תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 22:53
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  Kwebos  
תומך
רגישות יתר לתדרים גבוהים?
הודעה פורסם: חמישי 02 מאי,13 22:57   
קשה לי לשים את האצבע אם זו תופעה חדשה אצלי ומתי התחילה, אבל כמעט בכל מה שאני שומע אני מרגיש עודף גבוהים, הברות שורקניות בשירות, סנרים, מצילות, קיקים שניפחו להם את האיזור, הכל נשמע לי חריף מדי וצורם.

מה עושים בשביל לוודא אם הבעיה אצלי או שזו סטיית גבוהים מקובלת (שבאמת נפוצה במוזיקה בימינו כמדומני)?
הודעה פורסם: שישי 03 מאי,13 07:40   
אכן קשה לדעת כי המדיה כיום אפופה דיסטורשנים שאנשים כבר לא שמים לב אליהם.
רגישות יכולה לבוא בעקבות פגיעה או טראומה. יש להבחין בין "שמיעה" של גבוהים שאכן קיימים (רק נשמעים לך חזקים יותר בעוצמה) או הרמוניות נילוות שיוצרות 'העשרה' של תחום תדרים מסוים לכדי תחושה שיש בו יותר אנרגיה או מובחנות.

במקרה הראשון זה יכול להיות טבעי לגמרי, ואילו באחר זה יכול לנבוע כמה סיבות, חלקן הצטלקות (לאחר פגיעה מפידבק לדוגמה), פגיעה בתדרים אחרים (מה שגורם לאחרים להישמע חזק יותר) או סף שהשתנה (רגישות כללית, גם תפישתית יכולה להיות כאן)..
הקולטנים העדינים ('שערות') בתוך האוזן הפנימית רגישים ואחראים לתחומי תדרים שונים לאורכו של מערך הקליטה. הגבוהים הם די בחזית.

ניתן לבחון בהשמעת סינוס נקי בטוח אם הוא נשמע לך מלוכלך. בהתאם סריקת תדרים שתגיד לך מה אתה שומע, הטווח, והאם זה זהה בכל אוזן.
כמו כן יש לבחון אם זה מגיע מסף עוצמה מסוים בלבד, יחסית לתדרים אחרים באותה תכולת תוכן. לאמור, אם אתה מנחית עוצמת שמיעה של קטע מסוים, האם אותו 'לכלוך' נעלם. כמו כן לעתים הדגשה או תפישה של תדר רזוננתי אחר יכולה לתת תחושה של עודף גבוהים עקב הרמוניות שנוצרות.

כמון שנדרשת בדיקה אצל מומחי שמיעה ולא רק רופא אאג רגיל (שבדרך כלל רק מסתכל קצת פנימה לאוזן ושולח לבדיקת שמיעה), יש לשלול ממצאים ניאורולוגיים, כלי דם וכו'.
השאלה שתמיד צריכה להישאל במקרים כאלה ודומים הקשורים לשמיעה אם זה אותו דבר בכל אוזן (הנחתה או חיזוק, הפרעה) ואם יש תופעות של טינטון, לחץ דם גבוה, ומצב נפשי שעבר שינוי.
הודעה פורסם: שישי 03 מאי,13 09:03   
לא סובל מטינטון אם כי פעם ב... מגיע טנטון חולף שנעלם תוך כמה שניות.
שמעתי סוויפ באוזניות עכשיו, נשמע לי נקי למדי, אבל בהחלט בתדרים הגבוהים יש איזור (שחוזר על עצמו באוקטבות העליונות) שמודגש יותר, השאלה אם זה מעקומת השמיעה הטבעית או מבעיה קיימת?

בכל מקרה, הפניה למה אני צריך לבקש וממי אני משיג אותה?
תודה ראובן #smile
הודעה פורסם: שישי 03 מאי,13 14:05   
יכול להיות שזו העקומה שלך ותפישת התדר הלאה. לא אמרת אם בדקת/איבחנת כל מה שאמרתי, אך בכל מקרה של ספק נסה אחד הרופאים היותר מומחים בתחום, כמו טליה מרק
הודעה פורסם: שישי 03 מאי,13 16:47   
תודה ראובן.
לרוב זה לא משתנה עם הנמכת עוצמה. הברות שורקניות קופצות לי כמעט בכל קטע שאני שומע (ומצד שני לא בכולם).
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון