תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 11:22
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מוסיקה אלקטרונית
Solar P
תומך
הודעה פורסם: ראשון 22 אוק',17 11:05   
ציטוט:
למה הוא צריך להיות "כלל
"
אין "כלל" או חוקיות כלשהי , מה גם שלא מסכים לגבי האנלייזר שיכול לעזור לאתר את התדר עוד לפני הטיפול באיקיו , הכל שאלה של ניסיון הכרת הכלים שלרשותך היכולות הספציפיות . עקרונית לא מומלץ להנחית בקיצוניות על מנת לא לגרום להגברת תחומים אחרים כתוצאה מההנחתה ולעיתים הפחתה קיצונית מידי תגרום לשינוי אופי צליל או כל מיני בעיות פאזה . שורה תחתונה סמוך על האוזניים שלך
mixtrim
תומך
הודעה פורסם: ראשון 22 אוק',17 12:59   
אני לא כתבתי "כלל" לא להמציא מילים.. #smile
למעשה כוונתי בזה שאם "הופכים את האיקיו" שהרמנו ב 6 דיבי אז יוצא שהוא מנמיך 6 דיבי
ולכן אין צורך להשאיר אותו ככה אלא להנמיך רק "לפי הצורך"
---
ובלי קשר ל"כלל"
בEQ עם Q מעט יותר רחב מ"סיכה" בהנמך/הגבר קיצוני הפאזוריות עשויה להשתנות בתדרים סמוכים
(מה שבא Linear Phase EQ לפתור)
--
ל SOLAR לגבי אניליזר אכן כתבתי "ולא בהכרך מועיל כדי למצא אותו מלכתחילה", לפעמים כן
ולרוב לא ממש.. כי זה שהוא גבוה באניליזר יותר מאחרים זה לא אומר שהוא נשמע בעייתי במיקס
זה כמו שכתבת "הכל שאלה של ניסיון" כאשר מזהים בהאזנה את אזור התדר הבעייתי אז האניליזר עוזר לדייק

ברכה והצלחה
Solar P
תומך
הודעה פורסם: ראשון 22 אוק',17 14:39   
מיקסטרים היקר (אין לי מושג מה השם אז מתנצל , אגב אני ערן לפני הסולר #smile)
ישנם פעמים שהגבר של 6 DB לא ממש יהיה מועיל לאתר את השריקה באותו תדר ספציפי בעייתי לכן כתבתי בין 8-12 DB הגבר גיין ומשם לעבוד עם בורר התדר .

ציטוט:
זה שהוא גבוה באנלייזר יותר מאחרים זה לא אומר שהוא נשמע בעייתי במיקס

קצת מוזר לי המשפט הנ"ל , מאחר ואנלייזר מייצג ציר שחלקו מייצג עוצמה מה שאומר אם בספקטרום שבין 20HZ-20KHZ באזור ה 1KHZ האנלייזר מראה ויזואלית הגבר בין 3-4 דיבי ובאזור הנמוכים "גוש" ענק של נמוכים שגבוה שוב ב 3-4 דיבי מהשאר , זה אומר שאין מה לגעת הכל תקין מבחינתך ? לגבי יעילות באיתור מהיר של התדר הבעייתי בעזרת אנלייזר , כ"א והרגלי העבודה שלו .... לרוב הוא חוסך המון זמן
mixtrim
תומך
הודעה פורסם: ראשון 22 אוק',17 18:30   
הי ערן
לדאבוני אתה צודק בקשר ל 6 דיבי ויותר מכך.. ואכן 6 דיבי זה רק המלצה כללית
אבל למה זה לדאבוני?
כי כיום במושגי מחשב אתה צריך להרים (באיקיו מסוימים) גם 10 דיבי כדי לחוש בהבדל משמעותי
לא כך הדבר באיקיו אידיאלי, 3 דיבי הרי זה הכפלת כל העוצמה האקספוננטלית מה שהופך את 6 דיבי ל..
ואם לא חשנו בתדר בעייתי כך, כנראה שהוא זניח במיקס גם אם הוא לא ממש מתאים לנו
(בשונה מרעש שחובה להסיר גם אם הוא זניח, כאן מדובר בתדר שכשהוא דומיננטי אז מפריע במיקס)
ציטוט:
אם בספקטרום שבין 20HZ-20KHZ באזור ה 1KHZ האנלייזר מראה ויזואלית הגבר בין 3-4 דיבי
ובאזור הנמוכים "גוש" ענק של נמוכים שגבוה שוב ב 3-4 דיבי מהשאר, זה אומר שאין מה לגעת הכל תקין מבחינתך?

קודם כל דווקא "גוש ענק" של תדרים פחות מפחיד אותי מאשר אזור תדרים צפוף החורג קיצונית
ולענייננו תלוי במטרה ובז'אנר זה קורה ברגאי לפעמים גם בג'אז ואולי זה תפקיד מסוים ריגעי
זה לא חייב לסמן על בעיה, יכול להיות שכן ויכול להיות שלא
אבל אם האוזן סימנה בעיה אז האניליזר ודאי יעיל לאתר אותה
ואם מדובר לגבי תדרי סאב במיקס כאן אנחנו מסכימים! (תראה מה כתבתי עליהם קודם)

גילוי נאות:
אני מריץ אניליזר כמעט כל הזמן (חוץ מבהורדה של המיקס אם היא ITB)
אבל פחות לפתרון בעיות במאסטר ויותר כדי לדעת מה יש לי בקטעים שונים במאסטר
והבונוס:
כשאני עובר לסולו האניליזר משקף רק אותו (בהנחה שאין פרוססינג על המאסטר) ואז זה באמת קל להכיר גם את בעיותיו
קיצר בדיוק כמו שאתה אומר איש ושיטותיו..

אגב אני מת על האיקיו שמאפשר "סולו" של התדר המטופל כך שלא צריך להגזים רצח.. #thumbsup

יום מצוין
מיקסטרים - עופר (נעים מאוד) #biggrin
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מוסיקה אלקטרונית

לך לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון