תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 12:15
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

סרט תיעודי על העבודה על אלבום "מוסקט" אריק ושלום
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (150) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
C172
Expert
הודעה פורסם: רביעי 08 ינו',14 11:13   
האמת שגם אני מרגיש ככה. אלבום כזה היה צריך לקבל הרבה יותר תהודה בתקשורת, בצורה משמעותית. שידרו את "גיטרה וכינור" (שיר שאני אישית מסוגל לשמוע בלופ....) ואולי עוד אחד-שניים. זהו.
אבל טוב נו....מה כבר אפשר לצפות מהמדיה היום....
מחזיר אותנו לדיון הוצאת הקיטור הבלתי נגמר....
זה מוקלט לייב?
הודעה פורסם: רביעי 08 ינו',14 11:45   
סרט מקסים ותודה על השיתוף, מישהו יודע אם זה נעשה בהקלטות לייב? עם קליק..
dushi
Act Compatible
פלאשבק
הודעה פורסם: רביעי 08 ינו',14 15:30   
הסרטון הזה החזיר אותי לימים הראשונים שהחלתי להעמיק בסאונד. למדתי אצל יואב גרא. יוסי חסון ויעל כרמלי החלו לעבוד בהמון. הם היו עוזרי טכנאי והגניבו אותי לראות מה מתרחש באולפן וכל זה בהתרגשות גדולה. כשביקרתי באולפן לא היו בו כל החברה וכל כך רציתי להיתקל בהם במקרה כביכול. חוץ מזה באותו הזמן ראיתי את החוברות של אקט מוזיקאלי ולא האמנתי שיש משהו כזה בעיברית... האינטרנט בערך נגמל מהחיתולים או אולי הגיע לגן חובה בארצנו. מדהים אותי לראות עד כמה זה נראה מיושן כעת. הנייב הישנה הזו והניומנים הללו. איפה הן הבחורות ההן עם הקוקו והסרעפן(-:

תודה על השיתוף.
טיק טק
הודעה פורסם: רביעי 08 ינו',14 19:13   
כמו שזה נראה מתהליך ההקלטה והחזרות, התקליט הוקלט לייב אני משאר שהיחיד שקובל קליק זה ניר צידקיהו ( המתופף ) וכל השאר הלכו אחריו, אבל זו רק השארה שלי, אני בטוח שיש כאן בפורום אנשים יודעי דבר אשר יוכלו לאשר או לשלול את זה,
אבל מה שמדהים אותי זה לראות את תהליך היצירה, הכתיבה, העבוד ובכלליות את הוויב הכללי של תותחי העל המוסיקליים האילו.
איך שלום מפיק איך אריק מוסיף את הנגיעות שלו והכל בפשטות (אולי כי זה סרט) ומגניבות שרק הם מסוגלים לייצר.
פשוט השראה גדולה #sorry
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 08 ינו',14 20:35   
הסרטון די מדייק את המצב שהיה, לכן הוא אותנטי - הרבה זמן אולפן "מותר" מבחינת ההפקה, כי זו "עסקה נמכרת". מצמידים עוזרת הפקה מטעם חברת התקליטים שלמעשה משרתת את כולם ומטפלת בכל.
הטכנאי זה מורנו, מוני מושונוב שם רק מתלוצץ שהוא הקליט.
לא ממש לייב, הכל טייקים וגיידים והכפלות שירה. אריק וחנוך עשו לייב בהקלטות רק בקולינור וישראקול (אשל) מחוסר ערוצים וברירה (20+ שנה קודם). משולבים כאן קטעים של כאילו קליפ שנעשו לאחר שקטע היה גמור.
לזכרוני מדובר באולפני "המון" (היום ברדו), שעבר לניהול של מיכאל תפוח (ואתי אנטה) ויעקב מורנו לאחר ש"סינטרון" - האולפן המקורי במקום (שעבדכם עזר להקים) פשט את התחת. שלום הלך אחרי מורנו לכל מקום ולמעשה הבטחה של מורנו לשותפות באולפן החדש היתה שהוא יביא לשם את שלום ואריק, ומכאן שהם יכלו גם לישון שם ולשרוף כמה זמן שהם רוצים. תפוח גם ניהל אותם, כך שהכל קליקה קלינית אחת.
תודה ראובן
הודעה פורסם: רביעי 08 ינו',14 22:07   
כרגיל מפציץ עם מידע פנימי שאין לרבים
אני חושב שהקטעים בהם הם שרים עם אוזניות אילו קטעים שנלקחו מההקלטה עצמה (או לפחות משלב הגיידים).
מן הסתם הקטעים ללא האוזניות נראים כאילו צולמו במיוחד לקליפ ולא כחלק מההקלטה עצמה.
דרך אגב מה הדגם של הנוימן ה"קטן" שאריק ושלום הקליטו עליו את השירות (זה עם הפופר ספוג הקרוע של ה421) ?
ולמה השתמשו בפופר ספוג ולא בפופ פילטר מנילון?
יש סיבה או שפשוט ההוא הלך לאיבוד? #search
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 08 ינו',14 22:48   
באפריל 1999 ראיינתי את אריק איינשטיין במסגרת עבודת גמר של תלמיד שלי מהתיכון (אבא של התלמיד שלי היה בכיתה של איינשטיין בבית הספר וסידר את המפגש הזה).
קבענו באולפני "המון".
היה יום די הזוי, וכמובן מלא בנוסטלגיה במבט מאוחר.

בכל מקרה, זה היה יום של הקלטות שירה והיה פליבק די מגובש, היה משה לוי בקונטרול, היה שלום חנוך ב-ווקאל בוט הקטן והיה את הקול של איינשטיין שלדעתי אח"כ הוקלט שוב.
הם עבדו על שיר שאני לא יכול לשחזר אבל בטח לא אחד "הלהיטים" כי הייתי זוכר.

אתי (אנטה) הסבירה לי שהם שכרו מראש זמן הקלטה והם עומדים בלוח הזמנים. מכל מקום, כולם נראו די רגועים.
אבל היא אמרה לי שהם היו בחזרות די הרבה זמן מחוץ לאולפן.

בקיצור, Setting די סטנדרטי של הקלטה.
לפחות ביום שבו אני הייתי.
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: חמישי 09 ינו',14 14:21   
בזמן אמת היה לי אותו על קלטת וידאו שאבדה בחולות. ראיתי אותו אינספור פעמים ומאז רק חיפשתי אותו.
תודה
Wavelab 7.2/Nuendo7.1/Pro tools 11
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

לך לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון