תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 17:51
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה
  omb  
מוניטורים משומשים .פרטים שיש לשים לב אליהם לפני קניה ?
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',03 01:05   
לילה טוב לכל חפרפרות הפורום.

אני עובד לרכוש מוניטורים ואחת מההצעות היא מוניטור משומש tannoy system600 .
זו הפעם הראשונה שאני קונה מוניטורים וחוץ מלראות דגמים בחנות ולשמוע אותם
לזמןצ קצר אינני יודע הרבה ובקיצור,
מה הם הדברים שיש לשים אליהם לב לפני שקונים מוניטור משומש
חוץ מלראות שהם עובדים #smile

לילה טוב עם מוזיקה טובה.

ROSE & BLUM
ReuvenM
Administrator
בדיקת מוניטור/רמקול משומש
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',03 10:30   
כמו בעת בחירת מוניטור חדש: יש לשמוע בעיקר.
במקרה כזה אף עיצת מומחה לא תעזור לך מוחלטת, לבד אם הוא יהיה לצידך באותם רגעי בדיקה.
פיזית:
- רצוי לדעת כמה זמן הם בשימוש, ובני כמה הם בכלל.
- לאיזו מטרה השתמשו בהם (תתפלא...) ואיזה סוג מוסיקה עושה בעליהם העכשווי. לאיזה קצוות מאמץ הוא הביא אותם, והאם היו אי פעם פידבקים בשימוש
- אם אפשר, לשים לב לתנאי המקום בו היו בשימוש (לחות, עובש, מליחות ליד הים, ליכלוך ואבק).
- להסיר מהם את כיסויי הבד (אם אפשר) ולבחון את הקונוס, הגומייה או כל חומר אחר ממנו עשויה הטבעת הקפיצית, הטוויטר וכיפתו - לפגעים, קרעים או קמטים.
- לבחון את הארגז אם אין לו פגעים, סדקים או מעיכות.

האזנה:
- שמיעתית יש לבחון בדקדקנות יתר, ולנסות לאתר עווית בתדר כלשהו, זמזום או חריקה, להבחין אם שני הרמקולים זהים בעוצמה ובהיענות שלהם (במקרה זה מומלץ להחליף ביניהם במיקום, במקרה ונמצא הבדל, אפשר שזה בגלל האקוסטיקה בחדר).
- יש לבחון אותם כלפי מוסיקה שמכירים היטב.
---
אמנם הבדיקות האלה יכולות להניב רתיעה מפני רכישה של יד שניה, אך לא תמיד זה המקרה, שכן מבחינת מחיר יש ליד שניה לרוב יתרון, שעשוי לחפות על הוצאות הבאת המוניטור למצב חדש.
- מומלץ לקרוא חומר נוסף בענין ספציפי זה כאן בפורום:

- מתלבט בין מוניטורים
- שמירה על מוניטורים
- קרחצים במוניטור
- מוניטור - מספר שאלות
- מוניטורים מול ביתיים
Span^kinG
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',03 15:12   
ראובן, אם המוניטורים היו פעם אצל האוזמן (מי שלא מכיר, האוזמן הוא דוקטור רמקול) בגלל טוו'יטר דפוק או משהו כזה, זה אמור לשנות משהו לקונה?
מצד אחד, אם המוניטורים מעולם לא הראו בעיות, אבל טחנו להם ת'תחת הטוו'יטר הימני לדוגמה יכול להידפק לי מיד לאחר הקנייה. מצד שני, טוו'יטר שהוחלף לא מזמן הוא כמו חדש.
האם כשמחליפים טוו'יטר שנדפק כדאי להחליף גם לשני אותו בשביל שיהיה איזון?
האם טיפול ברמקול לאחר הרס כלשהו (לא נפילה או משהו כזה) יכול לגרום לרמקול לא להיות לעולם טוב כמו שהוא היה חדש?
#smile

תודה מראש

(אני שואל ולא הולך לקרוא את הקישורים כי כבר אין לי כוח לקרוא כל כך הרבה. {לפחות אני כנה} אם תוכל לכתוב לי במשפט וחצי תשובה זה יהיה אחלה. בלי לפרט) #thumbsup #thumbsup #thumbsup #thumbsup
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',03 15:49   
Span^kinG :
ראובן,
1. אם המוניטורים היו פעם אצל האוזמן (מי שלא מכיר, האוזמן הוא דוקטור רמקול) בגלל טוו'יטר דפוק או משהו כזה, זה אמור לשנות משהו לקונה?
2. מצד אחד, אם המוניטורים מעולם לא הראו בעיות, אבל טחנו להם ת'תחת הטוו'יטר הימני לדוגמה יכול להידפק לי מיד לאחר הקנייה. מצד שני, טוו'יטר שהוחלף לא מזמן הוא כמו חדש.
3. האם כשמחליפים טוו'יטר שנדפק כדאי להחליף גם לשני אותו בשביל שיהיה איזון?
4. האם טיפול ברמקול לאחר הרס כלשהו (לא נפילה או משהו כזה) יכול לגרום לרמקול לא להיות לעולם טוב כמו שהוא היה חדש?
#smile

5. (אני שואל ולא הולך לקרוא את הקישורים כי כבר אין לי כוח לקרוא כל כך הרבה. {לפחות אני כנה} אם תוכל לכתוב לי במשפט וחצי תשובה זה יהיה אחלה. בלי לפרט) #thumbsup #thumbsup #thumbsup #thumbsup

כפי שביקשת:
1. כן. מאוד סימן קריאה
2. לא הבנתי אם זו שאלה או קביעת עובדה
3. תלוי.
4. כן סימן קריאה
5. אני גם אהייה כנה, כי כבר אין לי כוח לכתוב כל כך הרבה, אבל בכל זאת עשיתי זאת במשפט וחצי ובלי לפרט.

סבבה #thumbsup #thumbsup
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',03 17:46   
#beer
הלוואי והיית מפרט...
#biggrin #thumbsup #biggrin
shahar
Supporter
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',03 18:57   
אבל אם הוא יפרט דורון, אז הרי לא יהיה לך כוח לקרוא... :puppydogeyes:
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 08 פבר',03 21:03   
הרבה כתוב בלינקים למעלה וגם באחרים. אז אם מישהו ישאל פעם, אולי תעשה כפי שעשיתי למעלה, ותציע לו לינק לדברים הבאים:

כל רמקול, כל רמקול שלא יהיה, הוא כבר לא אותו רמקול שהוא היה לפני דקה, שעה, יום, חודש... ביחוד אם השמיעו דרכו מוסיקה.
זו תשובה חולנית, אבל מאוששת מתוך המציאות של רכיב אלקטרו-מכני דל נצילות.
אם העבירו דרכו משהו אחר, אז הוא גם לא יהיה אמין יותר (ומעבירים, במודע או שלא, במתכוון או מתוך תקלה).
דבקים מיוחדים מחזיקים את רכיבי הרמקול במקומם, ואם אלו מתחממים מחיכוך ועומס, הם מאבדים את עצמם לדעת, אם מיידית או לאחר חודש או שנה, כאילו בלי סיבה מובנת; חירחור, עיוות בתדר מסוים, נמוכים שלא מגיעים לכלל ביצוע, או תקיעה טוטלית הצידה, במהלך המסלול קדימה-אחורה.
אם בזמן הזה הרמקול גם היה על הקצה, סבל מפידבקים (לפעמים רק אחד), חטף טראומה מכנית בארגז או באחד האלמנטים, הופעל בתנוחה לא מתאימה, נדחף בזרמים לא מתאימים, או עבר כל מחנה עינויים אחר, אם כך, אז צריך לבדוק אם גם בן זוגו עבר טראומה זהה, ואם לא, וגם אם כן, שניהם פסולים משירות למטרות בקרת אולפן מקצועית באמת, אם היא נדרשת להיות אמינה.
אם הוא, או חלקו, תוקן, הוא כבר לא אותו ההוא, לטובה או לרעה, תלוי.
אם הוחלף בו רכיב, מוטב שזה יהיה מקורי, וישוחזר למקומו בקפדנות זהה לזו שאצל בן זוגו, לא יותר ולא פחות.
השאלה היא עד לאן הולכים עם הסיפור הזה, וכאן מגיע ה"תלוי".
90 אחוז מהאנשים שיצא לי לראות בוחנים מוניטור, לא ממש יכלו להבחין בהבדלים בין צד אחד לשני, שלא לדבר על שני הצדדים יחד.
50 אחוד מבעלי המקצוע שיצא לי לראות בוחנים מוניטור אולפני, או שלא שמעו בעיות, או שלא שמעו הבדלים, או שהחליטו מה שהחליטו מסיבה מסחרית, מה שגרם לי להגיע לאולפנים לתיקון חירום של המערכת רק במקרה של קומץ טכנאים שלא היו מוכנים לעבוד בחוסר תיאום של מוניטור, (אחד מהם הוא זוט).
אז תלוי מי שומע ולמי זה חשוב אם הוא לא שומע.
התלוי הזה מתורגם גם לענין הזהות בין הזוגיים, למה היא חשובה, ולמי באמת.
שוב, לא כולם מבחינים בחוסר זהות בין צדדים, ביחוד אם האקוסטיקה בחדר אינה סימטרית. מי שמבחין לא מסוגל לעבוד, או שנתקל בתופעות לוואי במשך העבודה, ולא תמיד יודע מקורם מהו.
יש יצרנים המכריזים על זהות מושלמת בין הצדדים, בכל אלמנט בנפרד. אתה חייב להחליף את אותו הרכיב בשני הצדדים, גם במקרה של כשל רק באחד מהם.
זה נשמע חולני, אך כשאתה מנסה להיות שלם עם עצמך, זה עדיף מאשר מה שיישמע בתוצאה יהיה חולני.
תלוי, וגם לא צריך להגזים.
בשום דבר.
הודעה פורסם: ראשון 09 פבר',03 00:59   
נושא רגיש כל זה.
אני מאחל לכולנו חיי מוניטורים בריאים וארוכים.
תודה, ראובן.

#thumbsup #thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון