תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 12:10
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הערכת עלות בידוד אקוסטי לחדר
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  I.f  
הערכת עלות בידוד אקוסטי לחדר
הודעה פורסם: ראשון 05 יונ',22 16:19   
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא

שלום לכולם
אני שוקלת לעשות בידוד אקוסטי בחדר בדירה שלי. גודל החדר כ-9 מ"ר, יש חלון אחד, שניים מהקירות הפנימיים הם מגבס, יש קיר אחד חיצוני. מדובר בבניין ישן ולכן הקירות באופן כללי דקים. הרחוב הוא רחוב עירוני שקט באופן כללי, אלא שלאחרונה שכן בדירת גן בבניין סמוך (הגינה שלו פונה אליי, כמעט כאילו הייתה חצר שלי, אני בקומה 2 בבניין שלי)
רכש ציוד שמע חדש ומשמיע מוסיקה חזקה עם בסים עוצמתיים. שכנים רבים סובלים, ואני, שרגישה לכך, סובלת מאוד ולא מסוגלת לתפקד כשזה קורה.
הייתי שמחה להערכה האם ניתן לבודד ברמה בה לא אשמע את המוסיקה ולא ארגיש בבסים, כך שאוכל לעבוד בחדר אם צריך, ולא לחשוש שאתעורר משינה ממתקפת בסים. אם כן, מה עשויה להיות העלות הכוללת?
האם יש אפשרויות אחרות, כמו לייצר לפחות תא קטן מוגן?
תודה רבה
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 05 יונ',22 20:09   
בהנחה שמיצאת את עניין התלונות לעירייה/משטרה וכאלה (אם הרעשים בגדר הטרדה, חזקים מדי או בשעות שאסור להרעיש), נושא העלויות אינו פשוט כי צריך לבחון מהיכן מגיעה חדירה לדירה שלך (נקודות רגישות לדליפה) ואם מבחינת מבנה זה הגיוני (ביצוע ועלויות).

תדרים נמוכים אוהבים לטייל בשלדת מבנים, ובלימתם לעתים דורשת שימוש בחומרים כבדים מבחינת מסה.
אם מדובר במבנה סמוך שמקרין, ושאינו מחובר פיזית לבנין שלך, כנראה מדובר בעוצמה גבוהה ובידוד אפס בדירת השכן הבעייתי.

במקרים רגילים, וכשיש עם מי לדבר, הדרך הטובה לבלום רעשים כאלה היא לטפל במקור - הנמכת עוצמה או בידוד ובלימה בחדר שבו המערכת. לצערנו לא תמיד יש הבנה הדדית עם שכנים.
שווה ביקור של מישהו מקצועי לבחינת הסוגיות הנ״ל.
אקוסטיקה
הודעה פורסם: שני 06 יונ',22 06:20   
צודק ראובן בכל מה שכתב.
את יכולה לברר בעיריה במחלקה שמטפלת באיכות הסביבה.
1) לבדוק באיזור שלך את הרעש המותר בשעות היום והערבץ
2) להזמין פקח מאיכות הסביבה שמגיע עם מד רעש , או להזמין משטרה על בעיית רעש.
3) הכי נכון ללכת לבעל הדירה שמייצר את הרעש ולדבר איתו על ההפרעה, שכנות טובה
זה הנכון ביותר.
הודעה פורסם: שני 06 יונ',22 20:06   
תודה על המענה
לצערי אין עם מי לדבר. שכנים מתלוננים והוא לא מפסיק, צועק חזרה, לפעמים גם מגביר בתגובה.
פניות למוקד העירוני או לגורמים אחרים בעירייה לא עזרו כי הוא עושה את זה "בשעות המותרות".
לתפוס את העוצמה הלא סבירה בשעות אחרות גם בעייתי כי אי אפשר לצפות מתי זה יקרה, ועד שיגיעו, אם יגיעו בכלל, עלול להסתיים.
הוא מפעיל בגינה שלו ולכן זה לא חסום בשום צורה. גם לפעמים כשהדלת לגינה סגורה שומעים ומרגישים כי זה חזק.
הגינה שלו גובלת בחומת החניון של הבניין שלי. הקירות של הבניין דקים, בנייה ישנה. זה כנראה עובר גם דרך החניון וגם באוויר.
אם אזמין איש מקצוע, יש הערכה למחיר של הייעוץ? כלומר הייעוץ עצמו, שהוא עלות נוספת על העבודה.
האם יש דרך לייעץ בכלל בלי לתפוס את זה כשזה קורה? החשש שלי הוא שאתקשה להזמין איש מקצוע בדיוק כשהוא שם את המוסיקה, בגלל שזה לא צפוי ולחלוטין לא בשליטתי.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 07 יונ',22 07:33   
עבור בעל המקצוע ניתן לתעד, אפילו עם הסמארטפון, את עוצמת הרעש ללא המוזיקה ובזמן שהיא מנוגנת, אם המכשיר יקליט באותה נקודה בחדר בשני המקרים, ואז איכשהו להשוות בין העוצמות. זה לא הכי מדויק בעולם אבל זה מה יש. כמובן שיש אפליקציות למדידת רעש, אך הן תלויות בחומרת הטלפון לגבי כמה מדויקות במדידה, אך גם יכולות לשמש להשוואה בין ״עם״ ו״בלי״, כל עוד מודדים באותה נקודה. רצוי לתעד מתי השעות הפעילות יותר ואז להזמין בעל מקצוע לזמנים אלה.

אני מבין את המצוקה היטב, בעצמי החלפתי 2 דירות בגלל בעיות כאלה, ורק מקווה שאת גרה בשכירות, כך שאפשר לפנות לבעל הדירה ולספר שאת עומדת לעזוב בגלל הבעיה הזו.
אפשר גם לאתר את בעל הדירה של הטיפוס הזה ולהתלונן.
אם יש אפשרות, לעבור לחדר אחר ולסגור את החלונות והדלת בחדר שרגיש לרעש מבחוץ. או להשתמש באטמי אוזניים. לא ממש מלהיב ונוח.

אעמיד אותך לרגע במצב שאת שואפת אליו מבחינת בידוד. לאור הנתונים שמסרת, כדי לבודד רעש כזה העלויות עשויות להיות גבוהות כדי ליצור תא מנותק מהמבנה מבחינה פיזית (לתדרים הנמוכים בעיקר) וגם מבודד אקוסטית (גלי קול בתדר גבוה יותר), כולל אטימת פתחים. כל זאת - אם כיום הגפת חלון ו/או דלת לא מורידים את העוצמה בלפחות 50%.
להמחשה, אם המוזיקה מבחוץ נשמעת כאילו את מפעילה אותה בחדר שלך, זה דורש בידוד רציני. טכנית, 45 דיבי הנחתה של הרעש באמצעים מבודדים/אקוסטיים עשויה לעזור מאוד, וגם להיות יקרה, אלא אם בעל המקצוע יאתר נקודות רגישות בהן אפשר לטפל ליעלות בידוד טובה ועדיין זולה, או מספקת.

בנוסף, חדר אטום ידרוש איוורור (מזגן לבדו לא יוצר חמצן), וכאן יש פשרות, כמו איטום נייד לפתחים, כדי שיהיה אפשר לפתוח אותם מדי פעם, או יישום תעלות איוורור...
השאלה גם עד כמה את רוצה או מוכנה לבודד כדי שההטרדה תהיה נסבלת, וזאת מול האלטרנטיבות שחלקן הוזכרו.
אקוסטיקה
הודעה פורסם: שלישי 07 יונ',22 07:53   
ראובן, כל מילה בסלע !
אם זאת דירה שלך, אזי יש אפשרות לבודד חדר,העלויות לא קטנות
וכמו שראובן אמר, אם זה בשכירות פשוט תעברי דירה.
לא מזמן בניתי חדר אחד לבודד רעש בדירה בתל אביב, העלות היתה כ 80,000 ש"ח
כאשר הרעש לא היה גדול מאוד.
הודעה פורסם: רביעי 08 יונ',22 14:11   
אני סוגרת הכל, שמה רעש לבן בטלוויזיה, מזגן, אוזניות. עדיין מרגישה את הבס. סגירת החלון לא מספיקה כי הקירות דקים... זה אכן נשמע כאילו אני שמתי. מדובר גם ברחוב שקט בסה"כ (היה מאוד שקט עד לרכישתו את הדירה שלו...) אז עוד יותר שומעים, גם דיבורים מהחצר שלו שומעים בבירור.
הדירה של המשפחה. זו שאלה אם לעבור, בתקווה שבמקום אחר לא יהיה עד כדי כך נורא (מה שלא מובן מאליו במדינתנו :/), או לנצל את האפשרות שכאן יש לי אפשרות לעשות דבר כזה, מה שלא יהיה בדירה אחרת...
איטום נייד לפתחים נראה לי יספיק במקרה הזה
תודה רבה לשניכם על המענה... אשקול את הברירות...
Vintage
נציג עסק/מוסד/שירות
אקוסטיקה
הודעה פורסם: שישי 10 יונ',22 13:35   
אין אפשרות לדעת מרחוק , חייב להגיע למדידות
אני מבין שאין זמנים, האם תוכלי לבדוק איתו זמן שאגיע והוא יפעיל את המוזיקה?
הודעה פורסם: שישי 17 יונ',22 20:48   
לצערי אין שום תקשורת איתו. הוא בן אדם בעייתי ואגרסיבי, אני שומרת מרחק ובכנות מפחדת שפנייה אליו תוביל להתנכלות.

ניסיתי לבדוק עם אפליקציה אבל זה לא משקף... כותב 50-56 בערך (במצב שבו הוא משמיע בעוצמה בינונית-חזקה ביחס אליו), גם כשיש בסים מאוד מורגשים, כמו מרכב כבד שעובר בכביש.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 18 יונ',22 08:35   
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון