תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 14:24
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
  Span^kinG  
גרפיקה ועטיפה לדיסק - רעיונות, מידע, שאלות ותשובות
הודעה פורסם: שני 22 יול',13 18:44   
אהלן אנשים, מה המצב?
#smile

שנים רבות אחרי שהתחלתי לעבוד על המוזיקה שלי אני מתכוון להוציא אותה סוף סוף על דיסק ממש בקרוב. השירים שמחים, סופר קליטים ועושים טוב בין האוזניים.

אני עכשיו בשלב שבו אני מנסה לחשוב מה אני שם על העטיפה ואין לי שום רעיון מגניב או מסר ספציפי להעביר.

תהיתי מה אתם, חברי אקט היקרים חושבים על הנושא ומה יש לכם להגיד על הנושא מהניסיון שלכם. (אני לא מבקש רעיונות לעיצוב, אלא רק רעיונות שיכווינו אותי ויעשירו את הידע שלי על הנושא לפני שאני מעצב משהו).

אני אשאל כמה שאלות שיעוררו אצלכם תשובות, רעיונות ודברים חשובים להגיד ואז כולנו נרוויח:

* כמה באמת חשוב המסר על העטיפה?
* האם לאנשים (לקהל הממוצע) באמת אכפת מה יש על העטיפה?
* מהם הדברים שאסור או לא רצוי לשים על העטיפה? (ז"א כאלה שיגרמו לי לבלאגנים או הפסד וכו'.)
* מי שם את הברקוד? מה הסיפור שלו? אני באמת צריך? אני הולך להדפיס אותו לבד במפעל (אחרי ביקור באקו"ם)
* האם מישהו עדיין קונה דיסקים? יש למישהו את הסטטיסטיקות העדכניות?
* האם יש למישהו בשבילי את הטמפלט הגרפי הדרוש להעברה לבית הדפוס, דבר שיכול לחסוך לי ביקור אצל גרפיקאי\ת. (אלי לפרטי, תודה!)
* האם פספסתי משהו?

תודה מראש לכל העונים!
#thumbsup
tushki667
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 22 יול',13 19:53   
אם השנה הייתה 1997, הדיון הזה היה הופך להיות דיון לוהט, ומה זה אקטואלי.
אבל היום, כן, היום, יש לך הרבה כלים להפיץ את המוזיקה שלך, שהם לא דיסק, החל מבנדקמפ, וכלה באיטונז.

* כמה באמת חשוב המסר על העטיפה?

העטיפה חשובה, גם בעידן הדיגיטלי. את האנרגיה שיש, להשקיע בדבר הזה. כדאי.

* האם לאנשים (לקהל הממוצע) באמת אכפת מה יש על העטיפה?
אין דבר כזה "קהל ממוצע". מתג את הקהל שלך, ובהתאם לזה, בנה לו מסר. באמת איכפת לך מה אתה לובש כשאתה יוצא מהבית? הקהל המומצע הוא הקהל האדיש. לאנשים באמת לא איכפת, אלא אם כן אתה גורם להם שיהיה להם איכפת. כדי שיהיה להם איכפת מהדיסק / שירים שלך צריך לגרום עניין.

* מהם הדברים שאסור או לא רצוי לשים על העטיפה? (ז"א כאלה שיגרמו לי לבלאגנים או הפסד וכו'.)
אם זה הולך להפצה דיגיטלית, ולא רק בפורמט של דיסק, אז מומלץ להמנע מבחורה עם ציצים. או בולבול של גבר. איטונז עשויים לצנזר. אם זה רק דיסק מקומי בארץ, אז לא לעצבן את החרדים, וגם לא את נסראללה.

* מי שם את הברקוד? מה הסיפור שלו? אני באמת צריך? אני הולך להדפיס אותו לבד במפעל (אחרי ביקור באקו"ם)
את הברקוד מכניסים בתוך העיצוב של העטיפה. מאחורה. ברקוד, או בלעז UPC הוא קוד שמאפשר לחנויות דיסקים לסרוק את הדיסק שלך ולהכניס אותו למערכת שלהם. הייתה לו חשיבות גדולה בשנות השמונים והתשעים. היום הוא פחות משמעותי.
במידה ואתה באמת הולך על "דיסק", אז יש להניח שתרצה גם חברת הפצה (אפילו קטנה) שתפיץ את הדיסק לחנויות.
הברקוד הוא נושא מדיניות של חברת ההפצה שתבחר לעבוד איתה.
אם אתה הולך להפיץ לבד, ברקוד תוכל לרכוש בכל אתר שמפיץ מוזיקה ברשת.
ככה תרוויח גם הפצה און ליין (איטונז וכאלה) וגם יהיה לך ברקוד. שתי ציפורים במכה אחת.
אם הדיסק לא הולך לחנויות, אתה לא צריך ברקוד.
כמובן, זה לא חוסך לך ביקור אצל אקו"מ, כי אקו"מ רוצה לראות אותך. ובלי אישור מאקו"מ אף אחד לא ידפיס לך אף לא עותק דיסק אחד.

את העיצוב של השער, אם בין זה דיסק, או אלבום בפורמט דיגיטלי, רצוי שיעשה אדם מקצועי, גרפיקאי. היחס של הקהל יהיה בהתאם. אלא אם כן אתה לא רוצה יחס.

* האם מישהו עדיין קונה דיסקים? יש למישהו את הסטטיסטיקות העדכניות?
התשובה היא: לא. אבל זה לא מה שיפריע לך להדפיס את הדיסק הזה, נכון?

* האם יש למישהו בשבילי את הטמפלט הגרפי הדרוש להעברה לבית הדפוס, דבר שיכול לחסוך לי ביקור אצל גרפיקאי\ת. (אלי לפרטי, תודה!)
בית הדפוס שאתה צריך הוא דפוס מאי בתל אביב. השטנץ תלוי בפורמט שאתה רוצה לייצר. יש כל מיני סוגים של קופסאות / עטיפות / עיצובים.

* האם פספסתי משהו?
כן, פיספסת ביקור אצל הגרפיקאי.

וגם את הצלם שוויתרת עליו מראש כי אתה לא מעוניין שאנשים באמת יראו אותך. אחרי הכל, זה לא באמת אתה היוצר, הכל נוצר בידי השכינה, ולכן תשים תמונה שלה על העטיפה.
אבל במקרה ואתה חושב שכדאי בכל זאת, אז אילן בשור הוא התשובה. למה? ככה
  Span^kinG  
הודעה פורסם: שלישי 23 יול',13 00:39   
תודה בנאדם על התגובה המפורטת, אני מעריך את זה מאד!
#thumbsup

עוד מישהו רוצה להוסיף?

אולי תספרו לנו על עטיפה לדיסק שמשכה אתכם, שאהבתם את האומנות שבה או את המסר? עטיפה שאשכרה גרמה לכם להתעניין בדיסק או אפילו לרצות ואו לקנות.
?
kimchy
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 23 יול',13 06:16   
לשאלתך האחרונה, מעולם לא קניתי תקליט / דיסק בגלל העטיפה.
אני מניח שתרצה להגיע לעטיפה שתצליח לשקף את התוכן המוסיקלי בצורה הכי הולמת ותואמת עבורך.
איך מגיעים לשם? רק קוסמים יודעים... #smile
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 23 יול',13 06:55   
האלבום הלבן #lol
מסכים עם קמחי
shatrix
Act Compatible
יש חשיבות לעטיפה
הודעה פורסם: שלישי 23 יול',13 07:20   
העטיפה חשובה כי כשאדם נכנס לחנות (ברשת) , כמו itunes וכו', יש לו עשרות או מאות אלבומים מול העין. אם זה יהיה סתם משהו שנראה לא מקצועי ומיושן, זה לא יעבוד. זה לא ימשוך אותו. צריך עטיפה שלפחות לא "תוריד" לקונה מללחוץ על הדיסק שלך כדי לשמוע.

יש אופציה זולה שכדאי לך לבדוק, הסטארטאפ הישראלי המצוין, fiverr.com
יש שם אנשים שיעשו לך עטיפה בשביל $5 ואם תוסיף להם עוד איזה חמישייה, תקבל באיכות גבוהה ועם revisions וכו'.
שווה לנסות, מדובר על 18 ש"ח...

מבחינה אישית, אני מחזיק לייבל של מוסיקה אלקטרונית, הדפסנו דיסקים באיטליה, ומכרנו אותם דרך מפיץ איטלקי שנקרא disco piu (חבר איטלקי סידר את ההדפסה שם) . מציע לך לא להדפיס דיסק בהתחלה. לך על סטרימינג ברשת : spotify ו deezer , תראה מה הביקוש. אין לך מה להפסיד.
במידה ותרצה להדפיס דיסק, אתה יכול תמיד, המחירים לא בשמיים (משהו כמו 1200 ש"ח עבור 100 דיסקים), רק שלא בטוח שתכסה את זה.
הפצה דיגיטלית, אייטיונס, סטרימינג, יוטיוב והרבה promotion - עדיפות לפייסבוק ולאיפה שאתה יודע שקהל שלך נמצא.
אם אתה מופיע, תשקיע ותעצב usb עם המוסיקה שלך, זרוק לקהל פה ושם. הם לא ישכחו אותך בחיים (כי יהיה להם disk on key עם המוסיקה שלך).

בהצלחה !
הודעה פורסם: שלישי 23 יול',13 20:10   
בספוטיפיי כמות הסטרימינג צריכה להיות ממש גדולה בשביל שתראה איזה הכנסה משמעותית מהכיוון הזה.
דיזר יותר הוגנים מהבחינה הזאת. לכן, אם כבר סטרימינג, אני ממליץ על דיזר.
דיזר דומיננטי בעיקר באירופה. ספוטיפיי באה"ב.

הנה עטיפה קלאסית שעשתה היסטוריה
http://spydistrict.com/wp-content/uploads/2013/05/War.jpg

את הילד הזה, מהעטיפה של WAR כולם זוכרים.
אם אתה מצליח להגיע למעמד כזה, של עטיפה אייקונית שאומרת משהו קבוע לאנשים, והרבה אנשים, הרי שהצלחת לעשות משהו רציני.
shatrix
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 24 יול',13 06:06   
Streaming לא למטרת רווח אלא לראות ביקושים. אם יש תנועה ויש איזה 300 ומעלה השמעות בכמה ימים, סימן שאנשים מתעניינים. אז אפשר להחליט אם שווה להדפיס דיסק או לא.
לגבי העטיפה, לא כל עטיפה יכולה להיות אייקונית ומעבר לכך אני מכיר הרבה שיש עליהם רקע עם כיתוב בלבד שהצליחו בגדול. העיקר שלא ייראה לא מקצועי ושידע לבלוט בצורה חיובית מעל האחרים.
תעשה חיפוש עבור המאמר שלך באיזושהי חמות וירטואלית ותראה איך העטיפה שלך תיראה לפחות כצו העטיפות ששם ולא פחות טובה.
הודעה פורסם: חמישי 25 יול',13 21:49   
בדיוק אתמול הגיע הדו"ח של ספוטיפיי ממאי.
אז בוא נחשוב רגע, מה שאתה מציע זה לשים שירים בעברית בספוטיפיי, באתר שיש לו גישה רק מארצות הברית, לחכות חודשיים (מינימום), כדי לקבל "אינדיקציה". ואז להדפיס דיסקים באטרף.
רעיון מעולה. YES

ההגיון שלך קצת מטריד הייתי אומר. 300 האזנות בכמה ימים בספוטיפיי, אומר שאתה יכול להיות אחלה להיט ברשת. אתה לא צריך להדפיס בכלל דיסקים. אלא להשקיע בקמפיין אייטונז שלך, ולבנות על עוד השמעות בסטרימינג. 300 השמעות זה כבר 2 דולר כמעט. ואיך שלא תסתכל על זה, זה כסף.

אבל כל זה לגמרי באוףטופיק. הבן אדם בסך הכל ביקש חומר על איך לבצע עטיפה, וכל מה שנוגע לביצוע של דיסק.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון