תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:43
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
צריך שמישהו ירגיע אותי..
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה
  Inonel  
צריך שמישהו ירגיע אותי..
הודעה פורסם: רביעי 20 אפר',22 00:07   
שלום חברים.
יש לי מוניטורים של אדם A5X, לפני כמה ימים קרתה לי טעות איומה! רציתי לנגן לכיף על עוצמה די גבוהה (3/4 מהנוב של הכרטיס קול), ומתוך רצון לשמור על הרמקולים מפיקים גבוהים ועוצמה גבוהה מידי, שמתי קומפרסור בקיובייס על האאוטפוט, כשרציתי להנמיך את הGAIN, העכבר החליק לי ובמקום זה הגברתי אותו עד הסוף #confused #confused #confused .. התוצאה הייתה שהפיק הגיע ל+29.6 למשך של שניה וחצי... נורא נלחצתי (עד עכשיו אני לא רגוע).. בעקבות כך רציתי לשאול:

א. כרגע העברתי עליהם די הרבה שירים בעוצמה סבירה ולא שמעתי רישרושים או פצפוצים לא רצויים, האם זה אומר שהכל בסדר? (זה היה צליל של פסנתר בלבד.. בלי תופים ובס וכד' יכול להיות שזה פחות נורא?)
ב. כיצד אני יכול לדעת האם נגרם נזק למוניטורים שלי?
ג. האם המהנדסים של החברות שמייצרות מוניטורים חשבו על זה ושמו הגנות מיוחדות על המוניטורים מפני דברים כאלה? האם מישהו יודע להגיד לי ספציפית על אדם אודיו או על הדגם הספציפי הזה?
ד. מהן הדרכים למנוע דברים כאלה בעתיד? והאם עוד לא נמצא פתרון אמיתי לדבר הזה כבר? מישהו אמר לי לא לעבור את החצי בכרטיס הקול, אבל זה נורא נמוך...
ה. האם אני הדפוק היחיד שזה קרה לו או שלהרבה זה קורה? (29 זה נראה לי מוגזם במיוחד!)

גם אם יש תשובות לזה ברחבי הפורום, אשמח להתייחסות אישית שלכם... חייב שמישהו ירגיע אותי! #confused #confused #confused #clap #clap
mixtrim
תומך
הודעה פורסם: רביעי 20 אפר',22 09:36   
צא מהלחץ
#search

א. לדגם זה ככל שאני מבין יש הגנה, אני מסיק את זה מקיומם של שתי נוריות בקדמת המוניטור
אחת עבור מצב דלוק ואחת כנראה מסמנת עוצמת יתר והפעלת הגנה

ב. מוניטורים בנוים לעמוד בלחצי קול ריגעיים, וזה מתרחש באופן טיבעי למשל במוסיקה קלאסית
(רגע אחת יש כינורות שקטים וברגע השני 'היט' של כל התזמורת בבת אחתׂ

ג. אם בכל זאת משהו קרה, סביר שאלמנט לא יעבוד או שיהיה ניתוקים שלו או שיהיה זמזומים שונים
אם זה לא המקרה ברכותי.. ניצלת! #biggrin

ולשאלתך הפתרון החינמי הוא:
להנמיך את סליידר המוניטור בכרטיס הקול לפני שינוי עם העכבר בפרמטר של גיין בתוכנה
ומיד אחרי ששינית להחזיר את הסליידר בכרטיס למקומו
(אפשר לסמן מיקום אופטימלי עם מרקר ולחזור אליו)

יש גם פתרון כספי:
רוכשים קונטרולר קטן שמתאים לתוכנה ומשתמשים בסליידר "פיזי" שעליו לכיוונים במקום בעכבר

נ.ב. כמדומני ששאלות אלו שייכות תחת קטגוריית "מתחילים" בפורום.

מקווה שעזרתי
MiXtRiM
chai050
הודעה פורסם: רביעי 20 אפר',22 18:36   
העיקר שהאוזניים שלך נשארו תקינות ואין לך פגיעה בשמיעה זה הכי חשוב -- Ear can not be replaced --
acidhead
Expert
הודעה פורסם: חמישי 21 אפר',22 08:00   
ציטוט:
ד. מהן הדרכים למנוע דברים כאלה בעתיד? והאם עוד לא נמצא פתרון אמיתי לדבר הזה כבר? מישהו אמר לי לא לעבור את החצי בכרטיס הקול, אבל זה נורא נמוך...

בגדול המערכת שלך לא מכוילת, יש סיבה שיש למוניטורים בד"כ שליטה על עוצמה.

- תנמיך את המוניטורים עד הסוף בנוב הקדמי שלהם.
- תגביר בכרטיס עד הסוף ("לקו ה 0", בלי הגברה אם יש כזאת)
- נגן מוזיקה שלא עברה מאסטר (שלך) ותגביר את המוניטורים לאט עד למקסימום עוצמה שאתה צריך.

ככה תמנע אנלוגית מפיקים ועל הדרך אם הנוב בכרטיס דיגיטלי תמטב את המערכת מבחינת יחס אות לרעש ותגדיל את התחום הדינאמי של הממירים.
לכל מוניטור יש מגבלת עוצמה, אם אתה מנסה להגיע לעוצמות גבוהות במיוחד ממוניטור 5" אתה מאמץ אותם שלא לצורך ויוצר בהם בלאי ובך.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 24 אפר',22 12:45   
הרמקולים שלך בדרך להתפרק:
סליל הממברנה מתחמם ומחליש את הדבק שמחזיק אותו במקום, מה שיגרום לתנועה חורקת או תקיעת הדיאפרגמה, ומוביל לתיקון (שלא בהכרח יחזיר את המצב לקדמותו) או החלפת הדרייבר - סך הכל כסף.
כמה רכיבי אלקטרוניקה עוברים סטרס המקרב אותם לחידלון או עיוות בפעם הבאה שזה יקרה. זה כבר תיקון אצל טכנאי שמבין עניין. סך הכל כסף.

עכשיו, לאחר שהלב שלך נפל, הסיכוי שכל הנ״ל קרה בחלקיק השניה די נמוך, כך שאני מקווה שהפנמת מה שכתבו לפני.
הודעה פורסם: שני 25 אפר',22 12:19   
תודה רבה על התשובות אנשים יקרים!
אני לוקח הכל לתשומת ליבי.. #thankyou #thankyou #thankyou
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון