתיעץ עם מישהו שהמקצוע שלו הוא אגרונומיה לגבי שיפור סביבת העבודה,
אני פשוט לא יודע את השמות המקצועיים של בעלי מקצוע אילו אבל אולי אחרים יוכלו לשפוך מעט אור בנושא #sorry

נ.ב
נראה לי מהסתכלות בפורום שהמידע הנ"ל יעזור כאן ללא מעט אנשים #thumbsup
ואם יודעים את פרטי ההתקשרות עם אותם מומחים כמובן להשאירם כאן.
אם כבר קימת רשימה כזו אולי אפשר לתת לינק אליה ולהסיר את ההודעה הזו!
תודה
כל דואבי הגידים #dazzled
וניר
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 29 נוב',12 23:01   
דרור,

אצלי עיקר הבעיה היה באצבעות 4-5. שים לב שבעכבר שאליו לינקקתי הכפתור השמאלי מופעל על ידי האגודל (ביד ימין). יתכן שהוא לא מתאים לך בגלל הבעיה הספציפית שלך. מצד שני, אפשר למפות מחדש את הכפתור הימני לשמש כשמאלי ולהיפך.

כעכבר עריכה אני חושב שהוא מעולה.

אני עדיין מאמין נלהב בעכברי טראקבול, ויכול להיות שתצטרך עכבר שבנוי קצת אחרת (למשל זה). מנסיוני בכל הקשור לעכברים\מקלדות לוג'יטק תמיד עשתה עבודה נפלאה.

אפרופו מקלדות, מנסיוני מקלדות עם כפתורים שטוחים "כמו בלפטופ" עדיפות משמעותית על המקלדות האופייניות למחשבים נייחים, בגלל שאתה צריך להפעיל פחות כוח כדי להקיש על כל קליד. אני משתמש במקלדת הזו, שגם מקלה משמעותית על הסימפטומים שאני חש. אני יודע שמדובר במחירים לא זולים, אבל מצד שני מדובר בסכום קטן לעומת גיטרה או קומפרסור חדשים, וכאן מדובר בכלי עבודה ששומרים על הבריאות שלך ולדעתי השקעה של 100-200 דולר היא אפסית.

אני מכיר מקרוב את התחושה שלך ומאד מזדהה. מקווה שתמצא הקלה בקרוב ושההמלצות שלי עזרו. אשמח לשמוע בהמשך (בעוד כמה שבועות) אחרי שתחליט, תזמין ותתנסה, האם ועד כמה הדברים האלה השפיעו עליך לטובה\לרעה.
תומך
הודעה פורסם: שישי 30 נוב',12 02:13   
ציטוט:
אתה מתכוון ל"לגלול" לאורך ולרוחב?

לא.. אני מתכוון למשל אם אתה רוצה לגרור חתיכת אודיו ממקום מסויים לכמה דקות קדימה ואתה מוצא את עצמך בסוף המסך ונגמר לך שטח השולחן... או לחילופין אתה רוצה לשלוח משהו בפרוטולס לבאס 31-32, ושטח השולחן נגמר לך כשאתה נמצא על באס 15-16... בטראקבול אתה משאיר את הבוהן לחוצה בזמן שאתה מסובב את הכדור עד שמגיע.

ציטוט:
מה זה "מקש ימני" בעכבר?

מקש ימני זה בדיוק מול השמאלי ז"א עם הזרת. באקספרט מאוס יש ארבעה כפתורים מסביב לכדור שאפשר לקנפג אותם איך שאתה רוצה, אבל אם קבעת שהכפתורים העליונים הם הימני והשמאלי קצת קשה לשמור על תנועת כדור חלקה בו זמנית מבחינה "ארגונומית"..

ציטוט:
אתה מרגיש הקלה משמעותית בעבודה של היד והזרוע?

לא הייתה לי בעיה לפני כן עם עכברים רגילים אבל בהחלט רמת הנוחות והפונקציונליות היא עולם אחר לגמרי, קשה לי לחזור לעכבר רגיל (למרות שכשאין ברירה אני עושה את זה).

ציטוט:
ניסיתי גם עכברים אחרים? מהז'אנר ה"עומד"?

ניסיתי רק בחנות, עושה רושם שזה יותר מקל על היד אבל עדיין עניין מגבלת שטח העבודה (היום כשאני רגיל, בשבילי מדובר במגבלה קריטית ומעצבנת) תופס כמו עם עכבר רגיל.

ציטוט:
אני כבר כ-8 שנים עובד עם Logitech Trackman Cordless Trackball. העכבר אמין, נוח מאד ומדויק

גם אני עבדתי עם כזה. כשהשבתתי את כבל ה USB שלו בטעות, בדקתי את ה Expert Mouse והוא פשוט עולם אחר. גם בהרגשה ביד, גם הכדור שיותר גדול ומתגלגל יותר חלק, גם הכפתורים שקלים יותר ללחיצה וממוקמים יותר טוב (כפתור הבוהן בלוג'יטק לדעתי ממש לא נוח), גם טבעת הגלילה... בקיצור אין מה להשוות ביניהם.

הייתי ממליץ לך ללכת למקום שמוכר אותם ולנסות ולהשוות גם טראקבולים, וגם עכברים "עומדים". תתייחס רק ליד שלך ומה נותן לך הכי הרבה הקלה בלחצים. לדרך העבודה אתה כבר תתרגל.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון