תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 16:50
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
רעשי השראה - פריאמפ
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (5) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2
  shtik  
תומך
הודעה פורסם: רביעי 21 אוק',20 00:56   
ציטוט:
לא אמור להיות סיפור יקר, אבל הייתי בודק אפשרות קודם להשאיל ממישהו או מחנות

אני בהחלט אבדוק, אבל קשה לי להאמין שמישהו מחבריי באולפנים או בהגברה משתמש בכזה דבר..

ושאלה אחרונה, אולי טפשית.. האם קופסה כזאת אמורה לעשות הבדל כלשהו לסאונד? האם יש הבדל בין הדגמים (כרגע מצאתי רק 2 דגמים שמיועדים לקו אחד - ברינגר או מאקי), בהתחשב בעובדה ששניהם טוענים לספק 48v?

בכל מקרה, המון תודה על ההירתמות והעזרה #thumbsup
הודעה פורסם: רביעי 21 אוק',20 09:06   
הקופסאות האלה לא אמורות, תקנית, להוסיף או לגרוע מהסאונד. כל יצרן שמתיימר ביתרון כזה הינו פסול. מדובר בקופסא עם מחבר כניסה ויציאה, וספק כוח (מיושר ומסונן כדבעי) המזין את היציאה באמצעות נגדים, כך שאם הקופסה לא מחוברת למתח, הסאונד אמור לעבור כמות שהוא.

כמובן שגם כאן מתווספים לעתים גורמים כלליים מתחום האולפן, כמו עוד חיבור בדרך לכניסת מיקרופון רגישה, עם כל המשתמע מכך (בעיות מגעים ותוספת דרך, לרוב).
אני מודה שאם הייתי צריך לקנות כזו, הייתי מעדיף אחת שהספק בה אינו מהסוג הממותג (אלא אם רשום שהוא סופר נקי) או שהינו חיצוני, אך זה אומר שנאי גדול יותר, כי זה עשוי להחזיר אותנו לרגישות הבעיה שאצלך כעת.
וודא שהמתח המוצע הוא זה הנכון למיקרופונים שלך, יש בלבול בתיאור ומפרט אצל חלק מהמוכרים (כמו כאן) - מה שהיצרן רושם זה מה שאמור להיות.

חיבור פאנטום לקונדנסר
הודעה פורסם: רביעי 21 אוק',20 10:50   
ציטוט:
זה כרגע פחות מתאפשר, וגם ייתכן שבסביבה אחרת יהיה אות נקי (או רעש באופי שונה, כמו שהיה לי בסטודיו הקודם), גם אם יש עדיין בעיה בממשק.

אם יהיה רעש שונה בבית אחר עם כלים אחרים לפחות תדע שהבעיה בממשק ולשלוח אותו לתיקון אצל אריק.
אם אתה חושד שהבעיה מהפאנטום אתה יכול לנסות לבדוק את הכניסות עם מיקרופון דינאמי. אם יש את אותו רעש קופסת פאנטום לא תעזור.

לגבי בדיקה של הצמה, מכל מה שאמרת זאת אופציה רלוונטית ויחסית קלה לתיקון (למעט זה שאמרת שיש נקודת הצבה של המיקרופון בחדר ללא רעש). מולטימטר של UNI-T עולה בערך 60 שקל, וזה בכל מקרה טוב לכל מי שמלחים כבלים ובאמת רוצה לדעת אם הם תקינים.
  shtik  
תומך
הודעה פורסם: חמישי 22 אוק',20 12:40   
ציטוט:
אם אתה חושד שהבעיה מהפאנטום אתה יכול לנסות לבדוק את הכניסות עם מיקרופון דינאמי

עם מיקרופון שלא דורש מתח פאנטום מהממשק אין בעיה.

ציטוט:
לגבי בדיקה של הצמה, מכל מה שאמרת זאת אופציה רלוונטית ויחסית קלה לתיקון (למעט זה שאמרת שיש נקודת הצבה של המיקרופון בחדר ללא רעש). מולטימטר של UNI-T עולה בערך 60 שקל, וזה בכל מקרה טוב לכל מי שמלחים כבלים ובאמת רוצה לדעת אם הם תקינים.

יש לי מולטימטר, הבעיה היא שאם יש בעיה במחבר של הצמה, הוא יצוק, ואז זה מביא אותי לנקודת ההתחלה של למצוא צמה כזאת חדשה..

בכל מקרה כשאתארגן על קופסת פאנטום אעדכן, בתקווה כמובן שהבעיה תיפתר.

תודה!
הודעה פורסם: חמישי 22 אוק',20 13:26   
אם עם דינאמי אין בעיה ההגיון אומר שקופסת הפאנטום לא תוסיף רעש.
אבל אני חושב שבדברים האלה עדיף לפתור את הבעיה מהשורש מאשר "לשים פלסטר".
אם הכן הבעיה בצמה תוכל לתקן כבל יצוק (קיצור של הכבל) או להכין צמה חדשה (עם מחבר Displayport סטנדרטי כמו כאן)
  shtik  
תומך
הודעה פורסם: שלישי 03 נוב',20 17:32   
טוב, אז יש ממצאים חדשים, כנראה כאלה שמשאירים אותי בלי פתרון רלוונטי..

רכשתי קופסת פאנטום לצורך העניין. הבעיה לא נפתרה. זה איפשר לי לבדוק גם כשהממשק לא מחובר לספק כוח, אבל עדיין הייתה אותה בעיה.

מה שכן, בדיקה שהייתי צריך לעשות קודם ולא חשבתי עליה: ממשק ישן Mbox Mini של Avid, עוד מהתקופה שהיה תחת המותג Digidesign (שנת 2008) שאני משתמש בו לאחרונה בחיבור ללפטופ לשיחות סשנים ושיעורי זום, והייתי בטוח שאין בו את הבעיה. חיברתי את המיקרופון, עברתי למצב direct monitoring וגיליתי שהבעיה קיימת גם כאן -גם כשהלפטופ מנותק לגמרי מהספק- מה שאומר בעצם שההשראה פשוט נמצאת באוויר, ושום טיפול בחשמל, תיקון או אפילו החלפת ממשק לא באמת יעזרו. אולי לבנות סוג של כלוב פאראדיי ולהקליט בתוכו עם כל הציוד #lol

אז בגדול, אם למישהו יש עוד רעיון ריאלי בארסנל, אשמח לעזרה.. במידה ולא, אני מרים ידיים ופשוט משחרר את העניין, אקליט ככה. גם ככה אני היחיד שיידע שהיה רעש. כנראה העובדה שאני גר בקומה גבוהה בקרבה יחסית לאנטנות סלולריות ו/או כל סוג אחר של הפרעה היא משהו שלא ניתן להתמודד איתו.

תודה רבה לכולם על העזרה #smile

ציטוט:
אם הכן הבעיה בצמה תוכל לתקן כבל יצוק (קיצור של הכבל) או להכין צמה חדשה (עם מחבר Displayport סטנדרטי כמו כאן)

קומבינה מעניינת, לא ידעתי שזה בסה"כ מחבר Displayport #biggrin . את ה XLR כבר החלפתי בניסיון לפתור את העניין, כמובן ללא הצלחה.
הודעה פורסם: שלישי 03 נוב',20 21:21   
הממ..
הסדר בדברים כאלו הוא על דרך השלילה.. עם כמה שפחות "להתרחק מהמרכז שלך"
א. מתחילים מ"המרכז" כלומר מנסים לחבר בכניסה אחרת.
אם זה לא עזר אז מנסים להחליף לכבל מיקרופון אחר.
אם זה לא עזר אז מנסים מיקרופון אחר הדומה בעיקרון הפעולה שלו
ואם זה לא עזר אז מנסים כרטיס קול אחר.
הבעיה נפתרה? אז הכרטיס הקודם לכאורה בעייתי
ואז בודקים את הכרטיס ה "בעייתי" (אם זה רלוונטי) גם במחשב אחר, יתכן שתגלה שדווקא עם המחשב שלך הכרטיס ההוא בעייתי.
עד כאן גילית עם הכרטיס בעייתי או שהקומבנציה מחשב-כרטיס שלך בעייתית.

ב. אם הבעיה לא נפתרה עוברים לשקע אחר של חשמל, אם זה לא עוזר אז לשקע אצל השכן..
עד כאן גילית עם ישנה בעיית "אדמה" בעית חשמל וכו' אצלך בדירה/בניין.תלוי באופי הרעשים כמובן

ג. לא עזר? רעשים שנשמעים כאופייניים להשראה מגנטית מצריכים הרחקה מגורמי השראה סביבתיים
זה יכול להיות ציודים ספקים וכו' וגם יכול להיות שבשביל זה תצטרך להרחיק נדוד לרחוב השני..חח
קצת נשמע חייזרי.. אבל יתכן שיעבוד במקרה כזה וימנע ממך מ"לעבור דירה" בגלל העניין: צפה קרטון של מקרר בנייר כסף עבה ושכבת קרטון עליו באופן מוצמד היטב!
בפנים (רק בשביל הסאונד) צפה אותו גם במעט ספוג ביצים, את המיק והכרטיס הכנס פנימה סביר שתחווה שיפור משמעותי מרעש טורדני של השראות
נ.ב.: יש לחתוך את ה"רצפה" שלו ולחתוך "דלת" כי זה מסוכן להיכנס לקרטון שיכול ליפול איתך! במקום רצפה הנח שטיחון עבה שמוצמד לו נייר כסף מלמטה.

מקווה שעזרתי
MiXtRiM
  shtik  
תומך
הודעה פורסם: שלישי 03 נוב',20 22:48   
חחח תודה mixtrim, במשך כל השרשור נוסו כל הדברים שאמרת. אני לצערי כרגע בשלב החייזרי. אבל לא כל כך רואה את עצמי מקליט בתוך קרטון מקרר עם נייר כסף, על זה בדיוק כתבתי בפוסט האחרון... במידה ויש פתרון יצירתי קצת יותר ריאלי, הייתי שמח לנסות אבל נראה שעוד לא הומצא.
הודעה פורסם: רביעי 04 נוב',20 09:07   
בנסיון לבודד ולמקד, לא כפתרון:
אם מדובר בגורם מקרין, תנועה עם המיקרופון בחדר תשנה את אופי/עוצמת הרעש (כמו במקרה של האהם מפיק-אפ של גיטרה), גם חיבור הכבל ללא המיקרופון בקצה אמור לחזק את הרעש (מבלי לגעת במיקרופון אן בכבל ביד).
ניתן לפעמים לזהות את האופי של ההפרעה ואולי המקור שלה על פי ניתוח צורת הגל של ההפרעה, ולנסות לאבחן תדרים או הרמוניות 'רוכבות' על הסאונד (הקלטה של כמה שניות והגדלת התצוגה עד שרואים משהו מחזורי רוכב על הכל).
הודעה פורסם: שבת 19 דצמ',20 12:49   
מודה שקראתי את הכל - ברפרוף,
אז אולי פספסתי משהו,
כבר שללת קרינה / השראה ממערכות הסאונד השונות,
וכייון שכבר ניתקלתי בבעיות כאלה, נסה לבודד ולנתק מחוללי רעש וקרינה חיצוניים.
תאורה, מזגן וכו'

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון