תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 03:47
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
האם הרוק בארץ מת ?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (150) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון
spanish musician
טוב שנזכרתם להתלונן ב2013
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 00:55   
יכלתם לחכות גם ל2030, אולי חלק מכם כבר לא היה כאן בשביל להתלונן, אבל מה שבטוח זה שגם הנכדים שלכם יתלוננו על אותם דברים.

אם פעם מוסיקה הייתה נמדדת לפי מוסיקה היום מוסיקה נמדדת לפי יחצ'נים, לפי מי דוחף לשדרן\עורך מוסיקלי את השיר ליד ומלהיב אותו למצוץ את הסוכריה כמו ילדה קטנה.

החוק של 'אם אין לך יחצ'ן\משרד פרסום אף אחד לא ישמע עליך, לא משנה כמה השיר שלך טוב' חל היום מצויין.

החידה השבועית לילד בדמות 'מצאו את הסינגל'
מה ההבדל בין שיר טוב שמגיע לרדיו לבין זה שלא מגיע?
נכון! יחצ'ן נלהב וכמה אלפי שקלים פחות בכיס.
בד'כ השיר מחזיק כמה שבועות, השמעה של פעם ביום, אולי ואז מתנדף ברוח, עד ששוב המוסיקאי יחליט להוציא עוד 5,000 שקל ואז יקבל ראיון בתכנית בוקר או ההיילייט: להופיע בתכנית של טל מן שמדברת לאנשים כמו למפגרים.

עם כל הכבוד ויש כבוד, זקני הפורום חוו את השנים היפות של המוסיקה, כשאז עוד נמדדה לפי יכולות ורצון עז להצליח.

מי שרשם לגבי תופעת העדר גם צודק, אנשים רצים אחרי הרוב, אם הרבה אנשים אומרים ש'זה' יפה אז 'זה' יפה.

מזכיר קצת את הפקאצות בתכניות הריאליטי שצורחות כשאומרים להן לצרוח, פורנו זול תו לא.

תתלוננו עד מחר, הקול שלכם יישמע? ממש לא, עכשיו תורי להתלונן, רק לכם?

תחנות הרדיו מלאות בבולשיט, כולם היום כלבים של מישהו, כלב שנובח לא נושך? בטח לא נושך, יסיים לנבוח יקרע לך את התחת!

השירים בארץ מזכירים לי קצת את קדם האירוויזיון האחרון, תמיד חשבתי שצריך להיות קדם מפואר, לתת לאמנים במה, בסוף מה? המון שירים, חלקם די לא רעים, מקום ראשון אחד (שרה טוב דווקא באירו) אבל שוב כשלון מפואר באירוויזיון עצמו, שונאים אותנו בעולם? לדעתי אנחנו יותר שונאים את עצמנו, יש כאן תרבות של של ללכת אחורה, ככל שעובר הזמן הגעגועים למוסיקה של שנות ה80 מתגברים.

העצה שלי עשויה להשמע פרובלמטית אבל אתם לא צריכים אפילו לזוז מהכיסא של המחשב בשביל לבצע אותה:
פנו נחרצות בהמוניכם למנהלי הרדיו, פנו לעורכים המוסיקליים, פנו למנהלי הערוצים, תגבשו אנשים דרך הפייסבוק, טמבל-ר, פין-סטרט ומקומות נוספים, תגבשו עצומה ותהיו אתם הרוב, במדינה הזו הרוב קובע לא? מצידי תנסו להעביר לצד שלכם של הכביש את הפקאצות בנות ה14 ותגרמו להן לצרוח כמו שמעולם לא גרמו להן לצרוח.

תרצו? את הקול שלי ושל הסובבים אותי שכבר מזמן לא מדליקים רדיו כבר יש לכם.

לא תרצו? למישהו יש רעיון אחר? לא?
נתראה בהתלוננות הבאה.
shatrix
Act Compatible
העולם מסתובב. זה הכל
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 07:35   
אני דווקא חושב ששום דבר לא באמת נעלם ולא באמת מת. המוסיקה הפופולרית ניזונה מטרנדים. פעם הרוק חי ובועט, פעם הפופ שולט, לפעמים ההיפ הופ, היום ה EDM (גם כן שם טרנדי פלצני).
אני זוכר שבשנות ה 90, לא היה שום דבר במדינת ישראל מלבד רוק ! איפה הילד, משינה, כרמלה גרוס ואגנר, פורטיסחרוף, היהודים ועוד ועוד.
כמעט כולם - עדיין עובדים, עדיין מופיעים. המוסיקה אגב, לא כל כך משתנה.
אם תביטו על שנות ה -60 וה -70, דווקא המון להקות ואמנים ששלטו בתקופה ההיא, המשיכו להוציא אלבומים ולהופיע. המוסיקה שלהם, נשארה פחות או יותר אותו דבר.
לעומת זאת, העולם משתנה, הצרכנים משתנים, הטרנד משתנה. אז מה שהיה נחשב פעם ל "וואי, איזה דבר" היום זה סתם עוד שיר.
באמצע שנות ה -90 ההיפ היופ החל להשתלט על צמרות המצעדים בעולם. היום, אותם אמנים ואותם סגנונות של היפ הופ , סול \ ראפ עדיין עובדים ומוציאים חומרים, רק שלא כובשים את המצעדים כי היום זה תורם של דייויד גטה ואביצי להיות שם. דייויד גטה, אגב, עשה את אותה מוסיקה גם לפני 5 שנים אבל לא היה בטופ.
לסיכום, "דור בא ודור הולך ואין חדש תחת השמש" : רק צריך למצוא.
הרוק עדיין חי ובועט, המון להקות רוק ענקיות עדיין עובדות, ובמקביל עוד אלפי להקות חדשות. נכון, קשה למצוא אותן אבל הגלגל שוב יסתובב ומתישהו גם הרוק יחזור לצמרת. ושוב יפול. ושוב יחזור.
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 08:03   
1. עדיף להיות רוקר מזדקן מאשר ג'אזיסט צעיר.
#lol

2. רוק לא מת.
השאלה גם מה מוגדר רוק. כמו ההגדרה האמביגית "רוק ישראלי".
Frank Zaapa זה רוק? Pearl Jam?
Slipknot? APC? The Who? The Black Keys?

ההגדרה רוק היא מטריה גדולה בדיוק כמו מוזיקה אלקטרונית.

3. יש בארץ רוק ובכל העולם.
היא רק יותר אינדי מפעם. בדיוק כמו שיגידו "היפהופ ישראלי מת".
הייתה תקופה שזה היה בפרונט. אבל זה הטבע של פופולריות.

עדיין, דוגמא ללהקה יחסית מצליחה היא Tiny Fingers שעדיין נמצאים לדעתי תחת המטריה הגדולה שנקראת "רוק".
יש עוד אבל זה יותר אנדרגראונד בדיוק כמו ש דאבסטפ היה בהתחלה ועוד סגנונות שהגיעו למרכז מהמרתפים.
MacBook Air 13.3" Mid2013 @ 10.12
וירץ
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 08:20   
על פי ויקיפדיה:
ציטוט:
רוק (מאנגלית: Rock) הוא ז'אנר מוזיקלי, אשר החל דרכו כהתפתחות של הרוק אנד רול בשנות החמישים. הרוק מבוסס על סולמות הבלוז (הסולמות הפנטטוניים), בהם מונמכים הצלילים השלישי והשביעי (ולעתים גם החמישי) בחצי טון. במקור, הרוק היווה שילוב בין מוזיקה אמריקאית עממית (קנטרי) למוזיקה אפרו-אמריקנית קצבית (בלוז); אך עם השנים הרוק התפצל לאין ספור כיוונים, שהתרחקו מסגנונות אלה מרחק רב, והושפעו גם מסגנונות אחרים לגמרי כמו מוזיקה קלאסית, פופ, ובשנים האחרונות אפילו היפ-הופ. זאת, מכיוון שלמעשה כל להקה שמשתמשת ב"שילוש הכלים המקודש" של הרוק (שמשמש גם בבלוז) - בס, תופים וגיטרה חשמלית - יכולה להגדיר את עצמה כלהקת רוק; והאפשרויות הטמונות בשילוב של שלושת הכלים הללו הן בלתי מוגבלות, מה גם שבמהלך השנים, להקות הרוק הוסיפו כלי מיתרים והחלו לחקור שיטות הקלטה חדשות וכן את האפשרויות הטמונות בסינתיסייזרים, ובאפקטים רבים שמשמשים היום כל גיטריסט. לכן, בנקל אפשר למצוא רוק שקט ורוק רועש, רוק מהיר ורוק איטי רוק שמח ורוק עצוב, רוק קולי ורוק כלי, שירי רוק קלילים ולעומתם מנגינות רוק כבדות ועמוקות. סגנון הרוק הוא כל כך מגוון, שלמעשה, הוא אינו סגנון אחד אלא קבוצה גדולה מאוד של סגנונות שמקושרים דרך הבסיס של "השילוש המקודש", וכמו כן דרך סממנים אחרים.

אז ברור שרוק זה לא ז'אנר אלא תרבות אמנותית מוסיקלית רחבה ביותר שנוצרה בשנות השישים והיא מהווה יותר התכוונות מנטלית, יצירתית ואנרגטית מסויימת מאשר סגנון מוסיקלי.
מי שלמשל מייצג בעיני את התרבות הזו במלוא היקפה ורוחבה זה ג'ון לנון שהיה יכול מצד אחד לצרוח את נשמתו אפוף בגיטרות "מלוכלכות" וומדורסטשנות ומצד שני ליצור שיר ענוג
מהיפים ביותר "ג'וליה" - ושני הדברים הם רוק במיטבו.

ואין מה לעשות בתקופה ההיא נעשו דברים עם כל כך הרבה מקוריות, יצירתיות, דמיון, הבעה ומורכבות שהם בכלל לא נוסטלגיה. זה כמו להגיד שבאך, מוצרט ובטהובן הם נוסטלגיה...מאוד קשה היום להגיע לרמות האלו למי שלא ספג זאת ישירות מאוויר.
וההוכחה לכך שזה לא רק דיבורי זקנים ש"פעם היה יותר טוב", היא שהמון מוסיקאים צעירים בייחוד אלו שמשקיעים ברצינות בלימודי מוסיקה ונגינה - גם הם רואים במוסיקת הרוק (במובן הרחב) של השנים הללו סוג של פיסגה ומשהו שממש רלוונטי לחייהם בהווה.
Supporter
דרור אני אוהב אותך אבל
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 09:41   
בחייאת...

אנשים אכן נוטים לאהוב את הישן והמוכר
הטורים הכי מוכרים בעולם בשלוש שנים האחרונות היו ריונינז וכל מיני גריאטרים למינהם
זה כמו לאכול את השניצל והפירה של אמא שלך,זה תמיד בא טוב ומביא זכרונות

היום לכולם יש בנד קמפ ופייסבוק להקה אפשר לדגום הכל גם בלי לצאת ללבונטין 7
להגיד לך שהמבחר נפלא?
אם עוד פעם מישהו יגיד טיניני פינגרז...

יצא לי חודש שעבר לעשות סאונד בעיר הנוער/עיר הבירה בחיפה להרבה להקות צעירות
מתוך 3 ימים של הופעות 2 להקות תפסו לי את האוזן
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 09:55   
כן שי, אתה צודק. מה שאתה אומר לא סותר את דברי אלא מקביל אליהם.
אבל אתה גם מכיר אותי שנים אז אתה כבר יודע מה הקפיץ אותי בשרשרת וגם דיברנו על זה בנינו בדיוק לפני שבועיים.

לבוא להגיד הרוק מת זה אחלה, להגיד הרוק מת ולהרווח אחורה להגיד "כוורת", למה אין כמו פעם, מה שהיה לא יחזור, וברור לך שלא מדובר באנשים שהיו רצים עכשיו לשמוע את האלבום האחרון מ2013 של "דה נייף" או "קווינס אוף", הם הרי אפילו לא נותנים צ'אנס לפסטיבל בשקל או לאינדי נגב.

הדברים האלה מקפיצים אותי. נוסטלגיקניות זה מוות לאמנות.
מה שאתה מדבר עליו הוא לא נוסטלגיקניות. אם אני אקפוץ עכשיו להופעה של סאונדגארדן השבוע יהיה בזה משמעות למוזיקה שאני אוהב עם שורשים עמוקים בעבר שלי. זה לא שאני יושב בבית ומקשיב רק למה שיצא עכשיו וכל השאר לא רלוונטי, נהפוכו - רוב המוזיקה שאני שומע, אני כבר מכיר.

להיות נוסטלגי זה להגיד פעם היה יותר טוב. וזה הופך לממש חוצפה להגיד פעם היה יותר טוב ולא לשבת ב3 בבוקר כמוני וכמוך ולראות הופעה של NIN לייב בלולפלוזה.

יש אנשים שצורכים מוזיקה (אתה) ויש אנשים נוסטלגיה - ואז זה כבר לא משנה אם זה מוזיקה, סרט או לעשות מילואים.
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 10:00   
אגב, אמנם התייחסו למושג "רוק". לי זה בכלל לא משנה, אני מתריס פה נגד משהו אחר בשרשרת.
מבחינתי זה יכול להיות היפ הופ או מוזיקה קלאסית מודרנית.

אם שרון מולדבי יכתוב בעיתון שההיפהופ מת אחרי שהוא יהיה באיזה הופעה של ביסטי בויז זה יהיה אותו מצב. הוא יודע מה הולך עם היפהופ בצרפת? בברזיל?
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
kimchy
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 10:26   
דרור, אין שום צורך להתריס. אתה "נלחם" במובן מאליו.
אתה הרבה יותר עדכני ממני ובטח מעוד רבים כאן וזה אחלה, אני בכלל לא מתווכח עם זה.
היופי במוסיקה הוא שאין לה גיל.
למה שאתה קורא נוסטלגיה, לא מעט צרכני מוסיקה קלאסית נלהבים ברחבי העולם, קוראים אמנות.
זה שהיא נוצרה לפני המון זמן, לא מוריד כהוא זה, נהפוך הוא.
כך בדיוק, לטעמי האישי, לגבי יצירות רוק אלמותיות של ים הרכבי רוק,
שחבריהם, כמו ששי ציין, עדיין מופיעים ברחבי הגלובוס ונותנים בראש ומהווים מודל לחיקוי להמוני רוקרים צעירים.

שוב, בהיעדר קהל ובהיעדר התייחסות לרוק כאל תרבות ולא כאל משהו שהוא על גבול המגונה, בתפיסה הממוצעת בחברה הישראלית, זהו מצבו.
כמו שנאמר - גלים גלים, עולים יורדים...
  ravitzj  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 11:00   
ציטוט:
הדברים האלה מקפיצים אותי. נוסטלגיקניות זה מוות לאמנות.

דרור נראה שאתה קצת כועס על הנוסטלגיה,מותר לאנשים להתענג על העבר כדי לפנות מקום לחדש..
כאחד שממריץ להקות צעירות ומדריך אותם,אני דיי חופר להם עם הנוסטלגיה,
כי מה לעשות אז באמת כתבו טוב ומשם הכל התחיל (עובדה שיש המונים שנשענים על התקופה).
לא רוצה להעליב אבל היום דיי עובדים על שואו וסאונד ופחות על שיר טוב שנשמע טוב רק עם גיטרה.
לפי דעתי הנוסטלגיה זה הדלק לאמנות.
הודעה פורסם: שני 02 ספט',13 13:47   
דרור, המילה "נוסטלגיה" לא רלוונטית לענין. ערך נוסטלגי זה משהו שמחבר את הבן אדם לזיכרונות העבר שלו, ואכן מוסיקה ששמענו בילדותינו/נעורינו תמיד עושה משהו בלב, ללא קשר לערכה המוסיקלי. עד היום יש לי צמרמורת כשאני שומע את mister lonely של בובי וינטון וברור שזה שיר קיטצ'י חסר ערך מוסיקלי אבל זה נגע בי שהייתי ילד...
אבל כאן לא מדובר בנוסטלגיה, אלא ביצירות מופת נצחיות. שוב, זה כמו להגיד שבאך זה נוסטלגיה.
אתם מסכלים בהסתכלות צרה, מפרספקטיבה של קיומינו הקצר כהרף עיין, כאילו החידושים הם במחזוריות קצרה של שנים ספורות. הדברים נמדדים בפרספקטיבה הרבה יותר רחבה ואני מניח שלהיסטוריוני מוסיקה בעוד 200-300 שנה כל העשרות שנים האחרונות תחשבנה כתקופה אחת ולא יעשו הפרדה בין כל האופנות המוסיקליות המתחלפות מידי חודש. ואני מניח שבין היצירות שישארו קלאסיקות בעתיד ימצאו יותר יצירות מ 1960-1980 מאשר מ 2005-2015 , אם בכלל.
אני חושב שביצירות האלו יש המון השראה וחומר דלק לעשייה עכשווית ואני באופן אישי מתעניין במוסיקה שהיא לא קריוקי של התקופה ההיא, אלא ממשיכה את המסורת של שילוב בין רוק, דימיון ומקוריות, ערכיות מוסיקלית והבעה רגשית חזקה - וזה גם מה שמעניין אותי לנסות וליצור.
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   הבא
עמוד 3 מתוך 9

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון