תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 05:15
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  tal  
התלבטות: עוד לינקס 2 או כרטיס חיצוני?
הודעה פורסם: שלישי 24 ספט',13 00:22   
אהלן,

אני בהתלבטות. יש לי כרגע לינקס 2, דגם A, 4 כניסות 4 יציאות.
כרטיס אחלה ונשמע מעולה, אני עובד איתו בעיקר עם פרה 2 ערוצים של גרייט ריבר ומבסוט עד הגג.

אלא מה, מדגדג לי להתרחב ל 8 ערוצים, לצורכי תופים. הקלטתי אצל חבר על לקסיקון פיירווייר 8/8 ionix810s והיה נשמע מספק.
http://www.lexiconpro.com/en-US/products/i-o-fw810s

ההתלבטות היא האם לרכוש כרטיס כזה, בנוסף ללינקס הקיים, ולהשתמש בו להקלטת תופים (יש יתרון גם באפשרות לקחת אותו עם לפטופ אל הסטודיו של המתופף) או לרכוש יד 2 עוד כרטיס לינקס, להוסיף פרה אמפים בסיסיים (נגיד מתוך מיקסר מאקי VLZ, ששוכב בסטודיו משועמם), וכך להגיע ל8 ערוצים.

מבחינת מחירים, הלקסיקון עולה חדש 3,200. לא מצאתי יד 2 . מצאתי גם דגם דומה שלהם IONIX 82, מבוסס USB - נראה דומה אך ללא 8 יציאות - טרם שמעתיו.
http://www.lexiconpro.com/en-US/products/i-o-82
הלינקס עולה חדש 5,000 אך מצאתי יד 2 ב 2,000.

החיסרון של הלינקס הוא לטעמי בעיקר בטכנולוגיה הישנה שלו - PCI, ובשדרוג הבא של המחשב אצטרך להיתקע עם לוח אם ישן כדי לעשות בו שימוש. חיסרון נוסף הוא הצורך בהוספת פרהאמפים, נושא שכרגע אין לי תקציב אליו וייתבסס בינתיים על המאקי.
היתרון הוא כמובן איכות ההמרה המעולה, המחיר האטרקטיבי, והאפשרות לשדרג את הפרה אמפים בעתיד.

החיסרון של הלקסיקון בעיני הוא שהוא פשוט לא באותה רמה מבחינת הממירים, והפרה אמפים הקבועים שלו לא מרגשים במיוחד. גם המחיר יקר מעט יותר.
היתרון הוא הגמישות הרבה לעבודות ניידות, פחות חיווטים, פרה אמפים סבירים כלולים, ולא מעכב את שידרוג המחשב.

אשמח לשמוע דעות והמלצות! #read
טל
וירץ
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 24 ספט',13 09:39   
לגבי השדרוג הבא, אז תלוי אם אתה עם מק או ווינדואוס. ללינקס יש דרייברים גם לווינדווס 8, אז אני מניח שיש לו עוד חים ארוכים שם. ולגבי המק, אז תלוי בדרישות התוכנה למערכת הפעלה. עם לוגיק 10 חייבים מערכת הפעלה שכבר לא תומכת בכרטיס ואילו עם קיובייס 7 אין בעייה.
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 24 ספט',13 12:31   
בתור משתמש של אותו כרטיס כמו שלך - לא הייתי עובר לממיר של לקסיקון. (ממש לא! )

אם כבר תעבור לאורורה 8 או 16 ותחסוך לפראמפים ברמה גבוהה .

הנגישות של לאנץ בוקס והמחיר הסביר של כל מודול (יחסית) יכול לתת לך את התשובה .

#thumbsup #thumbsup
Professional Sequoia User
Recording And Mixing Enginner
---------------------------------------
https://soundcloud.com/liric
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 26 ספט',13 09:09   
הכל תלוי במטרה ארוכת הטווח.

בניגוד לקודמי, אני דווקא לא הייתי ממהר לקנות לינקס נוסף.
ההפרש בין לינקס2 לבין אורורה הוא עצום.
8 פרה אמפים זה סיפור של עשרות אלפי שקלים...

אתה מדבר על פתיחת אופציה של הקלטת תופים...
תופים זה חדר. קודם כל חדר.
אם כל הדבר הזה יושב במקלט תופים או בחדר במתנ"ס ולא באולפן עם סאונד תופים מצוין, אז אתה תשמע את החוליה החלשה (החדר במקרה שלך) וכאמור, במקרה של תופים - אין קיצורי דרך. אתה שומע את היתרונות/חסרונות של החדר, הרבה יותר בבהירות מאשר את הממיר (ואל תנסו אותי בנקודה הזו... לא יעזור לכם, הייתי שם הרבה לפני שממירים נכנסו לחיינו).
מה גם, שהמרה החוצה (DA), במידה ואתה עושה בתוך הקופסה, בכל מקרה אתה עושה עם הלינקס...

בקיצור, אם אנחנו בשכונה של סקיצות ועבודה, נקרא לה 70% מקצועית, אז יש כל מיני כיווני מחשבה שעיקרן, כרטיס מרובה ערוצים ופרה-אמפים פנימיים איכותיים באופן יחסי, בהתאם לתקציב שלך, והלקסיקון זה האופציה האחרונה מבחינתי ברשימה.
אם המטרה לבנות אולפן 8-16 ערוצים מסחרי ומתוקתק, אז אתה לא בשכונה של 1500$
ובכל מקרה, אם היעד הוא הקלטת תופים, שאותם אתה יכול בהנאה רבה להקליט גם עם 4 מקרופונים, תעבוד ותשפר (בעשירית תקציב) את הסאונד של החדר.
alternative-music
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 26 ספט',13 12:11   
תעשה מה שאני עושה בשנים האחרונות,
הולך להקליט תופים באולפן מקצועי,
יותר כיף
פחות השקעה בציוד בבית שלך
אתה לא עסוק ולסובב כפתורים בזמן ההקלטה
והסורסים שאתה מקבל פי מליון יותר טובים מכל דבר שתבנה ב 50 אלף שקל
  tal  
הודעה פורסם: שישי 27 ספט',13 00:18   
אהלן, חברים,

תודה על ההתיחסויות. #smile

בעניין החדר, יש לי חדר מאוד נחמד של כ 22 מטר, מטופל אקוסטית לפי תכנון של יורם לב. ההקלטות כאן יוצאות יפות ומאוזנות.

אני לא אולפן מסחרי, אלא בעיצומו של פרוייקט הפקה עצמית. מעדיף לראות את עצמי כמקצועי 90%, ולא 70% #smile עם זאת אין לי שאיפה להשתוות לפלוטו או DB ולא להשקיע את הפנסיה בציוד וינטאג'. לא מחפש להרשים לקוחות אלא לתת לעצמי פתרון טוב בתקציב שאני יכול לעמוד בו.

מבחינת איכות ההמרה של הלינקס 2 אני כרגע מרוצה. נכון גם שזה לא חזית הטכנולוגיה, ובעתיד אתקשה למצוא מחשב עם שני כרטיסי PCI. אני חושב שהפריאמפים שיש לי מהמיקסרים של מאקי (VLZ ONIX)סבירים בהחלט בהשוואה למה שמקבלים בכרטיסים חיצוניים בתקציב של עד 5,000 ש"ח. פרהאמפים חיצוניים איכותיים נוספים לא בתקציב. מסתפק ב great river הסטריאו הנהדר שלי לגיטרות ושירה.

יורם - איזה המלצות יש לך בכיוון הכרטיס החיצוני?
האומנם ההפרש בין הלינקס2 לאורורה גדול כל כך? מעולם לא שמעתי אותם A/B אמיתי. בכל מקרה האורורה עולה לי יותר מפי 4, כיוון שכאמור יחידה אחת של לינקס2 יש לי כבר ממזמן.

מנסה להוציא את המקסימום מהמינימום...

אני מצרף שיר חדש שהוקלט באמצעות הלינקס (שירה, גיטרות, קלידים) ובאמצעות הלקסיקון (תופים ובס). המיקס אצלי בסטודיו עם הלינקס (קיובייס 5).
אשמח לשמוע דעתכם גם עליו. מדובר בפיוט של ראש השנה על סיפור עקידת יצחק.
http://www.youtube.com/watch?v=75rkqQWFoNo

שנה טובה ואשמח לשמוע דעותיכם המחכימות!
טל
  tal  
הודעה פורסם: שישי 27 ספט',13 00:19   
אה,
שכחתי קרדיט ליורם לב על הקומפרסור המעולה שלו, דרכו הקלטתי את השירה.
שאפו! #clap
rami
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 27 ספט',13 06:46   
מה עם fireface800 יד 2?
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 27 ספט',13 07:37   
כאמור, אופציה שלצערי כבר מאד נדירה וזה מדהים בהתחשב בכמות ההקלטות המופתיות שנעשו בשיטה הזו היא להקליט תופים עם 4 מקרופונים ומקסימום בשלב שני להוסיף אלמנטים. אם החדר שלך מטופל היטב, אתה עשוי להיות מאד מופתע מהקוהרנטיות של השיטה הזו.

אופציה שניה היא יש שניה. ב 1500$ אתה יכול למצוא הרבה דברים טובים מאד.

אני מאד אוהב את הסטיינברג 816. כתבתי עליו לא מעט ואני לא אחזור על זה. אתה מוזמן לחפש.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון