תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 11:23
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
חיבורי המוניטור באולפן
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (445) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 14 דצמ',02 16:23   
כלל לא רציתי לגרום לך צער, רק דאגתי שכולם כאן יעבדו כמו שצריך.
לגבי הלחצנים שהזכרת, הם אינן קשורים לענין כאן, האחד משמש כמסנן מתדרים נמוכים (רעשי מבנה ורעידות הנקלטים במיקרופון או באמצעות הסטנד שלו) ואילו השני משמש לאספקת מתח פנטום לקונדנסר, דרך כבל המיקרופון.
אם אינך יכול להחליף מיקסר, זה לא סוף העולם, כי ניתן להוסיף בורר עוצמה סטריאופוני במחיר לא גבוה (בניה עצמית) או שתבדוק במעבדה של הפורום, אצל טי-קול, לאפשרות שהוא יצור אחד בשבילך.
תתעודד, יש כאלה שאין להם אפילו מוניטורים כמו שלך...
הודעה פורסם: שבת 14 דצמ',02 16:38   
ראובן אתה #thumbsup אבל בכל מקרה נראה לי שאני אחליף מיקסר בזמן הקרוב
(בעזרת השם יהיה טוב ..... #biggrin ) עכשיו בכלליות ,יכול להגרם איזשהו נזק למוניטורים בצורה שבה אני מחובר או שפשוט מבחינת תמונת הסאונד הכללי אני בעצם לא שומע את המיקס בצורה נכונה ?
ועוד שאלה קטנטנה אם כבר נפל בחלקי לשאוב ממך עוד איזו פיסת מידע ,המלצה לספריי מגעים (סוג מסוים) או שכל אחד יעשה את העבודה ?
תודה #smile
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 14 דצמ',02 17:12   
ציטוט:
יכול להגרם איזשהו נזק למוניטורים בצורה שבה אני מחובר או שפשוט מבחינת תמונת הסאונד הכללי אני בעצם לא שומע את המיקס בצורה נכונה ?

רק אם תשמיע מוסיקה מזרחית בסגנון רוק-אנ-רול ג'אזי יוכלו הרמקולים להינזק - נפשית.
אם הם לא ניזוקו עד עכשיו, אין סיבה שגם בעתיד. מה שניזוק זו הערכה שלך לגבי מה שאתה שומע מבחינת יחס רעש לאות ודינמיות, מה גם שאתה עשוי להספיד בזמן המיקס פרטים רבים שילכו לעולמם בטרם תגיע לשלב הזה.

ציטוט:
ועוד שאלה קטנטנה אם כבר נפל בחלקי לשאוב ממך עוד איזו פיסת מידע ,המלצה לספריי מגעים (סוג מסוים) או שכל אחד יעשה את העבודה ?

אין מה לשאוב, זה נכתב כאן כבר שלש פעמים (האמת שלא ספרתי).
לניקוי מגעים והסרת התחמצנות = Contact 60
או Contact WL שאחרי התזתו יש לחכות עד לייבוש.
לא WD40 המפאר את מדפי ACE למיניהם.
ולא להתיז בלי הבחנה, זה רק יעשה נזק.
יש מגעים שאין גישה אליהם ללא פתיחה(מפסק על שקע של PL למשל), אך שקעים מסוימים מומלץ לנקות ע"י התזת החומר על פלג תואם, השחלתו לשקע וסובב כמה פעמים.
לי יש התקן מיוחד שנראה כמו ראש של פלג, והוא מתלבש על קשית הספריי, ובקצהו חור התזה. בצורה זו הוא חודר כאילו הוא פלג, פותח את המגעים לרווחה, ואז אפשר להתיז בין הרגליים הפשוקות של השקע.
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 14 דצמ',02 17:40   
ReuvenM :
הלכתי לבדוק בשבילך את כל הפרטים.

אין כמוך!! #smile

ReuvenM :
לגבי המוניטורים:
יש להם רגישות גבוהה מהרגיל, וזאת בשל התאמתם לאולפן אישי, ומשרעת העוצמות הרחבה המתקבלת מכרטיסים ומיקסרים שונים. במצב חיבור XLR הם אמורים לקבל רק קו מאוזן, אך בשני מצבי החיבור ניתן לרמות את הכניסה להבין שקו כזה או אחר מחובר. נגיע לזה אם נצטרך בהמשך.

על פי הנתונים של המוניטור:
ציטוט:
Input Sensitivity: 200 mV input produces full output with Input Sensitivity control at maximum

שזה מאמת את כל מה שאמרתי מקודם.

עכשיו, יתכן שאתה מחובר עדיין לא נכון, וזה גורם לרגישות הגבוהה.

אני מחובר דרך כבלים רגילים מיציאת Control Room. גפ לפי מה שאמרו כאן וגם לפי החוברת של המיקסר, כך צריך להתחבר...

ReuvenM :

, או ש (המשך לקרוא)......לגבי המיקסר:
מתברר שהמתג שדיברת עליו קודם, זה משהו ייחודי למקי... אכן התאמת עוצמת יציאה. מציע לך לבדוק אם זה לא סתם כינוי עלוב, ונסה את שני המצבים, כי אפשר שרגישות העוצמה תשתנה !
חזור לכאן.
(כאילו שיש לך ברירה אחרת).

כפי שכתבתי מקודם, הכפתור הזה לא עושה כלום במצב Control Room, אלא נוגע רק ליציאות Main.

לגבי הציטוט הבא:
ציטוט:
Input Sensitivity: 200 mV input produces full output with Input Sensitivity control at maximum

לא הבנתי מה זה אומר, ואיך זה מאמת את דבריך...בסה"כ כתוב שם שכשהכפתור הוא על מקסימום רגישות, ה-Output יהיה הכי חזק, שזה די הגיוני ומובן מאליו...לא?
(מצד שני, אני לא ממש מבין במינוחים, בכל הנוגע למוניטורים)
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 14 דצמ',02 17:52   
ציטוט:
בסה"כ כתוב שם שכשהכפתור הוא על מקסימום רגישות, ה-Output יהיה הכי חזק, שזה די הגיוני ומובן מאליו...לא?

לא בסה"כ ולא נעליים, ואני שוב כאן כדי להתריע מהמובן מאליו.
אולי תקרא את זה הפוך, כדי להבין שהכפתור מיועד לעמוד במצב מקסימלי.
ולא, זה לא אומר שאם הוא במקסימום רגישות תקבל יציאה הכי חזקה. המשוואה חסרה ללא נתון הכניסה, וזה מגיע/נשלט מהמיקסר.
כי אם הוא יהיה על מקסימום והמיקסר ישלח נעליים, תקבל לרוב רק רעש באוזניים, ואם הוא יהיה על מינימום והמיקסר ישלח אבנים, תקבל צרצורים של מוניטור גווע לאחר תקופה עשירה בתחום הסאונד..
סוף פסוק כפתור הוולים במגבר ונאמר אמן.
יש לתאם עוצמות, לחווט נכון ולחיות בביטחון מלא, ש-מה ששומעים הוא זה שיהיה.
כבר קנית מוניטור שבכל אתר בעולם רק משבחים אותו, אז תן לו את הכבוד המגיע לו, כל חוליה קלוקלת או דיסק פרוץ בשדרת הסאונד, יגרעו מאיכות הרכיב הזה.
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 14 דצמ',02 20:29   
הבנתי.
אז לסיכום העניין: לשים את הרגישות על מקסימום, ולהוציא בווליום מאוד נמוך מהמיקסר?
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 14 דצמ',02 21:08   
למה? אנחנו ממהרים לגמור ענין, או שאנחנו רוצים שיהיה אופטימלי?
להלן הסברים שמתאים לברק במיוחד, לא בהכרח לאחרים!

1. אתה קודם מחבר בצורה הכי נכונה שאפשר,
ומשווה מצב.
אם אין שינוי מבחינת רגישות:
2. אתה מחווט לכניסת המגבר ברמקולים כך שרגל 3 (לפי השרטוט מאחוריו, ולא משנה באיזה סוג מחבר/פלג תבחר לבסוף) - מנותקת מהמחבר שנכנס למגבר, לא בצד של המיקסר. אסור שתהיה מחוברת לכלום.
ומשווה מצב.
אם אין שינוי ברגישות:
3. אתה מבצע את כיול אחידות העוצמה (unity gain) כפי שתיארתי כמה הודעות קודם, רק שהפעם אתה מתחיל עם מגבר על אפס, ומכוון את עוצמת כפתור המוניטור עד לשלשת-רבעי הסיבוב.
4. לאחר מכן מרים את עוצמת המגבר עד שאתה מרגיש שהגעת לסיפוק אקוסטי, וחושש שמעבר לכך הרמקול או השכן יתמוטטו.
חוזר לכאן עם תמונת מצבו של כפתור הרגישות במגבר, והתרשמות מרמת הרעש (אם בכלל) ברגע שכל הכפתורים במצב הכיול והמגבר על המיצוב שהגעת למעלה, רק שהפעם ללא שום אות במערכת.
במרחק שמיעה, כן? (לא אמרתי ללכת עד הרמקול, אבל אם אתה כבר שם, אז דווח גם על זה).
זוז!
הודעה פורסם: ראשון 15 דצמ',02 02:38   
ברק, ללא שום קשר - תן חוות דעת על המוניטורים. אני מאוד סקרן לגביהם. שמעתי עליהם רק טובות - אבל אני צריך להשלמת התמונה איזו סקירונת ממשתמש "בשטח". מוניטורים הם נושא כאוב אצלי. לא אפרט יותר.
קח ת'זמן ותעשיר אותנו... #read

יוחאי.
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 15 דצמ',02 13:16   
הממ...יש בעיה קלה.
קודם כל - אין לי מושג איך להתעסק עם רגליים של חיבורים :???:

דבר שני: כאשר הרגישות במגבר היא על מקסימום, ומחוברים PLים, נשמע Hum מעצבן. יכול להיות שזה בגלל שהם לא מאוזנים?
ברגע שאני מוציא את הכבלים, אין יותר Hum.
זה קורה גם כאשר המיקסר כבוי, וגם כאשר הוא דלוק, בין אם הווליום של Control Room הוא על מינוס אינסוף או שהוא יותר גבוה.
(מה שכן, גם כאשר אין כבלים בפנים, יש Hum מאוד מאוד חלש, וגם קצת רעשים מהטוויטר שאפשר לשמוע אותם רק אם ממש מצמידים אליו את האוזן. אבל אני מניח שזה טבעי... :question: )
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 15 דצמ',02 13:53   
יש לך בעיית חיווט או הארקה כפולה..
בדוק:
- כבה את המוניטורים
- כבה את המיקסר ונתק אותו מהחשמל (! מהשקע בקיר)
דאג שישאר מחובר למוניטורים בכניסות שלהם.
- הדלק את המוניטורים
- האם יש עדיין האם?
}--> אם לא, חבר את המיקסר לחשמל (עדיין כבוי, מוניטור עדיין דלוק)
האם הרעש חזר?
}-> אם כן, נתק את המיקסר מהמוניטור ווודא שהרעש נעלם (אם לא, אתה מתבלבל), אם נעלם, חבר שוב ואשר שהרעש חזר, ולך לסעיף הבא
-> בדוק איזה מכשיר מחובר למיקסר, שהוא גם מחובר לחשמל, אם האמצעות שנאי או ישירות. כל מכשיר כזה - בתורו - הוצא אותו מהשקע החשמלי (כיבוי לא משנה כאן). האם אחד המכשירם גרם לכך?
(הסעיפים הנ"ל בסדר חובה)
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
עמוד 3 מתוך 6

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון