תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 15:47
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
באיזה גיל הייתם שולחים את הילד שלכם ללמוד לנגן?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (55) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון
  ravitzj  
Act Compatible
באיזה גיל הייתם שולחים את הילד שלכם ללמוד לנגן?
הודעה פורסם: שלישי 14 ינו',14 06:51   
מאז שאני זוכר את עצמי כמורה לגיטרה,קיבלתי ילדים מכיתה ב,
הם מפותחים יותר פיזית ומנטלית.
אבל כנראה שאני בא בימים ,או בלילות,
הזמנים השתנו והכל מגיע מוקדם יותר.
נרשם אצלי לפני שבוע ילד בן 11,קורא תווים פיצוץ,במהירות הבזק,
יושב נכון,מנגן נכון.
תקשיבו טוב,הילד התחיל ללמוד בגיל 4 #faint #faint #faint
אלוהים אדירים ,איך ההורים הצליחו וכמה אומץ צריך?
הרי בשקט הילד היה יכול להפוך לשונא גיטרה לכל חייו.
הוא הגיע אליי כי הוא לא הסתדר עם המורה השלישי שלו #smile
טוב כנראה שאני באמת זקן ,איך העולם טס.
תגידו מתי אתם הייתם שולחים את ילדכם ללמוד ?
הודעה פורסם: שלישי 14 ינו',14 07:56   
יש על הענין הזה מחקר מאד ענף אבל שני מחקרים בעברית
אחד עדכני יחסית (משנה שעברה).
אני מדגיש את נושא העברית משום שאחת המסקנות קשורה במצע תרבותי (ואני חושב שזה די ברור שמה שנכון בסין לא חיב להיות נכון כאן).

באופן כללי, נמצא ש... זה פשוט לא משנה.
היו ילדים שהיה נכון להם ככה והיו נבדקים שהיה נכון להם אחרת.
היו מורים שידעו ככה והיו מורים שידעו אחרת
כך גם לגבי כלי הנגינה.
היו כמה מסקנות די ברורות כמו למשל שילדים עד גיל 10 צריכים ללמוד לשיר אבל לעבוד על רפרטואר מסוים באופן מסוים (זה שיך בכלל למסקנות קוגניטיביות).
היתה השערה לגבי כוח מוטורי אצל תלמידי פסנתר אבל הממצאים לא שכנעו אותי.

שלוש מסקנות מענינות לקוחות דווקא מהמחקר של פרופ' כהן שהוא כבר בן יותר מ 30 שנה והוא מסוכם בספר די ידוע "התבוננות וחויה בחינוך המוסיקלי":
הראשונה, שקריאת תווים כמוה כרכישת שפה שניה, כלומר שפה שיודעים אבל לא שפת אם. ובהקשר הזה שהקלות ברכישת שפה שניה איננה קשורה בגיל אלא בתרגיל ושניתן ללמוד את השפה הזו דרך כל מיני מתודות בכל מיני גילאיים.
הנקודה השניה היתה יותר מובהקת והיא קשורה לרפרטואר. כהן דוקא לא עסקה בחינוך לרפרטואר קלאסי אלא בפתיחות לרפרטואר "עולם" (אבל עולם על אמת, לא עידן רייכל). בהקשר הזה כהן אומרת שיש לגיל חשיבות גדולה בפתיחות למוזיקה שהיא לכאורה חיצונית לעולמו התרבותי של הילד. אני מוכרח לומר שמהניסיון שלי כמורה, אני לא מסכים. תלמידים רבים שלי התאהבו בג'אז או במוזיקה קלאסית והפכו אותה לחלק מהפליליסט שלהם בגיל יחסית מבוגר (חטיבת בינים/תיכון) אבל אין ספק שהיתה הרבה חשדנות.
המסקנה השלישית גזורה מהשניה נוגעת להתייחסות לעולם המקצב. כהן טוענת שנושא המקצב קשור בהתארגנות פסיכו-מוטורית אשר מתעצבת בגילאים מוקדמים מאד.

בקיצור, מכל הבלגן הזה, הייתי לוקח משפט די שחוק (מיחסים אותו לחז"ל אבל הוא קים בעוד הרבה תרבויות) שאני מגלה בכל בוקר עד כמה הוא נכון: "חנוך לנער כדרכו..."
m.s.d
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 14 ינו',14 08:16   
שלחתי את הבן שלי ללמוד אורגן
הוא בן 7 ואין לו הרבה סבלנות להתאמן בבית
אני לא מנסה ללחוץ עליו אבל אני כל הזמן מנסה להלהיב אותו ולספר לו מה זה עשה לי כשהייתי קטן
ואיזה כיף זה להלחין וכו'
תכלס אני מנצל את העובדה שהוא נמצא בשלב שהוא מחקה אותי בהרבה דברים...
פחות אכפת לי בשלב הזה כמה הוא ישב להתאמן
העיקר שימשיך לרצות לנגן #keyboard
shatrix
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 14 ינו',14 08:56   
הבן שלי בן שנה ו 7 שיהיה בריא והתחביב שלו הוא לחכות שאני מגיע הביתה, הוא רץ לחדר ("האולפן") וצועק "לנגן, לנגן". עד כה לימדתי אותו דו-רה-מי והוא יודע להקליד על הדו (כשהוא רוצה ובא לו להשוויץ) . כמובן שיש לו גם אורגן צעצוע משלו, תופים, תוף מרים, מפוחית וקסילופון. בכולם הוא אוהב לנגן אבל כמובן, מפאת גילו הצעיר, אין לו הרבה סבלנות.
באמת תהיתי מתי יהיה הגיל הנכון. כמובן שלא עכשיו אבל באמת מעניין אם גיל 3 זה מוקדם, גיל 8 זה מאוחר ?
לא יודע....מעניין...
הודעה פורסם: שלישי 14 ינו',14 11:02   
הבנות החלו לימודי פסנתר באזור כיתה ה' וזנחו חיש קל, מחוסר עניין.
אני מניח שגם בכיתה ב' הן היו זונחות מאותה סיבה...או שיש את זה (רצון, משיכה, מוסיקליות, כישרון), או שאין, כנראה בכל גיל.
מישהו כאן מכיר ממקור ראשון סיפור של פעוט שנשלח ללמוד "בכוח" על אף שלא אהב ולא ממש רצה והלימודים הצליחו לשנות לו את הראש?
mandela
תומך
הודעה פורסם: שלישי 14 ינו',14 11:34   
בתור אב לילד בן שנתיים, אני רואה כמה יכולת הלמידה בגיל הזה פשוט מטורפת, הוא כמו ספוג שכל מה שהוא מקבל נשמר שם בפנים, וחבל לא לנצל את התקופה הזו. ואם מוזיקה זה כמו שפה, זה ידוע שבשנות החיים הראשונות היכולת ללמוד שפה היא הרבה יותר מפותחת בהשוואה לגיל מבוגר. כמובן שלהכריח זה לא טוב, אבל לחשוף כמה שיותר כן, ושהילד יקח מה שמתאים לו.

ציטוט:
מישהו כאן מכיר ממקור ראשון סיפור של פעוט שנשלח ללמוד "בכוח" על אף שלא אהב ולא ממש רצה והלימודים הצליחו לשנות לו את הראש?

לא בדיוק מקור ראשון, אבל מספרים על פאקו דה-לוצ'יה שאבא שלו הכריח אותו להתאמן 12 שעות שיום החל מגיל 5, אפילו מהלימודים הוא הוציא אותו כדי שיקדיש זמן רק לגיטרה.
kimchy
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 14 ינו',14 11:40   
ואוו, הייתי אומר משהו על האבא הזה, אבל בדיוק חוקקו חוק בעניין... #wink
אז כתגובת נגד, הוא שינה מ Pאקו ל Fאקו? #biggrin
ogeva
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 14 ינו',14 11:43   
אני התחלתי בגיל 8, אבל קלפטון קיבל גיטרה ליום הולדתו ה-13, והתחיל באמת לנגן בגיל 15.
בגיל 18 קראו לו אלוהים.
אני מניח שזה קשור לכמה חזק אתה רוצה את זה #thumbsup
הודעה פורסם: שלישי 14 ינו',14 21:22   
הילד שלי התחיל בערך בגיל 3 לתופף עם כל דבר על כל דבר.
בגיל 4 הוא ביקש וקיבל מערכת תופים. בהמשך הוא ביקש שיעורי נגינה, ותוך חודש הפסיק לנגן.
בגיל 5 וחצי כשכבר חשבנו למכור את הסט הוא התארח (כמאזין) בחזרה של הרכב. למחרת הוא סידר את התופים וניגן כאילו הוא התאמן שעתים כל יום בשנה וחצי האלה.
הוא ניגן שנתים ויום אחד פשוט הפסיק (עבר לכדורסל). לפעמים בשעת רצון הוא מוכן לג'מג'ם קצת.
הוא מוקף בכלי נגינה ומתנסה כל הזמן (חליליות, מלודיקה, פסנתר, יוקלילי... לא בגיטרה כי הוא לא ממש יכול להחזיק אותה). אבל אנחנו מתנים לימוד נגינה בנכונות להתאמן באופן מסודר. אנחנו יכולים להזכיר, לעזור לארגן את הזמן, אבל אם הוא רוצה ללמוד נגינה האחריות היא שלו.
שום לחץ מצד אחד ושום פיתויים מצד שני ממילא לא עזרו כשהוא לא רצה לנגן.
בכיתה ד הוא פגש כינור במסגרת בית ספרית. בסוף השנה הוא ביקש ללמוד בשיעורים יחידניים. עכשיו בגיל 10 הוא בענין הזה כמה חודשים, ועושה חיל. והוא עומד במשטר של אימונים יומיים. נראה כמה זה יחזיק.

האחיות שלו (7 ו-5) רוקדות ושרות, אבל לימודי נגינה בכלי כרגע לא על הפרק.
  ravitzj  
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 15 ינו',14 08:21   
אחלה.
הייתי שמח לראות תגובות גם של אנשים ללא ילדים,או עם ילדים ועוד לא החליטו.
וגם לשמוע על הצלחות או כישלונות.
אני בדרך כלל מקבל מכיתה ב,אבל זה היה עדכני לפני הרבה זמן,אני שוקל לקבל תלמידים מכיתה א.
בטח עוד 30 שנה יתחילו ללמד גיטרה עם אוזניות על הבטן של האמא (אבל רק מחודש שביעי),
בטח ימצאו דרך להכניס לבטן גיטרה קטנה.
מדאיג אותי מי יכוון את הגיטרה בתוך הבטן #doh
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון