תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 01:00
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
האם מדובר בהיסט שמיעה קבוע?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (5) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  RoY b  
האם מדובר בהיסט שמיעה קבוע?
הודעה פורסם: שישי 05 אפר',13 12:04   
שלום,
לפני מספר שנים חלה אצלי ירידה בשמיעה עקב עבודה מאומצת לאורך זמן בסביבות האזנה בווליום גבוהה, ללא מנוחה ראויה, ולאורך זמן.

נתקלתי במאמר של חבר הפורום עודד רז שמדבר על נזקי רעש, ושם מוזכר המושג "היסט שמיעה זמני/קבוע" שממנו אני חושש שאני סובל כבר זמן רב, מבלי שידעתי (עד לקריאת מאמר זה) ממה בדיוק אני סובל.

מה שקורה הוא שמאז הטראומה שחוויתי עם הירידה בשמיעה לפני כמספר שנים ( חודש של טנטונים איומים, כאבים שאין לתאר, סחרחורות, הלם נפשי , והחלטה
להמשיך בכל זאת תוך הקפדה יתרה על עוצמות מתונות),
אני סובל מאטימות מתסכלת באוזניים כנראה כתוצאה מאותה טראומה,
אני יכול לשבת לעבוד ותוך 2 דקות להרגיש שאני "נסגר", לפמפם (סוגר את האף ונושף) ומיד מרגיש, פיזית, איך האוזניים נפתחות והגבוהים חוזרים, עד הפעם הבאה שתגיע ודאי בעוד מספר דקות.

האם מישהו מכיר את התופעה? דרכי התמודדות?

תודה רבה
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 05 אפר',13 12:36   
תופעה מוכרת. עצם זה שהאוזניים יכולות לשוב ולפרש תדרים בצורה נאותה לא מראה על נזק תמידי, אולי סימפטום לבעיה אחרת שניתן לפתור אולי בקלות יחסית אם היא מאותרת.
לפי התאור שלך נוצר לחץ, ויש לאתר את מקורו, אם או בלי קשר להיסטוריה שתיארת.
במקרה שלך אתה חייב בדיקה אצל מומחה שמיעה, ולא רופא אאג מהמדף. הנה לדוגמה אחת שכזו: דר' טליה מרק
הודעה פורסם: שישי 05 אפר',13 14:18   
אני חושב שיש לי תופעה דומה - אם כי אצלי זה לא מורגש בצורה חזקה.
אם אני נמצא בסביבה רועשת (לא נכנס לחתונות/מסיבות כבר שנים, ושימותו כל הדי ג'ייס שמנגנים כ"כ חזק! צריך להכניס אותם לכלא באשמת תקיפה! ), אני מרגיש שאוזן ימין נסתמת - כמו בנסיעה בה יורדים עו עולים מהר.

הסבירו לי פעם שזה קורה בגלל היצרות של התעלה המחברת את האוזן הפנימית עם חלל הפה, ושזו תופעה שאין הרבה מה לעשות לגביה.

אם יש כאן אנשים שמכירים את התופעה ואת דרך הטיפול בה, אשמח לשמוע.
didain
הודעה פורסם: שישי 05 אפר',13 18:44   
אוקיי, תודה רבה על התשובות.
ראובן, הייתי רוצה לשאול לדעתך אם אפשר, מה בנושא מיקס במצב שכזה? אני
לא יודע בדיוק עד איזה תדר מגיע ה"LPF" הזה שמיושם על השמיעה שלי, אבל
ניכר שהכל נעשה עמום משמעותית, לראיה כמו שאמרתי, הגבוהים שחוזרים עכב
פעולת הפמפום.
ישנה בנוסף תחושת עייפות באוזניים, אפשר להרגיש שהשמיעה אינה חדה
ומהר מאוד אובדת האחיזה במה אני בעצם שומע...
כמובן שטכנאי מיקס הוא הרבה יותר מאדם ששומע או לא שומע 16k , אך בראיה כוללת רחבה
בכלל אפשרי ונכון לעבוד במצב שכזה?
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 05 אפר',13 20:04   
קשה לעבוד במצב כזה. ברור. כנראה שרמת ווליום מסוימת כבר מטריגה בעיה, או שלא?! בדוק אם זה קשור לסף עוצמה ולמשך האזנה, ו/או לחרדה שזה הולך לקרות.
זה לא אומר שאין טכנאים שעובדים במצב הזה. אפילו מכיר כמה. כל עוד זה לא מזיק בריאותית, מסתדרים עם אבדן או הנחתה של תדרים. מפצים ולמדים. הגוף שלנו נפלא במקרים כאלה.

אני לא רופא, אבל נשמע כמו סימפטומים של Ménière ולכן המלצתי לגשת למומחה שמיעה ולא לסתם רופא אאג. ההבדל ביניהם עצום, כולל הדרכים הקיימות לטיפול והפרוגנוזה. במקרה שלך, אם זה גם מלווה בסחרחורת, חשוב לציין את זה.

בכל מקרה, בעיות מסוג זה הינן [גם] משולהבות עצמית, לאמור, חרדות מהמצב מזיקות ומונעות שיפור. זה אומר להיות חיובי ורגוע (ככל שזה ניתן), להוריד לחץ, לתת מנוחה לאוזניים עם אטמים קלים (אפילו צמר גפן) למשכי זמן מסוימים [בדוק ובחן אם יש שיפור], להימנע ממלח ולשתות מים כנדרש (ועוד).

זה מלווה אצלך בהסחה שיוצרת תחושה של עייפות קשב. נסה להפריד מצבי הטרגה של סימפטום ספציפי ולנתח מה מצית אותו (לא בצורה יזומה אלא כשזה קורה). אפשר שמדובר בנוזלי הולכה, היצרות תעלה או בעיה משולבת אחרת, כך שעד שלא תהיה לך תשובה מוסמכת ובדוקה (ואם לא, פנה לעוד מומחה במקביל) לא הייתי משחק עם הלחצים בצורה מלאכותית.

הייתה לי בעיה דומה עקב פידבק בחדר חזרות שגמר לי על האוזן השמאלית. לקח לזה חודשיים להסתדר, חודשיים של דיכאון.
תודה רבה לך
הודעה פורסם: שישי 05 אפר',13 23:17   
מודה לך מקרב לך על כל פיסות המידע האלה, עזרת לי מאוד!
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון