תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 03:54
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
דף ״סאונד״ בפייסבוק - מזעזע
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (200) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון
TanTan
Expert
הודעה פורסם: שלישי 30 אפר',19 23:28   
אני לא ממש מצליח להבין אם אתה מנסה להעביר נקודה או להרשים אותי עם מלא ניימדרופינג,

אם הנקודה שלך היא שלטכנאים האמריקאים אין אגו אני חושב שכדאי לך לשים על זה סימן שאלה ;-)

האנשים האלה הם לא אגדות בשבילי, רק קולגות ובני אדם, מיסטרתי לאנדרו שפס ויש לי לקוחות משותפים עם פנסדו וטכנאים נוספים מ mwtm
(לא שזה רלוונטי לצורך דיון כלשהו אבל בהתחשב בתגובה שלך זה אולי יתן לדברי משמעות בעיניך)

להגיד שיש אפס אגו מראה על מעט מאוד היכרות והבנה תרבותית של מה LA מיצגת

ב LA אתה משכיר רכב יוקרה ורולקס כשאתה הולך לפגישה עסקית בעסקי הבידור (לא כמשל, ממש..!), הענווה אותה אתה מפרש כאפס אגו מטרתה לייצר רושם ולהוסיף כבוד.. הרוב סובב סביב כסף, כח, סקס ורושם חיצוני.

הערכים שלי שונים ואין לי משיכה לערכים של LA

היום ואתמול נפגשתי באולפן עם שניים מהמוכשרים שבטכנאים בארץ, אחד בא עם טרנינג והשני עם כפכפים, בלי רולקס שכור, בלי מרצדס ובעיקר בלי פייק.

אני לא יודע אם פורומים סיימו את תפקידם ההיסטורי למידע שימושי, אולי אתה צודק ואולי לא, אני לא מבין בזה מספיק, בכל אופן אני כאן בשבילך אם אתה צריך משהו.

http://www.facebook.com/pages/TanTan-Studios/73704855169?ref=stream

http://www.facebook.com/pages/DB-Music-Studios/157025280987856
DrDataMiner
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 01 מאי,19 00:05   
ציטוט:
ני לא ממש מצליח להבין אם אתה מנסה להעביר נקודה או להרשים אותי עם מלא ניימדרופינג,

מה, ככה אתה מכיר אותי, ארן ?

אני בפורום הזה כמעט 20 שנה [!] ואותך אני מכיר הרבה לפני שנהיית טכנאי אפילו...[יש לי פה עדיין תמונה שלך - מבין מאות אחרות שצילמתי - מדג׳ה על המשאית של מוסיקה פלוס ממצעד האהבה הראשון של שנת 2000, בדיזנגוף. משהו ש-95 אחוזים מהחברים פה אפילו לא יודעים].

הנקודה שאני מנסה להעביר היא שכל *הטקסט* הדיגיטלי, לצורך לימוד מקצועי - מת. אני לא יודע על אילו דברים ראובן מדבר בתור הדבר "הבא", אבל בעולם הדיגיטלי הלימודי דהיום... טקסט בלבד שווה כקליפת השום - לדעתי.

אין אגדות באודיו. לא אנשים ובטח לא ציוד [אני עדיין זוכר את הטקסט של ראובן - ותסלח לי על הניימדרופינג, כן ?] בטופיק של תולדות האולפן. הוא אמר שהתעסקות בציוד הוא אך בריחה מהמשימות האמיתיות של אומנות היצירה [זה לא ציטוט מדויק].

אגדה בשבילי, בהקשר של אנשים, אלו אנשים שאחראים לתוצאות - במישרין או בעקיפין - של מאות מליוני דולרים [כלומר, החלק שלהם ביצירה הצליח לגעת ולרגש מליוני אנשים] *ועדיין* לבטא [בפומבי, ב-טלביזיה העולמית !] צניעות וענווה. וכן, שפס, אלמהירסט וגרג וולס [אופס, סליחה על הניימדרופינג. שוב] הם בדיוק כאלה.

לגבי המשפט האחרון : יש לי שלושה שירים מוכנים, מילים ומוסיקה.
אז בוא נסכם: כשאמקסס אותם, אבוא אליך. רק זכור שאתה לא יכול להרשים אותי עם ציוד... מה שידבר זו התוצאה. גם אם תצטרך למקסס אותה כולה על נביולה #smile

אריאל
מיקס זה מיקס, אתם מיקסרים או שאתם קוף.
פשוט.
(מייקל בראואר)
TanTan
Expert
הודעה פורסם: רביעי 01 מאי,19 00:31   
ציטוט:

אני בפורום הזה כמעט 20 שנה [!] ואותך אני מכיר הרבה לפני שנהיית טכנאי אפילו...[יש לי פה עדיין תמונה שלך - מבין מאות אחרות שצילמתי - מדג׳ה על המשאית של מוסיקה פלוס ממצעד האהבה הראשון של שנת 2000, בדיזנגוף. משהו ש-95 אחוזים מהחברים פה אפילו לא יודעים].

אדיר ! אתה מדבר על המצעד בדיזינגוף שהיה ב 98 ? אני עדיין זוכר את החוויה.. היה כיף ממש, ניגנתי בכמה מצעדי אהבה גם בתל אביב וגם בברלין וזה היה תמיד מאוד מרגש בשבילי.

ציטוט:

בעולם הדיגיטלי הלימודי דהיום... טקסט בלבד שווה כקליפת השום - לדעתי.

תמיד היה !

סיפרתי לך פעם על החבר שהיה לי שלא היה מוכן לקפוץ לבריכה לפני שהוא לומד לשחות ?

אי אפשר ללמוד בלי להתנסות ואם אתה רוצה להגיע לתוצאות אין ארוחות חינם, ידע תיאורטי הוא רק ידע תיאורטי וללמוד נרטיבים של אנשי מקצוע אחרים לא באמת נותן המון כי הדבר היחידי שבאמת חשוב לכל אמן אודיו הוא להיות נאמן באמת לקול הפנימי שלו, הקול הפנימי שלי מורכב ממבנה האישיות שלי, הטעם שלי וסך כל החוויות שעברתי, אם פלאפל לא טעים לי זה לא באמת משנה כמה אנדרו שפס יחשוב שפלאפל הוא מרכיב הכרחי להצלחה..

לכן במובן הזה אין באמת חדש

ציטוט:

אז בוא נסכם: כשאמקסס אותם, אבוא אליך. רק זכור שאתה לא יכול להרשים אותי עם ציוד... מה שידבר זו התוצאה. גם אם תצטרך למקסס אותה כולה על נביולה #smile

שמח לשמוע שאתה בתקופה של כתיבה ובטח שאמקסס לך !

מהיום שהצלחתי להפסיק לנסות להרשים המיקסים שלי התחילו להשמע פחות גרוע, הרצון להרשים נובע אצל רוב האנשים ברוב התחומים מחוסר ביטחון וכשאחד מצליח לעבור את השלב הזה באמת (וזה דורש המון עבודה) אחד מצליח להתמסר למוזיקה באמת. המוזיקה מפסיקה להיות כלי להגדרה עצמית והופכת להיות הנושא, כשאני חושב על זה זאת כנראה הסיבה לזה שאני נהנה מהעבודה יותר ויותר משנה לשנה, הלכה השאיפה להוכיח או להרשים ופינתה את מקומה לטובת אהבה טהורה למוזיקה ואודיו.

לגבי ציוד, זה לא סוד גדול שאני לא בדיוק מיקסר של חדרי שינה או בתי קפה במובן הזה, אבל יחד עם זאת נדיר ממש שאני משתמש בציוד חיצוני למיקסינג בשנים האחרונות, אני 100% ITB ולא שומע היום יותר תלונות מבעבר.

SAR
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 01 מאי,19 00:56   
אני כבר לא מתעסק במוזיקה כל כך, כבר לא חי בארץ שנים ועדיין נכנס כל יום לאקט וגם כותב לפעמים כמו שעשיתי ב17-18 שנה האחרונות. אקט מוזיקלי היה ועדיין חלק בלתי נפרד מהחיים הבוגרים שלי. ממש בית וירטואלי.
shpitz_yl
תומך
הודעה פורסם: רביעי 01 מאי,19 07:34   
ציטוט:
מהיום שהצלחתי להפסיק לנסות להרשים המיקסים שלי התחילו להשמע פחות גרוע, הרצון להרשים נובע אצל רוב האנשים ברוב התחומים מחוסר ביטחון וכשאחד מצליח לעבור את השלב הזה באמת (וזה דורש המון עבודה) אחד מצליח להתמסר למוזיקה באמת. המוזיקה מפסיקה להיות כלי להגדרה עצמית והופכת להיות הנושא

לגזור ולשמור #thumbsup
  Dror_Shi  
תומך
הודעה פורסם: רביעי 01 מאי,19 16:39   
קצת מחזיר את הנושא למסלול שלו:

ציטוט:
אני כבר לא מתעסק במוזיקה כל כך, כבר לא חי בארץ שנים ועדיין נכנס כל יום לאקט וגם כותב לפעמים כמו שעשיתי ב17-18 שנה האחרונות. אקט מוזיקלי היה ועדיין חלק בלתי נפרד מהחיים הבוגרים שלי. ממש בית וירטואלי.

כן. תמיד יש מה לקרוא, מה לבדוק או לעדכן.
נורא נהנתי לקרוא אותך וללמוד ממך בזמנו. לי יוצא הרבה לחזור לפוסטים ישנים בנוגע לחומרה או עניין מסוים שאני זוכר שדנו בו ולקרוא ולעיין בחומר מחדש.

עושה את זה יותר ויותר לאחרונה.

כמו שארן כתב, לא מדליק אותי לקרוא/לכתוב באנגלית ואני ממילא עושה את זה כל יום. תמיד יש שאלות ועניינים שאקוטים למציאות שלנו בישראל ולא בלהלהלנד.
סרטונים עם אנדרו שפס או מי שלא יהיה זה אחלה, אבל זה כמו שיעור גיטרה ביו טיוב או כמו שפעם היה דיסקים כאלה עם סרטים שהיו מקבלים עם מגזין.

אני רוצה לדעת לחיות ולתקשר ברמה גבוהה, לעניין ומה שהרשתות החברתיות מציעות בכל מה שקשור לתקשורת זה אשפה לעומת מה שהיה פה.

עם כל ה״התפתחויות״ שלכאורה הופכות את אקט מוזיקלי לפחות רלוונטי.
סליחה - סאונד זה סאונד. זה גלים, זה אפליטודה, זה מהירות, זה מעטפת, זה גוון.
לא מכיר משהו אחר, ולא חושב שזה הולך להשתנות.

ברמה הפרגמטית זה להעלות את הדברים מול ראובן. הוא הבעלים ויש לו את הזווית שלו. לטעמי יש דברים נהדרים שאפשר לעשות במסגרת טיפה יותר קטנה ומהודקת משהיתה ולהתאים את הצרכים של מי שצריך כלי תקשורת כמו אקט מוזיקלי.

זה שהידע קיים בכל מקום ונגיש לא הפך את האנשים לחכמים יותר ובטח לא לחרוצים יותר. אני יכול להגיד בלי כחל וסרק, שככל שיש יותר אינפו בחוץ, יש פחות מי שבאמת לומד וניגש אליו.
לימדתי עשרות סטודנטים בשנים האחרונות - התחושה שהם כבר ראו הכל ביו טיוב הופך אותם באופן ישיר לאנשים שהפוטנציאל שלהם להפוך לאמנים טובים/טכנאים טובים או יצרתיים פוחת.
רובם אגב במצב מזעזע של אנגלית אם קיימת. חלקם לא ממש יודעים קרוא וכתוב.
בתקופה שזוט כתב פה, אנשים היו פותחים מילונים.
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
SAR
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 01 מאי,19 18:24   
ציטוט:
נורא נהנתי לקרוא אותך וללמוד ממך בזמנו

תודה #sorry
DrDataMiner
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 03 מאי,19 15:18   
ציטוט:
לימדתי עשרות סטודנטים בשנים האחרונות - התחושה שהם כבר ראו הכל ביו טיוב הופך אותם באופן ישיר לאנשים שהפוטנציאל שלהם להפוך לאמנים טובים/טכנאים טובים או יצרתיים פוחת.

וזה בדיוק אותו הדבר בפורום ציבורי. ככה היה כאן, כבר לפני 12 שנה. בפורום ציבורי, מאחורי מקלדת, טכנאי-על ומוסיקאי הפרוטי לופס משה בן-אוסילטור - הם שוויי ערך מבחינת מה שהם יכולים להגיד.

ציטוט:
בתקופה שזוט כתב פה, אנשים היו פותחים מילונים.

לא יודע כמה זמן אתה פה ואני לא רוצה לרפות את ידיך, אבל זוט [בתקופה האחרונה שלו פה, לפני הרבה הרבה שנים] "טבל ברותחין" בדיוק מהסיבה שציינת מעלה:
כולם חושבים שהם יודעים הכול ולידע האדיר שלו [עד היום אני מחפש מדי פעם טקסטים שלו, רק כדי לקרוא אותו ומה שהיה לו לתרום] פשוט לא היה "say". כמה דושבאגים שלא יודעים בכלל מיהו ומה חלקו בהיסטוריה של המוסיקה לדורותיה - פיקפקו בו ונכנסו בו. ככה אי אפשר להתנהל בפורום מקצועי.

המצב היום חמור שבעתיים ובדיוק בגלל זה אני כל כך מבסוט מהיוזמה של הקליפים [אני מקווה שיהיו עוד כאלה].

גילוי נאות: גם אני הייתי מה-"חוצפנים" שהעזו לצעוק על זה ש-"המלך עירום" [לא בהקשר של הטכנאי איתו התעמתתי אלא בהקשר לפרקטיקה. לשמחתי, בחלוף הזמן, ביני לבין עצמי, גיליתי שצדקתי. וזה מבלי להפחית כהוא זה מהידע האדיר של אותו טכנאי !]. ופה עוד בעיה : לא כל מה שהיה רלוונטי פעם, רלוונטי היום. צריך להיות מאד ממוקד.

אני לא חושב שאפשר להחזיר את הגלגל לאחור. מה שהיה, היה. ולא יחזור. צריך לקדם את העסק קדימה, בהתאם לרוח התקופה ובהסתכלות מפוכחת על הדברים - כמו שהם.

רק השני גרוש שלי...
מיקס זה מיקס, אתם מיקסרים או שאתם קוף.
פשוט.
(מייקל בראואר)
TanTan
Expert
הודעה פורסם: שישי 03 מאי,19 16:13   
ציטוט:

ופה עוד בעיה : לא כל מה שהיה רלוונטי פעם, רלוונטי היום. צריך להיות מאד ממוקד.

ברור, אתם מזכירים דיונים שהתקיימו כאן לפני 15 שנה (בערך).

כל כך הרבה שינויים עברו בתעשיית המוזיקה ותעשיית האודיו במקביל, בהרבה מובנים לא מדובר על אותו עולם..

טכנולוגית, סגנונית, תודעתית..

המדיה השתנתה, תפקידו של שיר בחייו של אדם שונה, אודיו מדהים הפך לנגיש גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינה כלכלית, נגמר כמעט לגמרי הצורך במחשבה על ניהול משאבים וכו׳

תעשיית האודיו מעולם לא הייתה מדהימה כמו היום, מעולם לא יוצר כל כך הרבה ציוד אנלוגי משובח כמו היום (גם לא בתור הזהב של שנות השבעים),
הדיגיטל סופסוף מקיים את ההבטחה הגדולה שהוא הביא,
אוזניות הגיעו לרמה שהם יכולים להחליף מוניטורים,
אפשר לעשות סשן מיקס רב משתתפים שנעשה בכמה מוקדים מסביב לגלובוס באותו זמן,
המחשב שלי היה פעם בגודל ארון ויכל לסחוב שני ריברבים, היום אני יכול לקחת לפטופ שווה עוצמה לכל האולפן שלי ולמקסס בבית קפה,
הקהל הרחב שוכר זכות להאזנה לדאטה אונליין ולא מרגיש יותר את הצורך שהמוזיקה תהיה אצלו/שלו

יש עוד מליון דוגמאות..

כל זה היה עוד בלתי אפשרי בימי השיא של הפורום הזה למרות שנראה שלשם זה הולך.. כיף לחיות ב 2019 !

Dror_Shi  
תומך
הודעה פורסם: שישי 03 מאי,19 16:16   
ציטוט:
אני לא חושב שאפשר להחזיר את הגלגל לאחור. מה שהיה, היה. ולא יחזור. צריך לקדם את העסק קדימה, בהתאם לרוח התקופה ובהסתכלות מפוכחת על הדברים - כמו שהם.

אני לא מבין מה אתה רוצה ממני. אני אמרתי שאפשר להחזיר את הגלגל אחורה?
מה אתה רוצה מהשרשרת שפתחתי?

ציטוט:
לא יודע כמה זמן אתה פה ואני לא רוצה לרפות את ידיך,

חבוב, אני לא יודע כמה מודעות עצמית אתה נושא עם עצמך אבל זה בעיקר מה שמשתמע מכל ניוסאנס של כתיבה שלך - מה אכפת לך, מה אתה מנסה ללמד?
אתה שואל כלום על מה אני חושב או האם בכלל יש פרגמטיקה מאחורי הטקסט שלי, אתה מחבר משפטים עם ריח של ״כל העסק הזה לא מעודכן״.

כמו שאמרתי לך - עלה על האוטו, סע לאוזן, כנס פנימה ותצעק בקול גדול - ״יש ספוטיפיי״. משם סע לרחוב לבנדה, כנס לאולפני פלוטו, ושבור להם את הטייפ - ״יש דיגיטל״.

ציטוט:
לא יודע כמה זמן אתה פה ואני לא רוצה לרפות את ידיך, אבל זוט [בתקופה האחרונה שלו פה, לפני הרבה הרבה שנים]

בוא חביבי, אני שמח שאתה מעריץ את זוט, והזכרתי את הצדדים הטובים, אבל היו גם צדדים לא טובים שלא הסתכמו רק באחד שיודע מול אחד שלא. ודי לחכמיא ברמיזה.

אתה יודע לכתוב הרבה בשביל אחד שהפורומים האלה זה אירוע של פעם בשבילו.
אגב, יש מלא מקום בפייסבוק. בדף של ״סאונד״.
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 3 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון