תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 11:54
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  Dror_Shi  
תומך
זקוק להמלצות לרופא מומחה לבעיות מסוג RSI
הודעה פורסם: שני 13 מאי,13 01:13   
היי,

לא ברור אם יש חיה כזאת אבל התופעה שסבלתי ממנה ועדיין סובל כבר קרוב לשנה לא הולכת ולא מראה סימנים כאלה. אני מושבת מנגינה ועבודה כבר 10 חודשים, חזרתי בעקבות הבעיה לארץ מתהליך של לימודים ופרוייקטים בחו"ל, באופן כללי החיים שלי תקועים בגלל זה.

כמו שכתבו בשרשראות קודמות. עושה רושם שזה משהו ממשפחת הRSI, CTS, דלקת גידים כרונית.
עברתי בדיקות כוללות ורחבות, הכל עד עכשיו מראה תקינות - צילומי צוואר, EMG, דם, אולטרה סאונד, בדיקה תנועתית, הכל תקין.

פגשתי רופאים, אורתופדים, נוירולוגים ראומטולוגים. הלכתי לרופא סיני, מדקרים ומרפאים שונים. לא קיבלתי תשובה אחת עקבית.

כאבים לאורך הידיים, דקירות בכפות הידיים, מיחושים, כתפיים כואבות, חולשה, קשיון. כאמור אני מזמן לא עובד (עובד מלשון עורך,ממקסס וטוחן מחשב) ועל לנגן אין מה לדבר.

אני מיואש עד כאב. חיי משובשים לחלוטין, אפילו בת הזוג שהיתה גילתה פנים חדשות (וגבר חדש על הדרך). הצעות עבודה הוחזרו אחר כבוד, לימודי MA הופסקו, השארתי דירה בגרמניה, חשבונות וחיים.

לא מוצא תשובות. וגם לא מרגיש שפגשתי מישהו רציני שמטפל בבעיה מסוג זה ויודע להגיד "חביבי זה X, עליך לעשות או לא לעשות..."
הפיזיוטרפיה בכללית זה עלבון. מסאז' זה נחמד בצימר, נוגדי דלקות זה קישקוש.
הייתי אומר ששיניתי צורת עבודה אם בכלל הייתי עובד. אני על לאפטופ כשעה שעתיים כוללות ביום.
גיטרה, בס קלידים - הכל כואב אחרי 10 דקות.

הרופאים שפגשתי לעיתים היו מרגיזים עד יאוש - מוזיקאים זה לא עם "עובד" או "מתפרנס" אלא הובי. היתה אחת שטרחה להתייחס לעובדה שאני גר ועובד בחו"ל כבעיה אידיאולוגית (בחורה עם כיסוי ראש וגישה ציונית בריאה) "למה אתה רוצה ללמוד בחו"ל, למה מוזיקה?, למה גרמניה? בוא לארץ" - אמיתי.

אני כותב פה כי אני כבר נואש על אמת. הבעיה מתמשכת כבר כמעט שנה.
אני קראתי את כל מה שנכתב פה בעבר על הנושא, ורבים סבלו מזה בצורות כאלה או אחרת, אבל שום דבר קוהרנטי לא גיליתי. אצל רוב האנשים זה נפתר מעצמו, כשהבעיה לא היתה אחת אלא אצל חבר'ה שונים הבעיה נבעה ממקור שונה, ואף אחד לא אמר בדיוק איך יצא מזה.
(להוציא את ברק שושני שאיתו דיברתי לאחרונה ואסף בניו יורק, ששניהם עושה רושם, סבלו מבעיות ספציפיות).

אצל רוב מי שפגשתי או דיברתי או קראתי, זה אמור לעבור עד 6 חודשים. עכשיו כמעט שנה ללא נסיגה.

אני זקוק למומחה בעל שם שיקח ממני בוכטה ויקדיש לזה זמן מחשבה ותכלס. בעיקר תכלס.

אשמח לכל עזרה.
(ראובן, יש לך איזה המלצה ישירה על הזו שעזרה לך עם הכאב יד-צוואר?)

דרור
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
kimchy
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 13 מאי,13 04:40   
האם דודי פרלה נכלל ברשימת אלו שאצלם טופלת?
תרגיש טוב #sorry
surreal
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 13 מאי,13 06:38   
דרור, אני לא בטוח שיש לי את התשובה שאתה מחפש אבל בכל זאת...

אני מבין שעד כה הגורם לכל הסימפטומים לא אותר ולכן אולי כדאי לשנות גישה.
ברור שהחיים שלך השתבשו בגלל הסימפטומים ולכן למרות שההגיון אומר שצריך לפתור בעיות מהמקור (ולרוב בצדק), אולי כדאי לנסות לשים כעת יותר דגש על הסימפטומים וזאת על מנת להחזיר לך את איכות החיים שזה אומר יכולת לחזור לנגן, לעבוד וכו'

רוצה לומר שאתה תנהל את הכאב ולא הכאב ינהל אותך.

נתקלתי במספר מקרים קשים, ששינוי גישה בסיסי שכזה החזיר להם את חייהם בחזרה.

זה לא צריך להפריע לך להמשיך לחפש פתרון לבעיה X שגורמת לכל זה, אבל זה כן יאפשר לך לתפקד מבלי שהבעיה הבסיסית תשבש את חייך.

אני מכיר שתי אפשרויות שניתן לשלב ביניהן.

האחת, רפואת כאב, עוסקים בתחום בעיקר בעלי תת התמחות ברפואה שיקומית אבל יש גם אחרים. ניתן להגיע אליהם דרך פניה למרפאת כאב.
אני יכול להמליץ על רופא מצוין בתחום ד"ר יורם מור, עובד דרך קופ"ח כללית, לא יודע עם עובד גם פרטי או קופות אחרות.

השניה, היפנוזה. ניתן להגיע לתוצאת מדהימות, אני ממליץ בחום.
יש מספר אנשים שעוסקים בתחום, אני ממליץ על ד"ר סלמנוביץ, מבי"ח וולפסון.
רופא מדהים שלא מעט אנשים אומרים שהוא עושה ניסים והייתי עד לכך והוא אומר בצניעות שהמטופל עושה זאת בעצמו.

בכל אופן, ממליץ בחום לנסות את הכיוון , במקביל תמשיך לחפש פתרון לגורם לכל הבעיות הללו.
רפואה שלמה #sorry
הודעה פורסם: שני 13 מאי,13 07:11   
'ברוך הבא' למועדון השחיקה, האימוץ-יתר ומערכת החיסון המתעתעת.
אם הרפואה יודעת כיצד לטפל?! לא בטוח, כי הסיבות עדיין אינן חד משמעיות, והיכן שכן - המזור דורש מחיר רפואי משלו.
בשנה האחרונה התחדשתי גם עם טריגר פינגר (דלקת גידי הצבעות), אחת הצליחה לעבור עם זריקת קורטיזון, השנייה מלווה אותי כבר 3 חודשים ורופא בכיר מסרב לשימוש בתרופה הזו (יש לה השלכות כבדות, וזה 50% של הצלחה) ושלח אותי לפיזיותרפיה באולטרסאונד ובמקביל חבר נתן לי את המכשיר B-cure (לייזר ידני) שעושה רושם שעוזר במשהו, אבל אדע על בטוח לאורך זמן. פלסטלינה רפואית (תרפלאסט, אדום או ירוק) עוזרת בפיזותרפיה עצמית.... בלתי אפשרי לנגן גיטרה במצב הזה.

מדובר בשילוב של כמה תהליכים. אחד מהם הוא אימוץ ושחיקת יתר ועבודה מול מחשב, הסתידות וזיזים בחוליות, מערכת החיסון ודלקות. יש לוודא שאין מחסור בויטמינים (B12 ובעיקר D! - לכולם יש מחסור) ושאין קשר לתזונה חסרה או עודפת.

נימול בגפיים מצביע על לחץ עצבי (דקירות, תחושה של הרדמות). נימול בידיים עשוי להיגרם מהיצרות תעלת שורש כף היד, גם אם מדובר באזור גבוה ממנה ביד, או מחוליות הצוואר. בטח שאלו אותך אלו אצבעות נרדמות (לרוב שלש ספציפיות) ו/או כל היד. יש לבחון כיצד אתה ישן ואם הסימפטומים חריפים עם הקימה.

מתיחת הצוואר למעלה עם מכשיר, וגם כמה פעמים ביום למתוח את הראש למעלה (רק הראש, לא כל הגוף), שחייה (לא חזה! רק גב או חתירה), נוגד דלקות לטיפול מקומי (משחת נורופן) אם אתופן לא עוזר (ואותו אי אפשר לקחת לזמן ממושך), שחרור תעלת שורש כף היד (מתיחת כף היד הפרושה לכיון סיבובי החוצה בעזרת היד השניה האוחזת בשורש האגודל ומושכת לכיוון) כמה פעמים ביום, זהירות ברכיבה על אופניים לא מכוונות בהתאם (ובכלל), טיפול עמוק באולטרסאונד או לייזר לעוררות ההחלמה של תהליך דלקתי.

מכאן יש תרופות שתופעות הלוואי שלהן שנויות במחלוקת. חלקן מטפלות במרכיבי הפגיעה של מערכת החיסון עצמה הגורמים לדלקות, חלקן באלחוש הכאבים ומלחמה מוקדית בדלקות כדי למנוע חשש מהפעלת הפרקים והצוואר מרוב כאבים, הורמון סלמון (נלקח בשאיפה לנחיר ורק רופא מנוסה מכיר אותו וזה עוזר לקשיון צוואר), עד אפילו רופא אחד באיכילוב הנותן זריקה בכמה מנות המטפלת בכאבים ואשר נותבה למטרה מתרופות תמיכה לחולי סרטן, עם סכנת שימוש משלו.

עם דלקות גידים באצבעות הרופאים אוהבים להתמודד באמצעות ניתוח המשחרר ופותח יותר את תעלת הגיד או שורש כף היד (תלוי) ובכך הבעיה מחוסלת לרוב לתמיד. יש רופאה המשחררת את הגידים גם ללא ניתוח פתיחה אלא חדירה נקודתית באלחוש מקומי במשרדה.

השאלה היא גם מה אתה עושה בעצמך מבלי לקוות שתרופת פלא תעזור, למרות הכאבים.
הודעה פורסם: שני 13 מאי,13 07:36   
היי דרור
מזדהה איתך לגמרי, גם לגבי היחס של הרופאים וגם לגבי תחושת חוסר האונים.
rsi זה מבאס, כי סה"כ עשיתי את אותו הדבר שאני תמיד עושה... #sad

עוד טיפול שראובן לא הזכיר הוא טיפול בחשמל. אני קיבלתי את הטיפול אצל אורטופד בקופ"ח כללית ברעננה (יש להם מכון לא רע בכלל, הם לא מתמחים בפציעות ספציפיו, אבל יש שם צוות נעים ונחמד, אני יכול לתת לך את השם של המטפל שלי).
סבלתי מכאבים אדירים לכל אורך הרגל והברך. בהתחלה זה נראה (לי) כמו פציעה ברצועה צידית (הכל לפי הספר), האורתופד התעקש שלא ושלח אותי לעשות מדרסים באלפי שקלים (מזל שלא הקשבתי לו)

הפיזיותרפיסט מצא חוליה רגישה בגב ועוד נקודה באגן, ומיקם של אלקטרודות. טיפול של 20 דקות פעם פעמיים בשבוע (לצערי בגלל עומס היה אפשר רק פעם בשבוע, אבל מדובר במכשיר לא יקר במיוחד, אפשר לרכוש אותו אם מדובר בבעיה כרונית ותגלה שהפתרון הזה יעיל בשבילך) וקצת תרגילים לחיזוק הרגל, ותוך שבועיים נעלמה הצליעה כאילו לא הייתה.
כאבים של חודשיים נפתרו בטיפול של דקות.
*אגב, הוא המליץ שבמידה ולא נצליח נעבור לטיפול במתיחה או אפילו לכירופרקט.

אחרי שהכאב עבר, הצלחתי פחות או יותר לבודד את מקור הבעיה, ותרגילים לחיזוק שרירי הליבה עושים את העבודה בנתיים, יחד עם תרגילי גמישות ויוגה קלים.
כבר חזרתי להליכות ארוכות ואפילו לחזרות על ריצות של של דקה (הייתי רץ קודם שעה ויותר), לרכיבה חזרתי בצורה מלאה ואפילו יצאתי לחתור בקאייאק בים.
אם היית שואל אותי לפני חודשיים, היית שומע סיפור אחר לגמרי...

אני ממליץ לך ללכת לאורטופד או אפילו כירופרקט, כאלה שמבינים בכאב או ביציבה.
נוגדי דלקות הם אכן סוג של שקר, אם אין ממש דלקת, וגם אז לא ממש. לי הם עזרו בעיקר לשליטה על כאב ולא יותר.
אני מניח שבדקו לך הצטברות נוזלים במפרקים עצמם (ובמיוחד בשורש כף היד)?
אם כן וזה לא הפתרון, אני לגמרי ממליץ ללכת על כיוון של לחץ בחוליה בגב.

תרגיש טוב!
alon tavory
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 13 מאי,13 08:29   
אין לי הרבה מה להוסיף בעניין רופאים וטיפולים ...נראה שיש פה כמה שיוכלו להפנות אותך יותר טוב .

הדבר היחידי שאני יכול להוסיף זה שאצלי בנקודה מסויימת בשכמות שנוטה לכאבים רצופים של כמה ימים , הטיפול שעוזר להקלה בכאב הוא ע"י קרח בניגוד למה שמקובל לחשוב שצריך לחמם את האזור הכואב ..החום עוזר לדלקת בעוד הקור מונע ממנה להתפשט .

תרגיש טוב ומקווה שתמצא מענה רפואי בהקדם לבעיה שלך .
#sorry
הודעה פורסם: שני 13 מאי,13 08:53   
דרור תבדוק את הזריקה הביולוגית,אני מכיר מישהו עם בעיות בעורף,כאבים איומים,לא היה מסוגל לישון ללא כדורי הרגעה,
כל היום עם משככי כאבים,עד שהוא גילה את הזריקה שעשתה פלאים באיכות החיים שלו.
הזריקה יקרה אבל שווה כל אגורה.
שווה בדיקה.
רק בריאות מתוק שלי #thumbsup
בטח אני אשמע מה זה מוזר-אבל לא איכפת לי
הודעה פורסם: שני 13 מאי,13 09:18   
היי דרור
מבין לליבך לגמרי.

יכול להיות שמדובר במשהו רגשי.
לפעמים יש כל מני תופעות לא מוסברות.
אשתי מטפלת בשחזור גלגולים שזו אחת השיטות לפיתרון בעיות כאלה.
לפעמים אנחנו סוחבים כל מני דברים מגלגולים קודמים וזה יוצא ככה פתאום.
הטלפון שלה 054-6664000 שמה אודליה.
הטיפול לא מאד יקר וניתן לפעמים תוך כמה פעמים לפתור את זה.
היא גם מתקשרת אז אולי היא תוכל לעזור לך לעלות על עוד כמה דברים.
היא גם מספיק ישרה כדי שאם היא לא תוכל לטפל בך
היא לפחות תפנה אותך למישהו שכן כמו הומאופטית מצויינת שמטפלת בבן שלנו.

בהצלחה
הודעה פורסם: שני 13 מאי,13 09:58   
הי, לא יודע כמה עוד עצה תעזור בתוך שלל העצות שכבר קיבלת אבל, שיהיה לך את המידע.
דבר אחד שהייתי שוקל, שיטת אלכסנדר - יש מטפל בת"א שמתמחה בעבודה עם מוזיקאים עם בעיות יציבה\שרירים\גידים, והוא בעצמו גם מוזיקאי. אם אתה שואל את עצמך, לא מדובר בהילינג ניו-אייג'י (כמו שאפשר אולי לחשוב מהתמונה הראשונה שעולה באתר שלו), אלא בלימוד של תפעול נכון של הגוף.

דבר שני שלי עזר מאוד ועדיין עוזר בכל פעם שיש לי כאב כלשהוא במע' השרירים\שלד, זה תרגול רציף של יוגה על פני זמן ארוך. חשוב ללכת למורה שמתמחה ביוגה טיפולית\רסטורטיבית שיתאים את התרגול למצב הרפואי שלך.

תרגיש טוב.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון