תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 14:23
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
(תחילת) הסוף לטינטון ?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  DuckTape  
תומך
(תחילת) הסוף לטינטון ?
הודעה פורסם: שלישי 09 ינו',18 18:48   
עושה רושם שיש בשורה טובה יותר מכל מה שהמדע ידע לספק עם היום בתחום.נחכה ונראה....לינק
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 10 ינו',18 08:36   
אולי אתה מתכוון: סוף לרעש הנשמע... הסוף לטינטון זה כמו הסוף לסרטן; אין סיבה אחת ופתרון אחד לכל המקרים.
מדובר בהקלה בתסמינים הערניים בלבד ולא טיפול בסיבות, ושיטות המיסוך קיימות הרבה זמן - הן כמו להניח פלסטר על פצע מדמם כדי שלא יראו אותו, אך הוא קיים.
לא כל מקורות הטינטון מגיעים מאיבר השמיעה. האמת שרובם לא, ואני מאמין שמי שאינו מוכתם בעצמו בקללה הזו,יהיה לו קשה להציע פתרון מחקרי, וגם אז מדובר במקור ספציפי לבעיה.

לדוגמה, כלי דם לחוצים בראש, יוצרים אפקט של מים זורמים (בתדר גבוה מאוד) וכאן הטינטון אינו "נקלט" באוזן, אלא מועבר פנימית למוח. במקרה כזה המיסוך לא עוזר, ואולי מסוכן (כמו לכבות פעמון אזעקה ולהגיד שבכך אין שריפה), אך יש כמה מומחים בעולם שיכולים לנסות לפתור מקרים כאלה באמצעות ניתוח.

מקרה מורכב יותר שעדין לא נחקר, מקורו במנגנון עמוק יותר במוח, וכזה שבאמצעים כיום קשה לפענוח; הקשר לשינה, או יותר נכון לאיכות שלה. במקרה כזה נפתח כר נוסף של טריגרים קשורים לשינה, מיסוך חיצוני אינו עוזר ממש (אולי הסחת הדעת מהרעש), טיפול בכיבוי מנגנון האזעקה בצורה עצבית עשוי להיות מסוכן (ה'שריפה' עדיין תתקיים), אך דווקא קיימים כיוונים של מניעה היותר מובנים (שינה עם REM מלא לדוגמה).

בכל מקרה, ראוי שמחקרים יתרכזו בפתרון בעיה במקור ופחות בכיבוי מנגנון התראה של הגוף.
טינטון
הודעה פורסם: רביעי 10 ינו',18 09:01   
אתה צודק ראובן,אין ספק שזה בחזקת "לכבות אזעקה"...מצד שני הייתי שמח אם מישהו יכל לכבות את שלי
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 10 ינו',18 10:08   
תאר את המקרה שלך.
אני עם טינטון מובנה כבר שנים (לא מהאוזן), ומנסה לבחון את הנושא מכל כיוון אפשרי.
הודעה פורסם: רביעי 10 ינו',18 11:43   
הטינטון שלי כהראה מורכב משלל גורמים.
כמו כולם פה אחרי שנים בתעשיה והנזק ממנה ברור (כיום אני נשמר יותר ומודע,פעם לא דפקתי חשבון לאזניים),אני מעשן,ישן בערך כמו בליין בן 22 והתזונה שלי לקויה ללא ספק. נוסף לכל זה יום אחד בסדיר ברגע של שטות נכנסתי למטווח (פריקסט מהדהד) ויריתי באוטומט אפוד שלם ועוד קצת,בלילה שאחרי לא הצלחתי להירדם מהטינטון המאוד חזק ומאותו יום אני הוא שם, יושב באוזן שמאל ולא מרפה.
התרגלתי לזה כבר, לפעמים זה מציק ולפעמים סתם ברקע ואני שוכח מקיומו, אחרי ערב של ווליום (מתופף בבית,הופעה חיה ועוד...) אז הוא חוזר ליממה בווליום חזק יותר ושוב נחלש לו.
בריאות לכולנו (טווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו אבל בתדר גבוה)
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 10 ינו',18 19:55   
כנראה שהרעש יצר תלמים בחיישני התדר (פלומות החישה) ומעך אותן, ומכאן שהן משדרות למוח שהתדר עדיין קיים.
עד שתימצא דרך ליישר/לשקם אותן, זו מן הסתם תצטרך להיעשות בסמוך לאירוע (כמו צמח שנדרס ותמיכה תעזור לו להתרומם).

זה נראה בערך כך (מצטער #sorry ):
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הודעה פורסם: חמישי 11 ינו',18 11:50   
אהבתי את האנלוגיה...בעסה להיות חסה (שנדרסה).
בינתיים נחכה לחדשות טובות בתחום. יש לי איזו פנטזיה שיום אחד בגיל 60 כשאהיה חרש בהתהוות יגיע פתרון קסם ואז פתאום אשמע את הכל ברור ומצלצל כמו פעם...זו אמורה להיות חוויה מטורפת,שווה לחכות.
(בינתיים ננסה להפוך פאזה באוזן אחת אולי זה יעזור #biggrin )
עד אז בריאות לכולנו .
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: חמישי 11 ינו',18 18:48   
הנה, אריק קלפטון, הודיע היום שהוא סובל מטינטון ומתקרב לחירשות, וגם ידיו המולפאות נפגעו עצבית.

קשה...
הודעה פורסם: חמישי 22 מרץ,18 23:08   
אני לא סובל מטנטון אבל נתקלתי בדבר הבא:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1182050131918378&id=797855707004491

אם זה יצליח לעזור אפילו למישהו אחד כאן זה יהיה מדהים.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון