תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 02:29
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
היס, האם, קרחץ
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (65) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת
  ReuvenM  
Administrator
הצטרף: 17 מאי 01
הודעות: 19243
מיקום: תל אביב
היס, האם, קרחץ
הודעה פורסם: חמישי 26 דצמ',02 16:44   
היס
רעש המאופיין בדקותו ובאחידותו, היכול להתלוות לצליל, לרכב עליו, או להישמע בלעדיו, ונשמע דומה לרעש הבוקע בטלוויזיה כשהתחנה סיימה לשדר (בערוץ 10 אפשר לשמוע את זה מוקדם יותר...), דומה לרעש של קצף הגלים לאחר השתברם על החוף, או לרעש של ביעבועי הסודה לאחר שמזגת לכוס ובמקום לפה הגשת את אותה קרוב לאוזן.
מקורו של היס יכול להיות רכיב פסיבי שהתיישן, דרגות הגבר לא נכונות, רצפת רעש גבוהה מדי של מכשיר/רכיב, חום, מוליכות לקויה, מיזוג של הרבה תדירויות אקראיות ועוד.
היס יכול להופיע ולהתקיים גם ללא התערבות מצד המשתמש.

קרחצים
רעשים בלתי אחידים, המאופיינים בהתממשות עקב תנועה, לרוב אלקטרו-מכנית, אך גם אלקטרונית טהורה. הרעש הינו מסוג ההבזק, חד וחריף, מגיע בשלל תדרים, ולרוב בעל גוון של חיכוך (עקב הטרגה המכנית).
קרחצים בדרך כלל קיימים על מסלול האות הישיר, כך שהם גורמים לקטיעתו או לעיוותו של הצליל, וזאת בהפסקים קצרים היוצרים מעטפת עוצמה משלה.
מקורו של קרחץ יכול להיות במגעים לא נקיים, התבלות/התיישנות/התחמצנות של מוליכים, קשיות רכיבים סיבוביים, מגעים לא רציפים לאורך מסלול (כמו בסיבוב פוטנציומטר), המשכיות קטועה/פגומה של מתגים (מעבר ממצב למצב, כאשר בהתחלפות עצמה נוצר חסר והמעגל פתוח).
קרחץ יכול להופיע לרוב רק בהתערבות המשתמש, אך גם תקלות ברמת רכיב יכולות להישמע דומה.

האם, HUM
רעש המאופיין בתדירות נמוכה, הזהה לתדר רשת החשמל (בארץ = 50 הרץ, בארה"ב = 60 הרץ), או כפולות של תדר זה.
כיוון שכל הסובב אותנו פועל על חשמל, כולל רישות המבנה, גם הגוף שלנו מקרין/מוליך תדר זה.
האם (או הימהום) קיים בדרך כלל רק במכשירים הקשורים לחשמל, או ציוד וכבילה הסמוכים אליהם (קרינה של שנאים, מנועים ונורות). למרות שהוא נמוך, תדר זה תופס נישה בתחום האודיו ויוצר מועקה אם מנסים למחוק אותו.
מקורו של האם הוא בראש וראשונה תיכנון לקוי (רשת חשמל בקירות/רצפה, קרינה וסיכוך, נצילות נמוכה של ספקי כוח וכו'), ונוסף על כך בעיות חיווט של ציוד המוזן ממתח חשמלי ממקורות שונים, חיווט אודיו לקוי או חסר, השראה על כבלים ומתמרים מגנטיים מתוך אותה סביבה של 50 הרץ הסובבת אותנו, או המתוגברת באצעות סלילים מקרינים (שנאים, מנועים וכו').
האם מאובחן רק בתדר הרשת או כפולות שלה, כולל הרמוניות של תוצאה, ומגיע לכדי מימוש אורלי כתוצאה מהתערבות משתמש, עם במקור (תשתית, תכנון ציוד, קרינה) או במיצוב (חיווט וסמיכות ציוד).

.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון