תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:36
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
עובי מיתרים לנגינה ללא מפרט
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  jambo7  
עובי מיתרים לנגינה ללא מפרט
הודעה פורסם: שלישי 02 מאי,17 14:05   
אני רוצה לנגן בגיטרה חשמלית ללא מפרט.
לגיטרה אקוסטית יש מיתרים שמתחילים בעובי
0.13 לעומת גייטרה חשמלית 0.11 .
אני רוצה לדעת איזה מיתרים מתאימים לנגינה ללא מפרט ומה יקרה אם אני אתקין מיתרים של גיטרה אקוסטית על גיטרה חשמלית.
הודעה פורסם: רביעי 03 מאי,17 04:57   
לגיטרה בס יש מיתרים עבים יותר מכל גיטרה רגילה ועדיין רוב הבסיסטים מנגנים עם אצבעות,מה שאני מנסה לומר זה שאין שום בעייה לנגן על כל עובי מיתר,הרעיון הוא שנגנים שחשוב להם יותר סולואים הכוללים מתיחות והרבה ריצות מהירות יעדיפו מיתרים 0.08 עד 0.09 .נגני בלוז שחשוב להם הצליל המלא והשמן(כמה שהמיתר עבה יותר ככה הצליל יציב ומלא יותר) יעדיפו 0.10 או אפילו 0.11 ,השמועות שנגן הבלוז סטיבי ריי וואהן ניגן על 0.13 הן ספק נכונות או נכונות חלקית ובכל מקרה היו לו ידיים של חוטב עצים אז...
לגבי המיתרים עבים של אקוסטית לחשמלית,לפי דעתי תהיה בעיית התאמה ומה שבטוח תצטרך למתוח את ה"אקשיין" (הברגים שמותחים את הקפיצים מאחורה) בצורה משמעותית ,דבר שיכול לפגוע במתיחות של הצוואר או בחלק חלש אחר של הגיטרה אז לא זה לא להיט,למרות שאפשרי אבל אך ורק בתנאים הנכונים,כמו לשחרר משמעותית ולהוריד את הכיוון של כל הגיטרה בחצי טון או יותר וכו'.גם רוחב הסלוטים בגשר יכול להיות שיהיו צרים מדי והמיתרים יברחו בקלות מהמקום.
הודעה פורסם: רביעי 03 מאי,17 09:00   
יש לי בעיה ביד ימין וחשבתי שהיא נובעת מעובי המיתרים ( 0.9 )
אני צריך למצוא דרך לשפר את השליטה של יד ימין במיתרים.
הודעה פורסם: חמישי 04 מאי,17 01:52   
כנ"ל..מנגן על חשמלית בלי מפרט ותמיד העדפתי מיתרים עבים מאוד (12)
באופן ספציפי אלה המיתרים האהובים עלי בהפרש ניכר מכל סט אחר שניסיתי - thomastik infeld jazz swing12.
אני כבר יותר מעשור מנגן כמעט רק עליהם וממליץ בחום
אלה מיתרי "פלאט ווונד", כלומר - הם חלקים ובאופן מסורתי נחשבים מיתרים לג'אז אבל אני מנגן עליהם הכל חוץ מג'אז ואין דומה להם בסאונד ובנוחות ובמשך הזמן שהם מחזיקים מעמד
הם די יקרים אבל סט כזה יכול להחזיק גם שנה שלמה על גיטרה בלי להחליד או לאבד מהסאונד או להקרע
הם רכים יחסית לעובי שלהם אבל לא רופפים כמו מיתרים דקים. ניסיתי גם את ה11 וגם את ה13 מאותה סדרה והם גם אחלה.. אבל ה12 פשוט מושלמים לטעמי
יש במרום ברמת גן (או באינטרנט)
כמובן שצריך לעשות סטאפ לגיטרה כשמחליפים מיתרים מעובי אחד לאחר..

ולגבי מיתרים של אקוסטית על גיטרה חשמלית - הם לא מתאימים.
בהצלחה
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון