תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 01:14
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 10:56   
סבבה
החיים מורכבים והמציאות מזמנת לנו מפגש עם הרבה רעיונות ודרישות מצד הלקוח.

ממה שכתבת, זו פעולה ספציפית שתחזור עוד הרבה.
והתו איננו לבד אלא בקבוצה של צלילים.

אז הייתי מציע שתי אופציות.
ערוץ מקבילי עם דחיסה תלויית תדר או איקיו דינאמי. שני הכלים של SONALKSIS מאד מומלצים בעיני.
אפשר להגיע למיצוי די מודגש של תדר מסוים על גרורותיו ולמזג אותו עם הערוץ המקורי.

אופציה נוספת, כפי שאמרתי היא כבר אופציה סינטתית: MAX/MSP
יש כמה טכניקות כמו לבודד את התדר הסורר. לבנות עליו כפולות שלו ולהפוך אותו לתו דגום.
אח"כ להגדיר את התדר הסורר (באמצעות זיהוי מינימלי שלו בדומה ל-גייט), וכל פעם שהוא מופיע הוא יטריג את הדגימה (שגם עליה ניתן ליצר כל מיני humanizing מכל מיני סוגים)...
כמובן שתישאר עבודת סיכום של הדבר הזה וטשטוש התוספת אבל זה כבר מיקס סטנדרטי.

אני מודה שאני מבין איך זה קורה בתיאוריה ובטח אם הייתי שובר את הראש גם הייתי כותב פאץ עובד אבל יש לי באנשי הקשר כמה תותחי MAX שאם תחליט לטבול במי הסינטטיקה הזו - אשמח להפנות אותך אליהם.
AriG
תומך
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 12:00   
הכל טוב ויפה רק שהוא (הם) לא מחולל אוברטונים.
The Expert needs very few options
  yoavbox  
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 12:39   
עם האיקיו הדינמי של סונלקסיס לא הצלחתי לעשות את מה שאני רוצה אבל הרעיון של ליצור ערוץ נוסף ולהחסיר ממנו את כל שאר התדרים ואז למקסס אותו הניב תוצאה מעניינת - פתחתי ערוץ נוסף עם פילטר (קבעתי אותו על bp והוספתי רוזוננס , קבעתי על התדר הרצוי) זה מתקרב..

בנושא הסינטזה שזו נראית לי בסופו של דבר הדרך שאבחר בה, הכי פשוט ועובד זה להוסיף את התו הספציפי מהסמפלר , צליל של פסנתר כמובן, וגם ביטלתי את הסטראו שלו , כך הוא לא נשמע כמו משהו חיצוני , בינתיים זה עובד הכי טוב ..

בלי קשר הייתי שמח יום אחד למצוא משהו שכן עושה את מה שאני רוצה - איקיו בו אני מגדיר band אחד עם תדר ספציפי והוא אוטומטית מייצר עוד תחנות ע"פ דפוס מתמטי (אוברטונים במקרה הזה) עם אפשרות לקבוע את היחס בין ההגבר של כל התחנות.... ישפהמפתחיםבמקרה? #smile)
AriG
תומך
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 12:53   
http://www.meldaproduction.com/plugins/product.php?id=MDynamicEq

אתה יכול להוסיף עוד (עד ל-) 10 אוברטונים, לקבוע את העוצמה היחסית שלהם
(יחסית לתדירות המבוקשת) ואת האחוז היחסי בין אוברטון לאוברטון.

04:05

ותזכור איפה שמעת על זה בפעם הראשונה #smile
  yoavbox  
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 13:10   
שיחקת אותה! #smile #thumbsup תודה רבה
tal
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 13:17   
נראה לי שהסיפור עם האוברטונים יצא מפרופורציה משתי סיבות:
האחת, אין לך שמץ של סיכוי לשחזר את האוברטונים של הפסנתר הספציפי ההוא (שלא לומר פסנתר אקוסטי בכלל) ובטח לא את ה STRING RESONANCE בהתאם למצב הפדל, עוצמת הנגינה והאקוסטיקה של החדר ומי יודע מה עוד. אתה נכנס כאן למורכבות שצריך בשבילה מחשב על.
הסיבה השנייה היא שגם ככה רוב האנרגיה של התו הסורר נמצאת בפיטץ' הפונדמנטלי שלו, ובאוקטווה השנייה. ובסדר, גם קוינטה שנייה. סדר את שלושת אלה באמצעות האיקיו הדינמי שהציע ARIG ואז, אם החבר שלך עוד יהיה מוטרד הוא צריך טיפול בקומפרסור בעצמו. או לחילופין שעת הקלטה בנורד פיאנו אצלי בסטודיו #biggrin

בכל מקרה עוד לא שמעתי את הדוגמא הבעייתית! אחרת אנחנו באמת בונים מגדלים באוויר.
  yoavbox  
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 13:47   
טל , המגדלים הם לא באוויר , יחד עם הלקוח ניסינו את עניין האוברטונים עד שהוא היה מרוצה מהתוצאה, כמובן שניסיתי בהתחלה לעבוד רק עם שלושת הראשונים אבל התגובה של הלקוח הייתה שזה כהה מידי ומעוות את הגוון של הפסנתר, זה נכון שיש המון אינטראקציות אקוסטיות בתוך פסנתר אבל המטרה היא לא לדמות מה היה קורה במדויק אילו הוא היה מנגן את התו חזק יותר אלא לתת את האפקט שהוא מחפש מבלי שזה ישמע מלאכותי ע"פ הסטנדרטים שלי ושלו,
היום ניסיתי בלעדיו את האופציה הסינתטית (הוספה של פסנתר דגום) , עוד לא השמעתי לו, לי זה נשמע טוב יותר

הייתי בשמחה שם דוגמאות סאונד אם זה היה חומר שלי ..
tal
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 14:03   
התכוונתי שמגדלים באוויר לגבינו המגיבים. אבל הרעיון של להוסיף פסנתר על גבי הקיים הוא מעניין ויכול להצליח!
AriG
תומך
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 15:39   
יואב, נשמח לשמוע אם האופציה הנוספת עבדה לך.
  yoavbox  
הודעה פורסם: שלישי 07 ינו',14 18:28   
זה כלי חזק , הצלחתי לדייק איתו ! ה q הגבוהה ביותר 20 , הייתי שמח לקצת יותר אבל זו כבר התפנקות , הוא בהחלט עושה את מה שאני צריך , אני מניח שאשתמש במקרים מסוימים בו ובאחרים בסינטזה, תודה לכולם! עזרתם לי להגיע לתוצאה שרציתי

אגב יש בפלאג 16 הרמוניות, אפשר לבטל או להפעיל כל אחת , לשנות את היחסים בינהן - או כפל או מתכנס כמו באוברטונים, להחליט שהם מתחזקים ככל שמתרחקים מתדר הבסיס או נחלשים ובאיזו מידה , ממש אפשר לעצב את הצליל,
גם המעבד הדינמי אינטואיטיבי ועובד מעולה (הוא גם מיישם את העיבוד על ההרמוניקס) , כלי מעולה לעבודות כירוגיות , ניסיתי אותו קצת גם כאיקיו "רגיל", לאוזניי מצלצל לא רע - הגבוהים לא כואבים מידי , הנמוכים נשמעים מעולה , האזנה ראשונית בלבד

שוב תודה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3   הבא
עמוד 2 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון