תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 18:06
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מחשבים - אופטימיזציה ותחזוקה
  C172  
Expert
הודעה פורסם: שלישי 05 יול',16 06:39   
אפילו שאותו חשבון יהיה בשימוש מעשרים מחשבים....עדיין מחיקה תעשה על ידי, נכון?
ומחיקה בטעות ע״י הענן עצמו...איך להגיד את זה....לא בדיוק יקדם את העסקים שלהם #smile

החברות האלה שמות מליונים על תחזוקה של הגיבויים האלה, וגם אם תגבה לעצמך מקומית על שלושה דיסקים, עדיין הסיכוי לתקלה אצלם יהיה הרבה יותר קטן.

אבל תשמע, מי אני שאנסה לשכנע פה? אני בסך הכל מפעיל את השיקולים שלי, וכן, אתה צודק, אני מאד מודע #smile
הודעה פורסם: שלישי 05 יול',16 19:07   
סליחה על הבורות, אבל..
מה בדיוק הפלוס בסקריפט? כבר עכשיו התוכנה של דרייב/ דרופבוקס יודעת להעלות את הקבצים ששונו/ חדשים.
אגב, נדמה לי שבחשבון פרימיום יש אפשרות של חזרה אחורה לגרסאות או קבצים שנמחקו, כך שאין מה לפחד מתוכנות כופר וכו'.

אז, איפה טעיתי ומה הערך המוסף בצורת העבודה הזו?
  C172  
Expert
הודעה פורסם: שלישי 05 יול',16 19:09   
כל המטרה של הסקריפטים זה לסנכרן בין דיסק העבודה שלך לתיקיית הענן המקומית, בהנחה שאתה לא עובד איתה ישירות (ולו רק מהסיבה שזה יטחן לך את הרשת).
לגבי תמיכה בגירסאות...אולי...לא בדקתי, אבל זה עניין אחר ממילא. אם יש תמיכה כזו בענן, אז סבבה לגמרי, אבל זה לא קשור למה שהצגתי פה.
הודעה פורסם: שלישי 05 יול',16 19:51   
אוקי.
עדיין אפשר לכבות/ לתזמן הפעלה של האפליקציה (גם מדיסק נייד. אפשר להוסיף תיקיות סנכרון).
אבל הבנתי את הרעיון שהביא לעשות את זה
תודה
  C172  
Expert
הודעה פורסם: שלישי 05 יול',16 19:52   
אפשר לתזמן, אתה צודק, אבל שוב, זה יסנכרן את התיקייה המקומית מול הענן. הבעייה היא שהתיקייה המקומית לא תהיה מסונכרנת עם המצב הנוכחי של הפרוייקטים שלך #smile
הודעה פורסם: רביעי 06 יול',16 13:45   
"קלאוד" זה הרד-דיסק של מישהו אחר.
שבבעלותו הפיסית, שהגישה אליו תלוייה ביכולות/רצון שלו, ושאבטחת המידע והמוטיבציה לשמור אותו- כנ"ל ברשות המפעיל, לטוב ולרע.
הודעה פורסם: חמישי 07 יול',16 07:45   
ציטוט:

"קלאוד" זה הרד-דיסק של מישהו אחר.
שבבעלותו הפיסית, שהגישה אליו תלוייה ביכולות/רצון שלו, ושאבטחת המידע והמוטיבציה לשמור אותו- כנ"ל ברשות המפעיל, לטוב ולרע.

שנייה, אני רץ לבדוק במילון......
(איפה שמתי אותו? אני זוכר שהוא היה פה איפשהו.....)

אבל ברצינות עכשיו...: נכון, בעקרון אתה צודק. נו, אז מה? אתה רוצה לפתוח עכשיו דיבור על קנוניות נסתרות וכאלה? בחייך....
תזכור שההבדל הראשוני בין ההארדיסק שלך לבין הענן הוא שהענן הוא עסק שמגלגל מליונים אם לא יותר. ״זיוף״ הכי קטן שם יכול להפיל חברה. אתה חושב שיושב שם איזה ילד בן 13 שעושה משחקי כוח עם העולם כי ההורים שלו לא נתנו לו סוכריה על מקל כשהיה קטן?
בחייך....אפשר להרגע עם הפאראנויה הזו לגמרי.
ואם בכל זאת קשה לך להרגע מ״חוסר השליטה״ הזה....אתה יכול לעשות גיבוי משולב שיכלול גיבוי מקומי וגיבוי בענן, ליתר ביטחון.
זה ירגיע אותך?
הודעה פורסם: חמישי 07 יול',16 13:40   
אם להוסיף לאשכול,

החינמית / פתוחה לגיבוי פשוט ומסונכרן כמו שכתב shtik היא:
Synkron
(למק, פיסי, לינוקס)

הביוקר (שאותה רכשתי) מומלצת וקיימת הרבה שנים היא Carbon Copy Cloner
(למק)

ולמעוננים,
יש פתרון ענן שמיועד בדיוק למוזיקאים.
Gobbler
(למק, פיסי)

Pro Tools HD|11 / Logic X
uridat
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 09 יול',16 10:41   
אני בעד גיבוי
הרבה ורצוי בכמה דרכים.
השרשור והדיון האם בענן או לא, הזכיר לי מה שכתב רשף לוי בפייסבוק

מצרף גם את הטקסט למקרה שהקישור לא יצלח...

ציטוט:
לפני ארבעה ימים איבדתי את כל הקבצים שלי – ספר שאני עובד עליו, סדרה חדשה, והתמונות של הילדים. אני יודע שרוב האנשים נלחצים יותר לאבד את התמונות של הילדים מאשר לאבד את הילד בקניון. כי סך הכל את הילד סביר להניח שימצאו והתמונות זה לתמיד. וחוץ מזה תמיד אפשר לעשות ילד חדש, אבל אי אפשר לשחזר את התמונות של הילד הישן. אחרי שפרסמתי סטטוס באינטרנט התחיל מסע מטורף של הצלת הקבצים. בזמן הזה ניהלתי יומן והרי הוא לפניכם:

23:04 אמא שלי מתקשרת – "אין לך גיבוי? איזה בין אדם אתה? לי יש גיבוי בחברה מיוחדת שמשחזרת את כל מה שכתבתי תוך עשרים וארבע שעות". "אמא, את לא כותבת. למה לך גיבוי כזה?". "אתה זוכר את הנאום והמצגת שעשיתי ביומולדת שישים לתיקי? אנשים עד היום מדברים על זה". "כן, אמא, הם מדברים על זה שחשפת את זה שבעלה בוגד בה מול כולם". "נכון", אמא שלי עונה בנימת בניצחון, "וכל החומר מגובה".

23:22 גלית מחברת מיקרוסופט מתקשרת אלי. היא נחמדה מאד ומאד רוצה לעזור לי. אני שואל אותה "את יכולה להחזיר לי את הקבצים שלי?". "לא בטוח" היא עונה. "אז יש משהו אחר שאני רוצה שתעשי בשבילי. תגדלי את הילדים שלי אחרי שאני בולע פה גלולת ציאניד". גלית מבקשת ממני להירגע, לכבות ולהדליק את עצמי מחדש. היא אומרת שמיד אנשי התוכנה של מיקרוסופט יצרו איתי קשר.

24:01 אחרי חצות אני מקבל שיחה. זאת טכנאית בכירה במיקרוסופט היא רוצה להעלות את הבוס שלה על הקו. הם מנסים לארגן שיחת ועידה ונכשלים. הם טוענים שלפחות בעניין הזה יש להאשים את הסמרטפונים ולא אותם.

1:26 שיחת ועידה – המתכנתת הבחירה מבקשת ממני להשתלט על המחשב מרחוק. היא נכנסת פנימה ומתחילה לסרוק את מה שנשאר בזירת הפשע של שולחן העבודה שלי. אני מראה לה את התסריט הראשון של הסדרה החדשה, שבטעות ניצל מהכחדה, כי הוא הסתתר כמו יהודי בשואה בסל מיחזור והתחזה לקובץ מת. היא בוחנת את הקובץ. אני שואל אותה אם היא יודעת איך להחזיר את הקבצים שלי. היא אומרת שלא, אבל שבכל מקרה אם כל הסדרה זה כמו התסריט החדש יש לה פחות מוטיבציה לעזור. אין פה דמויות עגולות והסוף מעצבן. תחזיר את הבורר לעונה נוספת היא מייעצת ומבטיחה לחזור אלי.

3:05 אני לא נרדם. אני נרגע בקצת קריאה של אתרי אקטואליה באינטרנט. מסתבר שיש חרם על מדינת ישראל. מדינות העולם מתכננות להפסיק לשלוח לנו חיטה, טלפונים ממותגים של אורנג', וסטודנטיות בריטיות לוהטות בחילופי משלחות. התגובה הישראלית היא ניפויה של נטלי עטיה מבית האח ומינוי של חמישה שרי חוץ במקום אחד. משטר אסד קורס, ודאע"ש משתלט על עוד עיירה אסטרטגית ידועה עם שם שלא אומר לאף אחד כלום. יונית לוי מנסה להרגיע את נוסבאום שנכנס להתקף ונטילציה במקלט באשקלון. ואני אומר אנשים קצת פרופורציות. כי עם כל הכבוד לטילים, לי כרגע אין את הקבצים שלי, כולל התמונות של הגדולה ממסיבת חנוכה באלפיים ואחת, אז קצת להיכנס למציאות, יש דברים יותר גרועים מדאעש, וזה לאבד סרטון וידיאו של הילד כשהוא רוקד עם תחתונים על הראש.

4:26 שעת בוקר, ציפורים מציצות. חוזרים אלי ממיקרוסופט – הם מעלים שלב בטיפול בפרשה. מכניסים את האגף ההודי של החברה למצוא לאן נעלמו הקבצים מהענן שלהם. הם מעלים על הקו את חנג'יב, או קונג'ב, או פקורי, בכל פעם שהוא אמר את השם שלו שמעתי משהו אחר והוא מתחיל לעזור לי. הוא נכנס למחשב שלי מרחוק. בוחן את המצב. מה אתה אומר אני שואל באנגלית במבטא הודי בשביל להקל עליו את ההבנה, וגם כי זה מנהג של ישראלים לדבר אל האדם שמולם במבטא שלו. הוא נאנח. "מעולם לא ראינו דבר כזה". "באמת?" אני מפתח אירוע מוחי בבהלה. "כן. הקבצים שלנו אף פעם לא נמחקים. זה נראה לא טוב. ואני גם לא אוהב את הסוף של התסריט החדש, תשנה אותו", הוא מפטיר בבוז.

10:36 אני מתעורר בבהלה. נרדמתי מחובק עם המחשב. בן דוד של אשתי מתקשר. לא אומר את שמו מחמת צנעת הפרט. אבל הוא לא הבמבה הכי צהובה בשקית. עד גיל 36 הוא ואבא שלו גרו ביחד אצל הסבתא. "איך לא עשית גיבוי חיצוני רשף? כל מה שכתבתי בחיי מגובה אצלי בשלושה מקומות שונים" אומר הדיסלקט שכתב עד היום בעיקר רשימות למכולת. אני מנתק לו בפנים וחוזר לעבוד עם הטכנאי ההודי על הקו, קורג'אבי, זה השם שנתן לי היום הנוכל מדרמסאלה. אנחנו עובדים במשך שתיים עשרה שעות רצופות. אני מתרגם לו את התפריטים מעברית לאנגלית והוא מצדו נתן לי את המתכון של אמא שלו לצי'קן טיקה מסאללה. קורג'אבי טוען שכל צפון הודו מניו דלהי ועד הכפר ממנו בא עובדים על החזרת הקבצים שלי ומתפללים לאבות האומה ולגנש. הוא מבקש ממני להפעיל לילה שלם ניקוי דיסק ולהדליק קטורת. "אם לא תמצא את הקבצים שלך לפחות תגיע להארה", הוא מאחל לי. אני בתמורה מאחל לו שהודו תסבול מבצורת והתפרצות של אבעבועות שחורות.

22:35 הקבצים חזרו! לא כולם. שלושה מהם. קואג'יני ממש מרוצה. הוא חושב שהתפילות עוזרות.

1:09 כל הקבצים חזרו. אפשר לראות אותם בענן, אפשר לקרוא את שם הקובץ. בעיה אחת - אי אפשר להוריד אותם ולפתוח אותם, והתמונות המשפחתיות הם לא של הילדים שלי. אני חושב שהמשפחה החדשה נראית יותר טוב משלנו. אני מבקש שישאירו לי את הזיכרונות של השבדים.

3:00 פונג'אב אומר לי בטלפון בשלוש לפנות בוקר שהדרך לגאולה עוברת דרך ביטול העצמי. אני שואל אותו איזה מהם, "כל כך הרבה שמות נתת לי את מי אתה מבטל?". הוא מבקש ממני לפתוח את תיקיית ה one drive. הכל שם. הכל ניצל. אני פורץ בבכי. בסנסקרית רצוצה שלמדתי אחרי 26 שעות על הקו עם הודו, אני מודה לו. אני חזרתי לעניינים. הולך להדפיס את כל הקבצים ולגבות אותם בחמישה מקומות שונים.

תעשו share אם בא לכם לסיפור שיש פה לקח על כוחה של האמונה ההודית.

הודעה פורסם: שבת 09 יול',16 23:27   
....26 שעות של שיחות עם נציגים ממיקרוסופט #confused
כמי ששערותיו האפירו ונשרו תוך כדי שיחות איתם - לא מאחל זאת לאף אחד - onedrive נוראי...

ושוב - synkron כמו חברותיה (google drive/ one drive/ dropbox) איננה פתרון יעודי כגיבוי בענן, אלא - שיתוף וסנכרון קבצים ותיקיות.

וההבדל גדול בין הפתרונות - הסיפור של רשף ממחיש את זה בצורה דיי קלאסית, רק ששם הסוף לא נגמר רע כל כך.

מוסיקה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מחשבים - אופטימיזציה ותחזוקה

לך לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון