תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 15:06
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
בניית פאנלים אקוסטיים
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (145) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  TAL5656  
בניית פאנלים אקוסטיים
הודעה פורסם: שבת 25 נוב',17 11:02   
הי,

אשמח לקבל התייחסות מהחברים המבינים בפורום.
אני רוצה לבנות פאנלים אקוסטיים (אתם יודעים ... מסגרת עץ, חומר אקוסטי בתוכה וכיסוי בד).

למרות שחרשתי את הפורום לאורכו ולרוחבו, לא הצלחתי למצוא תשובות טובות לשאלה מה החומר האקוסטי הטוב ביותר שניתן להשתמש בו כדי לא להיות חשוף לבעיות בריאותיות (או חשיפה בריאותית מינימאלית).

ומה הטכניקות (אם יש) שניתן להשתמש בהן, כדי לצמצם חשיפה לנזקים בריאותיים מהחומר האקוסטי ? למשל כיסוי בשכבת בד נוספת, ריסוס בחומר דביק וכו...

החומרים הרלוונטיים שראיתי (מחנות גולמט) הם:

1. לוחות צמר סלעים (דגש: לוחות)
http://www.golmat.co.il/product/%d7%9c%d7%95%d7%97%d7%95%d7%aa-%d7%a6%d7%9e%d7%a8-%d7%a1%d7%9c%d7%a2%d7%99%d7%9d/

***אני חושב שאולי יהיה ניתן לקבל את הלוחות בציפוי גיזה שחורה. לא ודאי, אבל במידה וכן - האם עדיף ?

2. לוחות צמר זכוכית (שוב: דגש - לוחות)
http://www.golmat.co.il/product/%d7%9c%d7%95%d7%97%d7%95%d7%aa-%d7%a6%d7%9e%d7%a8-%d7%96%d7%9b%d7%95%d7%9b%d7%99%d7%aa/

3. לוחות צמר זכוכית בציפוי גיזה שחורה.

אם אתם מכירים חומר חלופי עדיף, אשמח אם תשתפו.

תודה רבה מראש !
UV
Supporter
הודעה פורסם: שבת 25 נוב',17 19:45   
ממה שאני יודע כשחיפשתי בעצמי, אין סכנה בעבודה עם צמר זכוכית כאשר שומרים על כללי הבטיחות בזמן הבנייה (מסיכה ושאיבת אבק יסודית לאחר ההרכבה, ציפוי החומר בבד צפוף אך נושם). הסכנה שישנה היא גירוי של העור ודרכי הנשימה. היו חששות וטענות על כך שהחומר מסרטן ולמיטב ידיעתי - אני מדגיש שוב למיטב ידיעתי - הם הופרכו.

מי שבכל זאת לא רוצה לסמוך על כך יכול לעבוד עם ספוג אקוסטי רשמי (לא סתם ספוגי מזרונים ומשלוח - הם לא יעילים ומסוכנים מאד במקרה של שריפה), כאשר שוב, למיטב ידיעתי החומר המומלץ יותר הוא מלמין.

כמובן כל אחד יעשה מה שיעשה על אחריותו ומי שיודע אחרת מוזמן לשתף.
moishroom
הודעה פורסם: ראשון 26 נוב',17 07:01   
https://www.rotenberg1929.co.il/he/Soundproofing
חפש בחנוית לבניין מה הם מצעים לבידוד אקוסטי
הודעה פורסם: ראשון 26 נוב',17 10:46   
באותו עניין....
אני רואה שיש צמר זכוכית חשוף שמגיע בלוחות (100 על 50 או 60 ס"מ וכו) או גליל ויש גם כאלה שמגיעים בתצורה של לוחות ארוזים בנילון שחור.
יש הבדל בבליעה? אלה העטופים בנילון קורצים לי יותר, אני מנסה למזער למינימום את המגע בחומר הזה והלכלוך.
תודה.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 26 נוב',17 11:54   
אם אוויר (גלי קול) לא עובר דרך הסיבים אז לא עשינו כלום. מתאים לבידוד תרמי.
הודעה פורסם: ראשון 26 נוב',17 13:05   
תודה ראובן.

יש הבדל בין צמר זכוכית בגליל: http://www.golmat.co.il/product/%D7%A6%D7%9E%D7%A8-%D7%96%D7%9B%D7%95%D7%9B%D7%99%D7%AA-%D7%97%D7%A9%D7%95%D7%A3/

לבין לוחות: http://scohen-bidud.co.il/product.php?sub=32&cat=20&lang1=en&sub2023=62&cat2023=25&id2023=

?

כמובן שנוח יותר לעבוד עם הלוחות אבל עושה רושם שהגליל זול משמעותית וככה גם אפשר לחתוך במדויק לפי המידה.
תודה.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 26 נוב',17 17:06   
אין ספק שחייבים להימנע ולהיזהר עם החומרים האלה, בעיקר כאשר משנעים, חותכים או פותחים אותם. רצוי שפעולות כאלה ייעשו מחוץ למבנה, ובכל מקרה להשתמש בכפפות, משקפיים ומסכת נשימה. בתוך המבנה נדרש איוורור ושאיבה עד שהעבודות הסתיימו.

כשזה הובהר, צמר סלעים יהיה יותר זול, אך צמר זכוכית מגיע לרוב דחוס (ק"ג למ"ר) ודחיסות זו מצביע על מסה גבוהה ככל שהערך הזה עולה = בידוד טוב יותר.

אלה המספרים להשוואה כאשר הולכים לבחור "צמר" שכזה (לדוגמה, 30 "קג למטר מרובע, 70 ק"ג למ"ר וכו').

מכאן שהדחיסות היא שתדריך ולא ממש תצורת המוצר (גליל או משטח) או מחירו, למרות שברור שאלה ה'מגוהצים' (למעשה דחוסים מאוד) הם יעילים יותר, קל לחתוך אותם והם נוחים בעימוד.

אלה שנראים כמו שמיכת פוך מעולים לגגות או מקומות שאפשר פשוט להניח אותם למרות שיש הבדלי גובה, עמודי תמיכה וצלעות של הגג, צנרת וכו'. פשוט זורקים עליהם ובכך מלבישים את החלק הנדרש בשמיכה תרמית. הכנסתם או הימצאם בתוך שקית ניילון עוזרת בהגנה, בשינוע ובהתקנה וזה ממש לא משנה תרמית, אך הדחיסה הנוספת בניילון מגבירה את האפקט במשהו.

עובי קובע גם את המסה. 2.5 ס"מ, 20 ס"מ.. וכמובן שיש כאן שיקול של נפח החדר ועלויות, ולעזרתנו עומד כאן נתון המרחק מהקיר; יש שיפור עצום בבידוד אם המשטח המבודד מורחק מעט מהקיר.

השארה בתוך הניילון זה כמו להשאיר כל מוצר אחר בקופסה שלו #smile אמנם הניילון לא אטום לגמרי ומעביר משהו הלאה, אך היעילות של החומר שאותו קנינו נמדדת בהיות כמות שהוא, אולי מצופה בקצוות עם סרט דביק לשמירה על צורה ופינות וכנגד התפרקות.

למטרת פנלים ו'תמונות' אקוסטיות, וגם למען האסטתיקה, על משטחים אלה מניחים כל אריג שהוא נַקבּוּבִי (מחורר, 'נושם').
גלי הקול העובדים דרך ה'צמרים' הללו מאבדים אנרגיה תוך שהם מתחככים בכמה שיותר סיבים, כמו לרוץ בתוך ג'ונגל עבות, ומכאן נחלשים. ככל שהדרך רבה (עובי) וקשה (דחיסות) כך ייחלשו והבידוד טוב יותר.

ספציפית לקישורים שאריאל וטל הביאו, זה הדחוס/מגוהץ, בשאיפה לדחיסות גבוהה וכמה שיותר עובי יהיה עדיף במקרה של בידוד אקוסטי.
הודעה פורסם: חמישי 30 נוב',17 08:17   
מגבות מטבח #smile

ArielY
Supporter
הודעה פורסם: חמישי 30 נוב',17 20:15   
אני מתכוון למלא את המסגרת בצמר זכוכית, האם יש חשיבות לחומר שיותקן בגב המסגרת? הכוונה לסגירת גב.
אני רואה הרבה דוגמאות שהסגירה נעשית ע"י הידוק בד פשוט אבל יש לי לא מעט יריעות ניילון עבה שהייתי רוצה להשתמש בהן, זה יכל להשפיע על הביצועים לעומת בד פשוט (הניילון אחרי הכל אטום)?
תודה.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 01 דצמ',17 09:38   
עדיף בד נקבובי אם רוצים לנצל מרחק קטן מהקיר להגברת הספיגה. ניילון גם כך אינו בריא כי הוא מתפרק ופולט גאזים.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון