תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 19:03
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
  nimrod_wagner  
Expert
קניית כלי נגינה (ויברפון) משומש מחו״ל
הודעה פורסם: שלישי 11 פבר',20 03:13   
שלום חברים,
בני היקר והמוכשר התאהב בויברפון :-). כיום הוא מנגן בויברפון שנמצא בקונסרבטוריון שבו הוא לומד אבל הנגישות שלו כמובן מוגבלת
ראינו באיביי ויברפון במחיר שנראה אפשרי
שתי שאלות:
ראשית, איך אפשר לדעת שאחרי שנשלם (די הרבה) הכלי אכן יגיע?
שנית, אילו מיסים יצטרפו למחיר?
תודה לבקיאים
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: רביעי 12 פבר',20 10:15   
שלום נמרוד.

הדבר היחיד שאתם אמורים לשלם זה מעמ. אין מכס על כלי נגינה.

החישוב בכלי נגינה הוא :

(עלות כלי+שילוח)+17 אחוז מעמ
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
  nimrod_wagner  
Expert
הודעה פורסם: רביעי 12 פבר',20 10:19   
תודה, ולשאלה השניה - איך אני משיג בטחון שהמוכר יקיים את חלקו?
acidhead
Expert
הודעה פורסם: רביעי 12 פבר',20 13:17   
אם אתה קונה באיביי אז יש את ebay money back guarantee ואם אתה משתמש ב Paypal יש גם את ה PayPal buyer protection.
אם באשראי יש לך את ההגנה של חברת האשראי שלך במידה ולא קיבלת מה ששלמת עליו. אבל נדיר שצריך להשתמש בהם.
אתה גם יכול לתת חוות דעת על המוכר לאחר הקניה ומוכרים יודעים את זה ומנסים להמנע מחוות דעת לא טובות. באותו נושא, בדוק את חוות הדעת על המוכר ממנו את קונה.

לגבי מיסים, כמו שדרור אמר, יש כביכול רק מע"מ על כלי נגינה אבל המשלוח לא מחוייב במע"מ או לפחות לא אמור להיות בד"כ (במידה וזה מופרד בחשבונית).
אז זה יותר בכיוון של (עלות כלי+17 אחוז מעמ)+שילוח

יש כמה שורות עם עלויות קטנות יחסית של עוד 100-300 שקלים על עוד דברים כמו עמילות מכס, אגרות מעבר, מחשוב משלוח בתוך הארץ ועוד. תלוי בחברת השליחויות.
בזמן האחרון נדרשתי ועוד אנשים שאני מכיר להצהיר שאני לא יבואן ושהקניה היא לא למטרה מסחרית. המוצר לא אלחוטי, לא דורש תקן וכו' הבנתי שלפעמים יש סיבוכים בזה.

שים לב שאתה לא קונה מוצר שרשום עליו Customs services provided. אומנם אתה תמנע מכל הבלאגן של השחרור אבל למוצר שאתה קונה תיתווסף עלות גדולה ולא פורפוציונאלית למיסים. שים לב לזה במיוחד בקניות של Bids כי אחרי הזכיה את מחוייב לשלם את התוספת הזאת.

שלח לינק.
  nimrod_wagner  
Expert
הודעה פורסם: רביעי 12 פבר',20 16:04   
ציטוט:
Customs services provided

מה זה? למיטב הבנתי את הענין באי ביי הקניה הזאת היא מאדם פרטי
acidhead
Expert
הודעה פורסם: רביעי 12 פבר',20 18:52   
זה לא משנה אם זה אדם פרטי או חנות.
יש שמשתמשים בשירות של ebay למשלוחים שנקרא GSP או Global Shipping Program.
יש שם אפשרות לחיוב של מיסים ושחרור שנקראת
Customs services and international tracking provided
אני ממליץ בד"כ להמנע ממוצרים שכוללים את השירות הזה כי כאמור החיוב לא פורפוציונאלי למיסים שהיית משלם אם היית משחרר את המוצר לבד.
זה פחות עקרוני כשאתה קונה מוצר של buy it now כי אתה תראה את זה ב total. אבל ב Bid כדי להזהר כי אם זכית נדרש ממך לשלם עוד 50% או יותר ב Check out וזה לא כל כך טוב לבטל זכיה.
  nimrod_wagner  
Expert
הודעה פורסם: רביעי 12 פבר',20 23:28   
תודה על האזהרה ונראה שהיא במקומה: על קניה של 1750 ליש״ט ועוד כ 90 ליש״ט למשלוח, ה GSP מודיע לי שאני אחוייב בכ-430 ליש״ט ״חיובי יבוא״ (import charges)
אני מבין שזו בחירה של המוכר להעלות כך את המוצר למכירה באיביי.
אם מדובר ב 17% מע״מ ועוד קצת - השאלה אם אני אראה בסוף חשבונית שמפורט בה המע״מ ששולם על המוצר. זה משמעותי מאד כי יתכן שאני יכול להזדכות על המע״מ, אבל אם כל המסים, דמי הטיפול של שירות השילוח של איביי ומחיר המוצר יהפכו לסכום אחד גלובלי - אולי לא.
acidhead
Expert
הודעה פורסם: חמישי 13 פבר',20 16:07   
אני מניח, זה יהיה לא הגיוני (או חוקי) אם לא תקבל חשבונית עם חיוב על המע"מ הישראלי בנפרד אבל כאמור נמנעתי מלקנות מוצרים עם השירות הזה אז אין לי ניסיון.
17% מ 1750 פאונד זה 298 פאונד אז מחייבים אותך עוד 138 פאונד על השירות.
עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון