תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:34
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מלכודת בס בתור ספה
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  jobird  
מלכודת בס בתור ספה
הודעה פורסם: שישי 01 פבר',19 09:51   
הגעתי למסקנה שבהתחשב בעובדה שאני וזוגתי בדיוק מחפשים ספה לסלון, והאולפן שאני מקים יהיה בסלון, אפשר לנצל את ההזדמנות לבנות מלכודת בס מבוססת ממברנה עם מזרן ספוג עליה בתור ספה. על פניו לבנות תיבה כזאת ולשים עליה מזרן נראה שאמור לעבוד בתור מלכודת בס וגם בתור ספה.

מה אתם חושבים על הרעיון?
ממה אמורה להיות עשויה הממברנה ואיפה אפשר להשיג כזה חומר בארץ? (אני שומע שוב ושוב על משהו שקשור לויניל)
האם אמורה להיות השפעה ללכידה בזמן שיושבים על התיבה?

רב תודות!
  jobird  
הודעה פורסם: שישי 01 פבר',19 10:02   
עוד הערה, חושב לכוון אותה לתדר של האורך של החדר שלי שזה בערך 45 הרץ, במטרה גם ליישר גם את הבור של ה50 הרץ שמגיע אחריו.

מדידה שעשיתי בחדר בנקודת ההאזנה בלי שום אקוסטיקה.

https://tinyurl.com/ydxwo3fa
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 01 פבר',19 10:44   
מומלץ שתקרא שרשורים קודמים בנושא, פשוט רשום "מלכודת בס" בחיפוש וצמצם לפורום אקוסטיקה. זה לא פשוט אם קשה למדוד מצב קיים וגם תוצאה של מלכודת ספציפית תוך כדי עבודה, ובמקביל לדאוג שזה גם יתאים לספה.
כמו לדוגמה: מלכודת באס קטנה

עוד חומר לבניה עצמית
הודעה פורסם: שישי 01 פבר',19 11:59   
בנית מלכודת בס אפקטיבית היא משימה וככל שהתדר בו מנסים לטפל נמוך יותר כך הפתרון גדול יותר... "ספה מלכודת בס" היא רעיון חביב שאינו בר ביצוע מספק וכבר נוסה בזמנו באולפני ויליג'... המסקנה הייתה שאי אפשר להמציא את הגלגל עם פתרונות "יצירתיים" כפי שאוהבים לחשוב במקומותינו. יש עקרונות פיסיקאליים שקשה לשנותם.
מעבר לכך, מלכודת ממברנה היא חרב פיפיות וראיתי כבר נסיונות ישראליים כושלים שנשענו על ידע חלקי וביצוע בחומרים לא נכונים. התוצאה הייתה לא לכידת בס אלא מערכת שפימפמה בחלל והתנהגה כמו קפיץ עם תוצאות הרסניות. ולא נוותר גם על העובדות שמלכודת ממברנה בורחת מכיוון, משקל החומר הוא מסיבי, מלכודת אחת אינה מספיקה, כל נגיעה בממברנה מבטלת את פעולתה, מיקום לא נכון בחדר (כמו למשל באמת הקיר האחורי) לא מפיק תוצאות.
בקיצור בהצלחה בפרויקט
Vintage
נציג עסק/מוסד/שירות
אקוסטיקה
הודעה פורסם: שישי 01 פבר',19 14:02   
איו לי מה להוסיף, צודקים כל קודמי, לגבי תדר באיזור שאתה מדבר עליו הטיפול המתאים זה ע"י ממברנה ולפי שרטוט החדר זה יכול להיות דווקא בצדדים ולא בקצה החדר
הודעה פורסם: שלישי 05 פבר',19 00:37   
הי חברים, קודם כל תודה רבה על התגובות!

ציטוט:
זה לא פשוט אם קשה למדוד מצב קיים וגם תוצאה של מלכודת ספציפית תוך כדי עבודה

ראובן, לא בדיוק הבנתי למה אתה מתכוון כשאתה אומר שקשה למדוד מצב קיים? לגבי "תוצאה של מלכודת ספציפית תוך כדי עבודה", אתה אומר שמלכודת אחת (שהיא ספה) לא תעשה מספיק הבדל בחדר שאוכל להבחין בו בודאות במדידה? למה? משום שיש צורך במספר רב יותר של מלכודות כאלה במיקומים נוספים כדי להתחיל לקבל תוצאה מובחנת ונראית לעין? או גם וגם סיבות נוספות? או שהספה היא במיקום פחות חשוב בחדר? (חשבתי שפינות הן העניין וספה נמצאת בפינה של החדר, מבחינה תלת מימדית, וגם ממש מול הכיוון הכללי שאליו רוב האנרגיה הולכת, על פניו חשבתי שזה אחד המקומות החשובים לטיפול). לגבי הלינק לסרטון ששלחת, לפי העובי והעובדה שזה מלכודת ספיגה, נראה שזה יותר לנושא ה-low mid ופחות לfundementals של החדר, לא? אני יותר רציתי פיתרון ל45 הרץ ושותפיו.

Unison, אם אני מבין נכון מדברייך, ככל שזה נוגע למלכודת בס מבוססת ממברנה, העניין מורכב (דורשת כיוון מתמיד וכו') וגם לא משתלב עם הרעיון של ספה כיוון שאסור לגעת בה. ומה לגבי helmholtz בתור ספה? (חשבתי על helmholtz מתכוונן שיאפשר לי טיפה לשחק עם זה אם התדר לא ייצא בול).

ציטוט:
לגבי תדר באיזור שאתה מדבר עליו הטיפול המתאים זה ע"י ממברנה ולפי שרטוט החדר זה יכול להיות דווקא בצדדים ולא בקצה החדר

יורם, כיוון שהאורך והרוחב של החדר שלי מאוד קרובים, מפרידים ביניהם בערך 2-3 הרץ, ולאחר שמדדתי יותר במדוייק את האורך והרוחב (מה ששלחתי לך היה מדידה לא מספיק מדוייקת) אני משער שהתדר הנמוך יותר (השמאלי יותר, והחזק יותר) הוא של האורך, בעוד שמימינו למטה בעומק הבור, רואים שפיץ נוסף והוא של הרוחב, (אני גם תוהה אם אולי הוא יהיה חזק יותר כשהאורך יטופל) את התדר של התקרה אני מזהה באיזור ה-60 הרץ לפי הגובה. כמובן שיש הרבה אוברטונים של שלושתם גבוה יותר, וגם אוברטון של הקיר שממול לדלת החדר (שלמזלי הרע יוצא גם הוא באיזור ה45-48 הרץ). כל אלה השערות, אני אדע בוודאות רק אם זה יעבוד. בכל מקרה, אני חושב על מלכודת בס ייעודית לכל אחד מהתדרים האלה במקום שרלוונטי לה. הספה מבחינתי הייתה רעיון התחלתי לראות אם זה מצליח, וגם שילוב עם צרכי ריהוט שלא קשורים לאולפן.

בגדול נשמע שאתם אומרים שזה יהיה קשה מאוד וכנראה שאפספס את התדר ואוציא כסף לשווא (בכנות, זה גם החשש הגדול שלי), אני מניח שאתחיל בפתרונות ספיגה פשוטים יותר ואראה מה המצב אח"כ, אבל האמת שיש לי חשק להתנסות גם במלכודת מורכבת יותר, ולכן חיפשתי קצת יותר פרטים על חומרים וכו'. דברים שפחות מצאתי ברשת והנחתי שיש כאן אנשים עם הידע. מוכרח להודות שנושא היציאה מכיוון די מרתיע אותי ממלכודת בס ממברנה, על אף שהיא נראית מתאימה יותר, וגם הצורך לקבע את הממברנה ובחירת החומר, שהופכים את התדר הנתפס לקשה יותר לחיזוי כנראה. האם יש משהו דומה שעליי לדעת על מלכודת helmholtz? או שמידות הפרמטרים שלה כפי שנראים באתרים כמו זה שאני מקשר למטה, אמורים להספיק כדי לכוון לתדר הנכון? מניח שגם כאן, עץ מלא או מסיבי הוא must.

http://www.acousticmodelling.com/helmholtz.php
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 05 פבר',19 08:35   
ציטוט:
אני מניח שאתחיל בפתרונות ספיגה פשוטים יותר ואראה מה המצב אח"כ

עדיף כך, אחרת הכל עשוי להשתנות וסתם תבזבז משאבים.
אני מניח שמדובר בתדר עומד ובכל מיקום שתבדוק בחדר הנתון ישתנה, וכל ניסיון בלימה בחדר ריק מטיפול רק יזיז אותו למיקום אחר בחדר.
אקוסטיקה
הודעה פורסם: שלישי 05 פבר',19 11:10   
תזכיר לי מידות חדר?

לדעתי להתחיל ב 4 ספוגים של 100X100X20 ס"מ בעבודה איתם נוכחתי כמה הם יעילים בתדרים של 100HZ ומטה

לאחר מכן תדע יותר טוב מה הלאה
אקוסטיקה
הודעה פורסם: רביעי 06 פבר',19 08:56   
זה לא יעבוד לך, ממברנה לנמוכים היא גדולה , ספה היא נמוכה וזה לא ילכוד את הבעיה רק במעט ואין לדעת באיזה תדר
הודעה פורסם: רביעי 06 פבר',19 18:05   
הבנתי מה אתה אומר לגבי הספה. השאלה כמה מעט זה מעט. לא שווה את ההשקעה כתוספת לפתרונות נוספים? ולמה בעצם אין לדעת באיזה תדר? האם המחשבון כאן לא יחזה את זה נכון?

http://www.acousticmodelling.com/helmholtz.php

מידות החדר:
376
אורך

רוחב
366

גובה
273.5
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון