תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 00:59
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
ללכת על RME UC או UCX?
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  zahush76  
ללכת על RME UC או UCX?
הודעה פורסם: רביעי 24 אוג',16 19:17   
בעיקרון אני לא ממש זקוק לכל ה"גימיקים" של ההתחברות לאייפד, וגם לא ממש זקוק לאפקטים.
מעניין אותי אם אחד מול השני, הם אותו דבר מבחינת latency, אותו דבר מבחינת התפקוד של ה-usb 2.0, אותה השפעה על עומס הasio וכן הלאה.
האם אין הבדל מלבד ענייני האפקטים, החיבור לאייפד וכביכול ממירים טובים יותר?
האם יש הבדל בקטגוריות הללו שמניתי? הבדל משמעותי? הבדל זניח? שום הבדל?
Silenus
תומך
הודעה פורסם: רביעי 24 אוג',16 22:32   
הפיירפייס יכול לתפקד כסטנד-אלון , מיקסר דיגיטלי קומפקטי והאפקטים מיועדים בעיקר ללייב טראקינג עם אפקטים בסיסיים של דיליי וריברב, עד כמה שאני מבין זה גם לא קומפרסור אנלוגי אלה דיגיטלי ככה שהוא נמצא אחרי הפרי-אמפ שזה סבבה ללייב או הקלטה בלייב אבל לא כלכך שמיש להקלטה עצמה.

קח בחשבון שיש לו רק 2 כניסות XLR ועוד 2 כניסות Line\instrument
ויתר הכניסות הן line level בלי הגברה בכלל .

בשביל לשלוט במיקסר הפנימי של הכרטיס אתה משתמש ב Totalmix , אם בא לך לפתוח את החלון כל פעם כדי לשנות דברים זה סבבה אבל אפשר גם לחבר אותו לאייפד בשביל זה או לשלט מידי -ואתה תצטרך להשתמש בו .

יש אנשים שזה יותר מדי בלגן בשבילם גם המיקסר הפנימי של הכרטיס וגם המיקסר של ה DAW .

מבחינת Latency אפשר לעבוד איתו בלייטנסי מאוד נמוך ( 2-3 מילישניות) אבל קח בחשבון שתצטרך לעשות אופטימיזציה למחשב שלך כדי לא לקבל פיקים מהמחשב עצמו , גם כדאי לבחור את החומרה הייטב ...

מבחינת עומס של VST שוב צריך אופטימיזציה למחשב , גם ברמת חומרה.

הגורם העיקרי הרלוונטי הוא כמה חשוב לך להקליד מידי ואוטומציות וכאלה בלייטנסי נמוך ככל האפשר.
יש הרבה כרטיסים זולים הרבה יותר שמאפשרים לך לעשות מוניטורינג ישיר לסיגנל.

כמו כן יש לו חיבוריות דיגיטילית ככה שאם אתה חושב שאולי תרצה להרחיב את כמות כניסות הXLR בהמשך להקלטות גדולות יותר (ובאיכות מעולה ! ) אז זה שווה...

בשורה התחתונה , הוא נתון לעומסי VST אפילו יותר מכרטיסים פשוטים יותר בגלל הדרייבר שלו שמאפשר עבודה בלייטנסי נמוך ,שזה אומר שאתה צריך מחשב עם אופטימיזציה הכי טובה שאפשר גם ברמת חומרה.

.
Silenus
תומך
הודעה פורסם: רביעי 24 אוג',16 22:39   
אם זה רק בשביל הממירים אולי יספיק לך ה babyface תלוי כמה כלים אתה מקליט באותו זמן ואם אתה עובד עם מיקסר חיצוני.

יש כל מני שיקולים ....
  zahush76  
הודעה פורסם: חמישי 25 אוג',16 04:03   
תודה על הדברים #thumbsup
אבל באמת הייתי צריך להבהיר כמה נקודות קודם.
אני לא עובד בלייב. רק עם קיובייס, בבית. לכן לא צריך אפקטים שהיו משרתים אותי אם הייתי עובד בלייב.
אני לא מקליט כלים אקוסטיים, גיטרות חשמליות או שירה. הדבר היחידי שאולי מתקרב לזה - זה מידי פעם שימוש במיקרופון לצורך ווקודר.
אני כן צריך 8 כניסות עבור ארבעה סינטים חיצוניים, סטריאופונים. נראה לי שעבור סינטים איכות הממירים פחות קריטית - בודאי כשמדובר בהבדלים מזעריים בין ה-UC לבין ה-UCX. הסתכלתי על שני הדגמים האלה מבחינת מספר הכניסות.

מה שמעניין אותי הוא האם הפרוטוקול של ה- USB 2.0 שונה בין שני הדגמים, האם אותו רוחב פס, האם אותה מהירות, האם אותו הלייטנסי - וההבדל היחידי זה כל הטריקים והשטיקים מסביב? האם מבחינת הדרייברים זה אותו סיפור? האם מבחינת תפקוד בעומסים - אותו סיפור? או שיש הבדלים?
Silenus
תומך
הודעה פורסם: חמישי 25 אוג',16 12:01   
אתה מנגן על הסינטים או עושה סיקוונסינג מהDAW ?
Silenus
תומך
הודעה פורסם: חמישי 25 אוג',16 19:33   
אני אשאל אחרת , אתה מנגן על המקלדת של הסינתי ומקליט אודיו או שאתה מקליט גם את המידי ואחרכך עורך אותו ?
  zahush76  
הודעה פורסם: חמישי 25 אוג',16 20:02   
יש לי מקלדת שליטה אחת מרכזית, וארבעה מודולים של סינטים. אני משתמש בקיובייס בשביל מידי ואודיו. עורך גם מידי וגם אודיו.
Silenus
תומך
הודעה פורסם: שישי 26 אוג',16 18:41   
תשמע אתה לא תתאכזב מה UC אבל אתה צריך לוודא שהמחשב שלך לא יפריע לו.

אם אין לך יחידת אפקטים חיצונית אז האפקטים של ה UCX יהיו נחמדים אם אתה צריך דיליי וריברב מהירים לעיצוב סאונד.
  zahush76  
הודעה פורסם: שבת 27 אוג',16 14:18   
זהו זה. הזמנתי את ה- UCX.
מה שהכריע היה שבטבלת השוואת הנתונים היה כתוב שה-latency של ה- ad/da
של ה UC הוא 43/28
ושל ה UCX הוא 14/7
Silenus
תומך
הודעה פורסם: שבת 27 אוג',16 14:34   
#thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון