תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 11:32
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מחשבים - חומרה
  zahush76  
איזה מעבד לבחור? i7 6700k oc לעומת i7 6800k oc
הודעה פורסם: ראשון 07 אוג',16 08:37   
שלום לכולם!
כרגע אני עובד על מחשב שקניתי בפיסי פאוור לפני חמש וחצי שנים. על פניו המחשב עצמו חזק - לפחות עבור רוב המשימות ועבור טראקים סטנדרטיים.
מעבד i7 950 @ 3.07ghz, זיכרון ram 6gb, שני כוננים קשיחים - אחד של 500 ג'יגה והשני של אחד טרה.
מימשק האודיו/מידי הנוכחי שלי הוא TC Electronic Impact Twin.

אני חושב לשדרג למחשב טוב יותר, עם מעבד "בן זמננו", יותר זיכרון ram, כונני ssd, וגם להשתדרג מבחינת מימשק האודיו וללכת על ה-rme ucx.
מבחינת צרכים של המערכת אני עובד בשילוב של סינטים חיצוניים, פלאגינים על המחשב (komplete Ultimate 11, Maschine 2' Xfer serum, Omnisphere 2 ועוד), וגם עבודה היברידית כמו למשל עם ה-analog rytm של אלקטרון שעובד דרך אוברברידג' שמעבירה 8 ערוצי אודיו דרך ה-usb. הדרישות של התוכנה הן buffer מקסימלי של 128, וביטול של asio guard בקיובייס.
כרגע אם אני מוריד buffer ל-128 ומבטל את שומר האסיו, אני מקבל רעשים ופופים כשאני משתמש בפלאגינים כבדים כמו ריאקטור. מצד שני כשאני מפעיל את שומר האסיו אז הכל בסדר - אבל בעייתי להשתמש עם ה-analog rytm.
אני לא לגמרי בטוח אם הבעיה היא של המחשב ובאופן ספציפי המעבד - או שהבעיה נעוצה בממשק האודיו. מן הסתם שילוב של השניים. המעבד שותף באחריות לאפשרות להוריד את ה-buffer ועדיין לקבל זרימת אודיו ועיבוד חלקים, וממשק האודיו מהווה גם כן משתנה באופן בו הוא עובד ומגיב ל-buffer נמוך. הבנתי שהמעבד הוא השחקן המרכזי.

ועכשיו אחרי הרקע - לעיקר הדילמה.
יש שתי קונפיגורציות שחשבתי עליהן. האחת כוללת את המעבד i7 6700k oc בעל ארבע ליבות ויכול להגיע באובר קלוקינג למהירות 4.4GHZ.
האופציה השנייה היא סביב מעבד i7 6800k oc עם שש ליבות, אבל מהירות 3.8 GHZ באוברקלוקינג.

קראתי פה ושם ויצאתי מבולבל. נתקלתי בתגובות רבות שמכל התוכנות - דווקא קיובייס לא יודעת לנצל באופן האידיאלי ביותר מעבדים עם יותר מארבע ליבות. ולכן אחת ההמלצות בהן נתקלתי היא ללכת על המעבד הזול יותר, i7 6700 k oc, מכיוון שבפועל עם קיובייס הוא יהיה מהיר יותר.
מצד שני שמעתי גם קולות שאומרים שקיובייס דווקא יודע לנצל מצוין מעבד עם ליבות מרובות ולכן עדיף לי ללכת על מעבד כמו i7 6800k oc גם אם על פניו הוא איטי יותר, מכיוון שהוא יהווה קפיצה משמעותית יותר מהמעבד הנוכחי שלי (i7 950) לעומת הקפיצה שאני אקבל מהמעבד הנוכחי לבין מעבד i7 6700k oc.

בקיצור, יצאתי מאוד מאוד מבולבל ובתחושה אמביוולנטית.
קול נוסף ששמעתי היה לא למהר להחליף את המחשב מכיוון שאפשר לסחוט ממנו עוד ביצועים (מה שבתכל'ס נכון - כל עוד אני מתפשר על העבודה עם האוברברידג' והאנלוג ריתם).

אשמח לדעות, עצות, שיקולים וכל מה שיסייע לי לסדר את התמונה.

תודה ויום נפלא!
acidhead
Expert
הודעה פורסם: ראשון 07 אוג',16 12:31   
המערכת שלך חזקה מאוד לצרכים שלך כולל עבודה בהשהיות יותר נמוכות מ 128 בלי לגמגם. החוליה החלשה היא בהחלט כרטיס הקול שלך. שדרג אותו ל rme, אח"כ תראה אם אתה צריך לשדרג את המחשב, סביר להניח שלא.
DrDataMiner
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 07 אוג',16 17:00   
ציטוט:
דווקא קיובייס לא יודעת לנצל באופן האידיאלי ביותר מעבדים עם יותר מארבע ליבות

יודעת טוב מאד. זו תוכנה Multi-Threading במלוא המובן.

ציטוט:
עדיף לי ללכת על מעבד כמו i7 6800k oc גם אם על פניו הוא איטי יותר

זה נכון.
מיקס זה מיקס, אתם מיקסרים או שאתם קוף.
פשוט.
(מייקל בראואר)
  zahush76  
הודעה פורסם: ראשון 07 אוג',16 17:26   
העניין הוא שכנראה לא מעבר לארבע ליבות.
לא יודע. דיברתי גם עם הבחור מפיסי פאוור שמתכנת גם פלאגינים והוא מאשר את זה שכרגע קיובייס יודע לנצל מצויין - אבל לא יותר מארבע ליבות. אם ללכת על ה- i7 6800 זה יותר מתוך ראייה עתידית שסטיינברג ישדרגו/ישפרו בעתיד את הביצועים של קיובייס בתחום הזה.
כרגע בפועל נראה שה- i7 6700k oc יתן שינוי מורגש יותר בביצועים. היתרון שלו במהירות. היתרון של 6800k הוא במספר הליבות (שככל הנראה קיובייס עדיין לא יודע לנצל בצורה מיטבית).
DrDataMiner
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 07 אוג',16 19:18   
ציטוט:
דיברתי גם עם הבחור מפיסי פאוור שמתכנת גם פלאגינים והוא מאשר את זה שכרגע
קיובייס יודע לנצל מצויין - אבל לא יותר מארבע ליבות

אתה רציני ? מי אמר שם כזה דבר ?...
פשוט.
(מייקל בראואר)
PCPower
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: ראשון 07 אוג',16 22:40   
ציטוט:
דיברתי גם עם הבחור מפיסי פאוור שמתכנת גם פלאגינים והוא מאשר את זה שכרגע
קיובייס יודע לנצל מצויין - אבל לא יותר מארבע ליבות

רק למען הסדר הטוב #smile

מה שנאמר לך היה שקיובייס כמו לא מעט תוכנות אודיו אחרות לא בהכרח ינצלו ריבוי ליבות בצורה אופטימלית ולכן במציאות הנוכחית 4 ליבות בתדר גבוה יותר עלולות להציג ביצועים טובים יותר מאשר לדוגמא 6 או 8 ליבות בתדר נמוך יותר.

הסיבה נעוצה במגבלות חלוקה ל Thread-ים של תהליכים בסיסיים לצד הצורך בסנכרון (בכל זאת בסוף היום כל התת תהליכים צריכים להסתכם ליציאות אודיו יחידות).

כל זה כמובן תלוי גם בפלאגינים עצמם חלקם ירוויחו יותר וחלקם ירוויחו פחות.

באופן כללי, חלוקה לתהליכים כאשר ישנה תלות בין התהליכים תהיה מוגבלת יותר ביכולות החלוקה שלה (שכן, יש צורך להמתין לתהליך קודם שיסתיים בלי התחייבות מתי זה יקרה).

הדילמה בין מעבד 6700K ל 6800K קיימת ותלויה במשימה/מטרה.
הודעה פורסם: שני 08 אוג',16 07:15   
תודה על ההבהרה !

אם הבנתי נכון משיחתנו, העניין הוא שפלאגינים מסוימים (ובכלל) צריכים לבצע פקודה תוך זמן/מהירות מסויימים, רצוי כמה שיותר מהר. ולכן מתוך הסתכלות כזאת, מעבד כמו ה- i7 6800k אמנם בעל 6 ליבות, אבל איטי יותר לעומת ה- i7 6700k בעל 4 ליבות.
העניין של חלוקת העומס והמשימות בין יותר ליבות ו thread ים, לא בהכרח יעזור למעבד להתמודד טוב יותר עם פלאגינים כבדים יותר מאשר מעבד מהיר יותר אבל עם פחות ליבות.
PCPower
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: שני 08 אוג',16 07:42   
בוקר טוב,
אם תסתכל על מבחנים סינתטיים תראה ש 6800K מציע ביצועים טובים יותר מ- 6700K.
http://www.scanproaudio.info/2016/06/28/intel-broadwell-e-the-new-audio-system-cpu-of-choice/

ולמרות זאת,
לפחות התוצאות שהם מציגים מתייחסות לכמויות של ערוצים עם עיבוד של ערוצים נפרדים יחסית.

עיבוד של ערוץ יחיד לא ניתן לפרק לתת-תהליכים בצורה אפקטיבית.
(סדר עיבוד האות מחייב להמתין לאות שעובד לפני).

פלאגינים/אינסטרומנטים כבדים מסוגלים לחלק חלק מהמשימות בעצמם לתת משימות (לדוגמא טעינה של סמפלים טרם הנגינה / עיבוד שלהם) אבל עדיין עיבוד אות יחיד מהתחלה ועד הסוף חייב להתבצע בסדר מסויים - שם המהירות משחקת תפקיד.
הודעה פורסם: שני 08 אוג',16 08:47   
כלומר, אם אחת המטרות שלי בהשתדרגות למחשב חדש היא לאפשר יותר instances של פלאגינים "כבדים" כמו ריאקטור, אומניספיר, אקספר סרום וכו', תוך הישארות בבאפר נמוך יחסית מבלי לקבל קרעחצים ופופים וקליקים - נראה שכרגע ה i7 6700k יספק את הסחורה בצורה טובה יותר למרות שיש לו רק ארבע ליבות.
DrDataMiner
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 08 אוג',16 14:46   
הבנת לא נכון.

כל תוכנת מולטימדיה (אודיו/וידאו/CAD/חישובים מתמטיים) מודרנית מרובת-נימים
(עיבודים בו זמניים) תהנה - חד משמעית - ממספר ליבות רב יותר.
זה לא קשור לפלאג עצמו... הפלאג עצמו יכול - או לא - לנצל את מס' הליבות.

התוכנה המארחת היא זו שתקבע בסופו של דבר. ותוכנה מודרנית פשוט תאכיל
את עצמה במס' פלאגים רב יותר ככל שמס' הליבות גדול יותר, גם אם מהירות התדר
נמוכה יותר. מבחני הביצועים בכל צורה וסוג מראים את זה בצורה ברורה ביותר
(שוב, אני מדבר על עיבוד מרובה חישובים בו-זמניים - שזה העניין באודיו, בצורה
מוחצת).

רוצה יותר עותקים של פלאגים ? תשקיע במחשב בעל מספר הליבות הרב ביותר
שאתה יכול לשלם עבורו.

נכון לעכשיו "נקודת הקסם האופטימלית" היא מעבד 6800.
עופר עושה OC שזה מהלך מבורך (סופ סופ...) ומייצר ערך רב אפילו יותר למחשב
שלך.

האם 6700K יספיק ?
כן, לגמרי.

האם זו תהיה הההשקעה הטובה ביותר לכספך בכל זמן נתון בימינו ?
לא.
פשוט.
(מייקל בראואר)
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מחשבים - חומרה

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון