תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:06
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
Alesis DM6 USB חיבור למחשב בMIDI
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » תופים וכלי הקשה
  alexz  
Alesis DM6 USB חיבור למחשב בMIDI
הודעה פורסם: שבת 17 אוק',15 13:34   
שלום לכולם
אני חדש כאן, מתופך חובבן מלפני כחצי שנה, לומד די אינטנסיבית.
יש לי תופים אלקטרוניים Alesis DM6 USB שמשרתים אותי נעמנה כל התכופה הזאת אם כי יש כמה דברים שמפריעים שהתרגלתי אליהם (כמו snare של בעיית תחום דינמי - מקה קצת יותר חזקה מבינונית מפיקה קפיצה מאוד עצבנית בצליל, לא ניתן כל כך להפיק תחום דינמי למשל לנגן ghost notes ).
אני שוקל לרכוש תוכנת MIDI למחשב להיתחבר למערכת על מנת לשנות צלילים של הפדים (רוצה צלילים שקרובים יותר לאקוסטי), מהחיפוש ברשת נראה לי ישנם כמה אופציות של EZDrummer 2 או Addictive Drums או מספר אחרות, כאשר הראשונה נראת לי יותר סבירה יותר במחיר.
כיוון אני חדש לגברי בעניין זה, לא ברורה לי תמונה מלאה איך אני מתחבר, איך מפעיל וכו..כאשר המטרה היא להפיק צלילי פדים מהספריות של התוכנה.
ברמת העקרון DM6 מציע חיבור MIDI USB כך שנראה לי מספיק רק לחבר את המערכת למחשב בUSB. אך לא ברור לי האם זה מספיק למטרה שלי ?
האם נדרשת אוד איזושהי תוכנה נוספת ? קראתי שיש כזה דבר sequencer, נתקל בשם הזה הרבה בפורומים שמדברים על תופים אלקטרוניים בחיבור לתוכנות שהזכרתי. אין לי מוסג מה זה דבר הזה, האם גם אותו אני צריך על מנת להשתמש בEZDrummer 2 או Addictive Drums לטובת הפקת צלילים של פדים מהתוכנה ?

אשמח להסבר פשוט וברור.

תודה מראש
jonathanbarak
תומך
הודעה פורסם: ראשון 18 אוק',15 16:42   
בגדול, אתה מחבר את המודול של התופים למחשב ב USB, פותח את התוכנה שבה אתה רוצה להשתמש ואומר לה להשתמש ב MIDI שמגיע מהמודול (בטח יקראו לזה Alesis MIDI או USB MIDI או משהו כזה).
את הסאונד תשמע דרך הכרטיס קול של המחשב.
לרוב התוכנות וגם 2 אלה שציינת יש מצב Stand alone שנותן להם לעבוד ללא תלות ב Sequencer שיכיל אותן, אז אתה לא צריך תוכנה נוספת.
צריך רק להבין איך לנתב כל פד לתוף הנכון בתוכנה (למרות שאם זה ממופה כמו מידי סטנדרטי הכל אמור לעבוד) וזה אמור להיות כתוב במניואל.
  alexz  
הודעה פורסם: ראשון 18 אוק',15 18:34   
תודה רבה על התגובה
באופן כללי, להשכלה כללית, מה זה sequencer ?
עוד שאלה: מחשב שלי נכון להיום הוא מחשב ביתי רגיל, לא מחשב נייד. כרטיס קול - מובנה בכרטיס אם של המחשב ככל הנראה מהסוגים הפשוטים.
האם לדעתך לעניין זה יידרש כרטיס קול יעודי ?

תודה
jonathanbarak
תומך
הודעה פורסם: ראשון 18 אוק',15 18:38   
כשאומרים סיקוונסר מתכוונים בדרך כלל לתוכנת הקלטה, קיובייס, פרוטולז, לוג'יק וכאלה. נקרא גם DAW - Digital audio workstation.
נראה לי שבשלב הראשון הכרטיס קול הפנימי יהיה לך בסדר.
אם תרגיש שאתה מתבאס מהסאונד תמיד אפשר לשדרג.
  alexz  
הודעה פורסם: ראשון 18 אוק',15 22:28   
נהדר, תודה
אז EZdrummer 2 לדעתך מתאים למטרה שלי או אולי יש תוכנות דומות זולות/פשוטות יותר שמאפשרות הפקת צלילים דומים לתופים אקוסטיים בMIDI ?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » תופים וכלי הקשה

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון