תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 05:50
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מחשבים - חומרה
  Dr.kud  
קניית מחשב חדש לאולפן ( איזה לוח ? z170 או X99 )
הודעה פורסם: רביעי 07 ספט',16 19:50   
לפני הכל, חדש כאן #biggrin אז שלום לכולם!

לשאלתי :

אני בונה מערכת חדשה לאולפן הביתי ונתקל בכל מיני לבטים,
הציוד המרכזי שאיתו אעבוד הוא כרטיס קול מסוג - FireWire-Uad Apollo Quad
(כמובן שעם כרטיס FW-800 Pci פנימי עם שבב של Texas Instruments)
רוב העבודה היא על CUBASE 8 והיא משלבת ערוצי אודיו ולא מעט VST.

כרגע אני נוטה ל2 אופציות של לוח+מעבד :

1. I7 6800K + ערכת שבבים מסוג X99
2. I7 6700K + ערכת שבבים מסוג Z170

ההתלבטויות הן אלה :

1.הלוחות החדשים עם ה Z170 מגיעים (רובם) עם Usb 3.1 / Type c
בעוד שבלוחות עם ה X99 (שאני מסוגל להרשות לעצמי) לא ניתקלתי בממשק החדש , האם זה קריטי / עלול להוות בעיה לכמה שנים הקרובות?.

2. 6800k vs 6700k - קראתי לא מעט בנושא ,המחיר לא משחק ככ תפקיד ובסופו של דבר - לשימושים שלי התשובה לאיזה מהם יספק ביצועים טובים יותר מאוד לא חד משמעית. האם כדאי שהלוח יכתיב לי מי מהם או שקיים עניין של מחשבה לטווח הרחוק בעניין הליבות.?

3. אני מתכוון לרכוש כונן SSD למערכת הפעלה מסוג M.2 Pcie וגם כאן רוב הלוחות של הZ170 מגיעים עם 2 סלוטים של החיבור הנ"ל בתמיכה של עד 32GB/s לעומת ה X99 ( שוב - אלה שאני מסוגל להרשות לעצמי ) שמגיעים בד"כ עם סלוט אחד של עד 10GB/S - השאלה אם זה משמעותי מבחינת מהירויות?

4.יש לי כרטיס מסך במחשב הנוכחי מסוג Nvidia GT240 , יש אופציה שאמשיך לעבוד איתו או שזה עלול ליצור בעיות

ואם למישהו בכללי יש איזשהן תובנות / מידע על 2 השילובים הנ"ל אשמח לשמוע.

תודה מראש #smile
mixtrim
תומך
הודעה פורסם: רביעי 07 ספט',16 20:25   
שלום וברכה! ואיזה כיף לקרוא פוסט ממישהו שמעודכן בנעשה בעולם המחשבים
--
ציטוט:
הלוחות החדשים עם Usb 3.1 / Type c
האם זה קריטי / עלול להוות בעיה לכמה שנים הקרובות?

על כמה שנים חשבת? #lol

כיוון שאתה משתמש ממילא בכרטיס בעל חיבור FW אז סביר שהחיבורי USB ישמשו עבור שלל גאדג'טים...
כך שהשיקלול עבורם הוא עד שנתיים קדימה בערך (בכרטיסי קול זה משתנה הרבה יותר לאט)
מצד שני תמיד ניתן להוסיף ממשק חיבור חדיש ע"י כרטיס/מתאם בהמשך

בהצלחה #thumbsup
  Dr.kud  
הודעה פורסם: רביעי 07 ספט',16 20:36   
ציטוט:
שלום וברכה! ואיזה כיף לקרוא פוסט ממישהו שמעודכן בנעשה בעולם המחשבים #smile

#thumbsup #thumbsup

אז המטרה שלי בגדול לבנות מחשב שישרת אותי ב4 שנים הקרובות , לגבי כרטיסי קול בחיבור USB - אני פחות חושש מזה בעיקר מהסיבה שאם אשדרג אותו זה יקרה כנראה רק עם המחשב הבא .

בשורה התחתונה של הפוסט המייגע שלי- אני רוצה לוודא שאני רוכש את הלוח הנכון לצרכים שלי.. #lol
ranroby76
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 08 ספט',16 01:51   
אם המחיר לא היה משחק תפקיד בשבילי, היתי מוכר את ממשק הפיירווייר של אפולו וקונה במקומו את הממשק החדש יותר שלהם בפורמט USB3 וככה סוגר את הפינה לשנים הקרובות כמו שצריך #smile

לגבי הלוח, היתי הולך על אופציה 2 המודרנית יותר בלי להביט לאחור.

I7 6700K + ערכת שבבים מסוג Z170

לגבי כרטיס המסך, אפשרי להישאר עם הנוכחי, אך היתי מוותר על רעש המאוורר ומחליף לכרטיס שקט עם קירור פאסיבי ללא מאוורר (מה שנקרא סיילנט) שיספיק לכל הדעות

אני בספק אם הבדלי המהירות של הסלוטים של כונני ה-SSD יורגשו, אבל המוטו שלי הוא "לא חוזרים אחורה עם מחשב חדש". תמיד לרכוש את המהיר ביותר, על אחת כמה וכמה כשכסף לא מהווה בעיה.
#smile
  Dr.kud  
הודעה פורסם: חמישי 08 ספט',16 13:58   
ציטוט:
על אחת כמה וכמה כשכסף לא מהווה בעיה.

הבנת אותי קצת לא נכון , המחיר בהחלט פונקציה בשדרוג הזה, הכוונה הייתה למעבד, אני קונה אותו דרך אינטל ובמקרה הזה ההפרש הוא מזערי ביותר ועומד על רק 40 דולר בין ה 6700 ל 6800..
ranroby76
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 08 ספט',16 16:36   
מספר הליבות העדיף ב I7 6800K שווה לדעתי את ההפרש הזניח במחיר. ל-6800K ביצועים מעט עדיפים (אני בספק אם תרגיש בהבדל) אבל בשביל 40 דולר לא היתי חוסך.
  Dr.kud  
הודעה פורסם: חמישי 08 ספט',16 17:48   
גם אם זה אומר ללכת על לוח פחות מודרני ולשלם כ 700-600 ש"ח יותר - סכום שיוכל ללכת למארז איכותי יותר + קירור שקט יותר ?

עוד אוסיף שבתכנון לקנות 8GB RAM X 4
וכמו שציינתי בהתחלה - כונן M.2 PCIE של 512 GB למערכת הפעלה ותוכנות
יש ברשותי WD BLACK של 1TB שגם הולך להצטרף לחגיגה..
ranroby76
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 08 ספט',16 21:45   
לא במחיר של לוח פחות מודרני בשום מצב! מצטער אם הובנתי נכון. אם השיקול הוא ויתור על לוח חדיש יותר, אז הישאר עם ה-I7 6700K .

דרך אגב, אם תוכל לשדרג ללוח שמכיל כבר כניסת THUNDERBOLT מובנית כדי שתוכל בעתיד לשדרג לאחד מכרטיסי הת'נדרבולט החייתיים שיש בשוק (ואלה שעוד יצוצו) עוד יותר טוב
  Dr.kud  
הודעה פורסם: שבת 10 ספט',16 21:35   
תודה רבה על ההתייעצות, ככל הנראה שאלך על GA-Z170X-Gaming GT
עם I7 6700K
Solar P
תומך
הודעה פורסם: שני 12 ספט',16 10:40   
החצי שקל שלי בנושא הוא שאתה קצת עוסק בלנסות להישאר עדכני לשנים הבאות מאשר להתעסק במה אתה באמת צריך על מנת לבנות מערכת יציבה ועובדת . ללכת על מערך שבבים חדש חדש והכי עדכני לא בהכרח נכון ויכול לעיתים להיות בחירה גרועה . שאל את עצמך האם אתה רואה צורך בכל אותן תכונות\חיבורים ? אחרת תכלס בזבוז של כסף מיותר שעד שתגיע למצב שתעשה שימוש כבר יעברו כמה שנים טובות שבהן מן הסתם יהיו חידושים נוספים. בנוגע למעבד מאחר וציינת שאופי השימוש שלך הוא בהמון אודיו וכלים וירטואליים , מס' רב של ליבות תמיד יהיה עדיף יותר במקרה הספציפי ההבדל בביצועים זניח לחלוטין ובהפרש כזה זניח לא חושב שיש סיבה לא לבחור את ה 6800K .
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מחשבים - חומרה

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון